Patronat medialny


 

Organizatorzy zaplanowanej na 21 stycznia gali w Manchesterze na razie nie zdradzili karty walk imprezy, której główną atrakcją będzie pojedynek pomiędzy Chrisem Eubankiem Jr (32-2, 23 KO) i Liamem Smithem (32-3-1, 19 KO). We wtorek odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca wydarzenie.

- To będzie świetna karta walk i mamy dla klibiców kilka bardzo mocnych zestawień. To będzie gala w systemie Pay-Per-View, więc musimy dostarczyć jakość, za którą oczekujemy pieniędzy - powiedział Ben Shalom, organizator wydarzenia.

- Na razie chcemy skupić się na walce wieczoru. To pojedynek, w którym szanse zawodników rozkładają się 50 na 50. Na ogłaszanie kolejnych walk przyjdzie jeszcze czas, pierwsze informacje pojawią się już wkrótce - dodał Shalom.

Jednym z pojedynków, który może odbyć się podczas styczniowej gali w Manchesterze jest starcie pomiędzy Richardem Riakporhem (15-0, 11 KO) i dwukrotnym mistrzem świata wagi junior ciężkiej Krzysztofem Głowackim (32-3, 20 KO). Termin tej walki przekładany był już kilkukrotnie.

Add a comment

Andrzej Wasilewski w rozmowie z ringpolska.pl odniósł się do wczorajszego mocnego wpisu Krzysztofa Głowackiego i skomentował planowaną na przyszły rok walkę Artura Szpilki z Arkadiuszem Wrzoskiem w KSW.

Add a comment

Ben Shalom potwierdził, że kolejnym przeciwnikiem Richarda Riakporhe'a (15-0, 11 KO) będzie Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO). Promotor Anglika poinformował w rozmowie z telewizją Sky Sport, że pojedynek zostanie zorganizowany w styczniu.

Pierwsze plotki o możliwym zakontratkowaniu walki Głowacki - Riakporhe pojawiły się w brytyjskich mediach już kilka miesięcy temu. Brytyjczyk klasyfikowany jest w czołowych piętnastkach rankingów federacji IBF, WBO i WBC.

Głowacki w kwietniu wrócił na ring po rocznej przerwie. Riakporhe, który w przeszłości posiadał pasy mistrza Wielkiej Brytanii i WBA Inter-Continental, w tym roku stoczył dwie zwycięskie walki.

Add a comment

Dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) prawdopodobnie stoczy kolejną zawodową walkę na początku przyszłego roku na Wyspach Brytyjskich - poinformował na Twitterze Andrzej Wasilewski.

Pięściarz z Wałcza po raz ostatni boksował w kwietniu, wygrywając przed czasem z Francisco Ruizem. Niedawno Głowacki łączony był przez brytyjskie media z walką z wysoko notowanym w światowym rankingu Richardem Riakporhem.

Głowacki stoczył do tej pory jedną zawodową walkę na Wyspach Brytyjskich. W marcu ubiegłego roku przegrał pojedynek o tytuł mistrza świata WBO z Lawrencem Okoliem.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Krzysztofem Głowackim (32-3, 20 KO), który prawdopodobnie w listopadzie zaboksuje z Francuzem Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO) o tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej.

Add a comment

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) w kolejnym pojedynku ma zmierzyć się z Francuzem Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO), a stawką będzie tytuł zawodowego mistrza Europy w wadze junior ciężkiej. Stało się to możliwe po tym, jak jego promotorzy wygrali przetarg na organizację walki w Polsce.

- Spojrzeliśmy w ranking, wiedzieliśmy, że musimy aktywnie działać i nie czekać na rozwój wypadków. Zgłosiliśmy się do europejskiej federacji, która zaakceptowała kandydaturę Głowackiego do tego pojedynku. Krzysiek jest na świecie bardzo ceniony i rozpoznawalny, dlatego EBU nie miała żadnych problemów ze zgodą. Wiedzieliśmy, że interesów Francuza nie reprezentuje żadna z największych światowych grup, zrobiliśmy rachunek sumienia, przygotowaliśmy wyliczenia i wystartowaliśmy w przetargu – mówi szef KnockOut Promotions, który dodaje, że termin i lokalizacja pojedynku na razie nie są znane.

To kolejna walka o konkretną stawkę, jaka w najbliższym czasie odbędzie się w Polsce. Wcześniej grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na organizację walki Mateusza Masternaka z Jasonem Whateleyem. To oznacza, że wygrany stanie do walki z aktualnym posiadczem pasa tej federacji Jaiem Opetaią.

- Kolejny wygrany przetarg bardzo nas cieszy z kilku przyczyn. Przede wszystkim, staramy się przyprowadzić do Polski coraz wyższy poziom sportowy. Poza tym, uważam że jesteśmy to winni Głowackiemu. "Główka", podobnie jak Włodarczyk, stoczył kilka wspaniałych zagranicznych walk, a co najważniejsze zwycięskich. Chcemy dać zbliżającemu się do końca kariery Głowackiemu szansę boksowania przed własną publicznością o prestiżowy pas. Najważniejsze, że coś zaczęło się dziać w polskim boksie – podsumował Wasilewski.

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>

Add a comment

Ten tydzień chyba nie mógł zacząć się dla ciebie lepiej, bo w poniedziałek gruchnęła informacja, że prawdopodobnie powalczysz o zawodowe mistrzostwo Europy.
Krzysztof Głowacki, były mistrz świata wagi junior ciężkiej: Super, bardzo się cieszę, w końcu szykuje się jakaś walka! W ostatnim czasie nie było żadnych wieści co ze mną będzie, kiedy zaboksuję? Grupa zorganizuje w październiku dwie gale, ogłosiła nazwiska i sam się zastanawiałem, dlaczego ciągle mnie nie ma. Człowiek ciężko trenuje, lata uciekają, co jest? I w końcu w poniedziałek dostałem piękną informację. Jacek Szelągowski zadzwonił do mnie i poinformował, że mamy walkę o mistrzostwo Europy. To dla mnie jak zastrzyk energii! Petarda!

Wiadomo już kiedy i gdzie odbędzie się walka?
Prawdopodobnie w listopadzie, bo od wygranego przetargu jest 90 dni na organizację pojedynku. Lokalizacja jeszcze nie jest znana.

Pomysł pójścia w kierunku pasa mistrza Europy zrodził się we wrześniu, gdy dotychczasowy mistrz Chris Billam-Smith go zwakował?
Dokładnie. Na początku września przeczytałem na portalu Ringpolska, że Brytyjczyk oddał pas i wszedłem sobie w ranking EBU. Obowiązkowym pretendentem był Francuz Bregeon. Na pierwszym miejscu był Mairis Briedis, na drugim Richard Riakporhe, na trzecim Aleksiej Papin, a na czwartym ja. Briedis idzie do wagi ciężkiej, Riakporhe ma gdzieś boksować, a Rosjanina do walki o pas EBU nie wyznaczą. Zadzwoniłem od razu do Jacka Szelągowskiego z prośbą, by napisał do federacji. Pomyślałem: a może akurat nas wyznaczą. No i wyznaczyli. Fajnie.

Pełna treść artykułu na tvpsport.pl >>

Add a comment

Grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na organizację walki o tytuł mistrza Europy kategorii junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (32-3, 20 KO) i Dylanem Bregeon (12-2-1, 3 KO).

Głowacki i Bregeon (o ile Franzuz z pojedynku się nie wycofa) o tytuł czempiona Starego Kontynentu zaboksują w Polsce. Szczegóły powinny zostać ogłoszone niebawem.

Krzysztof Głowacki w trakcie swojej kariery sięgał dwukrotnie po mistrzostwo świata federacji WBO. Zawodnik z Wałcza po raz ostatni wychodził między liny w kwietniu.

Add a comment

Na 19 września zaplanowany jest przetarg, który ma wyłonić organizatora walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (32-3, 20 KO) i Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO). Poprzednio ten pas należał do Chrisa Billama-Smitha.

Dwa tygodnie temu obozy pięściarzy otrzymały od Europejskiej Unii Boksu czas na negocjacje. Na razie nie wypracowano porozumienia w sprawie organizacji pojedynku o pas EBU.

Głowacki, który w przeszłości dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata, po raz ostatni boksował w kwietniu. Bregeon ostatni pojedynek również w kwietniu, wygrywając na punkty z Eddym Lacrossem.

Add a comment

Krzysztof Głowacki (32-3, 20 KO) i Dylan Bregeon (12-2-1, 3 KO) zostali wyznaczeni do walki o wakujący tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej. Poprzednio ten tytuł należał do Chrisa Billama-Smitha.

Obozy pięściarzy otrzymały od Europejskiej Unii Boksu czas na negocjacje do 19 września. Tego dnia odbędzie się przetarg, który ma wyłonić organizatora pojedynku.

Głowacki, który w przeszłości dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza świata, po raz ostatni boksował w kwietniu. W ostatnim czasie pięściarz z Wałcza był łączony m.in. z walką z Richardem Riakporhem.

Add a comment