Patronat medialny


 


Wygląda na to, że nie ma jednomyślności w promotorskim duecie Frank Warren - Bob Arum w kwestii budzącego największe kontrowersje momentu walki Oleksandra Usyka (21-0, 14 KO) z Danielem Dubois (19-2, 18 KO). 

Arum w przeciwieństwie do Warrena, z którym współpromuje wielu pięściarzy, uważa, że "DDD" sfaulował w piątej rundzie Ukraińca. - Może i sędzia dał Usykowi zbyt dużo czasu na odpoczynek, ale obejrzałem to w telewizji i to był za niski cios - ocenia 91-letni szef grupy Top Rank, dodając, że marzy mu się organizacja potyczki Usyka z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO).

- Walka o bezdyskusyjne mistrzostwo wagi ciężkiej to jest coś, co mam nadzieję zrobić, zanim zakończę moją działalność w boksie - mówi Arum.

Add a comment

Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF Oleksandr Usyk (21-0, 14 KO) spotkał się wczoraj z Turki Alalshikhem, szefem departamentu ds. rozrywki w rządzie Arabii Saudyjskiej. 

Alalshikh jest organizatorem planowanej na 28 października walki Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) z Francisem Ngannou (0-0, 0 KO) i niewykluczone, że niebawem podejmie się także organizacji pojedynku z udziałem ukraińskiego czempiona, gdyż na swoim koncie Instagram przy wspólnym zdjęciu z Usykiem napisał: "Wkrótce szykuje się coś wielkiego".

Oleksandr Usyk, który kilka dni temu we Wrocławiu znokautował Daniela Dubois, w swoim kolejnym występie chętnie zmierzyłby się z Furym. Gotowość do rozmów na temat takiego starcia zadeklarował już promotor Brytyjczyka Frank Warren.

Add a comment

Aleksander Krasiuk nie wróży powodzenia grupie Queensberry Promotions, która zamierza oprotestować wynik pojedynku o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) i Danielem Dubois (19-2, 18 KO).

Promotor Usyka zapytany przez Sky Sports o plany reprezentantów Dubois odparł: - Zerowe prawdopodobieństwo powodzenia, albo nawet ujemne.

Warto wspomnieć, że Daniel Dubois w starciu z Oleksandrem Usykiem stracił pas  "zwykłego" czempiona WBA. Władze World Boxing Association, do których swój protest składać chcą przedstawiciele "DDD", wczoraj ten tytuł przyznały Manuelowi Charrowi (34-4, 20 KO), zarządzając przy okazji dwie obowiązkowe obrony, pierwszą z Jarrellem Millerem (26-0-1, 22 KO).

Add a comment

Robert Smith z Brytyjskiej Komisji Bokserskiej (BBBofC) zadeklarował w rozmowie z Boxing UK, że zamierza wesprzeć protest ekipy Daniela Dubois (19-2, 18 KO) w sprawie walki z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO). Team "DDD" stoi na stanowisku, że Ukrainiec mógłby przegrać pojedynek, gdyby sędzia ringowy zdecydował się go liczyć w piątej rundzie. 

- Rozmawiałem z Frankiem i będziemy wspierać ich protest, bo Daniel to pięściarz BBBofC - stwierdził Smith. - Nie krytykuję sędziego, bo on był zmuszony podjąć decyzję bardzo szybko. Nie mam do niego pretensji, nie miał dostępu do powtórek i tak dalej.

- Czy to uderzenie było za nisko czy nie? Usyk to zawodowiec i wiedział, co zrobić - dodał szef brytyjskiej komisji.

Add a comment

Oleksandr Usyk (21-0, 13 KO) w wywiadzie dla SecondsOut stwierdził, że James Ali Bashir, który kilka tygodni temu trafił do obozu Daniela Dubois (19-2, 18 KO), nie mógł w żaden sposób pomóc Brytyjczykowi, choć w przeszłości przez trzy lata pracował z aktualnym czempionem wagi ciężkiej. 

- James Ali Bashir to świetny facet i znana osoba, to dobry człowiek, ale nie mógł zdradzić Dubois żadnych sekretów, bo żadnych nie znał - powiedział Ukrainiec. - Mimo że trenowaliśmy razem, nie potrafił mnie niczego nauczyć. 

- On nie poznał mnie osobiście, więc nie mógł przekazać żadnych tajemnic. Po prostu ich nie znał. Wiecie, kto naprawdę mnie zna? Nawet nie powiedziałbym, że moja mama. Moja żona - tylko ona wie, jaki jestem! - dodał Usyk.

Pojedynek Oleksandra Usyka z Danielem Dubois rozegrany tydzień temu we Wrocławiu zakończył się zwycięstwem ukraińskiego czempiona przez nokaut w dziewiątej rundzie.

Add a comment

Eeddie Hearn chciałby, aby współpromowany przez niego Filip Hrgovic (16-0, 13 KO) jeszcze w tym roku stanął do walki o trzy pasy wagi ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO). Chorwat już od ponad roku jest obowiązkowym pretendentem do mistrzowskiego tytułu federacji IBF.

- Według mnie ten pojedynek będzie zarządzony w tym tygodniu - powiedział szef Matchroom Boxing kanałowi Boxing Social. - W tym momencie Usyk będzie miał okazję poprosić o możliwość walki z kimś innym, ale jedynym zawodnikiem, z którym walka mogłaby zostać zaakceptowana w drodze wyjątku, jest Tyson Fury.

- Ponieważ jednak Fury ma już zaplanowaną walkę, taki wyjątek odpada. Myślę, więc, że uda nam się to dopiąć i zorganizować starcie Usyka z Hrgovicem w grudniu. Szanse Hrgovica w tym pojedynku oceniamy wysoko. Na pewno zrobił ostatnio postępy i chcielibyśmy do tej walki doprowadzić - dodał Hearn.

Add a comment

Frank Warren potwierdził w swoim felietonie podsumowującym sobotnią galę we Wrocławiu, że będzie wnioskował do federacji WBA o zarządzenie rewanżu pomiędzy Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO) i Danielem Dubois (19-2, 18 KO).

- Ludzie mówią teraz, że Usyk i tak by wstał [po ciosie w 5. rundzie], gdyby był liczony, ale na jakiej podstawie tak twierdzą? On trząsł się jak liść na wietrze, taka była moc tego uderzenia - napisał promotor "DDD".

" Daniel przynajmniej powinien otrzymać rewanż, choć odpowiedniejsze byłoby uznanie walki za nieodbytą - dodał Warren, deklarując walkę o interesy swojego podopiecznego.

Add a comment

Carl Froch i George Groves mają odmienną optykę na ewentualną walkę o cztery pasy wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (21-0, 14 KO).

Froch stawia na Fury'ego: - To nie będzie dla niego łatwy pojedynek, ale myślę, że zdominowałby tę walkę. Sądzę, że trzymałby go na dystans, a w półdystansie wieszał się na nim, ciężko byłoby Usykowi cokolwiek zrobić.

Faworytem Grovesa jest Usyk: - On jest dla mnie najlepszym ciężkim na świecie. To nie byłoby dla niego łatwe, ale według mnie ma umiejętności, ringowe IQ i odpowiedni atletyzm, by porazić sobie z Furym w ringu i z jego zagrywkami psychologicznymi.

Spekuluje się, że do starcia Fury'ego z Usykiem mogłoby dojść na początku 2024 roku, jednak szanse na realizację przedsięwzięcia na razie nie nie wydają się duże.

Add a comment

Eddie Hearn nie ma żadnych wątpliwości, że cios Daniela Dubois (19-2, 18 KO), po którym Oleksandr Usyk (21-1, 13 KO) padł na matę w piątej rundzie sobotniej walki o trzy pasy wagi ciężkiej, był uderzeniem nieprawidłowym.

- Cała pięść była poniżej pęka, dolne kostki zdecydowanie poniżej. Uderzenie było w ochraniacz - za nisko - oświadczył szef grupy Matchroom Boxing. 

Z kolei Johnny Nelson uważa, że akcja "DDD" była zgodna z przepisami, choć dodaje, że nawet gdyby sędzia nie dał Usykowi odpocząć po faulu, Ukrainiec i tak wyszedłby z pojedynku zwycięsko. 

- Nie sądzę, by było to nielegalne uderzenie i myślę, że Usyk zrobił to, co robią piłkarze, gdy po smyrnięciu po uchu turlają się 15 razy - ocenił Nelson. - Według mnie Usyk dobrze wykorzystał tę sytuację, ale i tak wygrał ten, który powinien. 

- Usyk być może pomęczyłby się w tej rundzie, jednak sędzia dał mu czas, by się pozbierać. Dlaczego ludzie sądzą, że by mu się to nie udało? Myślę, że on by sobie poradził, choć pewności nigdy mieć nie będziemy. To jest dyskusyjne. Bądźmy szczerzy - większość z nas liczyła na wygraną Daniela, miał tylko szansę punchera, by to wygrać i jeśli zawalczyliby ponownie, skończyłoby się tak samo - dodał brytyjski ekspert.

Add a comment