onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 Piotr Wilczewski będzie asystował Zygmuntowi Gosiewskiemu w narożniku Mateusza Masternaka (41-4, 28 KO) podczas sobotniego pojedynku z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO).

Walka "Mastera" z kubańskim królem nokautu, będąca ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej, zostanie rozegrana na gali w Orlando na Florydzie (transmisja w TVP 1). 

Wilczewski z Masternakiem współpracuje od dawna, przez pewien okres był nawet pierwszym trenerem wrocławianina. Aktualnie głównym szkoleniowcem Masternaka jest Zygmunt Gosiewski, który zastąpił w tej roli Andrzeja Gmitruka. "Wilk" na co dzień trenuje Mariusza Wacha (33-3, 17 KO), którego 10 listopada czeka konfrontacja z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO).

Pierwszy kanał Telewizji Polskiej pokaże na żywo pojedynek Mateusza Masternaka (41-4, 28 KO) z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO). Walka odbędzie się w sobotę na gali organizowanej w Orlando na Florydzie.

Starcie Polaka z Kubańczykiem będzie ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej. W półfinale zwycięzca zmierzy się z Amerykaninem Andrew Tabitim.

Galę będzie można na żywo obejrzeć także w TVP Sport oraz bezpłatnie na stronie Sport.tvp.pl. Transmisja w TVP 1 rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę od godz. 3.50.

Już za tydzień na gali w Orlando Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) stanie do walki z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO). Pojedynek będzie ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series. Zdaniem bukmacherów polski pięściarz ma minimalne szanse na triumf w prestiżowych zawodach.

Za każdego dolara postawionego na "Mastera" w przypadku jego zwycięstwa w finale można otrzymać aż 21. Dla porównania drugiego w "rankingu underdogów" Andrew Tabitiego, który w sobotę awansował do półfinału. wynosi tylko 8,0. Faworytem bukmacherów jest Mairis Briedis.

Kursy na triumf w WBSS (waga junior ciężka): Mairis Briedis - 2,2, Yunier Dorticos - 3,5, Krzysztof Głowacki - 5,5, Maksim Własow - 6,0, Andre Tabiti - 8,0, Mateusz Masternak - 21,0.

Były mistrz Europy Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) od poniedziałku przebywa na Florydzie. 20 października na gali organizowanej w Orlando 31-letni pięściarz stoczy walkę z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO).

- Od poniedziałku działamy na Florydzie. Aklimatyzacja i ostatnie sparingi - poinformował "Master" za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W narożniku Polaka w pojedynku z Kubańczykiem stanie Zygmunt Gosiewski, który także jest już za Oceanem. Walka Masternak - Dorticos będzie ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series.

W półfinale lepszy z tej pary spotka się z Rusłanem Fajferem lub Andrew Tabitim. Ten pojedynek odbędzie się w sobotę w Jekaterynburgu. Cały turniej WBSS pokaże Telewizja Polska.

Po znakomitym pierwszym sezonie World Boxing Super Series, czas na drugi, w którym do rywalizacji przystąpią pięściarze trzech wag: koguciej, super lekkiej i junior ciężkiej. Pierwsze trzy gale, w tym ta z Orlando gdzie walczyć będzie Mateusz Masternak, wyłącznie na antenach Telewizji Polskiej, w Sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Po sukcesie pierwszego sezonu WBSS organizatorzy z równie wielkim rozmachem przygotowali kolejne rozdania. Zmagania rozpoczynają się od ćwierćfinałów, a przegrywający odpada z kolejnych startów. W stawce znalazła się plejada aktualnych mistrzów świata, byłych posiadaczy najcenniejszych trofeów czy gwiazdy ringów olimpijskich. Poniżej plan transmisji gal WBSS w Telewizji Polskiej.

7 października, Yokohama, Japonia:
Nayoa Inoue vs Juan Carlos Payano - mistrzostwo świata WBA w koguciej
Kirył Relich vs Eduard Trojanowskij - mistrzostwo świata WBA w super lekkiej

13 października, Jekaterynburg, Rosja:
Zolani Tete vs Misza Ałojan - mistrzostwo świata WBO w koguciej
Rusłan Fajfer vs Andrew Tabiti

20 października, Orlando, USA:
Emmanuel Rodriguez vs Jason Moloney - mistrzostwo świata IBF w koguciej
Mateusz Masternak vs Yunier Dorticos

Yunier Dorticos (22-1, 21 KO) jest dużym faworytem bukmacherów w walce z Mateuszem Masternakiem (41-4, 28 KO). Pojedynek odbędzie się 20 października na gali organizowanej w Orlando.

Kurs na zwycięstwo Kubańczyka ustalono na poziomie 1,25 (dwadzieścia pięć groszy zysku za każdą postawioną złotówkę). Zdecydowanie więcej można zarobić na wygranej Masternaka - kurs 3,85.

Pojedynek będzie jednym z ćwierćfinałów turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej. Dorticos brał udział także w pierwszej edycji WBSS, gdzie dotarł do półfinału, przegrywając ostatecznie z Muratem Gasijewem.

Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) jest dobrej myśli przed zbliżającą się walką z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO). Zaplanowany na 20 października w Orlando pojedynek będzie pierwszym ćwierćfinałem drugiej edycji turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej.

- Wierzę, że pokonam Dorticosa, jestem sprytny i doświadczony, resztę zobaczycie w ringu, mam bardzo dobry plan - zapowiada "Master".

- Dorticos to bardzo dobry pięściarz, reprezentant dobrej kubańskiej szkoły boksu, ma mocny cios. W Polsce znany i ceniony jest dzięki świetnym walkom w pierwszym sezonie WBSS - mówi pięściarz z Wrocławia i dodaje: - Na świecie niewielu we mnie wierzy, ale ja sam wierzę, że wygram ten turniej, choć wiem, że przede mną trudne zadanie - w tej grupie nie ma słabych zawodników i każdy marzy o zwycięstwie.

Biuro prasowe World Boxing Super Series oficjalnie potwierdziło, że ćwierćfinałowy pojedynek turnieju w kategorii junior ciężkiej pomiędzy Mateuszem Masternakiem (41-4, 28 KO) i Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO) rozegrany zostanie 20 października w Orlando (USA).

Masternak w swoim ostatnim wystepie, w kwietniu, zastopował Youri Kalengę. Dorticos, mający w dorobku pas WBA, po raz ostatni boksował w lutym, ulegając w półfinale poprzedniej edycji WBSS Muratowi Gasijewowi.

Podczas gali w Orlando dojdzie także do ćwierćfinału WBSS w kategorii koguciej. Mistrz świata IBF Emmanuel Rodriguez skrzyżuje rękawice z Jasonem Moloneyem.

W drugim sezonie World Boxing Super Series oprócz "Mastera" wystąpi także Krzysztof Głowacki (30-1, 19 KO), który 10 listopada, niemal na pewno w Chicago, krzyżując rękawice z Maksimem Własowem (42-2, 25 KO).

Mateusz Masternak (41-4, 28 KO) poinformował, że Zygmunt Gosiewski stanie w jego narożniku w trakcie walki z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO). Do pojedynku dojdzie 20 października i będzie to ćwierćfinał turnieju World Boxing Super Series.

- Trener Andrzej Gmitruk z powodu dużej ilości zawodników, co wiąże się z napiętym grafikiem oraz trudną sytuacją rodzinną, zdecydował, że nie podejmie się przygotowań mnie do tego startu i wspólnego występu na ćwierćfinale WBSS. Przygotuje mnie trener Gosiewski - zakomunikował "Master" w mediach społecznościowych.

- Bardzo chciałbym Mateuszowi pomoc w najbliższej walce, ale niestety ze względu na moją sytuację rodzinną(choroba żony), zobowiązania treningowe wobec pozostałych zawodników oraz projekt nowego programu o boksie w TVP, nie jest to możliwe - skomentował Gmitruk.

- Oczywiście zawsze jestem do dyspozycji Mateusza, jeżeli w przygotowaniach będzie potrzebował jakiejkolwiek pomocy szkoleniowej, konsultacyjnej czy taktycznej. Mocno wierzę w jego sukces w najbliższej walce oraz w całym turnieju WBSS - dodał trener, który aktualnie współpracuje m.in. z Arturem Szpilką oraz Maciejem Sulęckim.

Do walki Masternaka z Dorticosem ma dojść na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone. W turnieju WBSS weźmie udział także Krzysztof Głowacki, który skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Maksimem Własowem. 

 

20 października dojdzie do walki ćwierćfinałowej w turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej pomiędzy Yunierem Dorticosem i Mateuszem Masternakiem. W mediach społecznościowych pojawiło się krótkie nagranie wideo pokazujące przygotowania Kubańczyka do pojedynku z Polakiem. 

Podziela pan zdanie tych, którzy twierdzą, że Yunier Dorticos to najlepszy zawodnik w ośmioosobowej stawce?
Mateusz Masternak: To Kubańczyk, a w boksie nie ma słabych Kubańczyków. Dorticos jest zawodnikiem z najwyższej półki. W pierwszej edycji WBSS szybko znokautował Dmitrija Kudriaszowa, a potem przegrał z Muratem Gassijewem, pokazując jednak serce, wytrwałość i duże umiejętności. To pięściarz, który nie wybaczy żadnego błędu. Jest jednak tylko człowiekiem i dostrzegam w jego boksie elementy słabsze, które będę się starał wykorzystać. Nieraz przeciwnik w teorii wygląda przerażająco, a w ringu okazuje się, że jest inaczej. Chcę być w formie i dać z siebie sto procent.

Jeśli będzie pan dobrze pracował na nogach i walczył luźno, jak w walce z Yourim Kalengą, to styl walki Kubańczyka będzie panu odpowiadał?
Dorticos ma bardzo duży zasięg ramion, to zupełnie inny pięściarz niż Kalenga. Muszę być świetnie przygotowany fizycznie i psychicznie, a jeśli będę szybki, to, jak mawia Tomek Adamek, wygram. Ruchliwy pięściarz jest zagrożeniem dla każdego. Jeżeli sprawię, że Dorticos zacznie przestrzeliwać ciosy, będzie dobrze.

Możliwe, że walka odbędzie się 20 października w Orlando na Florydzie, gdzie mieszka pana rywal, uciekinier z Kuby. Nie będzie faworyzowany?
Moje zadanie polega na tym, aby być od niego lepszym w ringu, punktować go, kraść mu rundy. Komu będą przychyli sędziowie – na to nie mam wpływu, więc nie będę się tym przejmował.

Pełna treść artykułu w "Przeglądzie Sportowym" >>

Najnowsze komentarze