onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Po zakończonej porażką walce w boksie z Floydem Mayweatherem Jr Conor McGregor wraca do UFC, gdzie czeka go starcie ze znakomitym Chabibem Nurmagomiedowem. Wczoraj zawodnicy stanęli twarzą w twarz na konferencji w Nowym Jorku.

Dziś w nocy na gali organizowanej w Nowym Jorku przed szansą odzyskania mistrzowskiego pasa UFC wagi słomkowej stanie Joanna Jędrzejczyk. Polka zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Rose Namajunas. W listopadzie Jędrzejczyk została znokautowana przez Amerykankę już w pierwszej rundzie.

Największy gwiazdor UFC Conor McGregor zaatakował wczoraj w Nowym Jorku autobus przewożący zawodników federacji z dnia medialnego do hotelu. 

Irlandczyk, który ubiegłym roku stoczył walkę bokserską z Floydem  Mayweatherem Jr, rzucił w okno autobusu dużym metalowym wózkiem. Celem ataku "The Notoriousa" miał być prawdopodobnie jego wielki rywal Khabib Nurmagomedov, ale w wyniku zdarzenia ucierpiał inny wojownik UFC - Michael Chiesa, który z ranami ciętymi trafił do szpitala i nie wystąpi na sobotniej gali.

W autobusie znajdowały się też Karolina Kowalkiewicz i przeciwniczka Joanny Jędrzejczyk - Rose Namajunas. Obie z są całe i zdrowe i wyjdą w sobotę do klatki.

McGregor po swoim chuligańskim wybryku zgłosił się na policję i dziś zostaną postawione mu zarzuty karne.

W sobotę 7 kwietnia na gali organizowanej w Nowym Jorku przed szansą odzyskania mistrzowskiego pasa UFC wagi słomkowej stanie Joanna Jędrzejczyk. Polka zmierzy się w rewanżowym pojedynku z Rose Namajunas. W listopadzie Jędrzejczyk została znokautowana przez Amerykankę już w pierwszej rundzie.

Łukasz Łysoniewski (0-2-1-1 NC) będzie przeciwnikiem Szymona Kołeckiego (2-0, 2 KO) 21 października na gali Underground Boxing Show w Wieliczce.

Pojedynek rozegrany zostanie na zasadach MMA. Dla złotego medalisty olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów październikowy pojedynek będzie trzecim występem w formule mieszanych sztuk walki. Dwa wcześniejsze rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem.

Głównym wydarzeniem gali w Wieliczce będzie walka w kategorii ciężkiej z udziałem wracającego po zawieszeniu Michała Cieślaka (14-0-1 NC, 10 KO). Ponadto, w ringu zobaczymy też m.in. Dariusza Sęka (26-3-3, 8 KO).

Zgodnie z zapowiedziami właścicieli KSW, od drugiej połowy roku wszystkie pojedynki o pasy organizacji będą odbywały się na dłuższym dystansie 5 razy 5 minut. Pierwsze takie starcie zaplanowane na galę KSW 40, 22 października w hali 3Arena w Dublinie zostanie ogłoszone już w najbliższy poniedziałek.

Wprowadzenie pięciorundowych walk mistrzowskich to ostatni element dostosowania reguł walki KSW do obowiązujących na świecie najnowszych zasad Unified MMA Rules. Od KSW 40 dłuższe mistrzowskie pojedynki zapewnią kibicom jeszcze więcej emocji w starciach czołowych zawodników organizacji oraz ułatwią sędziom wskazanie zasłużonego zwycięzcy.

Bilety na pierwszą galę KSW w Dublinie są już dostępne w otwartej sprzedaży na eBilet.pl i Ticketmaster.ie.

Maj, który do tej pory stał pod znakiem emocji pięściarskich dla fanów sportów walki kończy się historyczną galą KSW39 na Stadionie Narodowym, podczas której dojdzie m.in. do walki dwóch mistrzów - Mameda Khalidova i Borysa Mańkowskiego i elektryzującego kibiców freak fightu z udziałem Poka Monstera  i Roberta Burneiki. Wczoraj na warszawskim Bemowie odbyła się oficjalna ceremonia ważenia przed galą.

Więcej materiałów video przed KSW39 na kanale Youtube >> 

Federacja KSW prezentuje zapowiedź pojedynku o prymat w polskiej kategorii półciężkiej. Już 27 maja na KSW 39: Colosseum broniący pasa mistrzowskiego KSW Tomasz Narkun zmierzy się z głodnym wygranej Marcinem Wójcikiem.

Federacja KSW prezentuje zapowiedź pojedynku mistrzowskiego w królewskiej kategorii KSW. Już 27 maja na KSW 39: Colosseum w swoistym starciu "jasności z ciemnością" Brazylijczyk Fernando Rodrigues Jr będzie bronił tytułu przeciwko Marcinowi Różalskiemu.

Dziś w nocy kolejną walkę w obronie tytułu mistrzyni UFC kategorii słomkowej stoczy Joanna Jędrzejczyk. Podczas pokazowej ceremonii ważenia (zawodniczki faktycznie zważone zostały kilka godzin wcześniej) królowa polskiego MMA wręczyła swojej przeciwniczce Jessice Andrade imitację pasa z napisem "Fantasy".

Najnowsze komentarze