onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Oficjalnie potwierdzono kartę walk gali, która odbędzie się 23 listopada w Las Vegas. Główną atrakcją tej imprezy będzie pojedynek rewanżowy mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). W Stanach Zjednoczonych wydarzenie będzie pokazywane w systemie Pay-Per-View.

Na gali w Las Vegas na ring także wróci jeden z najlepszych pięściarzy świata bez podziału na kategorie wagowe Luis Nery (30-0, 24 KO). Rywalem 24-latka będzie były mistrz świata wagi koguciej Emmanuel Rodriguez (19-1, 12 KO).

Kibice zobaczą także jak Julio Ceja (32-4, 28 KO) krzyżuje rękawice z tymczasowym mistrzem świata WBA wagi super koguciej Brandonem Figueroą (20-0, 15 KO). Dla Meksykanina będzie to powrót na ring po porażce z Guillermo Rigondeaux.

Podczas imprezy w MGM Grand o tytuł mistrzowski w czwartej kategorii wagowej zaboksuje również Leo Santa Cruz (36-1-1, 19 KO). 31-latek stanie przed szansą wywalczenia pasa WBA wagi super piórkowej, a jego rywalem będzie Miguel Flores (24-2, 12 KO). 

Add a comment

Wasyl Łomaczenko nie ma żadnych wątpliwości, że Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) wyszedłby zwycięsko z konfrontacji z czempionem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO).

- On dałby Wilderowi lekcję boksu! - stwierdził ukraiński lider rankingów P4P zapytany przez Elie Seckbacha o ewentualną konfrontację swojego rodaka z "Bronze Bomberem".

Co ciekawe sam Usyk twierdzi, że właśnie potężnie bijący Amerykanin byłby dla niego najłatwiejszym rywalem spośród zawodników topu królewskiej dywizji. Droga do takiego starcia nie jest jednak prosta - Wildera póki o czekają dwie trudne walki - z Luisem Ortizem, zaś Ukrainiec musiałby najpierw sięgnąć po któryś z mistrzowskich pasów.

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) zapowiada wielkie emocje w rewanżowym pojedynku z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Walka odbędzie się 23 listopada w Las Vegas.

- Pierwsza walka z Ortizem kandydowała do miana walki roku, tym razem nie będzie gorzej - zapowiada "Bronze Bomber", który w marcu 2018 roku był blisko porażki z kubańskim "King Kongiem", jednak ostatecznie wygrał przez nokaut.

Wychodząc do ringu z Luisem Ortizem, Deontay Wilder ryzykuje planowany na 22 lutego rewanż z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO), choć zdaniem bukmacherów będzie zdecydowanym faworytem.

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) uważa Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) za faworyta w zaplanowanym na 7 grudnia rewanżu z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO).

- Stawiam na Ruiza, bo tym razem będzie miał i motywację i pewność siebie wynikającą z pierwszej walki - mówi "Brozne Bomber". - On raczej nie spocznie na laurach po tym, jak zasmakował sukcesu. To dla niego dopiero początek, zwłaszcza że jest mistrzem.

Wilder przyznaje jednocześnie, że w ewentualnym pojedynku o cztery pasy wagi ciężkiej wolałby się spotkać z Ruizem niż z Joshuą.

- Walka z Ruizem byłaby większa. Z każdym z nich byłaby duża, ale z Ruizem byłaby większa. On ma latynoskie korzenie, ale jest też Amerykaninem, ma obie strony. On teraz jest popularniejszy niż Joshua będzie kiedykolwiek - przekonuje czempion WBC, który 23 listopada zmierzy się z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) skomentował ostatnie występy Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO) na galach federacji wrestlingowej WWE.

- To było komiczne. Podobało mi się zwłaszcza jak ten wrestler powiedział mu, że położy go na macie jak zrobił to Wilder... On cięgle gada o tym swoim linearnym mistrzostwie. Mówisz, że jesteś mistrzem, ale twój pas jest niewidzialny, jakoś go nie widać - stwierdził "Bronze Bomber".

Udział Fury'ego w galach WWE ma być częścią kampanii promocyjnej rewanżu Brytyjczyka z Wilderem. Do starcia dojść ma 22 lutego. Jedną ze stacji pokazujących walkę w systemie PPV będzie telewizja FOX, która transmituje także imprezy WWE.

Add a comment

Mistrz świata WBC Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) twierdzi, że będzie konsekwentnie dążył do swojego celu, jakim jest unifikacja wszystkich pasów. Pierwszym krokiem "Bronze Bombera" na drodze do realizacji tego zadania jest zakontraktowany na 23 listopada rewanżowy pojedynek z Luisem Ortizem (31-0-1, 26 KO).

- Operacja trwa. Najpierw będzie Ortiz, potem Fury, a następnie walka unifikacyjna - jeden mistrz, jedna twarz, jedno nazwisko. Czyż nie byłoby to wspaniałe? - pyta retorycznie olbrzym z Alabamy.

Posiadaczem trzech pozostałych tytułów, które nie należą do Wildera, jest aktualnie Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO). Meksykanin 7 grudnia zmierzy się z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Gdyby wygrał, droga do unifikacji w królewskiej dywizji  byłaby łatwiejsza bo Ruiz i Wilder mają tego samego promotora - Ala Haymona.

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) nie wróży Oleksandrowi Usykowi (16-0, 12 KO) wielkiej kariery w królewskiej dywizji.

- Usyk nie stanowi dla mnie wielkiego zagrożenia, jest dla mnie za mały. Owszem dobrze się porusza i tak dalej, ale nie przeraża mnie ani trochę - stwierdził "Bronze Bomber" w wywiadzie dla Sky Sports.

Oleksandr Usyk, który wcześniej zunifikował wszystkie pasy w limicie 91 kg, 12 października zadebiutuje w kategorii ciężkiej pojedynkiem z Tyronem Spongiem (14-0, 13 KO). Jeśli wygra w kolejnym występie może zaboksować o mistrzostwo świata jako obowiązkowy pretendent z ramienia federacji WBO.

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) przestrzega Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO), że jeśli do czasu walki rewanżowej nie zaleczy w pełni rozcięć, jakich nabawił się nad okiem w pojedynku z Otto Wallinem, to szybko znów znajdzie się w tarapatach.

- Ja otworzę te rany, jeśli nie będą dobrze wygojone - odgraża się "Bronze Bomber". - Nie wiem, ile rund mi to zajmie, to zależy od tego, jaką robotę wykonał chirurg.

Wilder, który na razie szykuje się do starcia z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) zaplanowanego na 23 listopada, twierdzi, że nie widzi problemu, by zmierzyć się z Furym 22 lutego.

- Żaden kłopot, o ule on będzie zdrowy. On deklaruje, że chce boksować, a ja daję moim rywalom to, czego chcą - mów czempion WBC kategorii ciężkiej.

Add a comment

Czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 39 KO) twierdzi, że eksperci telewizji Showtime - Paul Malignaggi i Steve Farhood - wpłynęli na niekorzystny odbiór przez kibiców jego postawy w zeszłorocznej walce z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Pojedynek zakończył się remisem, jednak w opinii większości obserwatorów na wygraną bardziej zasłużył Brytyjczyk - zdaniem "Bronze Bombera" to efekt stronniczego komentarza dziennikarzy Showtime.

- Pierwsze cztery rundy wygrałem łatwo a tu taki komentarz... Przecież wiele osób oglądało wtedy boks po raz pierwszy. Oglądają i nie wiedzą do końca, co się dzieje. Są w tym momencie kierowani opiniami ekspertów - żali się Wilder.

- Gdy komentujesz walkę w określony sposób, narzucasz widzowi jakąś narrację. I ludzie potem powtarzają: "Wilder przegrał w rundach 10 do 2", mimo że nawet nie wiedzą, jak się punktuje walki - tłumaczy swoje stanowisko niepokonany Amerykanin.

Deontay Wilder i Tysn Fury mają się spotkać w pojedynku rewanżowym w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wcześniej jednak "Bronze Bomber" musi pokonać Luisa Ortiza (31-1 26 KO) w walce zakontraktowanej na 23 listopada.

Add a comment

23 listopada w Las Vegas Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) stanie do rewanżowej walki z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Amerykanin w przypadku zwycięstwa zaliczy dziesiątą udaną obronę pasa WBC wagi ciężkiej. Popularny "Bronze Bomber" jest jednak zdania, że już teraz zasługuje na miejsce wśród najlepszych zawodników w historii boksu.

- Nigdy mojej dokonania nie były doceniane, ale ja jestem królem. Jestem mistrzem. Najgroźniejszym człowiekiem na tej planecie! - przekonywał Wilder podczas spotkania z dziennikarzami na sobotniej konferencji prasowej w Los Angeles.

- Ja już teraz powinienem być w Galerii Sław za to, co osiągnąłem. Nikomu wcześniej się to nie udało. Biję najmocniej ze wszystkich w tym sporcie i kropka. Otrzymałem dar tej siły - przechwalał się niepokonany Amerykanin, który w przypadku wygranej z Ortizem 22 lutego ma spotkać się po raz drugi z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) jest pewny zwycięstwa w planowanym wstępnie na 22 lutego rewanżu z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

- Już raz tego głupka znokautowałem, ale dostał błogosławieństwo od sędziego, to był prezent - mówi czempion WBC kategorii ciężkiej, wspominając dwunastą rundę pierwszej walki z "Królem Cyganów".

Zanim jednak Wilder rozpocznie przygotowania do walki rewanżowej z Furym, musi wcześniej - 23 listopada - pokonać unikanego przez czołówkę królewskiej dywizji Luisa Ortiza (30-1, 26 KO).

- Luis nie bez powodu uważany jest za postrach wagi ciężkiej. Wszyscy mówią, że on jest stary, ale jakoś nikt z tym staruszkiem nie chce walczyć. Ja czuję, że jest to mój mistrzowski obowiązek. Tym pojedynkiem pokażę wszystkim, ile jestem wart - zapowiada "Bronze Bomber".

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania wilder ortiz ringpolska.pl

23 listopada w MGM Grand w Las Vegas dojdzie do drugiej walki Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (30-1, 26 KO). Obaj pięściarze przed nadchodzącym rewanżem są pewni siebie.

- Gdy po raz pierwszy mierzyłem się z Ortizem, miał on reputację wielkiego postrachu kategorii ciężkiej i zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że to był mój najtrudniejszy test w karierze. Nikt nie chciał z nim wtedy walczyć i nadal nikt nie chce - mówi dzierżący mistrzowski pas WBC Wilder. - Przed rewanżem mam jeszcze więcej wiary w siebie niż wtedy i więcej motywacji. Już wiem, jak on boksuje. Teraz będzie w tym więcej zabawy. Ciekaw jestem, jak on sobie poradzi ze mną w topowej formie!

- Musze oddać Wilderowi szacunek za to, że wziął tę walkę, bo w ten sposób pokazał serce prawdziwego mistrza! On ani trochę nie boi się trudnych pojedynków, a mówiąc szczerze, to jest dla niego najtrudniejsza z możliwych walk. Dla mnie on jest teraz numerem jeden w wadze ciężkiej i pozostanie nim, dopóki ktoś go nie pokona. Ja właśnie zamierzam to zrobić - zapowiada Ortiz, na którego zwycięstwo średni kurs wynosi obecnie 5,25.

Add a comment

23 listopada w hali MGM Grand w Las Vegas dojdzie do rewanżowego pojedynku o pas WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Gala z udziałem "Bronze Bombera" i "King Konga" zostanie pokazana w USA w systemie PPV przez telewizję FOX.

Ortiz i Wilder po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w marcu ubiegłego roku. Przez techniczny nokaut w dziesiątym starciu wygrał wówczas Amerykanin, który jednak w drodze po wygraną przeżywał trudne momenty.

Jeśli "Bronze Bomber" zwycięży także za drugim razem, 22 lutego przyszłego roku spotkać ma się w boju rewanżowym z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Add a comment

Eddie Hearn uważa, że Al Haymon postąpił nie fair w stosunku do telewizji Showtime, przekazując prawa do transmisji listopadowego rewanżu Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) stacji FOX.

- Myślę, że Haymon nieźle załatwił [szefa Showtime Sports Stephena] Espinozę. Wkręcili go w zainwestowanie z kiepską walkę z Breazealem, a potem zabrali Wildera do Showtime. To było brutalne zagranie. Sądzę, że to może być koniec boksu na Showtime - stwierdził szef grupy Matchroom Boxing.

Do starcia Wildera z Ortizem dojść ma 23 listopada. W przypadku zwycięstwa Amerykanin zmierzy się 22 lutego z Tysonem Furym (29-0-1, 22 KO). Tę konfrontację pokaże w systemie PPV FOX.

Add a comment

Szef Showtime Stephen Espinoza potwierdził w rozmowie z boxingscene.com, że zaplanowany na 23 listopada rewanż Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO) zostanie pokazany przez konkurencyjny FOX (w systemie PPV). Zakup praw do pojedynku miał być zbyt ryzykownym przedsięwzięciem dla Showtime. Stacja jednak nie zamierza rezygnować z pokazywania boksu, co wcześniej sugerowano.

- Czy to w sporcie czy w rozrywce, czasem trzeba odpuścić niektóre interesy - wyjaśnił Espinoza. - Czasem jest tak, że najlepszym biznesem okazuje się ten, z którego rezygnujesz.

- To może być rozczarowujące, oczywiście jesteśmy rozczarowani, zważywszy na nasze relacje z Deontayem. Zamierzamy jednak dalej skupiać się na dostarczaniu naszym widzom najlepszego boksu, gdy czas będzie właściwy - tak jak robiliśmy to do tej pory - dodał szef sportowego Showtime'u.

Add a comment

Reprezentanci Premier Boxing Champions finalizują rozmowy ze stacją FOX na temat transmisji z planowanej na 23 listopada walki rewanżowej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Starcie "Bronze Bombera" z "King Kongiem" pokazane ma zostać w systemie PPV. O prawa telewizyjne do pojedynku starała się także telewizja Showtime, której dalsza współpraca z PBC może stanąć teraz pod znakiem zapytania.

Oficjalne ogłoszenie walki Wilder - Ortiz powinno nastąpić w najbliższą sobotę. Wilder w przypadku wygranej ma 22 lutego skrzyżować rękawce z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) deklaruje, że nie zamierza czekać z walką rewanżową, aż Tyson Fury (29-0-1, 20 KO) upewni się, że jego łuk brwiowy rozcięty w pojedynku z Otto Wallinem jest w pełni zaleczony. Pięściarze mają się spotkać w ringu 22 lutego.

- To nie mój problem, czy on jest gotowy czy nie. On podpisał kontrakt, to jego problem - mówi "Bronze Bomber". - Nieważne, co zrobi w rewanżu i tak szybko otworzę tę ranę, szybko ją rozwalę.

- Może sobie robić operacje plastyczne, użyć kleju czy taśmy. Może skleić to sobie super glue, to nie ma żadnego znaczenia - przekonuje czempion WBC wagi ciężkiej, który przed konfrontacją z Furym musi jeszcze rozprawić się z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Add a comment

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (40-0-1, 40 KO) w ringu zarabia miliony dolarów, ale - tak przynajmniej zapewnia - nie zamierza ani centa wydawać na zakup dostępu do DAZN.

DAZN transmitować będzie zaplanowany na 7 grudnia rewanżowy pojedynek o pasy IBF, WBA i WBO pomiędzy Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) i Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO), z którego zwycięzcą chciałby w przyszłym roku spotkać się "Bronze Bomber". Amerykanin oznajmił, że subskrybentem DAZN nie zostanie, a walkę swoich konkurentów obejrzy za pośrednictwem aplikacji FaceTime, dzięki uprzejmości któregoś ze swoich znajomych.

Wilder, który 23 listopada zamierzy się z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO), przyznał, że nie planuje kupować dostępu do żadnej z platform streamingowych, bo każdy duży pojedynek może oglądać na FaceTime.

Add a comment

Czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 39 KO) przedstawił w rozmowie z Tha Boxing Voice swój plan na najbliższe trzy walki.

"Bronze Bomber" najpierw zmierzy się z Luisem Ortizem (3-1, 26 KO), potem da rewanż Tysonowi Fury'emu (29-0-1, 20 KO), by na deser zaboksować o cztery pasy mistrzowskie z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

Co ciekawe grafik Amerykanina nie uwzględnia trzeciego pojedynku z Furym, który zapisany jest w kontrakcie na lutową konfrontację. Wilder stwierdził, że po prostu nie wierzy, by Brytyjczyk po nokaucie w rewanżu miał jeszcze ochotę na kolejną próbę sił.

Add a comment

Być może 28 września podczas transmisji gali FOX PPV z udziałem Errola Spence'a Jr i Shawna Portera zostanie oficjalnie anonsowany rewanż czempiona WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Gdyby faktycznie tak się stało i planowane na 23 listopada w Las Vegas drugie starcie "Bronze Bombera" z "King Kongiem" miałoby zostać pokazane przez telewizję FOX, oznaczać by to mogło poważny kłopot dla promującego Amerykanina Ala Haymona. Pojedynek Wilder - Ortiz chce mieć bowiem na swojej antenie płacąca wielkie pieniądze Showtime i mówi się, że sprzedanie praw do FOX może skutkować zakończeniem przez popularną kablówkę współpracy z PBC.

Wilder, zakładając że pokona w listopadzie Ortiza, ma 22 lutego zmierzyć się z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Tę walkę, co już zostało wcześniej ustalone, transmitować będą wspólnie w PPV FOX i ESPN.

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO)jest przekonany, że walka z nim na zawsze zmieniła Tysona Fury'ego (29-0-1, 20 KO). W opinii "Bronze Bombera" nokdauny, jakie zafundował Brytyjczykowi w remisowym pojedynku w grudniu, zostawiły trwały ślad na "Królu Cyganów".

- Każdy, kto widział walkę Fury'ego z Wallinem, musiał zauważyć, że on nie jest już tym samym pięściarzem. Ale to jest właśnie moja specjalność - ja kończę tym gościom kariery - oznajmił Amerykanin w rozmowie z Barbershop Conversations.

- On już nie jest taki sam, ani trochę, ja mu coś odebrałem. On już jest skończony. Nie mogę doczekać się rewanżu - dodał Wilder, który z Furym po raz drugi zmierzyć ma się 22 lutego.

Add a comment

Czempion WBC wagi ciężkiej Deontay Wilder (41-0-1, 39 KO) twierdzi, że bierze pod uwagę scenariusz, w którym rezygnuje z planowanego na 22 lutego rewanżu z Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO), by zaboksować o bezdyskusyjne mistrzostwo świata ze zwycięzcą walki Anthony Joshua (22-1, 21 KO) - Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO).

- Chciałbym, żeby Fury poczekał, co moim zdaniem i tak by zrobił - mówi "Bronze Bomber". - Według mnie on tak by właśnie postąpił, ale ja także bym chciał, aby on tak zrobił, by umożliwić mi unifikację. Jeden mistrz, jedna twarz, jedno nazwisko!

- Jeśli pojawi się szans na unifikację, sądzę, że Fury mi na nią pozwoli, bym zmierzył się z nim później. On nie jest żadnym królem, nie ma tytułu. Umożliwiłem mu wskrzeszenie kariery, powinien mi za to dziękować. Jeśli teraz będę mógł zrobić unifikację, Fury poczeka - dodaje Wilder, który ma wrócić na ring 23 listopada bojem z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) nie ma wątpliwości, że wkrótce uda się wreszcie podpisać kontrakty na jego rewanżowy pojedynek z Luisem Ortizem (3-1, 26 KO). Do walki pierwotnie miało dojść we wrześniu. Ostatnio w tym kontekście pojawiła się data 23 listopada.

- Pojedynek z Ortizem na pewno się odbędzie. Czekam, by się z nim zmierzyć. Gdy go znokautuję, wezmę Fury'ego. Jego też znokautuję, a potem przyjdzie czas na unifikację - stwierdził w rozmowie z BBC "Bronze Bomber".

Zgodnie z ogłoszonymi niedawno planami uzgodniony już termin rewanżu Wilder - Fury to 22 lutego. Podobno w szkicu kontraktu na walkę umieszczono zapis, że obaj pięściarze nie mogą już toczyć żadnych pojedynków po 30 listopada. 23 listopada to ostatni dostępny termin spełniający kontraktowe warunki.

Add a comment