Patronat medialny


 


- To będzie ciekawa walka. Ja i on zrobimy wszystko, aby ta walka dostarczyło kibicom emocji - powiedział w programie "Koloseum" Nikodem Jeżewski. 29-latek wystąpi w walce wieczoru Polsat Boxing Promotions 5. Jego przeciwnikiem będzie Artur Mann. Gala odbędzie się 19 lutego we Wrocławiu.

Jeżewski podkreślił, że największym atutem jego rywala jest doświadczenie w toczeniu wielkich walk. Niemiec ma za sobą dwa pojedynki mistrzowskie.

- Emanuje doświadczeniem. Dwa razy walczył o mistrzostwo świata. Poza tym oboje jesteśmy młodymi pięściarzami. Na pewno wniesiemy tyle samo chęci do ringu. Zadecyduje serce do walki - zapowiadał.

Pełna treść artykułu na Polsatsport.pl >>

 

Add a comment

Różański nie będzie odpoczywał długo po operacji

Łukasz Różański jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w zaktualizowanych rankingach federacji WBC. Pięściarz z Rzeszowa plasuje się na drugiej pozycji na liście challengerów kategorii bridger. Wysoko notowany jest także Mateusz Masternak, trzeci w wadze junior ciężkiej. 

Na uwagę zasługują ponadto dobre lokaty Macieja Sulęckiego (7. w średniej), Artura Szpilki (9. w bridger) i Krzysztofa Włodarczyka (10. w junior ciężkiej).

Polacy w rankingu WBC: bridger - 2. Łukasz Różański, 9. Artur Szpilka; junior ciężka ciężka - 3. Mateusz Masternak, 10. Krzysztof Włodarczyk, 19. Krzysztof Głowacki, 30. Adam Balski; półciężka - 19. Paweł Stępień, 26. Paweł Augustynik; superśrednia - 29. Mateusz Tryc, 34. Robert Parzęczewski, 39. Łukasz Stanioch; średnia - 7. Maciej Sulęcki, 16. Fiodor Czerkaszyn.

Add a comment

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego w wyniku przeprowadzonego konkursu powołał na stanowisko trenera Kadry Narodowej Seniorów Wojciecha Bartnika.

Wojciech Bartnik przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 17 lat. Z boksem związał się na dobre w roku 1990, gdzie na Mistrzostwach Polski w Jastrzębiu zdobył tytuł Mistrza w kategorii Seniorów. Rok później został Wicemistrzem Polski na Mistrzostwach Polski w kategorii ciężkiej, w Słupsku.

Rok 1992 zapoczątkował serię kolejnych, aż dziewięciu z rzędu, zwycięstw Wojciecha Bartnika w kategorii ciężkiej na Mistrzostwach Polski. W tym samym roku został zakwalifikowany na Igrzyska Olimpijskie w kategorii półciężkiej, które odbywały się w Barcelonie. Zdobył tam brązowy medal - ostatni dotychczas dla polskiego pięściarstwa.

Ponadto w 1996 roku zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w kategorii ciężkiej w Danii. W roku 1996 wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie, a w 2000 r w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. Wojciech Bartnik jest pięciokrotnym zwycięzcą Turnieju im. Feliksa Stamma.

Add a comment

19 lutego w Wrocławiu odbędzie się gala Polsat Boxing Promotions 5. W walce wieczoru boksujący w kategorii junior ciężkiej Nikodem Jeżewski (20-1-1, 9 KO) zmierzy się z Arturem Mannem (17-2, 9 KO).

Polak stoczył w zeszłym roku tylko jeden pojedynek. W maju pokonał na punkty Vladimira Reznicka. W październiku miało dojść do jego walki z Samuelem Kadje, jednak gala została odwołana.

Niemiec Artur Mann, który w swojej karierze przegrał dwa razy i to z poważnymi rywalami. Najpierw zastopował go Kevin Lerena, a następnie Mairis Briedis. W obu przypadkach w stawce znajdował się pas mistrza świata.

Add a comment

Półfinały Turnieju Wagi Ciężkiej 29 listopada

Polska będzie miała mistrza wagi ciężkiej. Krajowy pas w królewskiej kategorii jest stawką pojedynku Kacpra Meyny z Jackiem Piątkiem. To jedna z głównych walk gali Rocky Boxing Night 19 marca w Stężycy. To będzie rywalizacja najmłodszego z najstarszym zawodnikiem królewskiej kategorii. Ostatnim mistrzem wagi ciężkiej w Polsce był Łukasz Różański, który w lipcu 2019 roku pokonał Izu Ugonoha. Pas został zwakowany i Polska de facto nie ma czempiona w tej wadze.

​- Nie mogłem przepuścić takiej okazji - tłumaczy Krystian Każyszka, właściciel grupy Rocky Boxing Promotion. - Od dawna fascynuję się wagą ciężką. Zorganizowałem pierwszy w Polsce turniej w tej wadze a na każdej gali mam na karcie co najmniej jeden pojedynek w tej kategorii. Pas był wolny więc skorzystałem i zaproponowałem pojedynek finaliście wspomnianego turnieju Kacprowi Meynie oraz Jackowi Piątkowi, który z 12 walk 11 wygrał 9 razy nokautując rywali.

​Piątek faktycznie ma lepszy bilans od Kacpra Meyny, który z 8 walk w siedmiu zwyciężał. Meyna za to jest ponad połowę młodszy. Ma 22 lata, a Krzysztof Piątek 48. - Kacpra osobiście nie znam. Chłopak jest młody i na pewno ambitny, głodny. Tu liczy się sport i lepszy wygra tego wieczoru. Wygrywasz albo przegrywasz. Nie ma półśrodków. Szanuję każdego pięściarza i szanuję też Kacpra. Myślę, że będzie to moja najtrudniejsza walka w karierze, ale też najważniejsza - opowiada Jacek Piątek.

​Rodzice Piątka w latach 80tych wyjechali do Niemiec dlatego właśnie tam bohater gali 19 marca w Stężycy stawiał pierwsze pięściarskie kroki. - Nikt mnie nie pytał czy chcę wyjeżdżać. Kiedy już miałem 18 lat podróżowałem między Polską a Niemcami i wtedy już było jasne, że kiedyś wrócę. Zacząłem trenować kickboxing a później różne inne sporty, między innymi kulturystykę. Zawsze jednak wracałem do boksu. Nie uważam się za jakiegoś utalentowanego pięściarza, ale trenuje ciężko i mimo moich 48 lat nie poddaję się. I tak stoczyłem już 12 zawodowych pojedynków - opisuje trenujący pod okiem Tomasza Króla Jacek Piątek.

​Jego przeciwnik Kacper Meyna to czołowy pięściarz grupy Rocky Boxing. Młody, zdolny. Niedawno miał propozycję sparingów z byłym pretendentem do mistrzostwa świata wagi ciężkiej Kubratem Pulewem. Walka o mistrzostwo Polski to dla niego najważniejszy pojedynek w karierze. - Bardzo się cieszę, że będę walczył o pas. Bardzo mnie to motywuje. Stresu raczej nie ma. Wychodzę jak do każdej walki - tłumaczy Meyna, który mieszka na Kaszubach i jak zwykle będzie mógł liczyć na głośny doping kibiców. Dla Piątka za to marcowe starcie w Stężycy będzie ledwie drugim na polskiej ziemi. Do tej pory boksował głównie w Niemczech i tam też planuje wyjechać na sparingi przed walką o pas.

Add a comment

Czytaj więcej...

KNYBA WRACA NA RING 7 STYCZNIA W ZAWONI

W pojedynku wieczoru piątkowej gali w Zawoni boksujący w kategorii ciężkiej Damian Knyba (5-0, 3 KO) zastopował w pierwszej rundzie Aazddina Aajoura (4-3-2, 3 KO).

Dwumetrowy podopieczny Piotra Wilczewskiego szybko odebrał wolę walki swojemu rywalowi, który po przyjęciu kilku uderzeń poddał się, dając się wyliczyć. Knyba na ring powróci 4 marca w Łomży.

Wyniki wcześniejszych walk w Zawoni: Łukasz Niemczyk (1-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów (40-36 x3) Andriia Spodara (2-3, 1 KO), Rostyslav Kravchenko (1-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów (30-36 x2, 39-38) Michała Gołębiowskiego (0-1), Volodymyr Hynzhu (1-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów (40-35 x3) Mateusza Niemczyka (0-1), Marcin Biel (1-0) pokonał niejednogłośną decyzją sędziów (39-37, 39-38, 37-39) Iago Gedenidze (1-3, 1 KO), Konrad Kozłowski (3-0, 1 KO) pokonał przez techniczny nokaut w 2. rundzie Oleksandra Dzubenko (0-2), Artur Gierczak (3-2, 1 KO) pokonał przez nokaut w 1. rundzie Bartosza Laskiewicza (0-1), Arkadiusz Zając (2-0, 1 KO) pokonał przez techniczny nokaut w 3. rundzie Goneriego Marshavę (0-1), Petro Lakotskyi (1-0, 1 KO) pokonał przez nokaut w 4. rundzie Jana Siroky'ego (0-1), Artem Razhik (1-0) pokonał jednogłośną decyzją sędziów (40-35 x3) Macieja Ważnego (1-3, 1 KO).

Add a comment

Dziś w podwrocławskiej Zawoni odbędzie się gala, której główną atrakcją będzie walka w wadze ciężkiej pomiędzy Damianem Knybą (4-0, 2 KO) spotka się z Aazddinem Aajourem (4-2-2, 3 KO). Transmisja w Polsacie Sport Fight.

Add a comment

Jutro w podwrocławskiej Zawoni odbędzie się gala, której główną atrakcją będzie walka w wadze ciężkiej pomiędzy Damianem Knybą (4-0, 2 KO) spotka się z Aazddinem Aajourem (4-2-2, 3 KO). Transmisja w Polsacie Sport Fight.

Add a comment

Andrzej Wasilewski zabrał na Twitterze głos w sprawie gali TVP Boxing Night, na której miałoby dojść do kilku bardzo ciekawie zapowiadających się polsko-polskich zestawień w różnych kategoriach wagowych. Podczas tej imprezy skonfrontować mieliby się ze sobą zawodnicy z różnych grup promotorskich. 

- Wygląda na to, że Mateusz Borek ma rację, że jest nieduża szansa na zrobienie wspólnej gali polsko-polskiej. Powód jest tylko jeden. On jej sam nie chce. My się zgodziliśmy na prawie wszystko bez nawet rozmowy. Ja żałuję - mówi prezes KnockOut Promotions, odnosząc się do słów Mateusza Borka, który w rozmowie z "Super Expressem" ocenił projekt TVP Boxing Night jako mało realny.

- Pan Mariusz Grabowski zaproponował możliwie najlepszą i do tego prawie całkowicie realną do zrobienia kartę i my ją zaakceptowaliśmy. Po niedzieli skontaktuje się z panem Grabowskim - dodał Wasilewski.

Koncepcja przedstawiona przez właściciela Tymex Boxing Promotion zakłada m.in. doprowadzenie do walki Roberta Parzęczewskiego z Mateuszem Trycem.

Add a comment