onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 10 marca na gali organizowanej w Białymstoku kolejny zawodowy pojedynek stoczy Piotr Gudel (6-2-1, 1 KO). Rywalem białostoczanina będzie Białorusin Andrei Nurczynski (9-27-5, 7 KO). 

Dla Gudla będzie to pierwszy występ od października ubiegłego roku. Boksujący w kategorii super koguciej 28-latek wrócił tedy na ring po rocznej przerwie.

Dla Nurczynskiego nie będzie to pierwszy pojedynek na gali organizowanej w Polsce. W przeszłości 28-latek krzyżował rękawice z m.in. Kamilem Łaszczykiem oraz Krzysztofem Rogowskim.

19 sierpnia na gali w Międzyzdrojach drugi tegoroczny pojedynek stoczy Tomasz Król (4-1-1, 1 KO). Rywalem pięściarza ze Szczecina będzie Damian Wrzesiński (11-1-1, 5 KO).

W ramach przygotowań do tej walki Król sparuje m.in. z Piotrem Gudlem (5-2-1, 0 KO), który pomimo dłuższej nieaktywności cały czas podtrzymuje formę i czeka na termin kolejnego zawodowego występu.

- Tomek już jest w dobrej formie, a będzie jeszcze lepiej. Będziemy sparować cały tydzień, robimy normalne sparingi i technikę. Na pewno w Międzyzdrojach Tomek da dobrą walkę, a ja tam pojadę na galę w podróż poślubną, ponieważ tydzień wcześniej biorę ślub - tłumaczy Gudel.

Głównym wydarzeniem gali w Międzyzdrojach będzie pojedynek o mistrzostwo Polski wagi półciężkiej pomiędzy Markiem Matyją i Dariuszem Sękiem. W miejscowym Amfiteatrze dojdzie także m.in. do walk Pawła Stępnia z Dayronem Lesterem i Mateusza Tryca z Przemysławem Gorgoniem.

Kup bilety na galę Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach >> 

Piotr Gudel (5-1-1, 0 KO) jest dobrej myśli przed dzisiejszym pojedynkiem z faworyzowanym Kamilem Łaszczykiem (22-0, 8 KO). - Każdy zawodnik ma jakieś luki i tutaj też coś dostrzegliśmy - mówi pięściarz z Białegostoku.

- Wiem, że wszyscy myślą, że to ma być dla Kamila walka na przetarcie, ale ja zamierzam sprawić niespodziankę - zapowiada Piotr Gudel (5-1-1, 0 KO), który 22 października na gali w Wieliczce zmierzy się z wysoko notowanym w światowych rankingach wagi piórkowej Kamilem Łaszczykiem (22-0, 8 KO). Dla 26-latka z Białegostoku będzie to największe wyzwanie na zawodowych ringach.

- Na pewno nie boksowałem jeszcze z zawodnikiem o takim nazwisku i takiej pozycji w rankingach, ale po to boksuję, żeby podejmować wyzwania. W takiej walce mogę się tylko dużo nauczyć, a tak naprawdę nie ma nic do stracenia. Wszyscy mnie skreślają, ale ja wiem, że jestem w stanie wygrać ten pojedynek - przekonuje pięściarz grupy Babilon Promotion.

Do walki Łaszczyka z Gudelem miało dojść już we wrześniu, jednak białostoczanin doznał kontuzji dłoni podczas sierpniowej gali w Międzyzdrojach, gdzie po raz drugi pokonał Krzysztofa Rogowskiego.

- Rozbiłem sobie rękę, ale teraz jest już wszystko w porządku. Zasuwam na treningach i coraz lepiej rozumiem się z Adamem Jabłońskim, z którym współpracę rozpocząłem przed poprzednią walką. Wiemy, że przed nami jest trudne wyzwanie, ale ja nie jestem zawodnikiem, który boi się trudnych walk. Znamy się z Kamilem, sparowaliśmy wiele razy i naprawdę lubimy się poza ringiem. Wiem jednak, że w boksie Kamila też są luki, które można wykorzystać, tak jak u każdego - analizuje Gudel.

Głównym wydarzeniem gali w Wieliczce będzie pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Zimnochem i Marcinem Rekowskim. 125 metrów pod ziemią rękawice skrzyżują także Jordan Kuliński i Andrzej Sołdra oraz Marek Matyja i Norbert Dąbrowski.

Kup bilet na galę Underground Boxing Show VIII >>

Piotr Gudel (5-1-1, 1 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Krzysztofa Rogowskiego (10-20, 5 KO) na gali w Międzyzdrojach. Po zakończeniu czterech rund dwóch sędziów punktowało 39-38 dla Gudela, a trzeci arbiter wypunktował remis 38-38.

Pojedynek lepiej rozpoczął Gudel, który punktował swojego rywala, jednak w drugim starciu doznał kontuzji prawej ręki i walka trochę wyrównała. Było to rewanżowe starcie tych pięściarzy. Półtora roku wcześniej także na punkty wygrał Gudel.

W pojedynku otwierającym galę Seaside Boxing Show boksujący w kategorii ciężkiej Sergiej Werwejko (2-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Artsioma Czarniakiewicza (2-13, 2 KO).

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Piotrem Gudelem (4-1-1, 0 KO), który dziś w Międzyzdrojach zmierzy się w ciekawie zapowiadającym się rewanżu z Krzysztofem Rogowskim (10-19, 5 KO).

Transmisja z gali Międzyzdrojach od godz. 20.00 w Polsacie Sport i od godz. 23.10 w Polsacie

W Radomiu Piotr Gudel (4-1-1, 0 KO) przygotowuje się do rewanżowej walki z Krzysztofem Rogowskim (10-19, 5 KO). Pojedynek będzie jedną z atrakcji zaplanowanej na 20 sierpnia gali Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach.

- Do każdej walki przygotowuję się jakby była tą najważniejszą - mówi blogowi "Wokół Ringu" Piotr Gudel (4-1-1, 0 KO), który 20 sierpnia na gali w Międzyzdrojach zmierzy się po raz drugi z Krzysztofem Rogowskim (10-19, 5 KO). Końcowy etap przygotowań do tego pojedynku Gudel spędzi w Radomiu, pracując na sali treningowej z Adamem Jabłońskim.

Jak idą przygotowania do tej walki? Jesteś zadowolony z rywala? Dlaczego tak długo trwałą twoja przerwa od ostatniej walki?
Piotr Gudel: Przygotowania trwają już od jakiegoś miesiąca do tej walki, ale w treningu jestem cały czas. Od poniedziałku jadę na resztę przygotowań do Radomia do trenera Jabłońskiego. Tam skupimy się na sparingach i przygotowaniach taktycznych pod tą walkę. A czy jestem zadowolony to może nie do końca, bo chciał bym się rozwijać. Co raz walczyć z innymi zawodnikami, ale no cóż rewanż też nie jest zły bo to w końcu walka.

Powiedziałeś, że tym razem rozegrasz pojedynek z Rogowskim mądrzej. Sam przyznałeś, że masz nadzieję, iż po tej walce twoja kariera nabierze rozpędu.To sprawia, że ten rewanżowy pojedynek z Krzysztofem Rogowskim  jest najważniejszy jak dotąd w twojej karierze?
Tak, bo wyciągam wnioski z poprzedniej walki i chcę wyeliminować moje błędy i zaprezentuję się z jak najlepszej strony. Po każdej walce mam taką nadzieję ale to nie ode mnie do końca zależy. Ta walka jest ważna jak każda inna. Do każdej walki przygotowuję się jakby była tą najważniejszą.

Ponad trzy lata minęło od twojego zawodowego debiutu. Przez ten okres stoczyłeś tylko sześć walk. Jesteś zadowolony z przebiegu twojej kariery jak na razie? Czy trochę inaczej sobie to wyobrażałeś, kiedy przechodziłeś na zawodowstwo?
Nie do końca, ale jestem bo mogło by być jeszcze gorzej. Wyobrażałem to sobie, że będę boksował co 2-3 miesiące, ale czas pokazał, że wszystko ładnie wygląda tylko w TV. Jednak nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło.

Pełna treść artykułu na blogu "Wokół Ringu" >>

Najnowsze komentarze