Patronat medialny


 

W najbliższą sobotę na gali BOXXER w Bournemouth na ring powróci Lawrence Okolie (19-0, 14 KO). Rywalem czempiona WBO wagi junior ciężkiej będzie Chris Billam-Smith (17-1, 12 KO). W wywiadzie udzielonym Sky Sports "The Sauce" przyznał, że najmocniejszym rywalem w jego karierze był Michał Cieślak (24-2, 18 KO), którego pokonał na punkty w ubiegłym roku.

- Ten facet to monstrum! Jest silny jak diabli! - powiedział Brytyjczyk. - Ostatnio zastopował gościa, z którym Chris przeboksował pełen dystans [Dylana Bregeona]. To był pierwszy mój przeciwnik, z którym klinczowałem i myślałem sobie: "Nie, to nie jest mój dzień, nie dam rady go poturbować". 

- Mam nadzieję, że to była trudniejsza walka niż ta, która mnie czeka z Billamem-Smithem - dodał Lawrence Okolie. Bezpośrednią transmisję z Bournemouth przeprowadzi w Polsce Fightklub.

Add a comment

Federacja IBF zaktualizowała swoje rankingi. Po dłuższej przerwie do klasyfikacji wrócił Michał Cieślak, który jest dziesiąty w kategorii junior ciężkiej. Radomianin w ubiegłym miesiącu wygrał z Dylanem Bregeonem, zdobywając tytuł mistrza Europy.

Pierwsze miejsce z rankingu wagi junior ciężkiej International Boxing Federation utrzymuje Mateusz Masternak, który czeka na pojedynek o mistrzostwo świata z Jaiem Opetaią.

Na jedenaste miejsce miejsce w wadze średniej awansował Fiodor Czerkaszyn, zaś Paweł Stępień po porażce z Joshuą Buatsim spadł na dwunastą pozycję w kategorii półciężkiej.

Add a comment

Nazwiska trzech polskich pięściarzy znalazły się w kolejnym tegorocznym zestawieniu federacji WBO. Najwyżej klasyfikowany jest Michał Cieślak, który awansował na trzecie miejsce w wadze junior ciężkiej.

W ostatnim zawodowym występie pięściarz grupy KnockOut Promotions wygrał przed czasem z Dylanem Bregeonem i zdobył tytuł mistrza Europy. Piątą pozycję w tej samej kategorii wagowej zajmuje Mateusz Masternak.

Na dziewiątym miejscu w wadze średniej w rankingu WBO zadebiutował Fiodor Czerkaszyn, który ostatni pojedynek stoczył w kwietniu w Las Vegas. Po porażce z Joshuą Buatsim z zestawienia usunięto Pawła Stępnia.

Add a comment

Michał Cieślak (24-2, 18 KO) pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Dylana Bregeona (12-3-1, 3 KO) na gali KBN 27 w Rzeszowie, zdobywając tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej.

Pojedynek od początku układał się pod dyktando Polaka, który zepchnął Francuza do obrony i atakował mocnymi ciosami z obu rąk. Cieślak w pierwszej rundzie rozpoczął od ataków na korpus, a następnie rozbijał gardę Francuza.

W trzeciej rundzie Cieślak po raz pierwszy mocniej wstrząsnął przeciwnikiem. Bregeon był coraz mocniej okopany w defensywie i coraz rzadziej próbował odpowiadać. W czwartym starciu po serii celnych ciosów z prawej ręki Francuz po raz pierwszy znalazł się na deskach.

Bregeon nie dał się wyliczyć, ale Cieślak przeprowadził kolejny atak, po którym ponownie Francuz powędrował na matę ringu. Cieślak został drugim po Mateuszu Masternaka polskim pięściarzem, który sięgnął po pas EBU.

W Rzeszowie kibice oglądali również notowanego na czołowych miejscach w rankingach wagi ciężkiej Martina Bakole (19-1, 14 KO), który wygrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie z Ihorem Shevadzutskyim (10-1, 8 KO).

Add a comment

Nazwiska trzech polskich pięściarzy znalazły się w drugim tegorocznym zestawieniu federacji WBO. Najwyżej klasyfikowany jest Michał Cieślak, który awansował na czwarte miejsce w wadze junior ciężkiej.

Kolejną zawodową walkę pięściarz z Radomia stoczy w sobotę w Rzeszowie na gali Knockout Boxing Night 27. Cieślak zmierzy się z Dylanem Bregeonem o tytuł mistrza Europy.

Piątą pozycję w tej samej kategorii wagowej zajmuje Mateusz Masternak, zaś czternasty w wadze półciężkiej jest Paweł Stępień, który 6 maja skrzyżuje rękawice z Joshuą Buatsim.

Add a comment

Na undercardzie gali Różański - Babic na ring powróci dwukrotny challenger do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Michał Cieślak (23-2, 17 KO). Polak zmierzy się w walce o pas EBU z Dylanem Bregeon (12-2-1, 3 KO). Pojedynek będzie trzecią pozycją od góry na karcie walk i obejmie go transmisja Sky Sports. W Polsce całą galę pokaże TVP Sport.

Add a comment

Michał Cieślak (23-2, 17 KO) zbliża się do końca okresu sparingowego przed walką o mistrzostwo Europy wagi junior ciężkiej z Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO). Pojedynek będzie jedną z głównych atrakcji zaplapnowanej na 22 kwietnia gali Knockout Boxing Night 27, która odbędzie się w Rzeszowie.

- Robota idzie bardzo dobrze, forma rośnie. Czuję się coraz lepiej. Najbardziej intensywny okres przygotowań za nami, teraz schodzimy z obciążeń. Forma, która ma przyjść, przyjdzie dopiero w dniu walki - powiedział Cieślak w magazynie "Ring" w TVP Sport.

- W poniedziałek sparowałem 12 rund, w środę 10 rund, w piątek czeka mnie sparing zaplanowany na 8 rund. Jest coraz bliżej walki, a ja nie mogę już się doczekać. Cieszę się, że będę mógł wziąć udział w tak ogromnym wydarzeniu. Czuję się pewnie, jak przed każdą walką. Wychodzę po swoje - dodaje pięściarz z Radomia.

Cieślak, który w przeszłości dwukrotnie boksował o mistrzostwo świata, jest wysoko klasyfikowany w rankingach najważniejszych pięściarskich organizacji. Zdobycie pasa EBU sprawi, że pozycja radomianina w tych zestawieniach umocni się.

- Wierzę w to, że tytuł mistrza Europy bardzo przybliży mnie do kolejnej walki o mistrzostwo świata. Cały czas mierzę wysoko i liczę na kolejną szansę. Ta ekscytacja trzyma mnie w mocnym reżimie treningowym - dodaje Cieślak.

Walką wieczoru w Rzeszowie będzie starcie o tytuł mistrza świata WBC wagi bridger pomiędzy Łukaszem Różańskim i Alenem Babicem. Na karcie walk pojawią się m.in. notowany w czołówce rankingów wagi ciężkiej Martin Bakole i niepokonana Caroline Dubois.

KUP BILET NA GALĘ KBN 27 W RZESZOWIE! >> 

 

Add a comment