onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO) i Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmieścili się w limicie wagi półciężkiej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Radomiu.

Stawką zakontraktowanego na dziesięć rund pojedynku będzie tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Z karty walk w ostatniej chwili wypadł pojedynek Damiana Jonaka z Andrew Robinsonem. Powodem są problemy zdrowotne Polaka, który został hospitalizowany.

Pełne wyniki ważenia:
Robert Parzęczewski (78 kg) vs Dariusz Sęk (79,5 kg)
Adam Balski (91 kg) vs Serhij Radchenko (91 kg)
Michał Żeromiński (67,2 kg) vs Mikołaj Vovk (67,1 kg)
Łukasz Wierzbicki (66,3 kg) vs Twaha Kiduku (66,2 kg)
Michał Chudecki (63,3 kg) vs Damian Wrzesiński (63,3 kg)
Rafał Grabowski (63,5 kg) vs Kamil Młodziński (63,4 kg)

Add a comment

Pojedynek Dariusz Sęka (28-4-3, 10 KO) z Robertem Parzęczewskim (21-1, 14 KO) będzie walką wieczoru gali "Wojna Domowa", która odbędzie się 22 grudnia w Radomiu - zdradził na Twitterze Mateusz Borek, organizator imprezy.

Walka Sęka z Parzęczewskim zostanie rozegrana na dystansie dziesięciu rund, a jej stawką będzie tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej. Wcześniej zapowiadano, że walką wieczoru w Radomiu będzie starcie Adama Balskiego z Nikodmem Jeżewskim, jednak po zmianie terminu gali, Jeżewski deklaruje, że z Balskim będzie mógł skrzyżować rękawice dopiero w przyszłym roku.

Nazwiska nowego rywala dla Balskiego jeszcze oficjalnie nie potwierdzono. Podczas grudniowej imprezy w Radomiu kibice zobaczą między linami także m.in. Damana Jonaka, Łukasza Wierzbickiego oraz Michała Chudeckiego, którego czeka rewanż z Damianem Wrzesińskim.

Add a comment

Dariusz Sęk (28-4-3, 9 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Tomasza Gargulę (18-12-1, 5 KO) podczas bokserskiej imprezy organizowanej w Skierniewicach. Sęk od pierwszego gongu miał dużą przewagę nad rywalem, który w trakcie pojedynku był kilka razy liczony.

Dla pięściarza z Tarnowa był to powrót na ring po czerwcowej porażce z rąk Anthony'ego Yarde oraz przetarcie przed pojedynkiem z Robertem Parzęczewskim. Do tej konfrontacji dojdzie 17 listopada na gali w Radomiu.

W Skierniewicach odbyło się kilka walk boksu olimpijskiego oraz jeden pojedynek zawodowy. Dochód z organizacji imprezy zostanie przekazany na leczenie Wiktorii Caban.

Add a comment

12 października podczas charytatywnej gali organizowanej w Skierniewicach dojdzie do walki Dariusza Sęka (27-4-3, 9 KO) z Tomaszem Gargulą (18-11-1, 5 KO).

Dla pięściarza z Tarnowa będzie to powrót na ring po czerwcowej porażce z rąk Anthony'ego Yarde oraz przetarcie przed pojedynkiem z Robertem Parzęczewskim. Do tej konfrontacji dojdzie 17 listopada na gali w Radomiu.

W Skierniewicach odbędzie się kilka walk boksu olimpijskiego oraz jeden pojedynek zawodowy. Dochód z organizacji imprezy zostanie przekazany na leczenie Wiktorii Caban.

Add a comment

17 listopada na gali MB Promotions w Radomiu dojdzie do walki w kategorii półciężkiej pomiędzy Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO) i Robertem Parzęczewskim (21-1, 14 KO).

Głównym wydarzeniem listopadowej imprezy będzie konfrontacja w wadze junior ciężkiej z udziałem Adama Balskiego (12-0, 8 KO) z Nikodemem Jeżewskim (14-0-1, 8 KO).

Add a comment

Anthony Yarde (16-0, 15 KO) awansował na trzynaste miejsce w światowym rankingu wagi półciężkiej portalu statystycznego Boxrec.com po wczorajszej wygranej z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO).

Yarde zastopował Polaka w siódmej rundzie na gali w Londynie. Do momentu przerwania pojedynku, Brytyjczyk prowadził wysoko na punkty. W pierwszej rundzie, Sęk, który wygra tylko jedną z ostatnich pięciu zawodowych walk, był liczony.

Brytyjczyk, pokonując pięściarza z Tarnowa, zdobył pasy WBO European oraz WBO Inter-Continental, umacniając swoją pozycję w klasyfikacji federacji World Boxing Organization, gdzie tytuł mistrzowski posiada Sergiej Kowaliow.

Ranking Boxrec.com wagi półciężkiej: 1. Adonis Stevenson, 2. Sergiej Kowaliow, 3. Badou Jack, 4. Dmitrij Biwoł, 5. Oleksandr Gwozdyk, 6. Joe Smith, 7. Marcus Browne, 8. Artur Beterbijew, 9. Sullivan Barrera, 10. Karo Murat,..., 13. Anthony Yarde, 30. Robert Parzęczewski, 48. Norbert Dąbrowski, 54. Paweł Stępień, 68. Dariusz Sęk, 77. Marek Matyja.

Add a comment

W pojedynku o pasy WBO Inter-Continental i WBO European wagi półciężkiej na gali w Londynie Anthony Yarde (16-0, 15 KO) zastopował w siódmej rundzie Dariusza Sęka (27-4-3, 9 KO).

Faworyzowany Brytyjczyk już w pierwszej odsłonie posłał Polaka na deski, jednak liczenie było raczej konsekwencją utraty równowagi przez atakującego zawodnika z Tarnowa niż potężnego uderzenia. 

W kolejnych starciach Wyspiarz kontrolował przebieg wydarzeń w ringu, ale skupiony głównie na defensywie "Fighter" nie dawał sobie wyrządzić większej krzywdy. W siódmej odsłonie doszło do długiej wymiany ciosów, w której bardziej ucierpiał Sęk. Yarde ponowił atak, zamykając Polaka przy linach i sędzia punktowy zdecydował się przerwać rywalizację.

Podczas tej samej gali kreowany na przyszłego czempiona kategorii ciężkiej Daniel Dubois (8-0, 8 KO) pokonał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie Toma Little (10-6, 3 KO). 

Add a comment

Frank Warren, promotor Anthony'ego Yarde (15-0, 14 KO) liczy na to, że Dariusz Sęk (27-3-3, 9 KO) okaże się wymagającym rywalem dla Brytyjczyka. Pojedynek pięściarzy będzie jedną z głównych atrakcji dzisiejszej gali w Londynie.

- Yarde ma problem, bo nikt nie jest w stanie wytrzymać z nim więcej, niż kilku rund. Sęk nigdy nie został znokautowany, to bardzo twardy zawodnik. Yarde potrzebuje teraz doświadczenia, a Sęk to doświadczenie może mu dać - mówi Warren.

Dla 31-letniego Polaka będzie to pierwszy tegoroczny występ. Jeśli Sęk sprawiłby niespodziankę i pokonał Anglika, to wywalczy pasy WBO European oraz WBO Inter-Continental w limicie do 79 kilogramów.

Add a comment