Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


- Oliver McCall to dobry zawodnik, o czym przekonałem się w Opolu, dlatego jestem w jeszcze lepszej formie - powiedział Marcin Rekowski (13-1, 11 KO), który spotka się z byłym Mistrzem Świata 26 kwietnia na "Wojak Boxing Night" w Legionowie. Transmisja gali organizowanej przez Babilon Promotion&KnockOut Promotions w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.

1 lutego w Opolu Marcin Rekowski przegrał niejednogłośnie na punkty z Oliverem McCallem. Obu zawodnikom, promotorom i kibicom zależało na rewanżu. Dojdzie do niego bardzo szybko, bo niespełna po niespełna 3 miesiącach od pierwszej walki. - Jestem w jeszcze lepszej formie niż w Opolu. Teraz walka została zakontraktowana na 10 rund, a więc o dwie więcej, ale dla mnie to żaden problem. Boks jest moją pracą, dlatego przygotowałem się na dłuższą walką. Na pewno będzie dobry poziom i sporo emocji - powiedział 36-letni Marcin Rekowski, na co dzień trenujący z Rafałem Kałużnym.

W połowie marca Marcin Rekowski wygrał w Arłamowie przez nokaut w 3 rundzie z Mateuszem Malujdą. To był sprawdzian przed wyczekiwanym rewanżem z Oliverem McCallem. - Zrewanżowałem się Mateuszowi za porażkę w karierze amatorskiej. To był mój dobry występ, szkoda, że niezbyt długi, ale ważne, że dobrze czułem się w nowej, trochę wyższej wadze. W sobotę wniosę na wagę ok. 107-108 kg - mówi Marcin Rekowski.

Polski bokser uważa, że lekki stres jest przed każdym pojedynkiem, ale zapowiada, że jest przygotowany również pod względem psychicznym i poradzi sobie na gali w Legionowie. - Oliver McCall budzi szacunek ze względu na swe osiągnięcia i dyspozycję w wieku 49 lat. Kiedy będę miał tyle lat, raczej już nie będę boksował. On zjadł zęby na boksie, ma dobrą obronę, walczy w niezłym tempie, ma dobry timing, wie o co chodzi w tym sporcie. Ale moim zadaniem jest znalezienie sposobu i pokonanie Amerykanina. Dam radę - dodał Marcin Rekowski mający bilans 13-1 (11 KO).

Podczas sparingów rywalizował m.in. z Łukaszem Rusiewiczem i Nikodemem Jeżewskim. - Wygrana z tym wymagającym przeciwnikiem otwiera mi drzwi do jeszcze większych nazwisk, będę piął się w rankingach. Co w razie porażki? To pytanie do moich promotorów. Ja wiem, że jestem zdecydowanie lepszy niż 3 miesiące temu i na tym opieram optymizm - dodał.

Bilety na galę w Legionowie do nabycia na ebilet.pl oraz eventim.pl.