Patronat medialny


 


25 września Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) zadziwił bokserski świat, pewnie pokonując faworyzowanego Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO) w walce o trzy pasy wagi ciężkiej. Zdaniem Floyda Mayweathera Jr wynik wrześniowej potyczki nie powinien być rozpatrywany w kategoriach niespodzianki. 

- To nie była żadna sensacja. Po prostu Joshua był wcześniej obecny w telewizji i wszyscy go znali. Usyk to kawał pięściarza, złoty medalista olimpijski. Sensacja? Nie. Po prostu ciężko pracował za kulisami - ocenia "Money" Floyd.

Joshua mimo porażki z obowiązkowym challengerem WBO dzięki szczególnym zapisom kontraktowym będzie miał szansę na zrewanżowanie się swojemu pogromcy. Do walki powinno dojść na przełomie wiosny i lata.

Add a comment

Być może jeszcze w tym roku poznamy datę i lokalizację rewanżowej walki o pasy WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) i Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). 

Pięściarze po raz pierwszy zmierzyli się 25 września w Londynie. Triumfował Ukrainiec, jednak ekipa Brytyjczyka zagwarantowała sobie wcześniej prawo do rewanżu na wypadek porażki. Niebawem powinny ruszyć rozmowy na temat organizacji drugiego starcia.

- Rozważamy trzy możliwe opcje - Wielką Brytanię, Ukrainę i Bliski Wschód. Mam nadzieję, że do końca 2021 roku będziemy w stanie podjąć ostateczną decyzję - powiedział Sky Sports promotor Usyka Aleksander Krasiuk.

Wcześniej mówiło się, że Joshua i Usyk ponownie skrzyżują rękawice wiosną, jednak niewykluczone, że walka zostanie przesunięta o kilka miesięcy.

Add a comment

Od 25 września bokserscy kibice zadają sobie pytanie, czy Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO), który w świetnym stylu rozprawił się z czempionem WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO), poradziłby sobie także z mistrzem federacji WBC Tysonem Furym (31-0-1, 22 KO). Ojciec Brytyjczyka. który doradza synowi zakończenie kariery w obliczu "braku wyzwań" przekonuje, że Ukrainiec byłby bez szans.

- Zawsze będzie ktoś następny. Usyk, po nim ktoś kolejny. Nie można tak tego ciągnąć bez końca. Tyson pobił trzy razy z rzędu najniebezpieczniejszego człowieka na tej planecie. Wiemy, że kibice mówią, że Usyk zrobi to czy tamto. A ja mówię wam: Usyk nie zrobi nic komuś takiemu jak Tyson! - stwierdził stanowczo w wywiadzie dla BT Sport John Fury.

Oleksandra Usyka póki co czeka jednak rewanżowe starcie z Joshuą, planowane na przełom wiosny i lata przyszłego roku. Tyson Fury w kolejnym występie prawdopodobnie skrzyżuje  rękawice z Dillianem Whytem. 

Add a comment

Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym chwali się pasem WBO wagi ciężkiej, jaki otrzymał w ostatnich dniach. Ukrainiec trofeum wywalczył 25 września, pokonując w Londynie Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO).

Add a comment

Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) w ekskluzywnym wywiadzie zrealizowanym przez JAXET odniósł się do krytyki, jaka spłynęła na Anthony'ego Joshuę (24-2-1, 21 KO) po utracie mistrzowskich pasów WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Ukrainiec pokonał AJ-a 25 września, pewnie zwyciężając na wszystkich kartach punktowych.

- Przykro się słucha tego, jak surowo ludzie oceniają występ Joshuy. Ja byłem z nim w ringu i myślę, że był bardzo dobry - oświadczył Usyk. - Naprawdę nie wiem, gdzie ludzie znajdują podstawy do krytyki. To była znakomita walka.

Czempion z Symferopola ustosunkował się też do zapowiedzi swojego rywala, że w rewanżu zamierza być dużo bardziej agresywny niż w pierwszym pojedynku. - Jeśli tak będzie naprawdę, to wspaniale! Chętnie zobaczę takiego Joshuę. Jestem pewien, że to będzie kolejna wyśmienita walka - powiedział Usyk. 

Rewanżowa konfrontacja Oleksandra Usyka z Anthonym Joshuą planowana jest wstępnie na wiosnę przyszłego roku. Faworytem do roli gospodarza hitowego starcia jest Wielka Brytania.

Add a comment

25 września Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) zadziwił bokserski świat, w świetnym stylu odbierając mistrzowskie pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony'emu Joshui (24-2, 22 KO). Wiosną przyszłego roku AJ dostanie szansę zrewanżowania się swojemu pogromcy. Usyk zapewnia, że nie zamierza ułatwiać zadania Brytyjczykowi, jak swego czasu uczynił to Andy Ruiz Jr, który po wygranej z Joshuą zrezygnował z treningów na rzecz nocnych imprez. 

- Ja swojego sukcesu nie będę celebrował jak Ruiz - przekonuje cytowany przez Dail Mail Ukrainiec, który póki co odpoczywa z rodzina po wielu miesiącach ciężkiej pracy na obozie treningowym. 

Usyk twierdzi, że co prawda "trzyma rękę" na pulsie i śledził amerykańską wyprawę Joshuy w poszukiwaniu nowego trenera, jednak nie przykłada do tych spraw zbyt wielkiego znaczenia. 

- Widziałem te nagrania, bo zbieramy wszystkie informacje, ale nie mam na ten temat opinii, bo to sprawa Anthony'ego - niech robi, co chce. Dzięki Bogu w mojej ekipie wszystko jest w porządku - stwierdził Usyk. 

Świeżo upieczony czempion skomentował też październikowe starcie Tysona Fury'ego z Deontayem Wilderem: - Obejrzałem tę walkę, nic wielkiego, po prostu chcieli się pozabijać.

Add a comment

Frank Warren twierdzi, że Anthony'emu Joshui (24-2, 21 KO) trudno będzie zrewanżować się Oleksandrowi Usykowi (19-0, 13 KO) za porażkę poniesioną w ubiegłą sobotę i odzyskać mistrzowskie tytuły wagi ciężkiej. 

- W zasadzie nie jestem sobie w stanie wyobrazić, by rewanż znacznie się różnił, bo w przeciwieństwie do Andy'ego Ruiza, poprzedniego pogromcy Joshuy, Usyka raczej nie wciągną balety i nie wyjdzie do ringu w katastrofalnej formie - napisał w swoim felietonie promotor Tysona Fury'ego, mający pod swoją opieką także dwóch challengerów do pasów należących aktualnie do Usyka - Daniela Dubois i Joe Joycea.

- Wszystkie atrybuty, które posiada Usyk, ma także Tyson, który do tego ma jeszcze szybkość i gabaryty. Ich walka to naturalne rozwiązanie, choć rozważamy jeszcze inną opcję, jeśli wszystko pójdzie dobrze 9 października [w walce z Deontayem Wilderem] - dodał Warren.

Add a comment

Zwycięstwem nad Anthonym Joshuą (24-2, 21 KO) w boju o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) zapewnił sobie miejsce w ścisłej czołówce rankingów P4P. Według niektórych Ukrainiec swoim występem zapracował sobie nawet na zrzucenie Saula Alvareza z tronu najlepszego pięściarza globu. Takiego zdania są m.in. Kalle Sauerland, Frazer Clarke i Darren Barker, których opinie cytuje brytyjski Boxing News.

Frazer Clarke (medalista olimpijski z Tokio, waga superciężka): Canelo ma więcej walk, ale postawiłbym na Usyka. Zobaczcie, czego on dokonał - pobił mocnego mistrza, w pełni formy, w kategorii ciężkiej. Każdy wie, jak trudna jest to waga.

Kalle Sauerland: Jego rekordu nie da się porównać z żadnym innym. Można dyskutować tylko o Canelo, który zdobywał pasy w różnych wagach, ale nie dokonał tego co Usyk. Dla mnie Usyk to absolutny numer 1 P4P w tej chwili.

Darren Barker (były mistrz świata wagi średniej, ekspert TV): Bezdyskusyjne mistrzostwo świata w junior ciężkiej i teraz zunifikowane mistrzostwo w ciężkiej - tak, to czyni Usyka numerem 1. Canelo jest niesamowity i pokonał kilku świetnych pięściarzy, ale Usyk jest niepokonany.

Add a comment

Oleksander Usyk (19-0, 13 K) podczas konferencji prasowej na Ukrainie podsumowującej walkę z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) został zapytany, dlaczego nie znokautował Brytyjczyka. 

- Czemu jesteście tak żądni krwi? - odparł pytaniem świeżo upieczony czempion WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej. - Wygrałem i jest dobrze. Dlaczego miałbym go przewracać? On ma krewnych, przyjaciół, matkę, ojca. Nokaut zabiera dużo zdrowia. Nie zależy mi na tym.

Usyk ostatecznie pokonał Joshuę na punkty, choć w dwunastej rundzie sekundy dzieliły go od powalenia Joshuy na deski. W pierwszym kwartale przyszłego roku dojść ma do pojedynku rewanżowego.

Add a comment

Mike Tyson nie był pod wielkim wrażeniem walki o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-2, 21 KO) i Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). "Żelazny" jest przekonany, że za czasów swojej świetności poradziłby sobie z obydwoma bohaterami sobotniej rywalizacji. Były król wszech wag postanowił zapytać na Twitterze kibiców, czy podzielają jego opinię. 

- Obejrzałem pojedynek Joshuy z Usykiem. Nie wiem, może mieli słaby dzień, ale po tym, co pokazali, czy serio sądzicie, że wygraliby ze mną, gdy w szczycie formy?  - zagadnął Tyson. 

A wy jak uważacie, czy Mike Tyson w swoim "prime" pokonałby Anthony'ego Joshuę i Oleksandra Usyka? "Iron" Mike czeka na waszą odpowiedź...

Add a comment

Przed sobotnią walką Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 21 KO) dużo dyskutowało się na temat udziału Anatolija Łomaczenki w procesie treningowym Ukraińca. Czy słynny trener rzeczywiście przyczynił się do sukcesu nowego czempiona wagi ciężkiej? Kwestię tę Usyk wyjaśnił podczas dzisiejszej konferencji prasowej. 

- Anatolij Nikołajewicz [Łomaczenko] zawsze jest w drużynie. Wiecie, w komputerze jest procesor, ale jest ktoś, kto ten procesor skonstruował. Chciałbym bardzo podziękować Anatolijowi i rodzinie Łomeczenków za ich udział we wszystkich moich walkach i w moim życiu - powiedział mistrz federacji WBA, WBO i IBF.

- Anatolij Nikołajewicz odwiedził mnie na obozie treningowym, a wtedy gdy nie mógł być, pozostawaliśmy w kontakcie. Większość czasu przetrenowałem z Jurim Iwanowiczem [Tkaczenko]. W sobotni wieczór długo rozmawialiśmy i Anatolij Nikołajewicz przekazał mi potrzebne informacje - tak jakby wczytywać dane do komputera - ja tak od niego dostałem informacje przez wideokonferencję, przekazał mi, co mam robić. On bardzo mi pomógł, ale po prostu jest takim człowiekiem, który woli pozostawać w cieniu - dodał Oleksandr Usyk, prywatnie wielki przyjaciel syna swojego mentora Wasyla Łomaczenki.

Add a comment

Dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Anthonym Joshuą (24-2, 21 KO) w walce o pasy WBA, WBO i IBF Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) awansował na drugą pozycję rankingu wagi ciężkiej magazynu The Ring.

Niepokonanego Ukraińca w zestawieniu wyprzedza tylko czempion WBC Tyson Fury, będący posiadaczem mistrzowskiego tytułu "Biblii Boksu". 

Wygrana nad AJ-em dała też Usykowi awans na drugie miejsce listy P4P Ringu, której liderem jest boksujący w kategorii superśredniej Saul Alvarez. 

Ranking wagi ciężkiej The Ring: 1. Tyson Fury, 2. Oleksandr Usyk, 3. Anthony Joshua, 4. Deontay Wilder, 5. Dillian Whyte, 6. Joseph Parker, 7. Andy Ruiz Jr, 8. Luis Ortiz, 9. Michael Hunter, 10. Oscar Rivas, 11. Joe Joyce.

Ranking P4P The Ring: 1. Saul Alvarez, 2. Oleksandr Usyk, 3. Naoya Inoue, 4. Terence Crawford, 5. Josh Taylor, 6. Errol Spence Jr, 7. Teofimo Lopez, 8. Juan Francisco Estrada, 9. Wasyl Łomaczenko, 10. Kazuto Ioka.

Add a comment

Frank Warren w rozmowie z IFL TV zadeklarował, że chętnie zorganizowałby walkę o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) i Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). 

- To były bez wątpienia świetny pojedynek. To prawda, że Usyk to wyjątkowy pięściarz i wyjątkowy mistrz, ale moim zdaniem Tyson to byłoby dla niego za dużo - oznajmił promotor "Króla Cyganów". 

Póki co zarówno Fury jak i Usyk mają jednak w planach potyczki z innymi rywalami - pierwszy 9 października zmierzy się z Deontayem Wilderem (42-1-1, 41 KO), zaś drugi - prawdopodobnie w pierwszym kwartale przyszłego roku - stoczy rewanżowy bój z Anthonym Joshuą (24-2, 21 KO).

Add a comment

Mateusz Masternak obszernie skomentował na Facebooku sobotnie zwycięstwo Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) nad Anthonynm Joshuą (24-2, 21 KO) o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Treść komentarza poniżej. 

- Mamy nowego króla wagi ciężkiej, jak również króla P4P! Usyk po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych, niezależnie od tego, w jakiej kategorii walczy. Niewiele osób dawało mu w tej walce szanse. Ja, wierząc, że wygra, byłem w naprawdę nielicznym gronie. Dlaczego wszyscy tak bardzo wierzyli w wygraną Joshuy? Moim zdaniem, nie chodziło tylko o warunki fizyczne, ale też dlatego, że po jego stronie jest nieskazitelny wizerunek, skrupulatnie budowany przez specjalistów, mocny rynek, sztab trenerów od przygotowania motorycznego, dietetyków, doradców, psychologów… ale po stronie Usyka jest doskonały trener boksu, który ponad wszystko stawia technikę bokserską.

A w ringu, jak kiedyś powiedział ŚP. Roger Mayweather "liczą się umiejętności". Owszem, cała reszta też jest ważna, ale nie najważniejsza. Ja też zawsze o tym mówię. Ostatnio zostałem skrytykowany w komentarzu za to, że napisałem, że oldschoolboxing rządzi, polecono mi, bym patrzył na boks angielski i z nich brał przykład. A mi się wydaje, że lepszy przykład mamy dużo bliżej, po drugiej stronie. Tyle że wciąż mamy za mało trenerów boksu, którzy robią to z pasją i jednocześnie posiadają duże umiejętności i wiedzę. A ja niestety wciąż spotykam dużo osób, którym się wydaje, że wiedzą dużo więcej, niż w rzeczywistości jest.

- Od ekspertów aż się roi, łatwo jest krytykować, wymagać, oczekiwać, a trochę trudniej zrobić. Bardzo dużo osób pisze mi o tej walce, że są pod wrażeniem, że nie mogli po niej zasnąć. Też tak miałem. Po tej walce czułem przede wszystkim dumę, że ja również należę do teamu BOKS. To jest najlepsza promocja tej dyscypliny, jaką można sobie tylko wyobrazić! Usyk boksował w tej walce wzorowo, po prostu książkowo. Był bardzo ruchliwy, doskonale pracował na nogach, obchodził rywala. Duża częstotliwość uderzeń, swoim prawym prostym, nad ręką i pod ręką Sasza wyeliminował Antkowi groźną broń w postaci lewego prostego. Dodatkowo schodzenie z linii ciosu w prawo utrudniło znacznie Anglikowi zadawanie prawego prostego. Kolejna rzecz, wszystkie zwody, przedruchy, zmienianie kątów, balans tułowia Ukraińca trzymały Joshuę w stałym napięciu, wybijały z rytmu i bardzo męczyły. Po prostu uczta dla oka. Mnie osobiście, jako zawodnika, może w przyszłości trenera, to bardzo motywuje. Prawdziwa szermierka jest bezkonkurencyjna. Technika, pomysł, spryt, ringowa inteligencja ponad wszystko!

Add a comment

Steve Cunningham uważa, że świeżo koronowany czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) byłby faworytem w ewentualnym starciu unifikacyjnym z mistrzem WBC Tysonem Fury (30-0-1, 21 KO).

- Według mnie Usyk pokonałby Fury'ego. Usyk dobrze się porusza, trafia i mocno bije, kiedy tylko chce, a do tego, w przeciwieństwie do mnie ma za sobą silny team promotorski i menadżerski, dzięki czemu Fury'emu zwracano by uwagę na faule, do których musiałby się posuwać, bo spowolnić Usyka. Przypomnijcie sobie moją walkę - napisał na Twitterze Cunningham, który w 2013 roku posłał "Króla Cyganów" na deski, by ostatecznie ulec mu przed czasem. 

Steve Cunningham na ring powróci 22 października, mierząc się na gali Polsat Boxing Night w Gliwicach z Nikodemem Jeżewskim.

Add a comment

Oleksandr Usyk (19-0, 13 KO) awansował na pierwsze miejsce w światowym rankingu wagi ciężkiej portalu statystycznego Boxrec.com. W sobotę na gali w Londynie Ukrainiec pokonał Anthony'ego Joshuę (24-2, 22 KO), zdobywając pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO i IBF.

Pokonany Brytyjczyk spadł w rankingu na drugą pozycję. Z powodu długiej nieaktywności w zestawieniu nie zostali uwzględnieni Tyson Fury i Deontay Wilder, którzy na ring wrócą 9 października.

Ranking wagi ciężkiej Boxrec.com: 1. Oleksandr Usyk, 2. Anthony Joshua, 3. Dillian Whyte, 4. Joseph Parker, 5. Michael Hunter, 6. Andy Ruiz, 7. Dereck Chisora, 8. Kubrat Pulew, 9. Murat Gasijew, 10. Joe Joyce.

Add a comment

Anthony Joshua wyprowadził więcej ciosów, ale Oleksandr Usyk doprowadził do celu większą liczbę uderzeń. Statystyki ciosów sobotniej walki wieczoru na gali w Londynie są wyrównane, jednak wskazują na przewagę Ukraińca, która była widoczna także między linami.

Bardzo mała była skuteczność lewego prostego Brytyjczyka, który przez cały pojedynek nie był w stanie skutecznie namierzyć przednią ręką rywala. Najwięcej celnych ciosów Ukrainiec zadał w finałowej rundzie.

Anthony Joshua - Oleksandr Usyk
123/641 (19%) ciosy ogółem (trafione/wyprowadzone) 148/529 (28%)
52/427 (12%) ciosy proste przednią ręką (trafione/wyprowadzone) 52/309 (17%)
71/214 (33%) pozostałe mocne ciosy (trafione/wyprowadzone) 96/220 (43%)

Add a comment

Wiosną przyszłego roku ma dojść do rewanżowej walki Oleksandra Usyka (19-0, 13 K) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Ukrainiec chciałby, że do drugiego pojedynku z Brytyjczykiem doszło na stadionie w Kijowie.

Byłaby to jednocześnie okazja, aby świeżo upieczony mistrz świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej powrócił do walk przed własną publicznością. Usyk ostatni raz boksował na gali organizowanej w Ukrainie w 2015 roku.

W ostatnich latach 34-latek toczył pojedynki w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji i Łotwie. Wczorajszy występ był dla Usyka powrotem na ring po rocznej przerwie.

Add a comment