onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 - Wracam na stałe do wagi półciężkiej - mówi Norbert Dąbrowski (21-7-2, 9 KO), który w tym roku planuje stoczyć cztery pojedynku. Pięściarza z Warszawy w najbliższym czasie częściej możemy oglądać na galach zagranicznych.

Ostatni raz boksowałeś w październiku. Mamy luty, jakie plany na ten rok?
Norbert Dąbrowski: Plany na ten rok zakładają stoczenie czterech walk. Nastawiam się bardziej na wyjazdy zagraniczne ponieważ chcę się rozwijać jako zawodnik, a co za tym idzie, chcę rywalizować z zawodnikami na wysokim poziomie sportowym.

Co się z tobą działo przez ostatnie tygodnie, jak długo odpoczywałeś po rewanżu z Jordanem Kulińskim?
Po rewanżu z Jordanem odpoczywałem około trzech tygodni i od tamtej pory cały czas trenuję. Przeszedłem dwumiesięczny okres przygotowania fizycznego, ponieważ wróciłem na stałe do wagi półciężkiej i obecnie wchodzę w trening bokserski.

Jak oceniasz poprzedni rok? Cztery walki - dwie wygrane, porażka i remis. Rok stracony?
Nie uważam go za stracony. Każda walka uczy czegoś nowego, jest to nauka. Jak to się mówi - mądry człowiek uczy się całe życie, z kolei głupi uważa, że już wszystko wie.

Od kilku miesięcy korzystasz z diety pudełkowej Fit by Nature, jaki ma ona wpływ na twój organizm?
Na pewno działa to na plus. Jestem osobą mocno zabieganą, mam w ciągu dnia bardzo dużo zajęć i dzięki Fit by Nature nie muszę tracić czasu na przygotowanie posiłków oraz szybko mogę dostarczyć swojemu organizmowi kolejnych kalorii potrzebnych do pracy na wysokim poziomie

Bazując na kilku miesiącach doświadczenia, czy dietę pudełkową da się produkować tak, żeby się nie znudzić?
Oczywiście, że tak. Fit by Nature codziennie dostarcza zróżnicowane posiłki, więc jedzenie mi się nie nudzi. Wręcz przeciwnie, bardzo często jestem pozytywnie zaskakiwany. Jeśli ktoś przygotowuje jedzenie z pasją, to zawsze to będzie dobrze smakowało.

Czy pięściarze zawodowi mogą w pełni zaufać diecie pudełkowej i korzystając z niej robić wagę?
Każdy organizm jest inny. Dieta pudełkowa bardzo pomaga w utrzymaniu wagi, jednak kiedy zrzuca się około 10 kilogramów do walki, potrzeba bardzo specjalistycznej diety. Pudełka mogą pomagać, jednak przy takiej ilości kilogramów do zbicia robi to się zupełnie inaczej i przechodzi na bardzo ograniczony program żywieniowy. 

Remisem zakończyła się walka rewanżowa Norberta Dąbrowskiego (21-7-2, 8 KO) z Jordanem Kulińskim (5-0-2, 1 KO). Po dziesięciu rundach pojedynku na gali w Nowym Dworze Mazowieckim, sędziowie punktowali 97-93 dla Dąbrowskiego oraz dwukrotnie 95-95.

Pojedynek od pierwszej rundy był bardzo zacięty, a niemal wszystkie starcia były trudne do punktowania. Kuliński wywierał presję, z kolei Dąbrowski boksował z kontry.

Kuliński był pięściarzem aktywniejszym, ale mocniejsze ciosy zadawał Dąbrowski. Walka była rewanżem za pojedynek sprzed osiemnastu miesięcy. Tym razem rywalizacja miała trochę spokojniejszy przebieg, ale w dziesiątej, finałowej rundzie obaj zawodnicy dali z siebie wszystko.

Po finałowym gongu sędziowie, podobnie jak w pierwszym pojedynku, wypunktowali remis. Obaj pięściarze zadeklarowali, że chętnie skrzyżują rękawice po raz trzeci.

 

- Nabrałem więcej doświadczenia, zmieniłem trenera, dużo się zmieniło od pierwszej walki - mówi Norbert Dąbrowski przed dzisiejszym rewanżem z Jordanem Kulińskim. Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali Friday Boxing Night w Nowym Dworze Mazowieckim. Transmisja w Polsacie Sport.

 

Norbert Dąbrowski (21-7-1, 9 KO) i Jordan Kuliński (5-0-1, 1 KO) zmieścili się w limicie wagi super średniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Nowym Dworze Mazowieckim. Dąbrowski wniósł na wagę 75,9 kg kg, zaś Kuliński 76,2 kg.

Pięściarze zmierzą się na dystansie dziesięciu rund i będzie to ich rewanżowe starcie. Pierwszy, rozegrany półtora roku temu pojedynek, zakończył się punktowym remisem. Stawką walki będzie tytuł mistrza Polski wagi super średniej.

Gala będzie jutro w Polsacie Sport Fight od godz. 19.00 i Polsacie Sport od godz. 20.00. Pozostałe wyniki ważenia:

Kamil Gardzielik (72,5 kg) - Artem Karpec (72,7 kg)
Mateusz Tryc (77 kg) - Rusłan Rodziwicz (76 kg)
Daniel Bociański (78 kg) - Przemysław Binienda (77,8 kg)
Krzysztof Twardowski (90,1 kg) - Jakub Wójcik (90,6 kg)

- Czuję się naprawdę dobrze - mówi Norbert Dąbrowski, który już w piątek stoczy rewanżową walkę z Jordanem Kulińskim. Pojedynek będzie główną atrakcją gali Friday Boxing Night w Nowym Dworze Mazowieckim.

Jak przebiegały twoje przygotowania do najbliższej walki?
Norbert Dąbrowski: Przygotowania przebiegły pomyślnie. Miałem możliwość sparowania z Maćkiem Sulęckim, Mateuszem Masternakiem i Mateuszem Trycem. Czuję się naprawdę dobrze.

Stoczysz dwie walki w krótkim odstępie czasu. Czy nie było problemu, żeby dłużej niż zwykle trzymać wagę na odpowiednim poziomie?
Nie, nie miałem problemu z wagą. Pierwsza walka odbyła się w limicie do 78 kilogramów, z kolei Jordanem Kulińskim zaboksuję już w wadze super średniej.

Dieta często kojarzy się z mało smacznymi i raczej pozbawionymi przyjemności jedzenia rzeczami. Jak jest z twoją?
Ciężko się z tym nie zgodzić, dieta kojarzy się ludziom z jałowym jedzeniem, które najczęściej pozbawione jest smaku. Osobiście korzystam z cateringu dietetycznego Fit by Nature. Jestem bardzo z niego zadowolony, ponieważ codziennie dostaję inne posiłki, które przy okazji są bardzo smaczne. Dieta jest zróżnicowana.

Korzystanie z cateringów żywnościowych to dla sportowców wygoda czy obowiązek?
Dla mnie osobiście wiąże się to z dużą wygodą, ponieważ nie muszę poświęcać czasu na przygotowanie posiłków. Mam więcej czasu na trening i regenerację po nim.

Czy czujesz, że będąc na diecie pudełkowej twój organizm lepiej funkcjonuje?
Oczywiście, że tak. Mój organizm otrzymuje regularnie posiłki, dzięki czemu mam więcej siły na co dzień. To na pewno duża zaleta takiego rozwiązania. 

Norbert Dąbrowski (22-7-1, 10 KO) pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Oleksandra Garaszczenkę (15-15-1, 7 KO) na gali w Skierniewicach. Tym samym pięściarz z Warszawy udanie wrócił na ring po porażce z rąk Roberta Talarka.

Dla Dąbrowskiego było to przetarcie przed piątkowym rewanżem z Jordanem Kulińskim. Walka będzie głównym wydarzeniem gali Friday Boxing Night w Nowym Dworze Mazowieckim.

Pięściarze po raz pierwszy zmierzyli się w marcu ubiegłego roku. Wtedy po sześciu rundach sędziowie wypunktowali remis.

Kup bilet na galę w Nowym Dworze Mazowieckim >>

Najbliższe dwa tygodnie będą bardzo pracowite dla Norberta Dąbrowskiego (20-7-1, 8 KO). 29-latek z Warszawy stoczy w trakcie nich dwie zawodowe walki.

Pierwsza z nich odbędzie się w sobotę podczas gali w Skierniewicach, gdzie jego przeciwnikiem będzie Oleksandr Garaszczenko (15-14-1, 7 KO). Popularny "Noras" wróci w ten sposób na ring po czerwcowej porażce z rąk Roberta Talarka.

13 października z kolei w Nowym Dworze Mazowieckim dojdzie do rewanżowego pojedynku Dąbrowskiego z Jordanem Kulińskim Jordanem Kulińskim (5-0-1, 1 KO). Pierwsze starcie tych pięściarzy zakończyło się remisem. Przygotowując się do tych dwóch występów Dąbrowski sparował m.in. z Maciejem Sulęckim oraz Mateuszem Trycem.

Kup bilet na galę w Nowym Dworze Mazowieckim >>

 

7 października na gali w Skierniewicach najbliższą zawodową walkę stoczy Norbert Dąbrowski (20-7-1, 8 KO). Rywalem 29-latka z Warszawy będzie Oleksandr Garaszczenko (15-14-1, 7 KO).

Ukrainiec w ostatnim czasie miał dłuższą przerwę od ringowych występów. Wcześniej miał okazję boksować m.in. z Pawłem Głażewskim, Wojciechem Bartnikiem czy Elvirem Muriqim.

Dla Dąbrowskiego będzie to przetarcie przed pojedynkiem rewanżowym z Jordanem Kulińskim (5-0-1, 1 KO). Ta walka odbędzie się 13 października w Nowym Dworze Mazowieckim.

Najnowsze komentarze