Patronat medialny


 


Ewa Piątkowska będzie walczyła z Różą Gumienną na gali Polsat Boxing Night. Była mistrzyni świata w boksie w przyszłym roku chce zadebiutować w MMA, jest w trakcie rozmów z Fame MMA. Nie wyklucza też walki na gołe pięści. Mało wrażeń? Ewa lubi broń i bierze udział w programie strzeleckim. – Zawsze chciałam mieć swoje pistolety – mówi w rozmowie z PoGongu.

Jak to się stało, że znalazłaś się w karcie walk gali Polsat Boxing Night?
Ewa Piątkowska: Faktycznie jest to nieoczywisty kierunek, bo przez ostatnie lata walczyłam w TVP. Miałam jeszcze dwie inne propozycje na ten rok, w tym ofertę pojedynku w MMA, ale wybrałam walkę z Różą Gumienną, bo to była najatrakcyjniejsza oferta.

To prawda, że miałaś ofertę z Fame MMA?
Tak, jestem w trakcie rozmów z tą federacją. Rozmawiamy o moim debiucie na początku przyszłego roku. Oczywiście nie będę walczyła z celebrytkami ani z dziewczynami, które nigdy nie miały do czynienia ze sportem. Federacja chce mnie zestawić z doświadczoną zawodniczką z jakiegoś innego sportu walki niż boks.

Wielu osobom Fame MMA kojarzy się z patologicznymi postaciami. Nie pasujesz mi do tego towarzystwa.
Moim zdaniem w Fame MMA wszystko idzie w dobrym kierunku. Jest tam dużo show i czasami widzimy poziom, który nie pasuje wielu osobom. Z drugiej strony trzeba przyznać, że na tle innych federacji MMA, czy w ogóle wszystkich sportów walki w Polsce, Fame MMA radzi sobie niesamowicie. Żadna polska federacja nie sprzedaje tyle PPV co Fame MMA. Dlatego uważam, że warto się z nimi związać.

Dostałaś oferty od innych polskich federacji MMA?
Rozmawiałam też z typowo sportowymi federacjami, ale oferta z Fame MMA jest najlepsza. Oprócz pieniędzy liczy się też oglądalność, a pod tym względem Fame MMA jest bezkonkurencyjny.

Nadal jesteś związana kontraktem z grupą KnockOut Promotions?
Cały czas mam ważny kontrakt i jak dostaję jakąś propozycję z zewnątrz, to ustalam z moim promotorem, czy warto ją przyjąć.

Pełna treść artykułu na Pogongu.pl >>

Add a comment

5 grudnia na gali Polsat Boxing Night na ring wróci była mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO). "Tygrysica" skrzyżuje rękawice z debiutującą w boksie zawodowym Różą Gumienną.

36-letnia Piątkowska stoczy w ten sposób drugą tegoroczną walkę. W czerwcu pięściarka z Warszawy wygrała po raz drugi w karierze z Kariną Kopińską. Gumienna do tej pory toczyła walki w MMA i kickboxingu.

Główną atrakcją tej gali będzie pojedynek Michała Cieślaka z Taylorem Mabiką. Kibice zobaczą także starcie Przemysława Runowskiego z Michałem Syrowatką.

Add a comment

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) potwierdziła, że wkrótce zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. "Tygrysica" zamierza jednak łączyć występy w klatce, z pojedynkami bokserskimi. 

- Regularność startów to podstawa. Jeśli będę toczyła walki w boksie, MMA i być może jeszcze trzeciej formule, bo jest taka szansa, to mój kalendarz będzie wyglądał zupełnie inaczej. Moja pierwsza zawodowa walka MMA zaplanowana jest na marzec - powiedziała 36-latka w rozmowie z TVP Sport.

- Kiedy tylko ogłosiłam, że walczę w marcu, to natychmiast zgłosiły się trzy bardzo dobre zawodniczki: Magdalena Loska, Róża Gumienna i Marta Wieliczek. Chętnie zmierzę się z każdą z nich - mówi Piątkowska.

Polka ma zamiar podążyć drogą m.in. Holly Holm i Amandy Serrano, które występują na galach różnych dyscyplin. Kolejny bokserski pojedynek "Tygrysica" może stoczyć w grudniu.

- Pojawiła się ciekawa oferta walki bokserskiej w grudniu. Jeszcze nie zostało to potwierdzone, ale jest to możliwe - podsumowuje 36-latka.

Add a comment

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, była mistrzyni świata federacji WBC Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO), zamierza spróbować swoich sił w MMA i zrezygnowała z występu 4 grudnia w Pałacu Konary.

Piątkowska była gościem ostatniej gali FAME MMA, jednak udziału popularnej "Tygrysicy" w imprezach federacji organizującej walki internetowych celebrytów nie ogłoszono.  Zawodniczka KnockOut Promotions pomagała natomiast w sparingach gwieździe FAME-u Marcie Linkiewicz.

W ostatnim czasie decyzję o rezygnacji z boksu na rzecz mieszanych sztuk walki podjął także Izuagbe Ugonoh, który ma już za sobą zwycięski debiut na gali KSW.

Add a comment

Marta Linkiewicz, internetowa celebrytka i zawodniczka federacji FAME MMA zdradziła, że w przygotowaniach do najbliższej się walki pomaga jej Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO).

- To prawda, Ewa jest moją sparingpartnerką, z czego bardzo się cieszę, bo Ewa jest mistrzynią świata w boksie i uważam, że wielu rzeczy może mnie nauczyć - stwerdziła "Linkimaster", która do klatki wyjdzie 5 września.

Warto przypomnieć, że wcześniej w kontekście sobotniej sie gali FAME MMA pojawiały się doniesienia o propozycji wspólnych treningów Popka z Mariuszem Wachem.

Ewa Piątkowska po raz ostatni boksowała w czerwcu, pokonując na punkty w Konarach Karinę Kopińską.

Add a comment

Jak poinformowała w mediach społecznościowych Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO), zapadł wyrok (póki co nieprawomocny - red.) w sprawie, jaką "Tygrysica" wytoczyła Ewie Brodnickiej (19-0, 2 KO) w 2017 roku, kiedy to po gali w Gdańsku aktualna mistrzyni WBO wagi super piórkowej miała rzekomo zatakować swoją byłą rywalkę pięściami. Treść komunikatu opublikowanego przez Piątkowską poniżej.

"Kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie przeciwko Ewie Brodnickiej. Była oskarżona o to, że po gali bokserskiej w Ergo Arenie podeszła do mnie w towarzystwie ochrony, uderzyła mnie pięścią w twarz i uciekła. Sąd I instancji uznał Brodnicką za winną zarzucanego jej czynu. Zasądzona kara przed uprawomocnieniem wyroku obejmuje ograniczenie wolności, zamieszczenie przeprosin w mediach oraz wypłacenie zadośćuczynienia.

Po zdarzeniu, do którego doszło w 2017 roku, Brodnicka twierdziła w rozmowach z mediami, że taka sytuacja nie miała miejsca i wszystko sobie wymyśliłam. Nagrania monitoringu i relacje świadków nie pozostawiły jednak wątpliwości. Mam nadzieję, że wyrok skazujący spełni swoją funkcję społeczną. Bywa, że osoby lub instytucje odpowiedzialne za socjalizację nie sprawdzają się w swojej roli i to sąd musi wychowywać obywateli. Oby po tym doświadczeniu Ewa nie hańbiła już naszej pięknej dyscypliny takimi zachowaniami, które szkodzą całemu środowisku."

Add a comment

Była mistrzyni świata wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) ponownie ma problemy z siatkówką oka. Walka "Tygrysicy" z dwukrotną mistrzynią świata w kickboxingu Emilią Czerwińską (1-0, 0 KO) odbędzie się w innym terminie.

- Czerka mnie drobny zabieg laserowy. Przechodziłam to już dwa razy i przerwa w treningach była bardzo krótka. 2-3 tygodnie i wracam na salę - zakomunikowała pięściarka grupy KnockOut Promotions.

Pojedynek Piątkowska - Czerwińska miał być jedną z głównych atrakcji gali Knockout Boxing Night 11, która odbędzie się 25 lipca w Augustowie. Dla byłej mistrzyni federacji WBC miał być to drugi tegoroczny występ.

Add a comment

Emilia Czerwińska będzie rywalką Ewy Piątkowskiej na gali KnockOut Boxing Night #11 w Augustowie. Dla dwukrotnej mistrzyni świata w K-1 będzie to druga zawodowa walka.

To będzie dopiero druga pani walka w boksie zawodowym. Dłuższa przygoda, czy jednak wyjątek od reguły?
Emilia Czerwińska: Nie, nie przechodzę na stałe do boksu. Z biegu wzięłam walkę z Piątkowską, otrzymałam propozycję i powiedziałam "tak". Od trzech lat jestem sparingpartnerką Ewy Brodnickiej, w moim klubie nie brakuje także bokserek, więc jestem z boksem na ty. Poza tym to będzie dobre przygotowanie do MMA, którego spróbuję we wrześniu.

Jak na drugi pojedynek w boksie zawodowym to odważny krok.
Nie jestem z pierwszego lepszego rzutu, jestem doświadczoną zawodniczką, a boks nie jest mi obcy, stykam się z nim na co dzień. Piątkowska jest bardzo mocną, silną pięściarką, a dla mnie będzie to nowa przygoda i nowe doświadczenie. Ciesze się z tej walki, bo głowa trochę odpocznie, inny kierunek, chodzenia na nogach, bardzo fajna sprawa.

Ewa Brodnicka, która wygrała z Ewą Piątkowską, doradza jak walczyć?
Porady są, inne osoby także swoje dopowiadają, ale ja będę się słuchać tylko swojego narożnika i swojego trenera. Tarczujemy, jest mało czasu, jakoś super konkretnie pod Piątkowską nie będę przygotowana, więc będę chciała narzucić jej własny styl. Widziałam kilka jej walk, jest mocna, ale ja też jestem mocna, wszystko wyjdzie w praniu.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >> 

  

Add a comment

25 lipca na gali KnockOut Boxing Night w Augustowie Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) zmierzy się z wielokrotną mistrzynią Polski w kickboxingu Emilią Czerwińską (1-0, 0 KO). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z rywalką "Tygrysicy".

Add a comment

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) przygotowuje się do walki z wielokrotną mistrzynią Polski w kickboxingu Emilią Czerwińską (1-0, 0 KO). Pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji gali Knockout Boxing Night 11, która odbędzie się 25 lipca w Augustowie.

W ostatnim czasie Piątkowska miała okazję sparować z Hannah Rankin (9-4, 2 KO). Pięściarka ze Szkocji to kilkukrotna pretendentka do tytułów mistrzowskich w boksie zawodowym.

Piątkowska niedawno wróciła na ring po rocznej przerwie, wygrywając na punkty z Kariną Kopińską. Była mistrzyni świata wagi super półśredniej przeszła do kategorii super lekkiej i celuje w pas mistrzowski w drugiej kategorii wagowej.

Główną atrakcją gali w Augustowie będzie rewanż Pawła Stępnia z Markiem Matyją. Poza starciem na szczycie polskiej wagi półciężkiej, kibice zobaczą w akcji także m.in. Kamila Bednarka, Adama Balskiego, Damiana Kiwiora oraz Przemysława Zyśka.

Zobacz rewanż Stępień - Matyja! Kup bilety na galę w Augstowie! >>

Add a comment