Patronat medialny


 


Utalentowany szczeciński bokser wagi półciężkiej Paweł Stępień (6-0, 5 KO) przygotowuje się do walki z Dayronem Lesterem (9-0, 5 KO), która odbędzie się 19 sierpnia. w Międzyzdrojach.

Ma 27 lat, na co dzień trenuje w rodzimym Szczecinie i niemal na każdym kroku podkreśla swoje przywiązanie do miasta, w którym spędził całe swoje życie. Poza krótkimi wyjazdami na sparingi, nie wyobraża sobie życia gdzieś indziej. – Tu jest moje miejsce na ziemi – mówi.

Sztuki walki od dziecka były jego największą pasją. Na początku było aikido, ale później odkrył boks, w którym zdaniem ekspertów ma szansę zajść naprawdę wysoko. Przemawiają za tym nie tylko ogromny talent, pracowitość i upór, ale również fakt, że należy do jednej z najlepszych europejskich grup boksu zawodowego – Sferis KnockOut Promotions, która promuje m.in. Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka czy Artura „Szpilę” Szpilkę.

Stępień ma swój wzór do naśladowania i nie ma znaczenia, że jego mistrz jest tylko o dwa lata od niego starszy.

– Jest nim Wasyl Łomaczenko. To ukraiński bokser. Jako amator występował w kategoriach lekkiej oraz piórkowej, był dwukrotnym mistrzem olimpijskim, dwukrotnym mistrzem świata, a także mistrzem Europy. Podziwiam go za technikę, refleks i to, że nie traktuje on boksu jako sposobu na zarobienie pieniędzy, wyżycie się. Dla niego boks jest pewną filozofią i ja też do tego dążę – podkreśla Stępień.

Pełna treść artykułu na Infoludek.pl >> 

Kup bilety na galę Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach >>