Patronat medialny


 


Wobec fiaska negocjacji pomiędzy obozami Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO) i Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO) chęć skrzyżowania rękawic z Ukraińcem wyrazili Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) i Martin Bakole (18-1, 13 KO).

- Jeśli Usyk jest wolny, to Deontay weźmie taką walkę w mgnieniu oka! - zadeklarował w rozmowie ze Sky Sports promotor "Bronze Bombera" Shelly Finkel.

Bakole, który w najbliższym występie, 22 kwietnia na gali Różański - Babic w Rzeszowie, zmierzy się z Igorem Szewadzuckim (10-0, 8 KO), w swoim komunikacie do Usyka opublikowanym przez Sky Sports oświadczył: - Nie ma już walki z Królem Cyganów, ja jestem numerem 1 WBA i jestem dostępny w każdej chwili! Jeśli jesteś gotów, dzwoń do Sky. Wiesz co się stało w Dubaju, ale zapomnijmy o tym - to był sparing a ja chcę teraz prawdziwej walki! 

Póki co marzący o bezdyskusyjnym mistrzostwie świata Usyk będzie jednak zmuszony odmówić obu pretendentom, bo w kolejce do niego czeka już trzech obowiązkowych challengerów: Daniel Dubois (WBA), Filip Hrgovic (IBF) i Joe Joyce (WBO).

Add a comment

Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) w jednym z wywiadów, jakich udzielił w niedzielę w Arabii Saudyjskiej, zaprzeczył, jakoby miał nawiązać promotorską współpracę z Eddiem Hearnem. 

"Bronze Bomber" ostatnio wzbudził spore zainteresowanie komunikatem, że jest aktualnie "wolnym agentem" (w istocie był nim już wcześniej) i zamierza rozejrzeć się za ofertami od różnych promotorów, nie tylko od Ala Haymona, a pierwszym, który głośno wyraził zainteresowanie "przechwyceniem" Amerykanina był Hearn.

Deontay Wilder między liny wróci najwcześniej w maju, prawdopodobnie krzyżując rękawice w finałowym eliminatorze WBC wagi ciężkiej z Andym Ruizem Jr.

Add a comment

Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) zdradził, że chciałby w tym roku stoczyć trzy walki, w tym jedną z nich być może w formule MMA.

- Mogę zawalczyć pomiędzy majem a lipcem, a potem w grudniu - stwierdził "Bronze Bomber", który w swoim poprzednim występie szybko znokautował Roberta Heleniusa.

Co ciekawe, jednym z rywali Amerykanina może być Francis Ngannou, były czempion UFC, który od Wildera otrzymał ostatnio propozycję dwóch pojedynków - jednego w boskie, drugiego w MMA.

- Na poważnie rozważamy starcie z Ngannou, próbujemy dopiąć deal na dwie walki, w Arabii Saudyjskiej i może w Afryce - zdradził Wilder, niedawno wyznaczony do finałowego eliminatora WBC wagi ciężkiej z Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO).

Add a comment

Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) przebywa w Arabii Saudyjskiej, gdzie będzie prowadził rozmowy na temat swojej kolejnej zawodowej walki. "Bronze Bomber" wiosną prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO).

Niedawno Amerykanin zadeklarował, że rozpoczyna rozmowy z różnymi promotorami. Wilder negocjuje m.in. z Eddiem Hearnem, który chciałby w tym roku doprowadzić do jego pojedynku z Anthonym Joshuą.

Były czempion federacji WBC po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając przez nokaut w pierwszej rundzie z Robertem Heleniusem. Był to powrót na ring Amerykanina po dwóch porażkach z rąk Tysona Fury'ego (33-0-1, 24 KO), który - co ciekawe - także przebywa obecnie w Arabii Saudyjskiej.

Add a comment

Eddie Hearn zdradził, że trwają rozmowy w sprawie organizacji walki pomiędzy Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) i Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO) na gali Matchroom Boxing. Pojedynek mógłby się odbyć 3 czerwca w Abu Zabi.

Wilder niedawno poinformował, że jest wolnym agentem i po wieloletniej współpracy z Alem Haymonem, rozpoczął negocjacje z innymi promotorami. Pojedynek miałby status eliminatora do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej.

"Bronze Bomber" po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając przez nokaut w pierwszej rundzie z Robertem Heleniusem. Był to powrót na ring Amerykanina po dwóch porażkach z rąk Tysona Fury'ego.

Add a comment

Eddie Hearn jest jednym z promotorów, z którymi rozmawia Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) o podpisaniu kontraktu. Były mistrz świata wagi ciężkiej według medialnych doniesień jest niezadowolony ze współpracy z Premier Boxing Champions.

- Wilder sprawdza teraz różne możliwości i rozmawia z różnymi promotorami. Czy my również z nim rozmawiamy? Jest taka możliwość - powiedział szef Matchroom Boxing w rozmowie z ID Boxing News.

37-letni "Bronze Bomber" po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając z Robertem Heleniusem. Niedawno spekulowano o jego potencjalnej walce z Anthonym Joshuą, do której mogłoby dojść latem lub pod koniec roku.

Add a comment

Niewykluczone, że Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) zrezygnuje z udziału w finałowym eliminatorze WBC wagi ciężkiej, w którym zmierzyć miał się wiosną z Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO) - sugeruje Mike Coppinger.

Według dziennikarza ESPN "Bronze Bomber" ma być "sfrustrowany" warunkami finansowymi, jakie za starcie z "Meksykańskim Niszczycielem" proponuje mu Premier Boxing Champions i aktualnie rozgląda się za alternatywnymi rozwiązaniami, biorąc przy tym pod uwagę występ na gali innej grupy promotorskiej niż PBC.

Ostatnio Wilder oświadczył, że chętnie zmierzyłby się w "dwumeczu" z byłym czempionem UFC Francisem Ngannou, najpierw w boksie, potem w MMA.

Add a comment

Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) wpadł na pomysł organizacji dwóch walk z byłym mistrzem federacji UFC Francis Ngannou - jedna miałaby się odbyć na zasadach boksu, druga - MMA.

- Chętnie zrobiłbym to w Afryce.. Podpiszmy kontrakt na dwa pojedynki. Teraz wszyscy idą do boksu, zróbmy to tak: najpierw ja przyjdę na twoje podwórko a potem ty na moje - powiedział "Bronze Bomber" Trill Boxing Talk.

Deontay Wilder nie jest pierwszym pięściarzem zainteresowanym konfrontacją z Ngannou. Wcześniej nazwisko ex-czempiona UFC pojawiało się w kontekście Tysona Fury'ego i Anthony'ego Joshuy, jednak w obu przypadkach chodziło o walkę bokserską.

Add a comment

Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) jest pewny swojego zwycięstwa nad Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO). Pojedynek, którego stawką będzie status obowiązkowego challengera WBC wagi ciężkiej, odbyć ma się w czerwcu.

- Andy to dobry pięściarz, podoba mi się jego szybkość, upór i odwaga, ale to będzie za mało, by mnie pokonać - powiedział w rozmowie z ENEWS "Bronze Bomber".

- Będzie mu potrzebny jakiś ekstra sposób do tego wszystkiego, co wymieniłem. Będzie potrzebował czegoś więcej, bo ja jestem najlepszy. I dlatego się mnie boją. W walce ze mną potrzeba ci jakiejś ekstra pomocy i nie chodzi mi tylko o normalne środki - dodał Wilder, który powrócił niedawno zwycięsko na ring, szybko nokautując Roberta Heleniusa.

Add a comment

Najwcześniej w czerwcu dojdzie do walki eliminacyjnej do tytułu mistrza świata WBC wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) i Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO).

Do niedawna planowano, że pojedynek dwóch byłych mistrzów świata odbędzie się w drugiej połowie maja. Starcie Wildera z Ruizem będzie pokazywane na terenie Stanów Zjednoczonych w systemie Pay-Per-View.

W maju w PPV telewizja Showtime ma pokazać walkę Errola Spence'a Jr z Keithem Thurmanem. Pojedynek Wilder - Ruiz ma odbyć się kilka tygodni później, jednak Ruiz w ostatnim czasie został wyznaczony do walki o tymczasowy pas IBF z Filipem Hrgovicem i może zrezygnować ze skrzyżowania rękawic z "Bronze Bomberem".

Add a comment

Na przełomie marca i kwietnia kolejny pojedynek stoczyć ma były mistrz świata kategorii ciężkiej Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO). Według Malika Scotta faworytem do roli oponenta "Bronze Bombera" jest Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO).

- Będzie to albo pewien tajemniczy rywal albo Ruiz - powiedział Best Sport Betting Canada trener olbrzyma z Alabamy. - Ponieważ Joshua przemyślał sprawę i nie chce się bić z Deontayem, pozostał tylko Ruiz lub ten tajemniczy gość. 

- Ów tajemniczy gość nie jest tak pewny jak walka z Ruizem. Patrząc na to z perspektywy biznesowej, najpewniej będzie to więc Ruiz - dodał Scott. 

Pojedynek Wildera z Ruizem został niedawno zarządzony przez władze World Boxing Council jako finałowy eliminator do miana obowiązkowego challenegra. Posiadaczem pasa WBC w królewskiej dywizji jest obecnie Tyson Fury (33-0-1, 24 KO).

Add a comment

Trener Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO) Malik Scott uważa, że Anthony Joshua (24-3, 22 KO) nie ma większych szans w starciu z jego podopiecznym, nawet jeśli po dwóch porażkach z Oleksandrem Usykiem odbuduje się paroma zwycięstwami.

- Tutaj nie może być miejsca na słabości psychiki Joshuy, bo wcześniej przegrał dwa razy z mniejszym rywalem, więc rozumiem, że przed konfrontacją z takim osobnikiem jak Deontay Wilder będzie się musiał zbudować, jednak w mojej opinii obojętnie jaki AJ wyjdzie na ring, czy mocny psychicznie czy nie, to będzie walka na trzy rundy - powiedział Scott w rozmowie z Kate Abdow.

Deontay Wilder, który niedawno po dwóch porażkach z Tysonem Furym efektownie znokautował Roberta Heelniusa, w kolejnym występie prawdopodobnie zmierzy się z Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO). Pojedynek ma mieć status finałowego eliminatora WBC wagi ciężkiej.

Add a comment

Eddie Hearn pozytywnie zareagował na deklarację Shelly Finkela, który przedwczoraj oświadczył, że Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) w swojej kolejnej walce wolałby się spotkać z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO) niż z Andym Ruizem Jr.

- Mam ogromną ochotę na rozmowy na ten temat, jestem otwarty na zorganizowanie tego pojedynku jako następnego lub nawet dwóch następnych - powiedział promotor Joshuy w wywiadzie dla DAZN. 

Anthony Joshua, który w sierpniu po raz drugi z rzędu przegrał na punkty z Oleksandrem Usykiem, między liny powrócić ma w lutym lub marcu. Na razie nazwisko rywala Brytyjczyka nie zostało potwierdzone.

Add a comment

Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO) nie obawia się niszczycielskiej siły Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO), z którym przyjdzie mu się zmierzyć w finałowym eliminatorze WBC wagi ciężkiej.

- Myślę, że potrafię przyjąć cios, ale nie twierdzę, że Wilder bije słabo - ocenił "Meksykański Niszczyciel" w rozmowie z Boxing Social. - Zamierzam wchodzić z nim w półdystans i tam bić kombinacjami. Będę szybki, eksplozywny, a gdy trafię go prawą ręką w skroń, to padnie na deski! 

- Spodziewałem się, że Wilderowi pójdzie łatwo z Heleniusem, bo to był jego sparingpartner, więc dokładnie wiedział co ma zrobić w ringu - dodał Ruiz, komentując spektakularny powrót "Bronze Bombera".

Walkę Wildera z Ruizem niedawno zarządziła na swoim kongresie federacja WBC. Na razie nie ma co prawda stuprocentowej pewności, że pojedynek dojdzie do skutku, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Add a comment

Malik Scott, trener Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO), twierdzi, że Oleksander Usyk (20-0, 13 KO) powinien porzucić pomysł walki z Tysonem Furym (32-0-1, 23 KO) i zmierzyć się z "Bronze Bomberem".

- Po pierwsze z Furym nigdy nic nie wiadomo, nie wiadomo, co on zrobi. A po drugie jestem po prostu zachłanny. Czuję, że Deontay jest teraz w świetnej kondycji fizycznej i psychicznej, jest bardzo niebezpieczny i chciałbym, żeby Usyk stanął naprzeciw najniebezpieczniejszego pięściarza świata. Nikt w USA nie szanuje Usyka tak jak ja, ale równocześnie wiem, że trenuje najbardziej zabójczego pięściarza na świecie - powiedział w wywiadzie dla ESNews Scott.

Póki co wygląda jednak na to, że jeśli Oleksandr Usyk będzie chciał zachować wszystkie trzy mistrzowskie pasy wagi ciężkiej, których aktualnie jest posiadaczem, to w kolejnym występie będzie musiał skrzyżować rękawice nie z Furym czy Wilderem, ale obowiązkowym pretendentem IBF Filipem Hrgovicem (15-0, 12 KO).

Add a comment

Andy Ruiz Jr gotowy na walkę z Kownackim

Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO) jest dobrej myśli przed walką z Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO). Pojedynek wczoraj zarządziła federacja WBC, nadając mu status finałowego eliminatora wagi ciężkiej. 

- Jestem naprawdę pewny siebie - powiedział "Meksykański Niszczyciel" IDBoxing. - Nikt nie poradzi sobie z moim stylem. Jak wychodzę do ringu, staję się inną osobą. 

- Czuję, jak duże są moje możliwości, czuję swoją siłę, szybkość, ruchliwość. A to że jestem niski, to tylko działa na moją korzyść. Wysokiemu zawodnikowi trudno boksuje się z niższym, który się szybko porusza. Pokonam Wildera! - przekonuje Ruiz, który w swoim poprzednim pojedynku wygrał z Luisem Ortizem.

Add a comment

Oficjalnie wyznaczono Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO) i Andy'ego Ruiza Jr (35-2, 22 KO) do stoczenia walki w finałowym eliminatorze do tytułu mistrza świata wagi ciężiej. Zwycięzca będzie oficjalnym pretendentem dla Tysona Fury'ego, który posiada pas mistrza świata World Boxing Council.

Wilder niedawno wrócił na ring po rocznej przerwie, wygrywając z Robertem Heleniusem. Ruiz w ostatnim zawodowym występie pokonał Luisa Ortiza.

Federacja WBC wyznaczyła także walkę eliminacyjną w wadze junior ciężkiej. O status oficjalnego pretendenta do mistrzowskiego pasa zaboksują Badou Jack i Thabiso Mchunu.

Add a comment

Zwycięski powrót na ring byłego mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO) nie spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony amerykańskich kibiców.

Wg Dana Rafela transmisję PPV z pojedynku "Bronze Bombera" z Robertem Heleniusem (31-4, 20 KO), zakończonego zwycięstwem Amerykanina przez nokaut w pierwszej rundzie, wykupiło zaledwie 75 tysięcy osób. 

Wynik ten jest tylko o 10 tys. lepszy od rezultatu osiągniętego przez starcie Andy'ego Ruiza Jr z Luisem Ortizem. Cena ustalona dla obydwu wydarzeń była taka sama i wynosiła 75 dolarów. 

Add a comment

Deontay Wilder awansował na pierwsze miejsce w rankingu wagi ciężkiej magazynu "The Ring". Amerykanin po wygranej z Robertem Heleniusem przez nokaut w pierwszej rundzie wyprzedził Anthony'ego Joshuę.

Pas mistrzowski "The Ring" w tej dywizji od sierpnia należy do Oleksandra Usyka. Wcześniej był on w rękach Tysona Fury'ego, który pozbył się go, ogłaszając latem kolejny koniec zawodowej kariery. Brytyjczyk od tego czasu nie stoczył żadnego pojedynku, więc nie ma go w zestawieniu "Biblii Boksu".

Ranking "The Ring" wagi ciężkiej: Mistrz - Oleksandr Usyk, 1. Deontay Wilder, 2. Anthony Joshua, 3. Joe Joyce, 4. Andy Ruiz, 5. Dillian Whyte, 6. Luis Ortiz, 7. Joseph Parker, 8. Filip Hrgovic, 9. Frank Sanchez, 10. Zhilei Zhang.

Add a comment

Shelly Finkel, menadżer Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO) chciałby doprowadzić do walki "Bronze Bombera" z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO) i zapewnia, że Amerykanin gotów byłby bić się z AJ-em także na wyjeździe.

- Zapytano mnie, czy gdybyśmy dostali ofertę pojedynku w Wielkiej Brytanii, to byśmy ją przyjęli. Oczywiście, że tak! To mogłaby być też Arabia Saudyjska albo inny kraj. Ale to już zależy od nich - twierdzi Finkel. - Ja wierzę, że walka Deontaya z Joshuą wyprzedałaby 80-tysięczne Wembley. 

- Idealnie by było, żeby Wilder wrócił wiosną, jakoś w marcu. Nasi preferowani rywale to Usyk, Joshua lub Ruiz - dodaje doradca byłego czempiona WBC wagi ciężkiej.

Add a comment

Luis Ortiz nie ma żadnych wątpliwości, że jeśli dojdzie do konfrontacji Deontaya Wildera (43-2-1, 42 KO) z Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO) w ramach finałowego eliminatora WBC wagi ciężkiej, to zwycięsko wyjdzie z niej "Bronze Bomber".

- On zabije Andy'ego Ruiza - mówi wprost popularny "King Kong", który dwukrotnie przegrywał z Wilderem przez nokaut, zaś Ruizowi uległ na punkty po dwunastorundowej walce.

Wilder w sobotę brutalnie znokautował Roberta Heleniusa, wygrywając tym samym półfinałowy eliminator WBC. Jeśli będzie chciał zdobyć status obowiązkowego pretendenta, będzie musiał pokonać Ruiza.

Add a comment

Między Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO) i Robertem Heleniusem (31-4, 20 KO) nie było złej krwi przed sobotnią walką. Nie było jej też po - "Bronze Bomber", który wygrał pojedynek przez ciężki nokaut w pierwszej rundzie, złożył swojemu rywalowi i byłemu sparingpartnerowi wizytę w hotelu. Spotkanie uwieczniła kamera ES NEWS.

Wilder serdecznie uściskał Heleniusa i zapytał z troską: - Wszystko w porządku? Kocham cię stary, przepraszam!

Helenius odparł: - Nie masz za co przepraszać. Teraz jest twój czas, ja odchodzę. Boksuję już od 25 lat. Dzięki za szansę!
Add a comment