Patronat medialny


 

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) nie ustaje w medialnych zabiegach o walkę z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Po serii dowcipnych filmowych zaczepek przyszedł czas na poważny wpis, w którym Ukrainiec ponagla "Króla Cyganów", by ten w końcu zdecydował się na pojedynek. 

- Fury, mówisz o wielkości w boksie, a jednocześnie mówisz: "dajcie mi więcej kasy". O wielkości w boksie nie stanowią pieniądze, a zwycięska ścieżka. Mówiłeś, że cię unikam, choć nigdy tak nie było, nawet do ciebie przyleciałem. Jestem gotów boksować z tobą nawet za darmo! - napisał na Instagramie czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. 

Według Boba Aruma Fury wraz z ekipą czekają do końca tygodnia na ciekawą propozycję finansową zorganizowania pojedynku ze strony inwestorów z Arabii Saudyjskiej. Jeśli taka się nie pojawi bój o cztery pasy królewskiej dywizji ma odbyć się w Londynie.

Add a comment

Trwa wymiana internetowych zaczepek między "Królikiem" i "Brzuszkiem" czyli Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Walka o cztery pasy wagi ciężkiej ma odbyć się na przełomie marca i kwietnia.

Add a comment

Aleksander Krasiuk, promotor Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO), jest optymistą w kwestii możliwości organizacji na początku przyszłego roku walki o cztery pasy wagi ciężkiej z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

- Ten pojedynek musi się odbyć - przekonuje Krasiuk w rozmowie z SecondsOut. - Tyson już się na niego zgodził. Queensberry, Top Rank, Team Usyk, K2 Promotinos i Usyk osobiście - wszyscy są za. Nic nie może tu stanąć na przeszkodzie. 

Według reprezentanta czempiona WBA, WBO i IBF najpóźniejszy możliwy termin super-starcia to 4 marca. Walka, ze względów finansowych, prawdopodobnie odbędzie się w jednym z państw arabskich: - Mamy jako opcję podstawową stadiony - Wembley lub Cardiff albo jakieś inne miejsce w Wielkiej Brytanii, ale jeśli mamy działać na korzyść naszego zawodnika, to powinniśmy mu zagwarantować jak największe zyski, więc negocjujemy teraz z trzema krajami Bliskiego Wschodu.

Add a comment

Ekipa Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) spod ringu oglądała zwycięską walkę Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Dereckiem Chisorą. Wnioski z obserwacji sztab Ukraińca napawają optymizmem przed planowanym na przyszły rok pojedynkiem unifikacyjnym o cztery pasy wagi ciężkiej.

- Polecieliśmy do Londynu, żeby z bliska przyjrzeć się Fury'emu - relacjonuje w rozmowie z Vegas Insider członek sztabu trenerskiego Usyka Sergiej Łapin. - Wyłapaliśmy w tej walce wiele ciekawych momentów. Jest mnóstwo detali, których w telewizji się nie wychwyci, jak na przykład praca w narożniku, komunikacja zawodnika z trenerem, czy słucha jego rad, tutaj są słabości. 

- Po obejrzeniu Fury'ego nasz team jest bardziej niż pewny, że Usyk zwycięży, zostanie bezdyskusyjnym mistrzem i przywiezie pas WBC na Ukrainę. Fury wcale nie jest groźniejszy ani twardszy niż Anthony Joshua, a wiemy, jak to się skończyło dla Anthony'ego. Jesteśmy bardzo pewnie tego, że pokonamy Fury'ego!  - przekonuje Łapin.

Według nieoficjalnych informacji do starcia Fury'ego z Usykiem dojść ma na przełomie lutego i marca w Arabii Saudyjskiej. Promotorzy obu pięściarzy zgodnie deklarują, że negocjacje dotyczące pojedynku są już finalizowane.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) w wywiadzie opublikowanym na swoim kanale Youtube zdradził, z kim rozmawiał przez telefon podczas spotkania twarzą w twarz z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Więcej w załączonym materiale wideo.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) w wywiadzie opublikowanym na swoim kanale Youtube przyznał, że unifikacyjna walka z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) będzie dla niego wielkim wyzwaniem. 

Ukrainiec zapytany, czy "Król Cyganów" będzie jego największym rywalem w dotychczasowej karierze, odparł: - Wszyscy mówią, że jest ode mnie wyższy, że ma pas, że jest niepokonany, więc na pewno będzie trudno. On jest dużo mądrzejszy niż się wydaje i wynika z jego zachowania - ocenił Usyk.

Oleksandr Usyk, który od września ubiegłego roku jest posiadaczem tytułów WBA, WBO i IBF z dzierżącym trofeum federacji WBC Tysonem Furym zmierzyć ma się na przełomie lutego i marca.

Add a comment

Mimo kolejnych zwycięstw nad zawodnikami z Wysp Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) nie może przekonać do siebie niektórych brytyjskich pięściarzy. David Haye, podobnie jak Johnny Nelson, uważa, że w swojej szczytowej formie poradziłby sobie z Ukraińcem. 

- Z moją szybkością i timingiem z czasów, gdy walczyłem z Maccarinellim czy Mormeckiem dałbym sobie z nim radę. Poza tym zawsze lubiłem mańkutów, prawa ręka mi z nimi wchodziła - ocenił w rozmowie z ID Boxing "Hayemaker".

- Jeśli obejrzeć walkę Usyka z Bellew, to Tony kontrolował przebieg wydarzeń. Gdyby był młodszy i świeższy, boksowałby jeszcze lepiej. Gdybym to ja z najlepszego okresu był wtedy w ringu zamiast Tony'ego, to myślę, że znokautowałbym Usyka - stwierdził Haye, dodając: - Oczywiście Usyk w ciężkiej to teraz inny zawodnik, nabrał masy, zrobił znakomite walki, ale z Chisorą miał wyrównany pojedynek. Ja Chisorę znokautowałem w piątej rundzie. Z Joshuą zrobił robotę, jednak ze mną tak by mu nie poszło, bo ja byłem od niego szybszy.

Add a comment

Egis Klimas, menadżer mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO), zdradził w rozmowie z talkSPORT, że walka unifikacyjna z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) jest już "prawie dopięta".

Obozy czempionów prowadziły negocjacje na temat hitowego starcia jeszcze przed sobotnim pojedynkiem "Króla Cyganów" z Dereckiem Chisorą. 

Walka Fury - Usyk odbyć ma się w przedziale czasowym od 18 lutego do 4 marca na Bliskim Wchodzie. Faworytem do roli gospodarza pozostaje Arabia Saudysjka, choć według Klimasa ostatnio "wszedł do gry" także Katar.

Add a comment

Choć sobotnia walka Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Dereckiem Chisorą okazała się w Wielkiej Brytanii sprzedażowym hitem, jest wielce prawdopodobne, że "Król Cyganów" o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) zaboksuje w jednym z państw Bliskiego Wschodu, najprawdopodobniej w Arabii Saudyjskiej.

- Pojedziemy tam, gdzie będzie kasa. Na szali są cztery mistrzowskie pasy a to sportowo jest równoznaczne z olimpiadą czy mundialem - stwierdził promotor Fury'ego Frank Warren w rozmowie z Talk Sport.

- Teraz mundial odbywa się w Katarze, bo oni zapłacili najwięcej pieniędzy. Kto wyłoży najwięcej, ten dostanie tę walkę. To jest ogromne wydarzenie! - dodał szef Queensberry Promotions. 

Add a comment

W pierwszym kwartale 2023 roku dojść ma do walki o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO). Ekipa Ukraińca na swoim kanale Youtube zamieściła krótkie wideo podgrzewające atmosferę przed super-pojedynkiem.

Add a comment

Sobotnie zwycięstwo Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) nad Dereckiem Chisorą nie zrobiło większego wrażenie na Oleksandrze Usyku (20-0, 13 KO), który występ swojego konkurenta do tronu króla wagi ciężkiej oglądał spod ringu. 

- To był niezły sparing - podsumował pojedynek rozegrany na stadionie Tottenhamu w Londynie czempion federacji WBO, IBF i WBA. Zapytany, czy zauważył podczas walki coś nowego, odparł z uśmiechem: - Było zimno.

Usyk zadeklarował, że jest dla niego bez znaczenia, gdzie dojdzie do jego konfrontacji z Furym. - Chętnie jeszcze raz zaboskuję na stadionie w Londynie, ale gdzie będzie walka, tam wyjdę do ringu.

Nieoficjalnie mówi się, że do starcia o cztery mistrzowskie pasy królewskiej dywizji może dojść na przełomie lutego i marca w Arabii Saudyjskiej.

Add a comment

Lennox Lewis przestrzega Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) przed lekceważeniem Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) w ewentualnej walce o cztery mistrzowskie pasy kategorii ciężkiej. 

- Myślę, że to będzie wspaniały pojedynek. Usyk to zunifikowany czempion - powiedziała legenda królewskiej dywizji w wywiadzie dla BT Sport. 

- Usyk przyleciał na walkę [Fury - Chisora], oglądał ją, poczuł tę energię i spróbuje poszukać sposobu na pokonanie Fury'ego. To nie będzie dla Fury'ego spacerek. Ten facet to jest prawdziwy mistrz, potrafi się oddać w pełni treningowi i ma wolę zwycięstwa - dodał Lewis.

Add a comment

Oleknsadr Usyk (20-0, 13 KO) przyleci do Londynu, by obejrzeć na żywo na stadionie Tottenhamu sobotnią walkę Tysona Fury'ego (32-0-1, 23 KO) z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO) o pas WBC wagi ciężkiej. 

Jeśli "Król Cyganów" zwycięży, to niewykluczone, że w pierwszym kwartale przyszłego roku skrzyżuje z Ukraińcem rękawice w boju o bezdyskusyjne mistrzostwo świata.

Fury niedawno zadeklarował, że gdy spotka Usyka osobiście, spoliczkuje go w ramach zemsty za epitet, na jaki czempion WBA, WBO i IBF pozwolił sobie w jednym z wywiadów (Fury nazwał Fury'ego "pijaczyną").

Add a comment

Eddie Hearn przyznał w wywiadzie dla IFL TV, że pomimo zarządzenia przez federację IBF walki o pas wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) i Filipem Hrgovicem (15-0, 12 KO) trwają rozmowy na temat organizacji w Arabii Saudyjskiej pojedynku o bezdyskusyjne mistrzostwo świata pomiędzy Usykiem i Tysonem Furym.

Reprezentujący Hrgovica szef grupy Matchroom Boxing stwierdził, że cały czas czyni starania, by zabezpieczyć interesy swojego zawodnika, jednak póki co nie należy wykluczać żadnego scenariusza, bo "federacje robią wyjątki dla dużych walk".

Saudyjczycy wstępne przygotowania do roli gospodarza starcia o cztery pasy królewskiej dywizji rozpoczęli już latem, jeszcze przed rewanżowym bojem Usyka z Joshuą rozegranym w sierpniu. Mówi się, że do walki Fury - Usyk mogłoby dojść na przełomie lutego i marca.

Add a comment

Ekipa Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) wierzy, że mimo decyzji IBF nakazującej Ukraińcowi obronę pasa wagi ciężkiej z Filipem Hrgovicem (15-0, 12 KO) uda się doprowadzić na początku przyszłego roku do starcia z Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO). 

- Na tym etapie przewiduję, że to postanowienie w żaden sposób nie wpłynie na pojedynek o bezdyskusyjne mistrzostwo świata - powiedział Sky Sports menadżer Ukraińca Aleksander Krasiuk.

- Nadal spodziewamy się, że nasza kolejna walka będzie o bezdyskusyjne mistrzostwo i odbędzie się na Bliskim Wschodzie - dodał opiekun czempiona WBA, WBO i IBF. 

Jeśli władze International Boxing Federation pozostaną przy swoim stanowisku odnośnie walki Usyk - Hrgovic, ukraiński mistrz stanie przed wyborem: boksować z Furym i oddać pas IBF, czy walczyć z Hrgovicem, zachowując wszystkie swoje tytuły.

Add a comment

Promujący Filipa Hrgovica (15-0, 12 KO) Eddie Hearn skomentował w rozmowie z IFL TV zarządzenie federacji IBF nakazujące Oleksandrowi Usykowi (20-0, 13 KO) obronę tytułu z Chorwatem.

- Już rozmawiałem z ludźmi zaangażowanymi w walkę Fury - Usyk i oczywiście są zdenerwowani, że póki co będzie ona zastopowana, ale z drugiej strony my jesteśmy reprezentantami Filipa Hrgovica, a nie Usyka czy Fury'ego i mamy zobowiązania wobec Filipa - stwierdził szef grupy Matchroom Boxing. 

- Hrgovic chciał finałowego eliminatora, jest teraz obowiązkowym pretendentem, jest zarządzenie IBF i nie będziemy negocjować, chcemy od razu przetargu. Tak mówią przepisy IBF i nie ma tutaj wyjątków. Jedyny sposób na wyjątek to wola Filipa Hrgovica, ale on nie chce nikomu ustępować, bo chce walczyć o pas - dodał Hearn. 

Add a comment

Eddie Hearn poinformował na Twitterze, że otrzymał od federacji IBF pismo, w którym nakazuje się Oleksandrowi Usykowi (20-0, 13 KO) do obrony pasa wagi ciężkiej z obowiązkowym challengerem Filipem Hrgovicem (15-0, 12 KO). 

Hrgovic status pretendenta wywalczył w sierpniu, pokonując na gali w Arabii Saudyjskiej Zhanga Zhileia. Podczas tej samej imprezy Usyk obronił tytuły WBA, WBO i IBF w starciu z Anthonym Joshuą. 

Oleksandr Usyk na ring planował powrócić w marcu unifikacyjnym bojem z czempionem WBC Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO), jednak wobec dyrektywy IBF pojedynek ten staje pod znakiem zapytania.

Add a comment

Nieustannie walczysz o dobre imię swojego kraju. Kiedy wychodzisz na ring i słyszysz ukraiński hymn, co czujesz? Czy teraz "Szcze ne wmerła Ukraina" (Jeszcze Ukraina nie umarła) nabrało dla ciebie jeszcze głębszego znaczenia?
Oleksandr Usyk: Hymn państwowy zawsze miał dla mnie ogromne znaczenia. Hymn, flaga to są najważniejsze rzeczy. Już od dzieciństwa, kiedy reprezentowałem mój kraj, czułem ogromną dumę. Kiedy wygrywasz - widzisz flagę narodową, słyszysz hymn - to są ogromne emocje i wielka radość, że to ty tam stoisz i wszyscy wiedzą, że jesteś Ukraińcem! To jest coś absolutnie wyjątkowego!

Tak będzie w Arabii Saudyjskiej na wiosnę? Będziesz walczył z Tysonem Furym?
Trzeba będzie się dogadać w tej sprawie. Sport sportem, a biznes biznesem. Dla mnie boks to wyłącznie sport, a dla tych, którzy to organizują to wielki biznes. Na ringu są dwaj bokserzy. Ich zadaniem jest boksować. Cała reszta to organizatorzy, sponsorzy i wiele innych czynników, które należy uwzględnić. Jak tylko wszystko ustalimy, dogadamy się, podpiszemy oficjalne dokumenty - będziemy pracować.

Wielu kibiców zwraca uwagę na fizyczną dominację Fury'ego, ale są też tacy, którzy uważają, że wypunktujesz "Cygańskiego Króla", bo jego styl bardzo Ci pasuje.
To dobrze wyszkolony, duży facet, wie, co robić. To nie będzie spacerek, wiem o tym, ale jestem gotowy. Daj Boże bym wygrał! Zrobię absolutnie wszystko, żeby zwyciężyć.'

Pełna treść artykułu na interia.pl >>

Add a comment

Egis Klimas, menadżer mistrza świata WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO), w rozmowie z iDBoxing podał przedział czasowy, w jakim mogłoby dojść do walki jego zawodnika z czempionem WBC Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO).

Według Klimasa najbliższy możliwy termin wyczekiwanego przez kibiców pojedynku to 18 lutego, zaś najpóźniejszy to 4 marca.

Usyk już wcześniej deklarował, że (ze względu na Wielki Post) jeśli nie uda się zakontraktować starcia z Furym na początek marca, to później będzie to możliwe dopiero jakiś czas po Wielkanocy, która w kalendarzu prawosławnym przypada w tym roku na 24 kwietnia.

Add a comment

Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) chciałby, aby do jego walki o cztery pasy kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) doszło w pierwszym kwartale 2023 roku. 

- Idealnie byłoby zorganizować tę walkę w lutym lub na początku marca, na przykład 4 marca - deklaruje ukraiński czempion federacji WBO, WBA i IBF. 

- Jestem wyznawcą prawosławia i nie walczę w czasie Wielkiego Postu, więc pojedynek musiałby być wcześniej albo już po Świętach Wielkanocnych [16 kwietnia] - tłumaczy Usyk i dodaje: - Chcę walki z Furym, bo on ma czwarty pas i dopóki go nie zdobędę, nie jestem zainteresowany innymi walkami.

Add a comment