onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, 7 kwietnia w Legionowie odbędzie się kolejna gala boksu zawodowego organizowana przez grupę Babilon Promotion.

- Jeszcze nie mogę ostatecznie potwierdzić, kto w Legionowie wystąpi, ale myślimy o Krzysztofie Zimnochu, Michale Cieślaku i utalentowanym Rafale Grabowskim, którego chętnie zestawilibyśmy z Tomaszem Królem - powiedział Tomasz Babiloński.

- Zimnoch miał zaprezentować się w marcu w pojedynku MMA, ale prawdopodobnie jednak stoczy najpierw walkę bokserską. Co do Michała to nie ma jeszcze pewności, czy powróci na ring w wadze ciężkiej czy junior ciężkiej - dodał promotor.

Andrei Staliarczuk (11-28-6, 2 KO) będzie rywalem Kamila Młodzińskiego (8-2-4, 5 KO) podczas gali, która odbędzie się 28 stycznia w Mysłowicach. Młodziński w ubiegłym roku stoczył cztery walki, zaliczając dwa remisy i dwie porażki.

Podczas gali w Mysłowicach na ring wróci także Przemysław Gorgoń (5-2, 2 KO). Jego rywalem będzie Yauheni Bohdanowski (8-10, 5 KO).

Śląskiej publiczności pokażą się również m.in. Daniel Pilc, Igor Porębski, Patryk Kowoll oraz Andrei Abramienka.

17 marca na gali organizowanej w Poznaniu pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy boksujący w kategorii średniej Oleksandr Strecki (4-1, 2 KO).

Mieszkający w Polsce 31-letni Ukrainiec zmierzy się z Ilyą Kharlamau (8-2, 5 KO). Dla Streckiego będzie to powrót na ring po wrześniowej porażce z Bartłomiejem Grafką.

Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie walka o mistrzostwo Polski wagi super półśredniej z udziałem Patryka Szymańskiego. Do tego występu pięściarz z Konina przygotowuje się w USA z nowym trenerem Isamelem Salasem.

Mistrz świata WBO wagi super piórkowej Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO) został wybrany przez BWAA (stowarzyszenie amerykańskich dziennikarzy piszących o boksie) Bokserem Roku 2017.

Mający na swoim koncie dwa złote medale olimpijskie i mistrzowskie pasy dwóch kategorii wagowych Ukrainiec w ciągu minionych dwunastu miesięcy stoczył trzy zwycięskie pojedynki, w ostatnim z nich deklasując i stopując znakomitego Guillermo Rigondeaux.

Walką Roku BWAA wybrało kwietniową konfrontację o dwa tytuły królewskiej dywizji pomiędzy niezwyciężonym Anthonym Joshuą (20-0, 20 KO) i legendarnym Władimirem Kliczką, zakończoną wygraną Brytyjczyka przez techniczny nokaut.

16 lutego na gali Friday Boxing Night w Wyszkowie na zawodowym ringu zadebiutuje boksujący w kategorii super lekkiej Rafał Grabowski. Pięściarz z Pionek wczoraj podpisał kontrakt menadżerski z Tomaszem Turkowskim. Rywalem Grabowskiego w pierwszym profesjonalnym starcie będzie Aliaksandr Abramienka (17-61-1, 6 KO).

Główną atrakcją wyszkowskiego wieczoru z boksem jest konfrontacja w kategorii junior ciężkiej pomiędzy Nikodemem Jeżewskim (12-0-1, 7 KO) i Aleksandrem Kubiczem (10-5-1, 6 KO).

Podczas tej samej imprezy w innej interesującej walce w limicie 91 kg rękawice skrzyżują Piotr Podłucki (5-1, 2 KO) i Krzysztof Twardowski (4-0, 2 KO), zaś niepokonany super średni Mateusz Tryc (4-0, 4 KO) stanie naprzeciw Andreia Abramienki (20-9-2, 4 KO).

Promotor Andrzej Wasilewski uściślił w rozmowie z ringpolska.pl doniesienia o biznesowym "rozwodzie" z Tomaszem Babilońskim. 

- Nie jest prawdą, że kończymy współpracę z Tomaszem, to zupełnie nieprecyzyjna informacja. Owszem, zakończyliśmy współpracę, z szacunkiem i w przyjaźni, ale w dotychczasowym modelu. Z całą pewnością będziemy jeszcze bardzo często pracować razem, tym bardziej, że łączą nas nadal kontrakty zawodnicze - stwierdził współwłaściciel grupy Sferis KnockOut Promotions.

Pierwszą tegoroczną galę stajnia prowadzona przez Andrzeja Wasilewskiego wspólnie z Piotrem Wernerem zorganizuje 10 lutego w Nysie. Głównymi wydarzeniami imprezy będą pojedynki dwóch byłych mistrzów świata - Krzysztofa Włodarczyka (53-4-1, 37 KO) i Krzysztofa Głowackiego (28-1, 18 KO).

Największą polską grupę bokserską Sferis Knockout Promotions czeka rewolucja na szczytach władzy, a pięściarzom zostaną obcięte stypendia. O tym i o przyszłości asów zespołu mówi "Super Expressowi" współwłaściciel Andrzej Wasilewski.

Podobno zmieniliście strategię grupy?
Andrzej Wasilewski: Tak, rozstajemy się z Tomkiem Babilońskim, bo mamy różne wizje przyszłości. "Rozwód" przebiegł w przyjaźni. Poza tym zmniejszamy kadrę. Jesteśmy w stanie dobrze reprezentować interesy góra 10-12 zawodników, w tym dwóch, trzech na poziomie światowym. Staramy się też obcinać stypendia.

Najbliższą galę organizujecie w Nysie, gdzie ostatni raz bok gościł osiem lat temu.
Początkowo planowałem galę w Zakopanem w tym terminie, ale Piotr Werner mocno nalegał na Nysę, więc odpuściłem, i to Piotrek opiekuje się galą. Bilety sprzedają się świetnie. Jak tylko padły nazwiska Głowackiego i Włodarczyka, to pierwszego dnia poszło 1500 sztuk.

Dlaczego w Nysie nie walczy Ewa Piątkowska, mistrzyni świata WBC w super półśredniej?
Miała tam boksować, ale tak to jest, jeśli promotor nie ma do końca kontroli nad zawodnikiem. Mieliśmy dla niej fajną propozycję walki w Kanadzie, ale Ewa ją odrzuciła. Ma też problemy ze sponsorami. Był sponsor i odszedł, a Ewa jak nie walczyła, tak nie walczyła. Jak tak dalej pójdzie, federacja odbierze jej pas.

Pełna treść artykułu w "Super Expressie" >>

3 marca na gali w Kolonii niepokonany na zawodowych ringach Marek Jędrzejewski (13-0, 12 KO) zmierzy się z Robertem Tlatlikiem (20-1, 14 KO) w pojedynku o pas WBC International Silver kategorii lekkiej.

- Walka zapowiada się ciekawie, atut Marka to na pewno siła ciosu, po stronie Roberta jest doświadczenie. To na pewno nie będzie ten sam Robert, którego kibice widzieli w czerwcu Gdańsku, będzie dobrze przygotowany i zaboksuje w niższej kategorii wagowej - mówi promotor obu pięściarzy Krzysztof Jaszczuk.

Głównym wydarzeniem marcowej imprezy będzie bój o pas WBC International kategorii super średniej pomiędzy Avni Yildirimem (17-1, 11 KO) oraz Derekiem Edwardsem (27-7-1, 14 KO). Dla Yildirima będzie to drugi występ od porażki z Chrisem Eubankiem Jr w ćwierćfinale turnieju WBSS. Starcie Jędrzejewskiego z Tlatlikiem bezpośrednio poprzedzi main event.

Na stronach internetowych TVP Sport pojawił się plebiscyt popularności dyscyplin sportowych. Wśród dyscyplin, na które można głosować jest także boks, znany widzom TVP głównie w wydaniu amatorskim.

Zachęcamy do udziału w sondzie TVP Sport i głosowania na naszą ukochaną dyscyplinę. Pokażmy, że nie samymi skokami narciarskimi, futbolem i piłką ręczną kibic żyje... Link do głosowania podajemy poniżej.

Zagłosuj na boks w sondzie TVP Sport! >>

Andrei Abramienka (20-9-2, 4 KO) będzie rywalem niepokonanego Mateusza Tryca (4-0, 4 KO) podczas gali Friday Boxing Night 16 lutego.

Główną atrakcją wyszkowskiego wieczoru z boksem zawodowym jest starcie w kategorii junior ciężkiej pomiędzy Nikodemem Jeżewskim (12-0-1, 7 KO) i Aleksandrem Kubiczem (10-5-1, 6 KO). Podczas tej samej imprezy w innej interesującej walce w limicie 91 kg rękawice skrzyżują Piotr Podłucki (5-1, 2 KO) i Krzysztof Twardowski (4-0, 2 KO). 

Kup bilet na galę Friday Boxing Night w Wyszkowie >>


Najnowsze komentarze