onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 W sobotę podczas gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu pierwszy zawodowy pojedynek stoczy utalentowany Kamil Bednarek. 24-letni podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego w profesjonalnym debiucie skrzyżuje rękawice z Piotrem Rzymanem (2-2, 2 KO).

- Bardzo się cieszę, że po dziesięciu latach treningów amatorskich udało mi się podpisać zawodowy kontrakt. Kiedy dowiedziałem się, że pan Andrzej Wasilewski i grupa KnockOut Promotions chce ze mną współpracować, byłem bardzo szczęśliwy. Teraz muszę pokazać, co jestem wart - mówi przed pierwszym zawodowym występem Bednarek.

W możliwości nowego pięściarza największej polskiej grupy bokserskiej bardzo mocno wierzy jego trener. Wilczewski jest przekonany, że Bednarka stać na wiele na profesjonalnych ringach.

- Kamil jest silnym, leworęcznym pięściarzem, który umie boksować na presingu, więc ma dobry styl pod walki zawodowe. Zakładamy sobie, że Kamil dojdzie do walki o mistrzostwo świata i wiem, że stać go na taki pojedynek. Jak byśmy nie mieli takich celów, to nawet nie byłoby sensu wchodzić na salę treningową - przekonuje Wilczewski.

- Wierzę w to, że Kamil będzie ciężko pracował na treningach i będzie zdeterminowany, żeby dojść do najwyższego poziomu. Ma potencjał, ale wszystko musi zostać poparte wiarą oraz przede wszystkim ogromną, systematyczną pracą - dodaje były zawodowy mistrz Europy.

W walce wieczoru gali w Sosnowcu kibice zobaczą Artura Szpilkę. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachiem. 

 

Add a comment

Piotr Rzyman (2-2, 2 KO) będzie pierwszym przeciwnikiem na zawodowych ringach Kamila Bednarka. Utalentowany podopieczny Piotra Wilczewskiego niedawno podpisał profesjonalny kontrakt z grupą KnockOut Promotions.

Mierzący 183 cm 24-latek z Dzierżoniowa na ringach amatorskich stoczył 110 walk, sięgając po tytuł mistrza Polski kadetów i juniorów, wicemistrza Polski młodzieżowców i kilkukrotnie zdobywając Puchar Polski. W gronie amatorów Bednarek startował w kategorii półciężkiej, jednak docelowo zejść ma do wagi super średniej.

Kamil Bednarek jako zawodowiec zadebiutuje 26 października na gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu, której głównym wydarzeniem będzie starcie Artura Szpilki (22-4, 15 KO) z Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO). Podczas tej samej imprezy kibice zobaczą w akcji także m.in. Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z Guido Nicolasem Pitto oraz Marka Matyję, który skrzyżuje rękawice z doświadczonym Francuzem Tonym Averlantem.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>

Add a comment

W pojedynku wieczoru sobotniej gali w Łomiankach Damian Wrzesiński (18-1-2, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Miguela Cesario Antina (18-4, 8 KO), zdobywając pas międzynarodowego mistrza Polski kategorii lekkiej. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-90, 100-90, 99-91. 

Pod Warszawą na punkty swoje walki wygrali także wracająca po dwuletniej przerwie była mistrzyni Europy wagi lekkiej Aleksandra Sidorenko (8-0, 1 KO), która zwyciężyła Mayrę Alejandrę Gomez (18-10, 4 KO) oraz Kamil Bodzioch (5-0, 1 KO), który z Arturem Szpilką w narożniku okazał się lepszy od Michała Bołoza (2-2, 2 KO).

Ponadto Michał Żeromiński (13-5-3, 1 KO) zremisował z Nadzirem Bakshyieuem (4-7-3, 0 KO), a Laura Grzyb (2-0, 2 KO) zastopowała w pierwszej rundzie Valerię Kovacs (2-4, 2 KO).

Add a comment

Czytaj więcej...

Dziś na gali w Łomiankach Kamil Bodzioch (4-0, 1 KO) zmierzy się z Michalem Bołozem (2-1, 2 KO). Bodzioch, w którego narożniku stanie Artur Szpilka, od swojego poprzedniego występu schudł 9 kilogramów i planuje zejście do kategorii junior ciężkiej. Zawodnik z Jeleniej Góry podczas obozu w Hiszpanii zainspirował "Szpilę" do zbicia wagi. Były pretendent do pasa WBC póki co jednak przekonuje, że on zmiany klasy wagowej nie planuje.

Add a comment

Jutro na gali Łomiankach, krzyżując rękawice z Michalem Bołozem (2-1, 2 KO), kolejną walkę stoczy Kamil Bodzioch (4-0, 1 KO),  Bodzioch, który w ostatnich tygodniach przebywał wspólnie z Arturem Szpilką na obozie w Hiszpanii i zainspirował "Szpilę" do przejścia na dietę, od czasu poprzedniej walki zrzucił 9 kg i nosi się z zamiarem zmiany kategorii na junior ciężką.

Add a comment

Karta walk gali MB Boxing Night 6 bogatsza o kolejne dwa nazwiska! O powrót na zwycięską ścieżkę powalczy głodny wygranej Kamil Młodziński (11-5-4, 6 KO), który zmierzy się z Jakubem Dobrzyńskim (4-2, 1 KO). Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej.

Jedni pięściarze walczą o najwyższe cele, inni szukają odpowiedniej drogi w sportowym świecie. Kamil Młodziński wielokrotnie w karierze udowadniał, że nie unika poważnych wyzwań. 29-latek ma na swoim koncie już 20 zawodowych pojedynków i mierzył się z najlepszymi pięściarzami w naszym kraju. Za każdym razem, nawet w przypadku przegranych walk, stawiał poważny opór i wiele razy w ten sposób wprowadzał rywali na głębokie wody. W ostatnim czasie Młodziński nie notuje najlepszej serii, ale po trzech przegranych pojedynkach, z nabytym bezcennym doświadczeniem, planuje powrócić na zwycięską ścieżkę i udowodnić, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Popularny "Camilo" to zawsze gwarancja pełnego zaangażowania i przy tym również wielkich emocji w ringu. Przed pięściarzem z Mysłowic kolejna szansa, aby skraść show podczas wydarzenia organizowanego przez grupę MB Promotions. W Dąbrowie Górniczej Młodziński zmierzy się z Jakubem Dobrzyńskim.

Pięściarz z Warszawy nie miał łatwych początków w zawodowej karierze, ale ostatnio zapisał w rekordzie trzy kolejne zwycięstwa. Dla Dobrzyńskiego konfrontacja z Młodzińskim będzie zdecydowanie największym wyzwaniem w dotychczasowych występach. Dla obu pięściarzy będzie to niezwykle istotny pojedynek. Młodziński jak tlenu potrzebuje zwycięstwa, jeśli myśli o kolejnych dużych walkach. Dla Dobrzyńskiego konfrontacja z takim rywalem z pewnością przyniesie mu odpowiedź na pytanie czy w tym sporcie ma czego szukać. Walka otworzy galę MB Boxing Night 6, która odbędzie się 23 listopada w Dąbrowie Górniczej.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania glowacki usyk ringpolska.pl

Portal Boxrec po ważeniu przed zaplanowaną na dziś walką Oleksandra Usyka (16-01, 12 KO) z Chazzem Witherspoonem (38-3, 29 KO) wprowadził zmiany w swoich rankingach kategorii ciężkiej i junior ciężkiej.

Sklasyfikowany do tej pory na pierwszym miejscu w wadze cruiser Usyk trafił na listę zawodników królewskiej dywizji, gdzie został sklasyfikowany na czwartej pozycji, za Andym Ruizem Jr, Deontayem Wilderem i Anthonym Joshuą, a przed Tysonem Furym. Ukrainiec z czołowej dziesiątki na lokatę jedenastą wypchnął Adama Kownackiego.

Nowym liderem rankingu kategorii junior ciężkiej został Mairis Briedis. Na zmianie klasy wagowej przez Usyka skorzystali też polscy pięściarze - Krzysztof Głowacki awansował na miejsce czwarte, Michał Cieślak na ósme, Krzysztof Włodarczyk na dziesiąte, a Mateusz Masternak na dwunaste.

Add a comment

Mieszkający w Anglii polski pięściarz Kamil Sokołowski (7-15-2, 3 KO) wystąpi w turnieju wagi ciężkiej "Ultimate Boxxer". Szósta edycja tego wydarzenia odbędzie się 13 grudnia w Manchesterze.

O zwycięstwo z Sokołowskim rywalizować będą Sean Turner (12-3, 8 KO), Jay McFarlane (10-4, 5 KO), Josh Sandland (4-1-1, 0 KO), Nick Webb (13-2, 11 KO), Jonathan Palata (7-0, 3 KO), Chris Healey (8-6, 2 KO) oraz Mark Bennett (5-0, 1 KO). Pochodzący z Częstochowy pięściarz w ostatnim zawodowym występie wygrał z niepokonanym Alexem Dickinsonem. Sokołowski w swojej karierze wygrywał już z Webbem i Turnerem.

Wszystkie walki turnieju Ultimate Boxxer rozgrywane są podczas tej samej gali. Walki kontraktowane są na 3 rundy, a zwycięzca przechodzi do dalszego etapu. Pula nagród to 50 tysięcy funtów.

Add a comment