onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 
12 maja na gali KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) zmierzy się z Kolumbijczykiem Santanderem Silgado (28-4, 22 KO). Galę na żywo pokażą TVP Sport i TVP 1. 

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu >> 

Wraz ze startem nowego cyklu gal bokserskich grupa KnockOut Promotions wznawia działanie kanału Youtube, na którym ukazywać się będą materiały zza kulis i spoty promujące zbliżające się imprezy.

Subskrybuj kanał KnockOut Promotions na Youtube >>

12 maja na gali KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) zmierzy się z Kolumbijczykiem Santanderem Silgado (28-4, 22 KO). Dla byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej majowy występ będzie powrotem na ring po niezbyt udanej walce w Nysie z Siergiejem Radczenką.

- Po pojedynku w Nysie spadło na mnie wiele krytyki, ale była ona dla mnie tylko dodatkową motywacją. Wiem, że teraz ma coś do udowodnienia, to mnie bardzo nakręca! - deklaruje popularny "Główka".

- Silgado będzie na pewno niebezpieczny, lubi się bić, ale stylowo mi tacy zawodnicy bardzo mi pasują i na pewno kibice obejrzą emocjonującą walkę, będzie się działo! - zapowiada zawodnik KnockOut Promotions i dodaje: - Ja nie che za dużo mówić, bo gadać można wiele, trzeba teraz ostro zasuwać na sali i potem pokazać formę w ringu!

W Wałczu oprócz Krzysztofa Głowackiego między linami zaprezentują się między innymi Paweł Stępień, Przemysław Runowski, Marek Matyja i Fiodor Czerkaszyn. Transmisja z imprezy w TVP Sport i TVP 1.

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu >> 

12 maja na gali KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu były mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) zmierzy się z Kolumbijczykiem Santanderem Silgado (28-4, 22 KO). Trener Fiodor Łapin w wywiadzie dla ringpolska.pl przyznaje, że po ostatnim, niezbyt udanym występie, musiał odbyć ze swoim podopiecznym poważną rozmowę. - Ja w niego wierzę - podkreśla szkoleniowiec KnockOut Promotions.

 Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu >>

12 maja na gali KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu na ring powróci Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO). Dla byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej konfrontacja z Kolumbijczykiem Santanderem Silgado (28-4, 22 KO) będzie okazją do rehabilitacji za słaby występ w lutym przeciw Sirgiejowi Radczence.

- Po ostatniej walce wszyscy są ciekawi, na jakim poziomie jest teraz Krzysiek - czy to jest właśnie już poziom z tej ostatniej walki czy była to tylko jednorazowa wpadka - mówi trener "Główki" Fiodor Łapin.

- Silgado to może nie jest absolutna czołówka wagi cruiser, ale na pewno potrafi mocno uderzyć - ocenia rywala swojego podopiecznego szkoleniowiec KnockOut Promotions.

W Wałczu oprócz Głowackiego wystąpią także m.in. Paweł Stępień, Przemysław Zyśk, Marek Matyja i Przemysław Runowski. Transmisja imprezy w TVP Sport i TVP 1.

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu >> 

12 maja na KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu Krzysztof Głowacki (29-1, 18 KO) zmierzy się z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Santanderem Silgado (28-4, 22 KO). - Cieszę się, że zaboksuję w Wałczu, mam nadzieję, że zmażę plamę z mojej ostatniej walki. Szykuje się świetny pojedynek, fajnie, że Silgado ma czym uderzyć - mówi przed zbliżającym się występem polski ex-czempion federacji WBO.

 Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night #1 w Wałczu >>

 

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Santander Silgado (28-4, 22 KO) będzie przeciwnikiem Krzysztofa Głowackiego (29-1, 18 KO) podczas gali KnockOut Boxing Night, która odbędzie się 12 maja w Wałczu.

32-letni Silgado ostatni raz boksował w grudniu, kiedy to znokautował Daniela Noguerę. Doświadczony Kolumbijczyk w swojej karierze krzyżował także rękawice m.in. z Dmitrijem Kudriaszowem, Rakimem Czakijewem oraz Denisem Lebiediewem, z którym walczył o mistrzowski pas federacji WBA.

Dla Głowackiego - jednego z czterech mistrzów świata w historii polskiego boksu zawodowego, będzie to drugi tegoroczny wystep. W lutym popularny "Główka" wygrał na punkty z niezwyciężonym wcześniej Sergiejem Radczenko. Głowacki po raz drugi wystąpi również na gali organizowanej w rodzinnym Wałczu.

Podczas majowej gali KnockOut Boxing Night wystąpią także m.in. Przemysław Runowski, Paweł Stępień, Marek Matyja oraz Fiodor Czerkaszyn. Impreza będzie pokazywana na antenie TVP Sport oraz TVP 1.

 Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night w Wałczu >>

Ruszyła sprzedaż biletów na galę KnockOut Boxing Night, która odbędzie się 12 maja w Wałczu. Główną atrakcją tej imprezy będzie powrót na ring byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (29-1, 18 KO).

Dla popularnego "Główki", który przez portal statystyczny Boxrec.com uznawany jest za najlepszego polskiego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe, będzie to występ szczególny. Głowacki pochodzi z Wałcza i pojedynki przed własną publicznością są dla niego zawsze wyjątkowym przeżyciem.

- Niezmiernie się cieszę z tego powrotu - mówi były mistrz świata WBO kategorii junior ciężkiej. - Tu zaczynałem swoją przygodę z boksem, tutaj też zaliczyłem jedną z ostatnich walk przed pojedynkiem o pas z Marco Huckiem. Mam nadzieję, że majowy występ ponownie przyniesie mi szczęście, bo chcę odzyskać moją mistrzowską koronę!

Oprócz Głowackiego wałeckiej publiczności zaprezentują się między innymi: jeden z największych polskich talentów Paweł Stępień, niepokonany Przemysław Runowski, waleczny Marek Matyja i uważany przez trenera Fiodora Łapina za prawdziwy bokserski talent Fiedor Czerkaszyn. Gala w Wałczu zostanie pokazana na antenach TVP Sport oraz TVP 1.

- To będzie nasza pierwsza gala po podpisaniu kontaktu z Telewizją Publiczną. Mam nadzieję, że TVP dzięki swojej renomie i zasięgowi pomoże nam dotrzeć z najlepszym boksem zawodowym do jeszcze większej rzeszy kibiców. Będzie co oglądać! - zapowiada szef KnockOut Promotions, Andrzej Wasilewski. 

Kup bilety na galę KnockOut Boxing Night w Wałczu >>

12 maja w Wałczu odbędzie się kolejna gala grupy KnockOut Promotions. Jej główną atrakcją będzie występ faworyta miejscowej publiczności - byłego czempiona WBO kategorii junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (29-1, 18 KO).

Popularny "Główka", ostatni polski mistrz świata w boksie zawodowym, poprzednio wychodził do ringu w lutym w Nysie, gdzie po zaciętym pojedynku pokonał na punkty niezwyciężonego wcześniej Siergieja Radczenkę.

Majowa gala będzie pierwszą imprezą organizowaną przez KnockOut Promotions po podpisaniu kontraktu z Telewizją Publiczną.

Nazwiska pięciu polskich pięściarzy znalazły się w najnowszych rankingach federacji World Boxing Association. Najwyżej stoją akcję byłego mistrza świata Krzysztofa Głowackiego, który jest czwarty w kategorii junior ciężkiej.

Na listach World Boxing Association umieszczono jeszcze czterech Polaków: Kamila Szeremetę, Mateusza Masternaka, Macieja Sulęckiego i Michała Syrowatkę.

Polacy w rankingach WBA: waga junior ciężka - 4. Krzysztof Głowacki, 6. Mateusz Masternak; waga średnia: 5. Maciej Sulęcki, 11. Kamil Szeremeta; waga super lekka - 7. Michał Syrowatka.

Redakcja TVP Sport sprawdziła, jakie emocje w środowisku pięściarskim wzbudza sobotnia walka o cztery pasy mistrza świata wagi ciężkiej. Wskazanie roli faworyta w starciu Anthony'ego Joshuy z Josephem Parkerem wcale nie jest takie proste, ale wszyscy zgodnie spodziewają się wielkiego widowiska. Transmisja w Wielką Sobotę (31 marca) od 21:00 w TVP Sport, aplikacji i sport.tvp.pl. Telewizja Polska zaprasza kibiców do dyskusji związanej z tym wydarzeniem w mediach społecznościowych z hasztagiem #lanasobota.

- Wygra Joshua, ale to może być trudniejsza walka niż wszyscy myślą. Nowozelandczyk jest pomijany, traktowany jako malutka przeszkoda, nad którą przejdzie się bez problemu. Na Parkerze nie ciąży żadna presja, poza tym pewnie denerwują go trochę te opinie skazujące go na pożarcie - powiedziała Ewa Piątkowska, mistrzyni świata WBC w kategorii super półśredniej.

- Parker nie ma niczego do stracenia i jest dużo lepszy pod względem czysto pięściarskim. Będzie w świetnej dyspozycji, stanowi realne zagrożenie. Jestem pewien, że udźwignie ciężar gatunkowy tej rywalizacji. Widziałem go w różnych sytuacjach - sportowych i pozasportowych. Wiem, jakim jest człowiekiem, bo znam jego mentalność - prognozuje Izuagbe Ugonoh.

- Jasne, że będę oglądał tę walkę! Ciężko wskazać faworyta... Joshua potrafi szybko zmęczyć się kondycyjnie, ma niesamowitą masę mięśniową i w takim przypadku ciężko zbudować odpowiednią wydolność. Myślę, że zakończy się nokautem. Parker może zaskoczyć cały świat - mówi z kolei Krzysztof Głowacki, były mistrz świata wagi junior ciężkiej.

Pełna treść artykułu na Sport.tvp.pl >> 

 

Najnowsze komentarze