onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO) wróciła do treningów po kontuzji barku. Wkrótce pięściarka grupy KnockOut Promotions stoczy dwie walki, które pozwolą jej do formy.

Pierwszy pojedynek z udziałem "Tygrysicy" ma odbyć się w połowie czerwca w pobliżu Warszawy. Drugi start Piątkowskiej zaplanowany jest na 12 lipca w Dzierżoniowie.

- Obie walki będą występami na przetarcie po kontuzji. Przez trzy miesiące leczyłam kontuzję barku. Teraz potrzebuję występów na krótszych dystansach, żeby odzyskać aktywność i zrzucić rdzę, ponieważ jesienią szykują się naprawdę poważne wyzwania - mówi Piątkowska.

Polka ostatni pojedynek stoczyła w listopadzie ubiegłego roku, wygrywając na punkty z Ornellą Domini. Piątkowska dzierży pas mistrzowski World Boxing Council już od blisko trzech lat.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z mistrzynią świata WBC wagi super półśredniej Ewą Piątkowską (12-1, 4 KO). "Tygrysica" mówi między innymi o swoich sportowych planach, rosnącej popularności boksu kobiet, a także mistrzowskich walkach Krzysztofa Głowackiego i Macieja Sulęckiego.

Add a comment

Mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO) ma problemy ze zdrowiem. 34-latka zdradziła podczas wizyty w magazynie "Ring" na antenie TVP Sport, że zmaga się z urazem barku.

- Mam naderwane ścięgno i zapalenie kaletki. Będę się leczyć do końca miesiąca, później rozpocznę przygotowania, jednak nie znam jeszcze daty kolejnej walki - powiedziała pięściarka grupy KnockOut Promotions.

Piątkowska w ostatnim czasie przymierzana była do pojedynku z Hanną Gabriels. Stawką tej walki mogły być dwa mistrzowskie pasy w kategorii do 69 kilogramów.

Ostatni raz "Tygrysica" boksowała w listopadzie ubiegłego roku. Na gali w Gliwicach Piątkowska wygrała jednogłośnie na punkty z Ornellą Domini.

Add a comment

Andrzej Wasilewski, promotor Ewy Piątkowskiej (12-1, 4 KO) zdradził na Twitterze, że pracuje nad dużą walką polskiej pięściarki. Pojedynek miałby się odbyć na przełomie kwietnia i maja w Stanach Zjednoczonych.

Polska mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej w ostatnim czasie była łączona z Hanną Gabriels (19-2-1, 11 KO). Pojedynek z pięściarką z Dominikany była walką unifikacyjną, ponieważ Gabriels dzierży pas mistrzowski WBA w limicie do 69 kg.

- Pracujemy nad wymarzoną walką Ewy w USA. Stawką co najmniej dwa pasy. Możliwe terminy to druga połowa kwietnia lub początek maja - poinformował w mediach społecznościowych szef grupy KnockOut Promotions.

36-letnia Gabriels niedawno podpisała kontrakt z amerykańskim promotorem Lou DiBellą. Reprezentantka Dominikany jest też oficjalną pretendentką do posiadanego przed Polkę pasa WBC.

Add a comment

Mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO) przyznała w rozmowie z serwisem "The Prizefighters", że chętnie skrzyżowałaby rękawice w walce unifikacyjnej z Hanną Gabriels (19-2-1, 11 KO) lub Marie Eve Dicarie (14-0, 0 KO).

Gabriels posiada pas mistrzowski federacji WBA w tej samej kategorii wagowej, zaś Dicaire dzierży tytuł organizacji IBF. Gabriels dodatkowo została wyznaczona przez WBC oficjalną pretendentką do walki z Polką.

- Chcę zdobyć wszystkie pasy w mojej kategorii wagowej. Nigdy nie otrzymałam oferty walki z Gabriels, ale chcę takiego pojedynku. Chcę też walki z Kanadyjką Dicaire - mówi "Tygrysica".

- Jeśli dojdzie do mojej walki z Gabriels, to pewnie odbędzie się ona w Nowym Jorku. Lou DiBella wkłada tam sporo pracy w budowanie kobiecego boksu - przekonuje Piątkowska.

Pięściarka grupy KnockOut Promotions w ubiegłym roku stoczyła dwie walki. Ostatni raz boksowała w listopadzie, kiedy to wygrała na punkty z Ornellą Domini.

Add a comment

Mistrzynię świata WBC wagi super średniej Ewę Piątkowską (12-1, 4 KO) może wkrótce czekać ważna walka na terenie Stanów Zjednoczonych. Hanna Gabriels (19-2-1, 11 KO) poinformowała, że jest oficjalną pretendentką do tytułu mistrzowskiego posiadanego przez Polkę.

- Moim zdaniem Ewa unika walki ze mną. Jestem jednak jej obowiązkową rywalką i wkrótce powinien odbyć się przetarg na organizację naszej walki - powiedziała pięściarka z Dominikany.

36-letnia Gabriels niedawno podpisała kontrakt z amerykańskim promotorem Lou DiBellą. Ostatni pojedynek pięściarka, która aktualnie dzierży pas mistrzyni świata WBA w limicie do 69 kg, stoczyła pod koniec stycznia.

Potencjalna walka Gabriels z Piątkowską mogłaby się odbyć w Stanach Zjednoczonych. DiBella zapowiedział, że zamierza umieścić wkrótce swoją zawodniczkę na jednej z gal telewizyjnych w USA. Polka ostatni raz boksowała w listopadzie, kiedy to wygrała na punkty z Ornellą Domini.

Add a comment

Mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO) zabrała głos w wywołanym przez Heather Hardy temacie dużej różnicy w zarobkach kobiet i mężczyzn w zawodowym boksie. Amerykanka przedstawiła wyniki oglądalności jednej z gal pokazywanych przez telewizję HBO w USA, próbując pokazać, że pojedynki kobiece i męskie generują podobne zainteresowanie.

Hardy zwróciła uwagę na dużą dysproporcję w budżetach przeznaczonych na oba telewizyjne pojedynki. Mężczyźni zarobili łącznie blisko 3 miliony dolarów, z kolei kobiety zaledwie 10 tysięcy.

- Hardy chce zrównania wypłat, z czasem to się stanie - napisała na swoim Twitterze Ewa Piątkowska. Moim zdaniem dobra droga to zrównanie rozmiarów rękawic i długości rund, za tym pójdzie więcej nokautów i większa widowiskowość.

- Trzeba też zadbać o nasycenie rynku, żeby była konkurencja i każdy miał kogoś, komu kibicuje. UFC pokazało, że walki kobiet mogą generować duże pieniądze. Trzeba to tylko dobrze sprzedać. Zła krew wskazana - przekonuje "Tygrysica".

Ewa Piątkowska swój ostatni pojedynek stoczyła w listopadzie, wygrywając pewnie na punkty z Ornellą Domini. Kolejną walkę w obronie tytułu mistrzowskiego World Boxing Council pięściarka grupy KnockOut Promotions stoczy wiosną.

Add a comment

Na Filipinach trwa trzeci kongres boksu kobiecego federacji WBC. Poinformowano tam, że w połowie przyszłego roku ma dojść do walki unifikacyjnej w kategorii super półśredniej pomiędzy Ewą Piątkowską (12-1, 4 KO) - mistrzynią świata World Boxing Council oraz Hanną Gabriels (18-2-1, 11 KO).

35-latka z Dominikany posiada mistrzowskie tytuły federacji WBA oraz WBO. W ostatnim występie Gabriels stoczyła walkę w kategorii średniej, przegrywając na punkty z Claressą Shields, jednak udało jej się posłać dwukrotną mistrzynię olimpijską na deski.

Gabriels zamierza wrócić do wagi super półśredniej i postara się wywalczyć kolejne mistrzowskie pasy w tej kategorii. Piątkowska w tym roku stoczyła dwie walki, a ostatni raz boksowała na początku listopada, kiedy to pokonała na punkty ze Szwajcarkę Ornellę Domini.

Add a comment

Ewa Piątkowska (12-1, 4 KO) pokonała jednogłośnie na punkty Ornellę Domini (13-2, 3 KO) na gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach i obroniła tytuł mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-90, 99-91 i 98-92 dla Polki. 

Walka prowadzona była w szybkim tempie. Domini próbowała atakować, ale Piątkowska skutecznie powstrzymywała jej zapędy i celnie kontrowała. "Tygrysica" precyzyjnie kontrowała lewą ręką, trafiając ciosami prostymi i sierpowymi.

Poza piątą rundą, w której Polka dostała zadyszki, pięściarka grupy KnockOut Promotions, nie miała problemów z ambitnie boksującą Szwajcarką. Dla Piątkowskiej była to druga udana obrona tytułu mistrzowskiego wywalczonego we wrześniu 2016 roku. 

Add a comment

Dzisiaj na gali Knockout Boxing Night #5 w Gliwicach do drugiej obrony tytułu mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej przystąpi Ewa Piątkowska (11-1, 4 KO). Rywalką polskiej "Tygrysicy" będzie Szwajcarka Ornella Domini (13-1, 3 KO). Transmisja gali w TVP 1, TVP Sport oraz na Sport.tvp.pl.

 

Add a comment

 

Na gali Artur Szpilka – Mariusz Wach w Gliwicach 10 listopada dojdzie do walki o mistrzostwa świata federacji WBC Ewa Piątkowska (11-1, 4 KO) – Ornella Domini (13-1, 3 KO). Nasza reprezentantka będzie bronić pasa WBC w wadze super półśredniej ze Szwajcarką, która na co dzień występuje w dywizji półśredniej.

O karierze amatorskiej Ornelli Domini wiemy tyle, że w 2009 i 2012 r. była mistrzynią Szwajcarii. Trzy razy także sięgnęła po tytuł mistrzyni frankofońskiej części tego kraju. Zadebiutowała na zawodowych ringach w 2013 r. i do tej pory legitymuje się rekordem 13-1, 3 KO. Warto zaznaczyć, że aż z czterema zawodniczkami mierzyła się dwukrotnie.

W 2015 r. miała walczyć z królową P4P Cecylią Braekhus, ale ze względu na kontuzję Norweżki na trzy tygodnie przed walką, mimo podpisanego kontraktu starcie nie doszła do skutku.

Prywatnie Ornella Domini to ciekawa postać i ma niestandardowe jak na pięściarkę zainteresowania. Przede wszystkim jest to malarstwo traktowane na tyle poważnie, że doczekała się własnych wystaw. Interesuje ją też strzelectwo, piłka nożna czy jazda na motocyklu.

– Materiałów z walk Domini jest tak mało, że nie zwracam na nie uwagi. Fragmenty są albo za stare, żeby się nimi sugerować, albo za krótkie. Wychodzę jak do rywalki, której kompletnie nie znam i wszystkiego się dowiem w ringu.

Nasza mistrzyni mówi też, że nigdy nie ma przygotowanych sztywnych schematów na walkę, a tutaj tym bardziej nie ma to sensu. – Z rundy na rundę będę poznawała rywalkę, a trener będzie pomagał mi radami – zapewnia Piątkowska.

Domini przygotowywała się do walki w ciepłym klimacie w Algierii, więc jest duże prawdopodobieństwo, że wytrzymałościowo ewentualny pełny dystans nie będzie dla niej problemem. Istotna będzie więc także kondycja, jeśli walka miałaby potrwać 10 rund.

Pełna treść artykułu na Ringblog.pl >>

 

Add a comment