onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny





 

 

 

 



27 października na gali w Wieliczce Marek Jędrzejewski (14-1, 13 KO) zmierzy się z Piotrem Gudelem (8-2-1, 1 KO). Jędrzejewski podczas przygotowań do zbliżającej się walki miał okazję potarczować z legendarnym Royem Jonesem Jr.

Od 10 lat promotor Tomasz Babiloński organizuje wyjątkową galę bokserską - 125 metrów pod ziemią w Kopalni Soli w Wieliczce. Już 27 października X edycja widowiska sportowego Underground Boxing Show X im. Wiesława Pazgana. W Komorze Warszawa kibice zobaczą znanych i cenionych bokserów, na czele z twardym i charakternym górnikiem Robertem Talarkiem, a także młode gwiazdy, jak Wiktorię Sądej, Ryszarda Lewickiego, czy Sebastiana Wiktorzaka i innych. Wróćmy wspomnieniami do wszystkich podziemnych imprez grupy Babilon Promotion.

07.11.2008
W I edycji Gali spotkali się dwaj zasłużeni i utytułowani nasi bokserzy - Maciej Zegan pokonał Dariusza Snarskiego. Ostatni z polskich medalistów olimpijskich (brąz w Barcelonie) Wojciech Bartnik wygrał z uczestnikiem Igrzysk w Atlancie Pavolem Polakoviciem. Swoją 3 walkę zawodową stoczył wtedy Krzysztof "Główka" Głowacki, późniejszy Mistrz Świata WBO. W sumie bokser z Wałcza 3-krotnie walczył w Wieliczce, a tyle samo występów w Kopalni Soli mają Paweł Głażewski i Krzysztof Zimnoch.
Pierwsza gala boksu w Wieliczce została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa jako najgłębiej pod ziemią przeprowadzona impreza pięściarska.

12.11.2010
Uderground Boxing Show II był pierwszą na świecie galą boksu zawodowego transmitowaną na żywo z poziomu 125 metrów pod ziemią. Paweł Głażewski pokonał czeskiego Tomasza Adamka, dobijający się dziś do walki o Mistrzostwo Świata Maciej Sulęcki pokonał w swoim 4 pojedynku Sergejsa Savrinovicsa, a niezmordowany rzeźnik Krzysztof Szot wygrał z Valentinem Stoychevem.
Na tej gali Dariusz "Tygrys" Michalczewski odebrał trofeum dla "super championa" federacji WBO.

14.10.2011
W III edycji gali w Wieliczce kolejne zwycięstwa do swoich rekordów dopisali Krzysztofowie - Głowacki i Szot oraz walczący wcześniej głównie na Węgrzech i w Irlandii Łukasz Wawrzyczek. Walkę wygrała także młodziutka łodzianka Karolina Owczarz, która wcześniej z dobrej strony pokazała się w turnieju w Meksyku. Kariery w boksie nie zrobiła, ale potem świetnie radziła sobie w roli dziennikarki sportowej Polsatu.

13.10.2012
Promotor Tomasz Babiloński przygotował dla fanów pięściarstwa aż 11 walk zawodowych. Wygrywali m.in. Krzysiek Głowacki, Michał Syrowatka w debiucie, Andrzej Sołdra i Norbert Dąbrowski, czy Sasun Karapetyan.

19.10.2013
To była V gala, na której bardzo dobra walka "goniła" bardzo dobrą walkę z mocnymi nazwiskami na polskim ringu. I tak Rafał Jackiewicz wygrał z Michałem Żeromińskim, Krzysztof Zimnoch z pochodzącym z Bielawy Kanadyjczykiem Arturem Binkowskim, Krzysztof Głowacki z Richardem Hallem, Kamil Szeremeta z Danielem Urbańskim, Michał Cieślak z Łukaszem Rusiewiczem, a Robert Świerzbiński z Ismailem Teboevem.

05.12.2014
Słynny szwedzki tenisista stołowy, były mistrz świata i Europy Joergen Persson był gościem honorowym VI gali w Wieliczce. Swoje walki wygrywali Łukasz Janik, Kamil Szeremeta, Krzysztof Kopytek, czy Marek Matyja. Pół roku później Łukasz Janik stoczył walkę życia - o pas Mistrza Świata WBC cruiserweight z Grigory Drozdem.

17.10.2015
Były pretendent do tytułu Mistrza Świata WBA wagi półciężkiej Paweł Głażewski przegrał z Bartłomiejem Grafką i jak się później okazało była to jego ostatnia walka. Krzysztof Zimnoch, który jako amator podczas MŚ w Chicago pokonał słynnego Deontaya Wildera, wygrał w Wieliczce z Gbengą Oluokunem. Wygrywali też Krzysztof Kopytek, Marek Matyja, Krzysztof Kosela i Łukasz Różański w debiucie.

W pojedynku otwierającym galę Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night #4 Makim Hardzeika (6-0, 3 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Igora Faniyana (16-16-3, 8 KO).

W Zakopanem zwycięstwo zanotował też Damian Kiwior (4-0, 0 KO), który wypunktował Gkourama Mirzaeva (3-1, 2 KO). Dla polskiego pięściarza był to pierwszy profesjonalny pojedynek stoczony w ojczyźnie.

Dziś na antenie TVP Sport (godz. 20.20) miał będzie premierę nowy cykliczny magazyn poświęcony tematyce pięściarskiej - RING TVP SPORT. 

Gośćmi pierwszego odcinka, trwającego aż 90 minut, będą trener czołowych polskich pięściarzy Andrzej Gmitruk i Mateusz Masternak (41-4, 28 KO), który 20 października na gali w Orlando w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series zmierzy się z Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO).

Boksujący w wadze ciężkiej Łukasz Różański (9-0, 8 KO) wraca po wakacjach do ringu. Zawodnik z Rzeszowa stanie do walki 6 października podczas gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 4 w Zakopanem.

W swojej ostatniej walce Łukasz pokonał w drugiej rundzie przez techniczny nokaut doświadczonego Brytyjczyka Michaela Sprotta. Walka odbyła się w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce i było to 9 zawodowe zwycięstwo Różańskiego. Rzeszowianin wychodził wówczas do ringu pomimo kontuzji ścięgna Achillesa, o której powiedział dopiero po walce.

- Lekarze obawiali się, że podczas walki ścięgno może się urwać. Zaryzykowałem i opłaciło się. Teraz jest to już za mną, nie ma takiego zagrożenia i mogę spokojnie walczyć - tłumaczy w rozmowie z serwisem nowiny24.pl pięściarz, który na początku września rozpoczął sparingi przed galą w ośrodku Nosalowy Dwór Spa & Resort w Zakopanem.

- Przyjechali chłopcy z Nowego Sącza, Łukasz ma jeszcze pojechać posparować do Krakowa, może gdzieś jeszcze. Na razie ładnie to wygląda, forma idzie w górę, ale przed nim jeszcze bardzo dużo pracy - mówił niedawno Marian Basiak, trener Różańskiego.

Pełna treść artykułu na Nowiny24.pl >> 

 

6 października na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 4 pierwszy zawodowy pojedynek przed polską publicznością stoczy Damian Kiwior (3-0, 3 KO). Przeciwnikiem 25-latka będzie mieszkający w Grecji Gkouram Mirzaev (3-0, 2 KO).

Kiwior latem podpisał kontrakt z KnockOut Promotions, największą polską grupą bokserską. Pięściarz z Tarnowa, mający za sobą występy w lidze World Series of Boxing, w gronie profesjonalistów zadebiutował w marcu, zaliczając od tego czasu trzy zwycięstwa na galach w Wielkiej Brytanii. Październikowa gala w Zakopanem będzie jego debiutem na krajowych ringach.

Kilka miesięcy temu Kiwior przeprowadził się na stałe do Wielkiej Brytanii i tam przygotowywał się również do najbliższego występu. – Na Wyspach sparowałem z naprawdę mocnymi zawodnikami, w tym m.in. z Dawidem Awenasjanem, który wygrywał nawet z Shanem Mosleyem. Uświadomiłem sobie, że mogę rywalizować z każdym. Chciałbym sięgnąć po pas mistrza świata w zawodowym boksie - przekonuje pięściarz boksujący w kategorii półśredniej.

Główną atrakcją gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 4 będzie pojedynek dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka z Amerykaninem Alem Sandsem. Dla "Diablo", który celuje w kolejną mistrzowską walkę, będzie to trzeci tegoroczny występ.

Kibice w stolicy Tatr zobaczą między linami także m.in. debiutującego w kategorii średniej Patryka Szymańskiego, boksującego w wadze ciężkiej Łukasza Różańskiego oraz widowiskowego Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z twardym Bartłomiejem Grafką. Galę pokażą na żywo TVP 1 oraz TVP Sport.

27 października na gali organizowanej w Wieliczce kolejną walkę stoczy Jordan Kuliński (6-0-2, 1 KO). Rywalem pięściarza z Warszawy będzie Piotr Gruchała (1-1, 0 KO).

- Jordan to najlepszy zawodnik z jakim kiedykolwiek przyszło mi się mierzyć. Na pojedynek z nim zdecydowałem się, ponieważ chcę się bić z najlepszymi zawodnikami, jestem żądny wyzwań sportowych, a Jordan bez wątpienia jest pięściarzem z krajowej czołówki. Zawsze ceniłem jego boks - mówi Piotr Gruchała, który w wadze junior ciężkiej przegrał z Oleksii Zhukiem, a potem w limicie 84kg wygrał z Pawłem Żochowskim. 

Faworytem będzie pochodzący z Włocławka Jordan Kuliński, 4-krotny mistrz Polski i siedmiokrotny medalista MP, który boksował w lidze World Series of Boxing i w finale Turnieju Feliksa Stamma.

- Jestem zawodnikiem wagi super średniej, więc nie do końca mi odpowiada ten limit, ale idę promotorom na rękę, gdyż zależy mi na boksowaniu. W tym roku miałem jeden pojedynek, dlatego chcę znów pokazać się kibicom i ładnie zaboksować. Nie mogę traktować tego jako wyzwanie, ale też nie ma mowy o lekceważeniu. Zrobię swoją robotę w Wieliczce - powiedział Kuliński.

Główną atrakcją październikowej gali będzie walka Roberta Talarka z Amerykaninem Johnem Rene. Dla Polaka będzie to drugi występ od majowej porażki z rąk Norberta Dąbrowskiego.

Najnowsze komentarze