onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W karcie walk gali MB Boxing Night 6 wylądował kolejny pojedynek! Powracający do ringu Dariusz Sęk (28-5-3, 10 KO) sprawdzi umiejętności rozpędzonego i głodnego kolejnych zwycięstw Sebastiana Ślusarczyka (6-0, 4 KO). Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej.

Sebastian Ślusarczyk do tej pory budował swoją pięściarską pozycję na Wyspach Bryrtyjskich. 22-latek stoczył tam pięć zawodowych pojedynków. Wszystkie zakończyły się jego wygranymi, a trzykrotnie nokautował rywali. Na początku października otrzymał szansę występu przed polską publicznością. W Częstochowie podczas Tymex Boxing Night dopisał do rekordu kolejne zwycięstwo przed czasem po znokautowaniu Tomasza Gromadzkiego. Przed Ślusarczykiem jednak zdecydowanie największe wyzwanie w karierze. Na gali MB Boxing Night 6 zmierzy się z doświadczonym Dariuszem Sękiem.

- Sęk to doświadczony pięściarz, ale najlepsze ma za sobą. Ja chcę mu pomóc zakończyć karierę. Walka na MB Boxing Night to dla mnie szansa na rozwój, ale również duże wyzwanie. Nie miałem jeszcze okazji boksować z tak ułożonym pięściarzem - ocenia Ślusarczyk.

Sęk na swoim koncie ma stoczonych ponad 35 zawodowych walk i doświadczeniem bije na głowę jedenaście lat młodszego rywala. W ostatnich pojedynkach zapisał w rekordzie dwie porażki, ale mierzył się przecież z Robertem Parzęczewskim oraz Anthonym Yarde. Pięściarz z Tarnowa cały czas należy do czołowych półciężkich w naszym kraju i ma na swoim koncie wiele cennych zwycięstw. Walka na MB Boxing Night to dla niego ogromna szansa na drugie sportowe życie.

- Ta walka to szansa na zmazanie plamy po ostatniej porażce. To była plama na moim honorze. Wracam, bo kocham boks. Ostatnio sporo przemyślałem, ale jestem gotowy, żeby wrócić. Ślusarczyk chce skończyć moją karierę? Mocno się pomylił. On myśli, że ja się skończyłem, a ja tylko się cofnąłem i wziąłem rozbieg - mówi Sęk.

Wydarzenie MB Boxing Night odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej. Bilety dostępne na ebilet.pl.

Add a comment

Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO) i Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmieścili się w limicie wagi półciężkiej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Radomiu.

Stawką zakontraktowanego na dziesięć rund pojedynku będzie tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Z karty walk w ostatniej chwili wypadł pojedynek Damiana Jonaka z Andrew Robinsonem. Powodem są problemy zdrowotne Polaka, który został hospitalizowany.

Pełne wyniki ważenia:
Robert Parzęczewski (78 kg) vs Dariusz Sęk (79,5 kg)
Adam Balski (91 kg) vs Serhij Radchenko (91 kg)
Michał Żeromiński (67,2 kg) vs Mikołaj Vovk (67,1 kg)
Łukasz Wierzbicki (66,3 kg) vs Twaha Kiduku (66,2 kg)
Michał Chudecki (63,3 kg) vs Damian Wrzesiński (63,3 kg)
Rafał Grabowski (63,5 kg) vs Kamil Młodziński (63,4 kg)

Add a comment

Pojedynek Dariusz Sęka (28-4-3, 10 KO) z Robertem Parzęczewskim (21-1, 14 KO) będzie walką wieczoru gali "Wojna Domowa", która odbędzie się 22 grudnia w Radomiu - zdradził na Twitterze Mateusz Borek, organizator imprezy.

Walka Sęka z Parzęczewskim zostanie rozegrana na dystansie dziesięciu rund, a jej stawką będzie tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Wcześniej zapowiadano, że walką wieczoru w Radomiu będzie starcie Adama Balskiego z Nikodmem Jeżewskim, jednak po zmianie terminu gali, Jeżewski deklaruje, że z Balskim będzie mógł skrzyżować rękawice dopiero w przyszłym roku.

Nazwiska nowego rywala dla Balskiego jeszcze oficjalnie nie potwierdzono. Podczas grudniowej imprezy w Radomiu kibice zobaczą między linami także m.in. Damana Jonaka, Łukasza Wierzbickiego oraz Michała Chudeckiego, którego czeka rewanż z Damianem Wrzesińskim.

Add a comment

Dariusz Sęk (28-4-3, 9 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Tomasza Gargulę (18-12-1, 5 KO) podczas bokserskiej imprezy organizowanej w Skierniewicach. Sęk od pierwszego gongu miał dużą przewagę nad rywalem, który w trakcie pojedynku był kilka razy liczony.

Dla pięściarza z Tarnowa był to powrót na ring po czerwcowej porażce z rąk Anthony'ego Yarde oraz przetarcie przed pojedynkiem z Robertem Parzęczewskim. Do tej konfrontacji dojdzie 17 listopada na gali w Radomiu.

W Skierniewicach odbyło się kilka walk boksu olimpijskiego oraz jeden pojedynek zawodowy. Dochód z organizacji imprezy zostanie przekazany na leczenie Wiktorii Caban.

Add a comment

12 października podczas charytatywnej gali organizowanej w Skierniewicach dojdzie do walki Dariusza Sęka (27-4-3, 9 KO) z Tomaszem Gargulą (18-11-1, 5 KO).

Dla pięściarza z Tarnowa będzie to powrót na ring po czerwcowej porażce z rąk Anthony'ego Yarde oraz przetarcie przed pojedynkiem z Robertem Parzęczewskim. Do tej konfrontacji dojdzie 17 listopada na gali w Radomiu.

W Skierniewicach odbędzie się kilka walk boksu olimpijskiego oraz jeden pojedynek zawodowy. Dochód z organizacji imprezy zostanie przekazany na leczenie Wiktorii Caban.

Add a comment

17 listopada na gali MB Promotions w Radomiu dojdzie do walki w kategorii półciężkiej pomiędzy Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO) i Robertem Parzęczewskim (21-1, 14 KO).

Głównym wydarzeniem listopadowej imprezy będzie konfrontacja w wadze junior ciężkiej z udziałem Adama Balskiego (12-0, 8 KO) z Nikodemem Jeżewskim (14-0-1, 8 KO).

Add a comment

Anthony Yarde (16-0, 15 KO) awansował na trzynaste miejsce w światowym rankingu wagi półciężkiej portalu statystycznego Boxrec.com po wczorajszej wygranej z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO).

Yarde zastopował Polaka w siódmej rundzie na gali w Londynie. Do momentu przerwania pojedynku, Brytyjczyk prowadził wysoko na punkty. W pierwszej rundzie, Sęk, który wygra tylko jedną z ostatnich pięciu zawodowych walk, był liczony.

Brytyjczyk, pokonując pięściarza z Tarnowa, zdobył pasy WBO European oraz WBO Inter-Continental, umacniając swoją pozycję w klasyfikacji federacji World Boxing Organization, gdzie tytuł mistrzowski posiada Sergiej Kowaliow.

Ranking Boxrec.com wagi półciężkiej: 1. Adonis Stevenson, 2. Sergiej Kowaliow, 3. Badou Jack, 4. Dmitrij Biwoł, 5. Oleksandr Gwozdyk, 6. Joe Smith, 7. Marcus Browne, 8. Artur Beterbijew, 9. Sullivan Barrera, 10. Karo Murat,..., 13. Anthony Yarde, 30. Robert Parzęczewski, 48. Norbert Dąbrowski, 54. Paweł Stępień, 68. Dariusz Sęk, 77. Marek Matyja.

Add a comment

W pojedynku o pasy WBO Inter-Continental i WBO European wagi półciężkiej na gali w Londynie Anthony Yarde (16-0, 15 KO) zastopował w siódmej rundzie Dariusza Sęka (27-4-3, 9 KO).

Faworyzowany Brytyjczyk już w pierwszej odsłonie posłał Polaka na deski, jednak liczenie było raczej konsekwencją utraty równowagi przez atakującego zawodnika z Tarnowa niż potężnego uderzenia. 

W kolejnych starciach Wyspiarz kontrolował przebieg wydarzeń w ringu, ale skupiony głównie na defensywie "Fighter" nie dawał sobie wyrządzić większej krzywdy. W siódmej odsłonie doszło do długiej wymiany ciosów, w której bardziej ucierpiał Sęk. Yarde ponowił atak, zamykając Polaka przy linach i sędzia punktowy zdecydował się przerwać rywalizację.

Podczas tej samej gali kreowany na przyszłego czempiona kategorii ciężkiej Daniel Dubois (8-0, 8 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Toma Little (10-6, 3 KO). 

Add a comment

Frank Warren, promotor Anthony'ego Yarde (15-0, 14 KO) liczy na to, że Dariusz Sęk (27-3-3, 9 KO) okaże się wymagającym rywalem dla Brytyjczyka. Pojedynek pięściarzy będzie jedną z głównych atrakcji dzisiejszej gali w Londynie.

- Yarde ma problem, bo nikt nie jest w stanie wytrzymać z nim więcej, niż kilku rund. Sęk nigdy nie został znokautowany, to bardzo twardy zawodnik. Yarde potrzebuje teraz doświadczenia, a Sęk to doświadczenie może mu dać - mówi Warren.

Dla 31-letniego Polaka będzie to pierwszy tegoroczny występ. Jeśli Sęk sprawiłby niespodziankę i pokonał Anglika, to wywalczy pasy WBO European oraz WBO Inter-Continental w limicie do 79 kilogramów.

Add a comment