onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

23-letni Anglik James Branch (5-0, 1 KO) będzie jednym ze sparingpartnerów Mairisa Briedisa (25-1, 18 KO) w końcowej fazie przygotowań Łotysza do walki z Krzysztofem Głowackim (31-1, 19 KO). Pojedynek pięściarzy odbędzie się 15 czerwca na gali w Rydze.

Briedisa i Głowackiego czekają jeszcze dwa tygodnie sparingów. Branch ma pomagać w sesjach sparingowych Łotyszowi przez najbliższe 10 dni. 34-latek sparuje także z coraz wyżej notowanym w rankingach Włochem Fabio Turchim.

Polak do czerwcowego występu przygotowuje się w Warszawie. "Główka" ma już za sobą obóz kondycyjny w Hiszpanii i sparingowe zgrupowanie w Anglii.

Stawką walki Głowacki - Briedis będą pasy WBO Interim i WBC Diamond. Zwycięzca awansuje także do półfinału turnieju World Boxing Super Series wagi junior ciężkiej. 

 

Add a comment

Włoch Fabio Turchi (17-0, 13 KO) jest jednym z głównych sparingpartnerów Mairisa Briedisa (25-1, 18 KO), który przygotowuje się do walki z Krzysztofem Głowackim (31-1, 19 KO). Pojedynek pięściarzy odbędzie się 15 czerwca na gali w Rydze.

Mierzący 188 cm Turchi, podobnie jak Polak, jest pięściarzem leworęcznym. Włoch wkrótce będzie boksował o wakujący pas mistrza Unii Europejskiej.

Pojedynek Briedisa z Głowackim będzie półfinałem turnieju World Boxing Super Series wagi junior ciężkiej. Polak i Łotysz zaboksują o pasy WBC Diamond i WBO Interim. Walkę na żywo pokaże Telewizja Polska.

Add a comment

15 czerwca na gali w Rydze rozegrane zostaną dwa półfinały drugiej edycji turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej - w pierwszym Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) zmierzy się z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO), w drugim Yuniel Dorticos (23-1, 21 KO) skrzyżuje rękawice z Andrew Tabitim (17-0, 13 KO). Współorganizator zawodów Kalle Sauerland spodziewa się w stolicy Łotwy wielkich emocji. 

- Briedis oczywiście jest podekscytowany, że stanie przed szansą pomszczenia porażki z Oleksandrem Usykiem z zeszłorocznego półfinału, ale stanie naprzeciw prawdziwego wojownika, jakim jest Głowacki, który obiecał w Rydze wojnę - mówi Sauerland.

- Dorticos i Tabiti mają z kolei teraz ciekawą sprzeczkę w mediach społecznościowych i obaj chcą udowodnić, że są najlepsi na świecie. Jedno jest pewnie - 15 czerwca czeka nas kolejna uczta! - zapowiada promotor i dodaje: - Nie sposób wytypować zwycięzców w obu walkach. Tron kategorii junior ciężkiej będzie teraz pusty i każdy z nich może zostać nowym królem!

Add a comment

Niecały miesiąc pozostał do walki półfinałowej turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-1, 19 KO) i Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Polak ma już za sobą obozy treningowe w Hiszpanii i Anglii. Najbliższe tygodnie spędzi w Warszawie.

Pojedynek odbędzie się w Rydze, a na trybunach zasiądzie co najmniej kilka tysięcy kibiców trzymających kciuki za Łotysza.

- Próbujemy nie zwariować. Jeśli zaczniemy myśleć o atmosferze na widowni i sędziach, to uciekną nam sprawy czysto bokserskie. Taktyka, technika i akcje pod przeciwnika, na tym się skupiamy - tłumaczy w rozmowie z magazynem "Ring TVP Sport" Fiodor Łapin, trener polskiego pięściarza.

- Wiemy, że tam będzie gorąco i mnie z narożnika ledwo będzie słychać. Byliśmy na gali w Rydze, kiedy Briedis boksował w walce wieczoru i wiemy co tam się dzieje. Doping, tumult i niesamowita atmosfera. Briedis jest na Łotwie prawdziwym bohaterem - mówi główny szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions.

Briedis w ćwierćfinałowej walce pokonał na punkty Noela Gevora, jednak nie był w najlepszej dyspozycji. Nie brakowało głosów, że Łotysz nie zasłużył na zwycięstwo w starciu z Niemcem, jednak polski obóz nastawia się życiową formę rywala.

- Mairis ma smykałkę do sportów walki. Ma silny cios, dobre oczko, celnie bije i jest nieprzyjemny. Ma nietypowy styl boksowania i niestandardową technikę, trochę przeniesioną z kickboksingu - podsumowuje Łapin.

Podczas czercowej gali dojdzie także do drugiej półfinałowej walki turnieju WBSS. O wejście do finału powalczą także Amerykanin Andrew Tabiti i Kubańczyk Yunier Dorticos. 

 

Add a comment

Nazwiska czterech polskich pięściarzy znalazły się w bokserskich rankingach tworzonych przez panel ekspercki amerykańskiej telewizji ESPN. Najwyżej klasyfikowanym polskim pięściarzem jest Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO), który zajmuje drugie miejsce w wadze junior ciężkiej.

Pięściarza z Wałcza wyprzedza jednie Oleksandr Usyk, który przeszedł już oficjalnie do kategorii ciężkiej. W rankingu wagi cruiser na dziewiątym miejscu znalazł się dwukrotny mistrz świata Krzysztof Włodarczyk.

Dziewiąte miejsce w wadze średniej zajmuje Maciej Sulęcki, który pod koniec czerwca zaboksuje o mistrzostwo świata federacji WBO z Demetriusem Andrade. Dziesiąty w kategorii ciężkiej jest z kolei Adam Kownacki, który na ring ma wrócić w sierpniu walką z Robertem Heleniusem.

Add a comment

Tymczasowy mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) zakończył obóz sparingowy w Anglii. Za miesiąc - 15 czerwca podczas gali w Rydze, polski pięściarz stoczy walkę z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO).

- Wróciliśmy ze sparingów z Anglii. Pozostał miesiąc do mojej ringowej wojny z Briedisem - zakomunikował w mediach społecznościowych pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Na Wyspy Brytyjskie "Główka" wyleciał na początku maja. Wcześniej podopieczny Fiodora Łapina zaliczył także obóz kondycyjny w Hiszpanii.

Dalszą część przygotowań Głowacki spędzi w KnockOut Gymie w Warszawie. Polaka czekają w najbliższych tygodniach najcięższe i najdłuższe sesje sparingowe.

Pojedynek z Briedisem będzie półfinałem turnieju World Boxing Super Series. Pięściarze poza pasem WBO Interim, zaboksują także o należący do Łotysza tytuł WBC Diamond. Walkę na żywo pokaże Telewizja Polska.

 

Add a comment

Tymczasowy mistrz WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) i niepokonany na zawodowych ringach Fiodor Czerkaszyn (12-0, 8 KO) szykują się do zbliżających się walk w Manchesterze. "Główka" 15 czerwca w Rydze w półfinale turnieju WBSS zmierzy się z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO), zaś Czerkaszyn zaboksuje 6 lipca na gali KnockOut Boxing Night w Rzeszowie.

Add a comment

Tymczasowy mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) rozpoczął sparingi przed walką z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Polak przebywa aktualnie w Anglii, gdzie w poniedziałek sparował z niepokonanym Jackiem Masseyem (16-0, 8 KO).

32-letni "Główka" ma już za sobą obóz treningowy w Hiszpanii. W połowie maja podopieczny trenera Fiodora Łapina wróci do Polski. W Warszawie Głowacki dokończy przygotowania do pojedynku z Łotyszem.

Walka Polaka z Briedisem odbędzie się 15 czerwca na gali w Rydze. Pojedynek będzie półfinałem turnieju World Boxing Super Series.

Add a comment

Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) wyleciał do Anglii, gdzie w najbliższych dniach będzie kontynuował przygotowania do walki z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Pojedynek pięściarzy odbędzie się 15 czerwca na gali organizowanej w Rydze.

Na Wyspach Brytyjskich polski pięściarz, któremu towarzyszy trener Fiodor Łapin, skupi się na sparingach. W przyszłym tygodniu do Anglii ma dolecieć także Fiodor Czerkaszyn, który być może będzie w najbliższych dniach sparował z szykującym się do walki o tymczasowy pas WBO wagi super średniej Billym Joe Saundersem.

Dla Głowackiego jest to już drugie zgrupowanie przed pojedynkiem z Łotyszem. W kwietniu "Główka" spędził kilkanaście dni w Hiszpanii, gdzie pracował głównie nad wytrzymałością oraz siłą.

- Cieszę się, że wprowadzamy jakieś nowe elementy. Raz jesteśmy tu, raz tu. To nowe bodźce, które sprawiają, że aż chce się trenować. Same przygotowania od razu stały się jakieś przyjemniejsze, chociaż ja zawsze lubiłem ciężko zasuwać - mówi pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Walka Głowacki - Briedis będzie półfinałem turnieju World Boxing Super Series wagi junior ciężkiej. Stawką pojedynku będą tymczasowy tytuł mistrza świata WBO oraz pas WBC Diamond.

Add a comment

Tymczasowy mistrz świata WBO wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) niedługo rozpocznie sparingi przed walką z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO). Polak skrzyżuje rękawice z Łotyszem 15 czerwca podczas gali organizowanej w Rydze.

Fiodor Łapin, trener Głowackiego, zdradził w rozmowie w TVP Sport, że pięściarza z Wałcza czekają mocne sparingi przed starciem w półfinale turnieju World Boxing Super Series. Jednym ze sparingpartnerów może być Adam Balski.

- To jeszcze zależy od promotora, ale mamy nadzieję, że uda się wyjechać posparować do Anglii. Jestem tam dogadany z jednym pięściarzem, który chce sparować z Krzyśkiem, ale nie może przylecieć do Polski - mówi główny szkoleniowiec grupy KnockOut Promotions.

- Potem wrócimy do Warszawy na kolejne sparingi. Jesteśmy w kontakcie z kilkoma naprawdę niezłymi zawodnikami. Jeden czołowy cruiser ze wschodniej Europy przyjedzie do nas na dwa tygodnie. Możliwe, że pomoże nam także Adam Balski, to też byłoby coś ciekawego - przekonuje Łapin.

Głowacki ma już za sobą dwutygodniowy obóz w Hiszpanii. Poza pasem WBO Interim, stawką walki Polaka z Briedisem będzie pas WBC Diamond.

Add a comment