onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Krzysztof Głowacki na walkę o tytuł poczeka przynajmniej do czerwca, ale mimo kwarantanny dba o formę. Oprócz treningów sporo czas poświęca pracy w ogrodzie. – Zacząłem robić ogrodzenie, przywieźli nam też pergole, na nudę nie narzekam – przyznał w rozmowie z Tvpsport.pl.

Jak dbasz o formę w czasie kwarantanny?
Krzysztof Głowacki: Mieszkam blisko lasu, więc we wtorki, czwartki i soboty biegam, najczęściej z Arturem Szpilką. Do tego technikę ćwiczę w garażu, mam też hantle itd. więc siłownia też jest. Drążek, poręcze, pompki, o kondycję dbam jak należy. Mam też ten komfort, że blisko mnie mieszka trener Fiodor Łapin, to czasami wpada do garażu i jakąś tarczę się zrobi.

Widziałem na twoich mediach, że m.in. rąbałeś drewno, czyli przyjemne z pożytecznym.
Dokładnie. Tak kiedyś pięściarze trenowali, do tego to bardzo fajna praca. Teraz jest czas na wiele rzeczy, na które nie było wcześniej. Zacząłem np. robić ogrodzenie, przywieźli nam też pergole, na nudę nie narzekam. Jak nie było tego wirusa to co chwilę ktoś dzwonił i trzeba było jechać to tu, to tam, a teraz jest spokój.

Federacja WBO ogłosiła kilka dni temu, że nie będzie sankcjonować mistrzowski walk do końca maja. Wychodzi więc na to, że do ringu wyjdziesz najwcześniej w czerwcu, czyli rok po ostatnim pojedynku z Mairisem Briedisem.
To niczyja wina, trzeba się z tym pogodzić i nie ma się co denerwować, czy wkurzać. Takie wkurzanie się tylko pogorszy sprawę. Nic się nie dzieje bez przyczyny, poradzimy sobie z wirusem i wrócimy na ring. Takie przerwy mi się już zdarzały, jestem coraz starszym zawodnikiem i nie będę walczyć co 3-4 miesiące. Jestem cierpliwy, poczekam ile trzeba na walkę o tytuł.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>

Add a comment

Władze federacji WBO poinformowały, że nie będą sankcjonować mistrzowskich walk co najmniej do końca maja. To oznacza, że najwcześniej w czerwcu może odbyć się walka o Krzysztofa Głowackiego z Lawrencem Okoliem o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej World Boxing Organization.

Pojedynek Polaka z niepokonanym Brytyjczykiem wstępnie planowany był na 23 maja, kiedy miała odbyć się gala grupy Matchroom w Londynie. Niemal na pewno ta impreza zostanie przełożona na początek lipca, chociaż oficjalnych informacji w tej sprawie jeszcze nie ma.

W pierwotnym terminie nie odbędą się także inne walki o mistrzowskie pasy WBO. Na 2 maja planowana była walka Katie Taylor z Amandą Serrano, zaś 9 maja rękawice mieli skrzyżować Jose Ramirez oraz Wiktor Postoł. WBO jest pierwszą bokserską organizacją, która podjęła decyzję o niesankcjonowaniu walk przez najbliższe tygodnie.

Add a comment

Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) i Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) mieli w poniedziałek rozpocząć w Zakopanem obóz przygotowawczy do swoich mistrzowskich pojedynków. Plany uległy zmianie z powodu epidemii koronawirusa, która wywraca do góry nogami cały bokserski kalendarz.

Podopieczni trenera Fiodora Łapina mają za sobą już jeden górski obóz, który odbył się w drugiej połowie stycznia w Hiszpanii. Wtedy spodziewano się, że Szeremeta i Głowacki do ringu wyjdą w marcu lub kwietniu.

Głowacki wkrótce zaboksuje o mistrzowski pas WBO w limicie kategorii junior ciężkiej z Brytyjczykiem Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Rywalem Szeremety w pojedynku o tytuł IBF wagi średniej będzie z kolei Giennadij Gołowkin (40-1-1, 35 KO).

Najnowsze informacje zakładają, że pojedynek Głowacki - Okolie odbędzie się 23 maja w Londynie, zaś Szeremeta skrzyżuje rękawice z Gołowkinem 6 czerwca w Kalifornii. Nie ma jednak pewności, czy którakolwiek z tych gal odbędzie się w wyznaczonym terminie.

Na razie pięściarze grupy KnockOut Promotions trenują indywidualnie i czekają na rozwój wydarzeń. Obaj są oficjalnymi pretendentami do mistrzowskich pasów, więc mogą być pewni, że nie stracą swojej szansy na pojedynek o tytuł.

Add a comment

Krzysztof Głowacki został nowym liderem rankingu polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe statystycznego portalu bokserskiego Boxrec.

Adam Kownacki, który wcześniej przewodził zestawieniu, po sobotniej porażce z Robertem Heleniusem, spadł na czwartą pozycję. "Babyface'a" oprócz "Główki" wyprzedzają aktualnie jeszcze Kamil Szeremeta i Maciej Sulęcki.

Polski ranking P4P Boxrec: 1. Krzysztof Głowacki, 2. Kamil Szeremeta, 3. Maciej Sulęcki, 4. Adam Kownacki, 5. Krzysztof Włodarczyk, 6. Artur Szpilka, 7. Fiodor Czerkaszyn, 8. Michał CIeślak, 9. Robert Parzęczewski, 10. Mariusz Wach.

Add a comment

Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO) i Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) ponownie rozpoczynają przygotowania do walk o mistrzowskie pasy. 16 marca pięściarze grupy KnockOut Promotions wraz ze sztabem szkoleniowym wyjadą na górski obóz do Zakopanego.

Podopieczni trenera Fiodora Łapina mają za sobą już jeden górski obóz, który odbył się w drugiej połowie stycznia w Hiszpanii. Wtedy spodziewano się, że Szeremeta i Głowacki do ringu wyjdą w marcu lub kwietniu. Plany przygotowań trzeba było zweryfikować, ponieważ terminy obu pojedynków przesunęły się w czasie.

Głowacki wkrótce zaboksuje o mistrzowski pas WBO w limicie kategorii junior ciężkiej z Brytyjczykiem Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Rywalem Szeremety w pojedynku o tytuł IBF wagi średniej będzie Giennadij Gołowkin (40-1-1, 35 KO).

Na razie nie ma potwierdzenia, kiedy obie walki się odbędą. Nieoficjalnie mówi się, że Głowackim z Okoliem zaboksują 23 maja na gali w Londynie. Gołowkin ma z kolei skrzyżować rękawice z Szeremetą na przełomie maja i czerwca, prawdopodobnie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Głowacki będzie miał szansę już po raz trzeci w karierze sięgnąć po mistrzostwo świata. Szeremeta w przypadku sukcesu, zostanie czempionem globu po raz pierwszy.

Add a comment

23 maja na gali organizowanej przez Eddiego Hearna w Londynie ma dojść do walki o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Przedstawiciele federacji WBO poinformowali o tym terminie w rozmowie z serwisem Boxingscene.com.

Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek byłego niekwestionowanego mistrza świata wagi junior ciężkiej Oleksandra Usyka (17-0, 13 KO) z Derekiem Chisorą (32-9, 23 KO). Dla Ukraińca będzie to drugi występ po przejściu do kategorii ciężkiej.

Jeśli data i miejsce walki zostaną potwierdzone, Głowacki stanie przed szansą, aby po raz trzeci w karierze zostać mistrzem świata. Dla Brytyjczyka będzie to pierwsza mistrzowska szansa na zawodowych ringach.

Na Wyspach Brytyjskich majowa gala zostanie pokazana w systemie Pay-Per-View. Impreza ma zostać oficjalnie potwierdzona przez grupę Matchroom na początku przyszłego tygodnia.

Add a comment

Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) cały czas czeka na potwierdzenie terminu oraz miejsca walki z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice w pojedynku o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej.

Walka odbędzie się na jednej z gal organizowanych przez Eddiego Hearna. Do niedawna mówiło się, że pojedynek może odbyć się pod koniec marca, później wskazywano na termin kwietniowy, z kolei teraz szef grupy Matchroom wspomina o jednej ze swoich majowych imprez na Wyspach Brytyjskich.

W grę wchodzą prawdopodobnie dwie gale - pierwsza odbędzie się 2 maja w Manchesterze, gdzie walką wieczoru będzie starcie Dilliana Whyte'a z Aleksandrem Powietkinem, zaś druga planowana jest na 23 maja w Londynie. Tam dojdzie do przekładanego kilkukrotnie pojedynku Oleksandra Usyka z Derekiem Chisorą.

Oba wydarzenia będą pokazywane na Wyspach Brytyjskich w systemie Pay-Per-View. Głowacki stanie przed szansą, aby po raz trzeci w karierze wywalczyć tytuł mistrza świata. Dla Anglika będzie to pierwsza mistrzowska walka w zawodowej karierze.

Add a comment

Krzysztof Głowacki pozostaje najwyżej notowanym polskim pięściarzem w zaktualizowanych 19 lutego rankingach WBO. Podopieczny Fiodora Łapina, czekający na walkę o wakujące mistrzostwo świata z Lawrencem Okoliem, lideruje liście pretendentów kategorii junior ciężkiej.

Wysoko stoją także akcje Adama Kownackiego plasującego się na czwartej lokacie w królewskiej dywizji.  "Babyface'a", który 7 marca w eliminatorze WBA zmierzy się z Robertem Heleniusem, wyprzedzają tylko Oleksandr Usyk, Joseph Parker i Daniel Dubois.

W zestawieniu challengerów World Boxing Organization znaleźli się także Robert Parzęczewski (ósmy w wadze półciężkiej) i Kamil Szeremeta (ósmy w średniej).

Rankingi WBO: wszystkie kategorie wagowe >>

 

Add a comment

Eddie Hearn, z którego stajnią związanych jest wielu czołowych pięściarzy świata, ma ostatnio sporo pracy, próbując opracować grafik gal na pierwszą połowę roku. Polskich kibiców oczywiście najbardziej interesuje, co z walkami Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) i Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). Aktualny stan rzeczy szef grupy Matchroom Boxing przedstawił w rozmowie z Michaelem Bensonem z talksport.com. Oto, co miał do powiedzenia w kwestii obu walk z udziałem Polaków.

Gołowkin - Szeremeta: GGG chciałby walczyć w Kazachstanie, walka miała się odbyć w kwietniu, ale zostanie trochę przesunięta. Nadal pozostaje opcja pojedynku w USA. W boksie zdarzają się jednak niespodzianki. Jeśli na przykład ekipa "Canelo" nagle zechciałaby walczyć w maju, to taki pojedynek mógłby dojść do skutku. Ale rozmów na ten temat na razie nie ma. Myślę, że plan jest taki, żeby Gołowkina z Canelo zrobić we wrześniu. Uważam, że Gienadij najchętniej zaboksowałby w obowiązkowej obronie w Kazachstanie, a potem we wrześniu spotkał się z Alvarezem.

Głowacki - Okolie: To naprawdę frustrujące. Lawrence'a już to trochę drażni. W tym wypadku chodzi o lokalizację. To walka o mistrzostwo i obaj zawodnicy chcą za nią dużych pieniędzy. Ja chciałbym pojedynku w Wielkiej Brytanii. Głowacki nie ma nic przeciwko. Moglibyśmy to zrobić też w Ameryce. Rozglądamy się za końcówką kwietnia. Także Luke Campbell - Javier Fortuna mogliby wystąpić na tej samej gali, prawdopodobnie w Nowym Jorku.

Add a comment

Ze strony Eddiego Hearna co chwila napływają nowe komunikaty w kwestii możliwych mistrzowskich walk Kamila Szeremety (21-0, 5 KO) z Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO) i Krzysztofa Głowackiego (31-2, 19 KO) z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). Jak brzmi najnowsza wersja dotycząca pojedynku "Główki"?

- Planowaliśmy, aby walka Głowackiego z Okoliem odbyła się na gali Gołowkina, gdyby udało się ją zorganizować w Chicago [proponowano termin 28 marca]. Przesunie się to jednak raczej na kwiecień. W grę wchodzą Londyn, Chicago i Nowy Jork - stwierdził promujący Okoliego Hearn w rozmowie z boxingscene.com.

- Okolie zawsze brał walki, na które wydawał się nie być gotowy. Może i za wcześnie dla niego na pojedynek z Głowackim, ale dla mnie to zestawienie 50 na 50, o mistrzowski pas. Musiał podjąć wyzwanie - dodał szef grupy Matchroom Boxing współpracującej także z Gołowkinem.

Tymczasem Kamil Szeremeta poinformował dziś na Facebooku, że odwiedził ambasadę amerykańską celem wyrobienia wizy, gdyż jego walka z "GGG" prawdopodobnie odbędzie się w USA.

Add a comment

Prawdopodobnie 28 marca w Wielkiej Brytanii - według ostatnich informacji - dojść ma do walki o wakujący pas WBO kategorii junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) i Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z "Główką", w której nie zabrakło także pytań o pojedynki Cieślak - Makabu i Szpilka - Radczenko.

Add a comment