Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


25 lutego na gali w Szczecinie pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Michał Syrowatka (16-1, 5 KO). 28-latek z Ełku zmierzy się z Filipińczykiem Elmo Trayą 11-2, 8 KO) i ma nadzieję, że to będzie początek udanego dla niego roku. 

- Ostatnią poważną walkę stoczył w kwietniu ubiegłego roku z Rafałem Jackiewiczem. Potem miałem kilka miesięcy straconych, ale wiele sobie wyjaśniliśmy z promotorami. Spotkaliśmy się i teraz rozpoczynamy nowy etap. Liczę, że pan Wasilewski i pan Babiloński poprowadzą w tym roku moją karierę tak, że nie tylko ja, ale także kibice będą zadowoleni. Chcę mocnych rywali i wyzwań, to może być dla mnie rok prawdy - mówi Syrowatka, który w ubiegłym roku zanotował trzy zawodowe wygrane.

Syrowatka wrócił także do treningów z Andrzejem Liczikiem, zawieszając na razie współpracę z Andrzejem Gmitrukiem. W ostatnich tygodniach występujący w kategorii super lekkiej pięściarz przygotowywał się do szczecińskiej gali w Białymstoku.

- O tym, że będę walczył w Szczecinie dowiedziałem się chyba jeszcze pod koniec poprzedniego roku. Cieszę się, że trochę sobie wyjaśniliśmy z promotorami i teraz patrzę w przyszłość z zupełnie innym nastawieniem. Pojedynek z Elmo Trayą traktuję bardzo poważnie, bo wiem, że po jednym słabszym występie wszystkie nasze plany mogą runąć. Nie mogę sobie na to pozwolić - mówi Syrowatka.

Rywal pięściarza z Ełku boksował już w Polsce w sierpniu ubiegłego roku. Filipińczyk przegrał na punkty z Przemysławem Runowskim.

- Traya to twardy i wymagający przeciwnik. Spodziewam się, że będzie chciał iść do przodu i będzie szukał okazji do wymian. Ja zamierzam wygrać ten pojedynek, przyjmując jak najmniejszą ilość ciosów, chociaż też czasami lubię się pobić. Zobaczymy, jak będzie rozwijać się sytuacja w ringu. Traktuję Trayę jako jednego z moich najlepszych rywali, ale między linami może się okazać, że on nie jest aż tak dobry, jak myślę - podsumowuje Syrowatka.

Głównym wydarzeniem gali w Szczecinie będzie pojedynek rewanżowy Krzysztofa Zimnocha (20-1-1, 13 KO) z Mikem Mollo (21-6-1, 13 KO). W Azoty Arenie kibice zobaczą także m.in. Kamila Szeremetę, Pawła Stępnia oraz Tomasza Króla, który zaboksuje z Kamilem Młodzińskim.

Kup bilet na galę w Szczecinie. Zobacz rewanż Zimnoch - Mollo >>