Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Piotr WilczewskiPiotr Wilczewski (27-1, 9 KO) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Miguela Angela Penę (29-17-4, 9 KO) w głównej walce wieczoru gali organizowanej przez O'Chikara Gmitruk Team w Olsztynie. Polski pięściarz sięgnął tym samym po pas TWBA wagi super średniej.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, w której Hiszpan bardziej zastanawiał się jak zejść z drogi "Wilkowi" niż wyprowadzić jakikolwiek cios w stronę rywala, w drugiej odsłonie Wilczewski trafił Penę bezpośrednim prawym sierpowym na szczękę, po którym przybysz zza granicy padł jak rażony prądem na matę ringu. Hiszpan wstał, ale jego nogi uginały się w kolanach i po kolejnych kilku sekundach po raz drugi wylądował na deskach. Narożnik Peny widząc bezradność swojego podopiecznego postanowił przerwać zawody.

- Spodziewałem się po nim dużo więcej. Jak oglądałem jego walki, to widziałem, że ciężko go trafić, ale akurat kilka sekund przed tą finałową akcją pomyślałem sobie "czemu nie skończyć prawym sierpowym?". Uderzyłem i udało się - powiedział po  pojedynku szczęśliwy Wilczewski, dla którego było to drugie tegoroczne zwycięstwo.

Wyniki pozostałych walk:

Dariusz Sęk - Seyedin Syroos: po przypadkowym zderzeniu głowami w 1. rundzie i rozcięciu łuku brwiowego Polaka, sędzia ogłosił techniczny remis.

Roman Szkarupa pokonał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie Ilira Mustafę.

Łukasz Maciec po 6-rundowym pojedynku zremisował z Anthonym Ukehem.