Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

W styczniu były mistrz świata ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) stoczy walkę pokazową z Buakawem Banchamekem, utytułowanym zawodnikiem w formule Muay Thai.

Pojedynek zakontraktowano na sześć rund w umownym limicie wagowym do 70 kg. Jednocześnie Filipińczyk nie wyklucza, że w najbliższych miesiącach stoczy także oficjalną walkę.

Niedawno "Pac Man" negocjował walkę z Conorem Bennem, jednak ostatecznie rozmowy nie zostały pomyślnie sfinalizowane. Pacquiao nie boksował od dwóch lat, a w ostatnim występie przegrał na punkty z Yordenisem Ugasem. Wiosną Filipińczyk przegrał w sądzie z agencją menadżerską Paradigm Sports i musi zapłacić łącznie ponad 8 milionów dolarów za niedotrzymanie warunków umowy.

Add a comment

Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) przegrał w sądzie z Paradigm Sports i musi zapłacić łącznie ponad 8 milionów dolarów. Na tę kwotę składa się kara za szkody wynikające z niewypełnienia kontraktu, koszty sądowe oraz odsetki naliczane przez ostatnie trzy lata.

Były czempion ośmiu kategorii wagowych podpisał w drugiej połowie 2020 roku umowę z Paradigm Sports, która miała zająć się organizacją jego walki z Mikey Garcią. Wkrótce Filipińczyk podpisał kontrakt z TGB Promotions, aby stoczyć pojedynek z Errolem Spencem Jr.

44-latek nie boksował od sierpnia 2021 roku. W ostatnich tygodniach pojawiły się informacje o możliwym powrocie na ring Pacquiao, który może skrzyżować rękawice z Conorem Bennem.

Add a comment

Jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao pokonał jednogłośnie na punkty DK Yoo na gali, która odbyła się w Korei Południowej. Pojedynek nie był prowadzony w zbyt szybkim tempie, a zawodnicy przeboksowali pełen dystans sześciu rund. Niewykluczone, że Pacquiao w przyszłym roku stoczy kolejne walki pokazowe.

 

Add a comment

Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) deklaruje, że gotów jest wrócić między liny, by przetestować jednego z obecnych mistrzów wagi półśredniej - Errola Spence'a Jr (28-0, 22 KO) lub Terence'a Crawforda (38-0, 29 KO).

- Chętnie z nimi zawalczę i ich sprawdzę. Nadal jestem w grze. Mimo, że zakończyłem karierę, nadal trenuję niemal codziennie - oświadczył w rozmowie z Fighthype "Pacman", który w grudniu i w lutym pojawić ma się między linami, by stoczyć dwie walki pokazowe. 

Add a comment

Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) potwierdził kolejny pokazowy pojedynek pięściarski ze swoim udziałem. Były mistrz świata ośmiu kategorii wagowych w pierwszej połowie lutego podczas gali organizowanej w Arabii Saudyjskiej zmierzyć się z Francuzem Jaberem Zayanim (18-0, 11 KO).

31-latek w przeszłości uczestniczył w obozach treningowych Filipińczyka w roli sparingpartnera. Zayani boksuje w limicie wagi lekkiej i wiosną wrócił na ring po dwuletniej przerwie.

Niedawno Pacquiao, który w ubiegłym roku zakończył zawodową karierę, oficjalnie potwierdził, że 10 grudnia stoczy pokazową walkę na gali w Korei Południowej, a jego przeciwnikiem będzie DK Yoo - azjatycka gwiazda mediów społecznościowych. Oba pojedynki nie będą oficjalnie punktowane.

Add a comment

Manny Pacquiao nie zostanie prezydentem Filipin - poinformował na Twitterze Łukasz Bok, powołując się na wstępne rezultaty wyborów. 

- Według spływających wyników [Pacquiao] zajął trzecie miejsce z około 6% poparciem. Wygrywa Bongbong Marcos, syn byłego dyktatora Filipin - napisał komentator wydarzeń politycznych i gospodarczych.

Manny Pacquiao, który na zawodowych ringach sięgnął po mistrzowskie pasy w sześciu (a według innych kryteriów ośmiu) kategoriach wagowych, karierę sportową zakończył we wrześniu 2021 roku.

Add a comment

Jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) oficjalnie ogłosił, że po niedawnej porażce z Yordenisem Ugasem nie zamierza już wracać na ring i kończy sportową karierę. 

- Dziękuję za wszystkie wspaniałe wspomnienia. To najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem, ale jestem z nią pogodzony. Goń za marzeniami, ciężko pracuj i obserwuj, co się dzieje. Żegnaj boksie - napisał w mediach społecznościowych 42-latek.

Filipińczyk w sierpniu wrócił na ring po dwuletniej przerwie. Przed porażką z Ugasem, "Pacman" pokonał Keitha Thurmana i został najstarszym mistrzem świata w historii wagi półśredniej.

Pacquiao poświęci się teraz karierze politycznej. Niedawno Filipińczyk ogłosił, że będzie kandydatem na prezydenta swojego kraju, przyjmując nominację swojej partii PFP-Laban. 

Add a comment

Manny Pacquiao (62-8-2, 39 KO) ogłosił, że po niedawnej porażce z Yordenisem Ugasem nie zamierza już wracać na ring i kończy sportową karierę. 

42-letni dziś Filipińczyk podczas swojej trwającej od 1995 roku przygody z boksem zawodowym sięgał po tytuły mistrzowskie w ośmiu kategoriach wagowych (wliczając w to także tytuły linearny i magazynu The Ring).

W weekend popularny "Pacman" oficjalnie potwierdził, że w nachodzących wyborach będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Filipin.

Add a comment

Manny Pacquiao jest już oficjalnie kandydatem na prezydenta Filipin. Jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowej przyjął nominację swojej partii PFP-Laban podczas krajowego zjazdu.

"Pacman" podczas publicznego wystąpeienia zapowiedział, że podstawą jego programu wyborczego będzie walka z ubóstwem i korupcją. Te same hasła były przez Pacquiao promowane przy okazji zakończonego sukcesem kampanii wyborczej do senatu.

W sierpniu 42-latek wrócił na ring po dwuletniej przerwie i przegrał na punkty z Yordenisem Ugasem w pojedynku o tytuł mistrza świata WBA wagi półśredniej. Wybory prezydenckie odbędą się na Filipinach w maju, co oznacza, że do tego czasu Pacquiao na pewno nie wróci do boksu.

Add a comment

Buboy Fernandez, wieloletni przyjaciel, doradca, a w ostatnim czasie także jeden z trenerów Manny'ego Pacquiao (62-8-2, 39 KO) wierzy, że Filipińczyk wróci jeszcze na ring. Zdaniem Fernandeza jedyny w historii boksu czempion ośmiu kategorii wagowych powinien zakończyć zawodową karierę zwycięskim pojedynkiem.

W sierpniu Pacquiao zaboksował po raz pierwszy po dwuletniej przerwie. "Pacman" zmierzył się z Yordenisem Ugasem i przegrał z mistrzem świata WBA wagi półśredniej jednogłośnie na punkty.

- Manny na zawsze pozostanie w pamięci kibiców, tego nikt mu nie odbierze. On wciąż chce walczyć i wiemy, jakie błędy zostały popełnione w ostatniej walce - mówi trener zawodnika z Filipin.

- On podejmie decyzję w sprawie przyszłości samodzielnie. Wszyscy go wpieramy i sam będę doradzał mu zakończenie kariery, ale po zwycięskim występie - dodaje Fernandez.

Pojedynek Pacquiao - Ugas był główną atrakcją gali organizowanej w Las Vegas. Pojedynek był w Stanach Zjednoczonych pokazywany za pośrednictwem Pay-Per-View i według nieoficjalnych informacji został wykupiony jedynie przez 200 tysięcy osób.

Add a comment

Yordenis Ugas (27-4, 12 KO) jest przekonany, że w ewentualnym rewanżu z Mannym Pacquiao (62-8-2, 39 KO) wygra jeszcze wyraźniej niż w pierwszej walce, którą przyjął z kilkudniowym wyprzedzeniem, zastępując Errola Spence'a Jr. 

- Podstawowa różnica jest taka, że teraz będę jeszcze lepiej przygotowany - mówi Kubańczyk. - Będę miał za sobą pełny obóz przygotowawczy zrobiony konkretnie pod Pacquiao.

Ugas wcześniej zadeklarował, że bardzo chętnie po raz drugi zmierzy się z "Pacmanem". - Pacquiao to legenda. Nadal jest znakomitym pięściarzem, człowiekiem honoru uwielbianym przez wszystkich. Jeśli chce rewanżu, to z przyjemnością mu go dam! - oświadczył. 

Na razie nie ma pewności, czy Manny Pacquiao będzie chciał jeszcze wrócić na ring. Jeśli ostatecznie się zdecyduje, do pojedynku z Ugasem dojść może w styczniu lub lutym.

Add a comment