Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Trener Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) SugarHill Steward w rozmowie z Boxing Social stanowczo zaprzeczył, jakoby jedynym pomysłem na majową walkę w Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) był nokaut.

- Przemyślałem wszystkie możliwe rozwiązania - zapewnił amerykański szkoleniowiec. - To nie jest tak, że budzę się i mówię: nokaut i tyle! Ja naprawdę mam mózg i z niego korzystam. Przewiduję wszystko, co może i co powinno się wydarzyć. Składam to wszystko do kupy, wykonuję swoją pracę.

Zapytany o atuty Usyka Steward odparł: - To co mi u niego imponuje to sposób, w jaki kreuje zwycięskie dla siebie sytuacje. I nie obchodzi mnie, czy on rywali nokautuje czy nie. On po prostu wie, jak wygrać. Jest niepokonany jak Tyson, to będzie intrygujące - te dwa bokserskie mózgi.

Pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem, którego stawką będą cztery pasy kategorii ciężkiej, zaplanowany jest na 18 maja.

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) szykuje się (już po raz kolejny) do waki o cztery pasy wagi ciężkiej z Tysonem Furym (21-0, 14 KO). Aktualny termin hitowego starcia to 18 maja.

Add a comment

Bob Arum twierdzi, że dobre przygotowany Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) nie powinien mieć problemów z pokonaniem Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) w majowej walce o cztery pasy wagi ciężkiej.

- Od samego momentu ogłoszenia tej walki uważałem Fury'ego za wielkiego faworyta, bo według mnie jego gabaryty i bokserskie umiejętności to jest za dużo dla Usyka - powiedział szef Top Rank kanałowi BoxNation. - Mam jednak duży problem z postawą Fury'ego w ostatniej walce z Ngannou. Wyglądał okropnie. Wytłumaczenia mogą być dwa: albo nie trenował mocno przed tą walką albo wiek już dał mu się we znaki. Odpowiedź poznamy 18 maja.

- Jeśli zobaczymy Tysona z walk z Wilderem czy Whytem, to nie ma mowy, żeby pokonał go Usyk czy jakikolwiek inny ciężki. Ile z niego zostało, przekonamy się 18 maja - przekonywał Arum. - Dlatego ta walka jest tak ciekawa, że jest przed nią tyle pytań. Przecież jeśli chodzi o Usyka, to też nie wiemy, czy jest taki, jak był wcześniej. Wydaje się być czuły na ciosy na korpus, co pokazała walka z Dubois. Nie wiem, czy tam było uderzenie poniżej pasa. Usyk się zbierał po nim 5 minut. Więc pojawia się pytanie, czy jego ciało też już nie zaczyna odmawiać mu posłuszeństwa.

- Jeśli porównać walki Ngannou z Furym i Joshuą, w głowie pojawia się wiele zapytań, ale tak już jest w boksie. To jest sport jeden na jeden. W sportach zespołowych, jeśli jeden zawodnik nie jest w formie, to nie wpływa to aż tak na całą drużynę, a w boksie jest inaczej - stwierdził słynny promotor.

Add a comment

Roy Jones Jr zdaje się nie wróżyć Oleksandrowi Usykowi (21-0, 14 KO) powodzenia w starciu o cztery pasy kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- Usyk to świetny technik, ale brak mu eksplozywności. Gdyby ją miał, byłby dla Fury'ego problemem - powiedział były czempion w rozmowie z talkSPORT.

- Jeśli jesteś mniejszy i wychodzisz do dużego rywala, to musisz być eksplozywny, bo inaczej nie zdobędziesz szacunku przeciwnika. Usyk bez tego atrybutu nie pokona Fury'ego i nie obchodzi mnie, co ludzie mówią! - oświadczył Roy Jones Jr.

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) stwierdził w rozmowie z SecondsOut, że nie obawia się, iż Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) po raz kolejny wycofa się z walki o cztery pasy wagi ciężkiej, zakontraktowanej obecnie na 18 maja.

Czempion federacji WBA, WBO i IBF oświadczył ponadto, że nie śledzi internetowych aktywności swojego rywala, który ostatnio przechwala się w sieci znakomitą dyspozycją fizyczną: - Nie oglądam instagrama ani filmików Tysona Fury'ego, skupiam się tylko na treningu, rodzinie, na moim teamie. Instagrama nie używam teraz ani trochę, bo myślę, że w tej chwili byłaby to by strata czasu. Czytam książki, spędzam czas z rodziną, nie wiem, co się dzieje poza moim otoczeniem.

Zapytany o najmocniejsze strony "Króla Cyganów" Usyk odparł: - Największym atutem Fury'ego są jego gabaryty, ale w pewnych okolicznościach te gabaryty mogą już nie być zaletą...

Add a comment

Aleksandrer Krassiuk nie dowierza do końca, że 18 maja dojdzie ostatecznie do walki Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- Nie mam pewności, czy ta walka się odbędzie. Ten facet wycofywał się już cztery razy - mówi promotor Usyka. - Postanowiliśmy nawet przestać sobie żartować i krytykować Luke'a, [Fury'ego], by wzmocnić jego wiarę w siebie.

- Jeśli jest cokolwiek, co możemy jeszcze zrobić, by pomóc mu wyjść do ringu z Usykiem, jesteśmy gotowi! - uszczypliwie dodaje Krasiuk.

Stawką starcia Oleksandra Usyka z Tysonem Furym będą cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej. Pięściarze umówili się także na pojedynek rewanżowy w drugiej połowie roku.

Add a comment

 Tony Bellew stawia na zwycięstwo Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) w zaplanowanym na 18 maja w RIjadzie pojedynku o cztery pasy wagi ciężkiej z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO).

- To będzie fascynująca walka, choć niezbyt dobra do oglądania. Myślę, że Usyk wyszarpie zwycięstwo - prognozuje "Bombardier" z Liverepolu w wywiadzie dla Spinbet. -  Mam tylko nadzieję, że go nie przekręcą, bo jeśli to wygra, to według mnie to będzie największa kariera spośród wszystkich pięściarzy, których widziałem.

- Usyk z każdym mistrzem walczył na wyjeździe, zunifikował pasy. Zrobił to w junior ciężkiej, a potem pobił w ciężkiej Joshuę na jego własnej ziemi. On pokona Fury'ego wbrew wszelkim zakładom. Ale żeby było jasne, on dla mnie wcale nie jest underdogiem, bo byłem z nim w ringu i wiem, jak dobry on jest. Jednak mało kto spodziewał się, że Usyk tak dobrze poradzi sobie też w wadze ciężkiej.

Add a comment

Choć po ostatnich efektownych zwycięstwach akcje Anthony'ego Joshuy (28-3, 25 KO) znacznie poszły w górę, w opinii Carla Frocha AJ nie dałby rady pokonać Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO), gdyby po raz trzeci skrzyżował z nim rękawice.

- Postawiłbym na Usyka - przyznał Brytyjczyk w swoim podcaście. - On już dwa razy wygrywał z Joshuą. Kiedy Usyk wciska gaz, podkręca tempo, to dominuje. I walka nie jest nawet bliska, on rządzi w ringu.

- Joshua dobrze wyglądał z Ngannou, ale on toczył dopiero drugą zawodową walkę, co brzmi po prostu śmiesznie - dodał Froch.

Do ewentualnej ponownej konfrontacji Usyka z Joshuą mogłoby dojść nie szybciej niż na przełomie 2024 i 2025 roku. Wcześniej Ukrainiec ma zaplanowane dwa pojedynki z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO), pierwszy na 18 maja.

Add a comment

Magazyn The Ring zaktualizował swój ranking kategorii ciężkiej po sobotnim zwycięstwie Anthony'ego Joshuy nad Franisem Ngannou.

Mistrzem "Biblii Boksu" w królewskiej dywizji od sierpnia 2022 roku pozostaje Oleksandr Usyk, zaś trzej najwyżej sklasyfikowani obecnie pretendenci to Tyson Fury, Anthony Joshua i Joseph Parker.

Ranking The Ring wagi ciężkiej: Mistrz - Oleksandr Usyk, 1. Tyson Fury, 2. Anthony Joshua, 3. Joseph Parker, 4. Zhang Zhilei, 5. Filip Hrgovic, 6. Frank Sanchez, 7. Jared Anderson, 8. Joe Joyce, 9. Deontay Wilder, 10. Agit Kabayel.

Add a comment

Steve Cunningham, który przed laty posłał na deski Tysona Fury'ego (34-0-1 24 KO), ma osobliwy typ na walkę "Króla Cyganów" z Oleksandrem Usykiem (21-0-1, 14 KO).

- Gdybym miał postawić pieniądze, to postawiłbym na dyskwalifikację Fury'ego. To jest mój typ! - oświadczył "USS" w wywiadzie dla IFL TV. - Fury będzie się wieszał na Usyku, bo nie będzie mu w stanie dorównać umiejętnościami.

- Po walce ze mną Fury zrobił progres, zdecydowanie, ale Usyk jest ode mnie lepszy, więcej osiągnął, no i jest mańkutem. Fury będzie musiał się na nim wieszać - zanim Usyk wejdzie do swojego matrixa, będzie go musiał spowolnić. Stawiam na Usyka na punkty lub przez dyskwalifikację - dodał Cunningham.

Pojedynek Tysona Fury'ego z Oleksandrem Usykiem odbyć ma się 18 maja w Rijadzie. Zwycięzca boju opuści ring z czterema pasami wagi ciężkiej.

Add a comment

Siergiej Łapin zdradził, że Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) może być pewny występu na gali w Rijadzie 18 maja, nawet jeśli Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) po raz trzeci wycofa się z walki o cztery pasy wagi ciężkiej. 

- Mam nadzieje, że Usyk dostanie szansę, by załatwić porachunki z Furym, ale jeśli Fury nadal będzie uciekał, mamy w kontraktach klauzulę, że zastąpi go Filip Hrgovic. Hrgovic to rywal na zastępstwo i gala się odbędzie, nawet gdyby  Fury się nie pojawił - potwierdził to Turki Alalshikh - oświadczył członek sztabu Usyka.

Filip Hrgovic to obowiązkowy pretendent do tytułu IBF znajdującego się w posiadaniu Usyka. Prawo do pojedynku z Ukraińcem "El Animal" zapewnił sobie w sierpniu 2022 roku.

Add a comment

Frank Warren stwierdził w podcaście Toe2Toe, że Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) może w walce z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) wywierać presję na arbitrze ringowym, sugerując, iż Brytyjczyk fauluje go, bijąc poniżej pasa. 

- On w przeszłości wiele razy jęczał w ringu i skarżył się sędziemu, gdy dostawał na korpus - oświadczył promotor czempiona WBC wagi ciężkiej. - A teraz będzie w ringu z gościem, który po mistrzowsku wykorzystuje słabości przeciwnika.

- Usyk często płacze do sędziego, dlatego chciałbym, żeby w ringu w tej walce był mocny arbiter - zadeklarował Warren dodając: - Ja po pojedynku Usyka z Dubois jeszcze bardziej wierzę w wygraną Tysona niż wcześniej!

Add a comment

Alex Krasiuk stwierdził w rozmowie z Seconds Out, że według niego słynne wideo ze sparingu Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) nie ukazuje rzeczywistego momentu, w którym Brytyjczyk nabawił się kontuzji łuku brwiowego. Z powodu urazu walkę Fur'go z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) o cztery pasy wagi ciężkiej przeniesiono z 17 lutego na 18 maja.

- Jak tam mógł wejś łokieć po ten kask? To musiałby być jakiś bardzo ostry łokieć, jak nóż, jakiś cios Bruce'a Lee - powiedział promotor ukraińskiego czempiona.

Kraiusk dodał, że wedle jego wiedzy Fury zwykle sparuje bez kasku i zasugerował, że być może "Król Cyganów" urazu nabawił się wcześniej, a opublikowane później nagranie miało zdjąć z Brytyjczyka ewentualne oskarżenia o niefrasobliwość podczas przygotowań przed wielkim pojedynkiem. 

Add a comment

W bokserskim środowisku popularna jest opinia, że Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) słabo znosi ciosy na korpus. Ukrainiec podczas obozu treningowego robi, co może, by 18 maja wytrzymać uderzenia Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO).

Add a comment

Promujący Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) Alex Krasiuk zdradził na Instagramie, że teoretycznie istnieje szansa, że Filip Hrgovic (17-0, 14 KO) mógłby zastąpić kontuzjowanego Tysona Fury'ego w roli rywala na planowanej na 17 lutego gali w Rijadzie. 

-  Intensywnie pracujemy nad możliwą walki z Hrgovicem, ale czasu jest mało. Jak Bóg da, może być Hrgovic, jeśli nie, to nikt inny. To nie zależy od nas, zdecydują organizatorzy - oświadczył Krasiuk, dodając: - IBF zgodziła się na walkę z Furym pod warunkiem, że jej zwycięzca zmierzy się potem z Hrgovcem. Gdyby Usyk zawalczył z kimś innym, straciłby pas IBF.  

Promotor ukraińskiego czempiona IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej stwierdził też, że w obliczu ostatnich wydarzeń warto byłoby rozważyć pozbawienie Fury'ego pasa WBC: - To jest w gestii Mauricio Sulaimana, ale myśleliśmy o tym. Może powinien zostać mistrzem w zawiezeniu? 

Add a comment

Egis Klimas ostro skrytykował Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) po tym jak "Król Cyganów" ogłosił, że nie może zmierzyć się z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) 17 lutego, bo doznał kontuzji łuku brwiowego.

-  Tyson Fury to pieprzony tchórz, który zrobi wszystko, by nie walczyć z Usykiem - oświadczył menadżer ukraińskiego czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej w rozmowie z magazynem "The Ring".

- On poprosił jakiegoś swojego lamusa, żeby go zdzielił patelnią w łuk brwiowy. I możecie mnie zacytować! Gdy wiadomość się ukazała, to Oleksandr się tylko uśmiechnął. Tylko tyle. On jest zbyt mocny psychicznie, żeby się załamywać - dodał Klimas. 

Wobec odwołania pojedynku Usyk - Fury Ukrainiec w kolejnym występie zmierzy się prawdopodobnie z obowiązkowym challengerem IBF Filipem Hrgovicem (17-0, 14 KO). Sportowe plany "Króla Cyganów" nie są znane, ale jeśli zdjęcia jego kontuzji są prawdziwe, raczej nie będzie on mógł sparować przez najbliższe 3-4 miesiące.

Add a comment

Darren Sealy miał okazję na własnej skórze przekonać się, jak dobrym pięściarzem jest Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO). Wyspiarz po przesparowaniu wielu rund z ukraińskim czempionem jest zdania, że 17 lutego pokona on Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) w walce o cztery pasy królewskiej dywizji.

- Wydajność i tempo będą atutami Usyka - ocenia Sealy w rozmowie z "The Mirror". - Jesteśmy od niego wyżsi, mamy przewagę zasięgu, ale przez to więcej czasu zajmuje nam wyprowadzenie ciosu. Usyk zadaje ciosy szybko, zmienia tempo, różnicuje kąty uderzenia, to jest wyzwanie dla rywala przy dużym tempie niższego zawodnika.

- Fury może zacząć walkę dobrze i mocno, trzymając Usyka na dystans, ale Usyk po kilku rundach go rozpracuje, bo jest mistrzem i ostatecznie zwycięży. Myślę, że Usyk wygra to w późniejszych rundach albo jednogłośnie na punkty. On jest w tym najlepszy, jest bezdyskusyjnym mistrzem wagi junior ciężkiej i za niecały miesiąc zostanie także bezdyskusyjnym mistrzem w kategorii ciężkiej - typuje mierzący 206 cm Brytyjczyk.

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) przekonuje, że nie robi na nim wrażenia zachowanie Tysona Fury'ego (34-0-1, 24 KO) i przed zbliżającą się walką o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej koncentruje się wyłącznie na aspektach sportowych.

- Naprawdę nie myślę w ogóle o Furym, nie obchodzi mnie to, jak się zachowuje i co robi - mówi Ukrainiec cytowany przez magazyn "The Ring". - Wielu jego rywali się tym przejmowało, ja nie. Ja się skupiam na sobie i na tym, co zrobić w ringu.

- Razem z trenerem oglądaliśmy pojedynki Fury'ego i jesteśmy gotowi na wszystko. Musimy skupić się na tym, co on robi między linami, a nie na tym, co on o mnie myśli. Może mnie lekceważyć, może mnie przeceniać, nieważne. Ja mam na niego swój plan, mam atuty, o których on nie wie! - zapewnia Oleksandr Usyk, który z Tysonem Furym skrzyżuje rękawice 17 lutego w Rijadzie.

Add a comment

Mariusz Wach opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie z obozu treningowego Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO), któremu pomaga przygotować się do walki z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO) o cztery pasy kategorii ciężkiej. Na fotografii oprócz Polaka widoczni są m.in. Sanel Hasanovic, Volodymyr Katsuk i Emanuel Odiase, wszyscy imponujący gabarytami. - Uwaga ciekawostka - chyba jestem najmniejszy - napisał przy zdjęciu Wach.

Add a comment

Mierzący 204 cm Serb Sanel Hasanovic (7-1-1, 6 KO) jest jednym ze sparingpartnerów Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) przed pojedynkiem z Tysonem Furym (34-0-1, 24 KO). Walka Usyka z Furym, której stawką będą cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej, odbędzie się 17 lutego w RIjadzie. 

Add a comment

Szykujący się do walki z Tysonem Fury (34-0-1, 24 KO) o cztery pasy wagi ciężkiej Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) nie przestaje zadziwiać bokserskich kibiców. Wczoraj pochwalił się nagraniem wideo, na którym... "żongluje" ketlami!

Add a comment

Już 17 lutego w Rijadzie w pojedynku o cztery pasy wagi ciężkiej zmierzą się Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) i Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO). Zhang Zhilei większe szanse na wygraną daje Ukraińcowi.

- Walka z Ngannou powinna być dzwonkiem ostrzegawczym dla Fury'ego, że musi się w pełni skoncentrować na treningu. Jeśli będzie tak trenował jak przed Ngannou to czekają go ogromne problemy - ocenia oficjalny pretendent do pasa WBO.

- Ja w tej chwili skłaniam się ku wygranej Usyka, bo myślę, że w ringu liczą się umiejętności, a w boksie dodatkowo kluczem do sukcesu jest poświęcenie! - twierdzi Zhang Zhilei.

Add a comment