onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Niepokonany na zawodowych ringach Albon Pervizaj (12-0, 9 KO) jest jednym ze sparingpartnerów Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), który przygotowuje się do rewanżowego pojedynku z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Do drugiej walki tych pięściarzy dojdzie 7 grudnia na gali w Arabii Saudyjskiej.

24-letni Pervizaj sam w ten sposób przygotowuje się do kolejnego zawodowego występu, który będzie miał miejsce 2 listopada. Niemiec sylwetką i stylem przypomina Ruiza, który w czerwcu sensacyjnie znokautował Joshuę.

W sparingach Brytyjczykowi pomaga także Amerykanin Timothy Moten (5-0, 2 KO). Stawką grudniowej walki będą pasy mistrzowskie federacji WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej.

Add a comment

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) pozostaje przy postanowieniu, by w rewanżu z Anhthonym Joshuą (22-1, 21 KO) ważyć mniej niż w pierwszej walce. Przed pierwszym pojedynkiem Meksykanin wniósł na wagę 121,6 kg.

- Teraz, będąc 10 funtów [4,5 kg] lżejszy, będę szybszy, będę zadawał więcej ciosów i lepiej się poruszał - zapowiedział czempiona WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej podczas niedzielnego treningu pokazowego w San Diego.

- Zrzucenie 10 funtów nie spowoduje żadnej utraty siły. Jeśli już coś, to będę silniejszy i szybszy, a on przecież zamierza biegać w kółko po ringu - dodał meksykański "Niszczyciel", który jednak póki co nie wygląda na szczególnie odchudzonego.

Add a comment

7 grudnia w Arabii Saudyjskiej dojdzie do rewanżowej walki o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) i Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Meksykanin wczoraj zaprezentował się dziennikarzom i kibicom na treningu otwartym.

Add a comment

Eddie Hearn poinformował w rozmowie ze Sky Sports, że Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) poleci do Arabii Saudyjskiej, by obejrzeć na żywo zaplanowany na 7 grudnia rewanż o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO) i Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

Niepokonany Ukrainiec w minioną sobotę udanie zadebiutował w królewskiej dywizji, stopując po siódmej rundzie Chazza Witherspoona.

Usyk od kilku tygodni jest obowiązkowym pretendentem do pasa WBO, dzięki swoim osiągnięciom w niższej klasie wagowej i jak przekonuje, gdy tyko pojawi się szansa walki ze zwycięzcą starcia Joshua - Ruiz, skorzysta z niej.

Add a comment

Dereck Chisora (31-9, 22 KO) uważa, że jednym z powodów czerwcowej porażki Anthony'eg Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) był fakt, że obóz przygotowawczy AJ-a zlokalizowany był na Florydzie, gdzie nie mógł się on w pełni skoncentrować na boksie.

- Problem był taki, że on trenował w Miami. Widział te wszystkie Latynoski, panienki, chcicas - stwierdził "Del Boy" w rozmowie z Seconds Out, dodając: - Ale to już nie jest ważne. W naszej grze liczy się to, jak potrafisz wrócić.

Joshua z Ruizem po raz drugi skrzyżują rękawice 7 grudnia, zaś Chisorę już 26 października czeka konfrontacja z Davidem Pricem (25-6 20 KO). Dziś obaj pięściarze zaliczą wspólną sesję sparingową.

- To będzie świetny sparing dla obu. Różnica jeśli chodzi o ten obóz Joshuy jest taka, że tym razem ma świetnych sparingpartnerów, dobrze imitujących styl Ruiza, który jest wyjątkowy. Widziałem ostatnio zdjęcia Ruiza, wygląda na nich szczupło, ale nie wiem, czy to nie efekt Photoshopa - powiedział promotor AJ-a Eddie Hearn.

Add a comment

30 lat kończy dziś mistrz świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej Anthony Joshua (22-1, 21 KO). Z okazji urodzin AJ od swojej ekipy otrzymał tort. Urodzinową wizytę szykującemu się do rewanżu z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) złożyli też przedstawiciele komisji antydopingowej.

Add a comment

Ruszyła sprzedaż biletów na zaplanowany na 7 grudnia rewanż Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej.

Pojedynek będzie główną atrakcją gali organizowanej w miejscowości Ad-Dirija położonej niedaleko stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadu. Walki rozegrane zostanę na arenie zbudowanej specjalnie na potrzeby grudniowej imprezy. Obiekt ma pomieścić 15 tysięcy kibiców.

Najtańsze wejściówki na bokserski hit 2019 roku kosztują około 500 złotych, zaś za najdroższe - tuż przy ringu - zapłacić trzeba ponad 50 tysięcy złotych.

Add a comment

Władimir Kliczko, zbliżając się do końca zawodowej kariery, "namaścił" Anthony'ego Joshuę (22-1, 21 KO) na swojego następcę na tronie wagi ciężkiej. Panowanie AJ-a nie trwało jednak długo - w czerwcu Brytyjczyk został znokautowany przez Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO), tracąc trzy mistrzowskie pasy.

7 grudnia w Arabii Saudyjskiej dojdzie do rewanżu Joshuy z Ruizem. Kliczko wierzy w zwycięstwo Wyspiarza, przypominając, że sam zanim na blisko dekadę został hegemonem najwyższej kategorii wagowej, doznawał bolesnych porażek.

- Również przez to przechodziłem. Przegrywałem z rywalami, z którymi nie powinienem był przegrać. Myślę, że Anthony był zaskoczony tym, co się stało. Każdy może doznać porażki, teraz będzie trzeba pokazać charakter i wrócić wielkim zwycięstwem. Mam nadzieję, że mu się uda - stwierdził w rozmowie z BBC "Dr Stalowy Młot", który po dramatycznym boju przegrał z Joshuą w 2017 roku.

Add a comment

Narastające napięcie polityczne w rejonie i pogłoski o problemach z przygotowaniem zaprojektowanej infrastruktury stały się źródłem spekulacji, że zaplanowany na 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej rewanż Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) jest zagrożony. Adam Smith - szef boksu w Sky Sports - zapewnia jednak, że zmiana daty pojedynku nie jest w ogóle brana pod uwagę.

- Nie ma wątpliwości, że wszystko będzie w porządku - uspokaja Smith. - Oni wyłożyli wielkie pieniądze dla Joshuy i Ruiza, żeby zrobić tę walkę. I nie wątpię, że ona dojdzie do skutku. Jeśli chodzi o kwestie sportowe i kwestie infrastruktury, wszystko jest dobrze.

- To na pewno będzie wielkie wyzwanie, ale kiedyś mieliśmy 18 dni na zamianę Wembley w arenę bokserską. Udało się i walka Frocha z Grovesem okazała się wielkim sukcesem. Czeka nas ciężka praca, ale na pewno nam się uda - przekonuje reprezentant Sky Sports.

Pierwsza walka Anthony'ego Joshuy z Andy Ruizem Jr zakończyła się nieoczekiwanym zwycięstwem Meksykanina. Przed drugą konfrontacją faworytem bukmacherów, mimo wcześniejszej porażki, jest AJ.

Add a comment

Andy Ruiz (33-1, 22 KO) jest pewny swojego zwycięstwa w zaplanowanym na 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej rewanżu z Anthonym Josuą (22-1, 21 KO). Czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej uważa jednak, że mimo kolejnej przegranej AJ nadal będzie miał przed sobą jeszcze ciekawą sportową przyszłość.

- Myślę, że jeśli znów go pobiję, to powinien zrobić sobie małą przerwę - stwierdził Meksykanin, który w w czerwcu zastopował Joshuę w siódmej rundzie.

- Niech poświęci trochę czasu na regenerację, jedna czy dwie porażki nie powinny zrobić aż takiej różnicy. Nadal będzie wojownikiem i świetnym pięściarzem, jestem przekonany, że wróci - dodał Ruiz.

Według bukmacherów faworytem grudniowego rewanżu będzie Joshua. Średni kurs na Brytyjczyka wynosi 1,4, zaś na Ruiza 3,5.

Add a comment

Jarrell Miller (23-0-1, 20 KO) z zadowoleniem przyjął deklarację Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), który stwierdził, że "Big Baby" mimo wpadki dopingowej nadal znajduje się na liście jego potencjalnych rywali.

- Świetnie było to usłyszeć, chociaż jednocześnie nadal mam mu ochotę przyłożyć - przyznał Miller, którego w marcu przed odwołaną ostatecznie walką z AJ-em został złapany na EPO, hormonie wzrostu i endurobolu.

- Joshua to świetny pięściarz, ale wielcy zawodnicy wiedzą, że muszą w końcu przylecieć do Ameryki się sprawdzić. Wszyscy nadal postrzegają go jako wielkiego skurczybyka, więc musi znów tu przylecieć i zmierzyć się z mocnym Amerykaninem - Big Baby jest na szczycie listy - dodał niepokonany bokser z Brooklynu.

Anthony Joshua kolejną walkę stoczy 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, krzyżując rękawice ze swoim sensacyjnym czerwcowym pogromcą Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

Add a comment

Mimo zaogniającej się sytuacji politycznej na Bliskim Wschodzie Eddie Hearn jest przekonany, że planowany  na 7 grudnia w saudyjskim Rijadzie rewanżowy pojedynek Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) i Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO) nie jest zagrożony.

Ostatnio w Arabii Saudyjskiej doszło do ataku na instalacje naftowe zlokalizowane m.in. w miejscowości Khurais położonej około 150 km od Rijadu, a w samym Rijadzie testowano syreny alarmowe na wypadek ewentualnego konfliktu zbrojnego z Iranem, który wskazywany jest jako winowajca ataków.

- W przypadku podróży do Arabii Saudyjskiej zalecana jest ostrożność, to jest taka sama kategoria zagrożenia jak dla Meksyku, podróże tam nie są odradzane - podkreśla organizujący walkę Joshuy z Ruizem Hearn.

- W razie jakichś ważnych okoliczności możemy zmienić lokalizację pojedynku. Robiliśmy walkę Spence - Brook cztery dni po bombowym zamachu w Manchesterze. Musieliśmy wtedy wydać dużo pieniędzy na ochronę i brygady antyterrorystyczne. To da się zrobić, ale w tej chwili nie bierzemy takiego scenariusz pod uwagę - dodał szef grupy Matchroom Boxing.

Add a comment

Anthony Joshua (22-1, 21 KO) zgadza się z opiniami części kibiców, którzy uważają, że jedną z przyczyn jego czerwcowej porażki z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) było złe nastawienie psychiczne. Wielu fanów jest zdania, że AJ przed swoimi walkami jest zbyt rozluźniony, przez co brak mu niezbędnej czasami agresji.

- Muszę zacząć być przed pojedynkami ostrzejszy. Wiem, że może tak być. Zbyt wiele jest teraz na szali. Muszę wyjść do ringu bardziej nakręcony niż byłem w walce z Ruizem, gdzie byłem za bardzo zrelaksowany. To może zrobić różnicę - ocenił Brytyjczyk w rozmowie z BBC, który 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej stanie do pojedynku rewanżowego ze swoim pogromcą.

Stawką konfrontacji Anthoy'ego Joshuy z Andym Ruizem Jr będą mistrzowskie pasy wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF. Faworytem potyczki zdaniem bukmacherów, mimo porażki w pierwszej walce, jest AJ.

Add a comment

Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) długo celebrował czerwcową wygraną w walce o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Po ogłoszeniu rewanżu, zaplanowanego na 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, Meksykanin wziął sie jednak ostro do pracy i wygląda na to, że mimo niezbyt sportowej sylwetki nadal prezentuje się w ringu dobrze.

Add a comment

Paul Walmsley, trener olimpijskiej kadry Wielkiej Brytanii zdradził, że jego podopieczni będą w najbliższych tygodniach sparować z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Brytyjczyk przygotowuje się do rewanżowego pojedynku z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

- W pierwszej walce z Ruizem niektórzy zarzucali Anthony'emu, że był zbyt wolny i nie nadążał za kombinacjami Ruiza. Teraz sporo czasu na sparingach spędzi z kadrą olimpijską. Amatorzy zadają szybsze kombinacje, więc Joshua na pewno na tym skorzysta - mówi Walmsley.

- W kadrze olimpijskiej wszyscy patrzą na Joshuę, jak na idola. Widzą jaką drogę przeszedł i ile osiągnął, rozpoczynając od sukcesów amatorskich. Sparingi z nim są dla nich czymś wyjątkowym - tłumaczy trener brytyjskiej kadry narodowej.

Do drugiej walki Joshuy z Ruizem dojdzie 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Stawką pojedynku będą tytuły mistrza świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej.

Add a comment

7 grudnia w Arabii Saudyjskiej Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO) stanie do rewanżowej walki o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO). Pierwsza pojedynek zakończył się zwycięstwem Meksykanina przez techniczny nokaut w siódmej rundzie.

Add a comment

Anthony Joshua (22-1, 21 KO) stwierdził w rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami, że gotów byłby znów zgodzić się na walkę z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO). Do starcia AJ-a z "Big Baby" miało dojść 1 czerwca, jednak Amerykanin wpadł na dopingu i zastąpił go Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), który niespodziewanie zdetronizował czempiona wagi ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF.

- Miller dostał wtedy wielką szansę, to mógł być jego czas. Trzeba być jednak cały czas czystym. Trzeba być w tym sporcie w porządku, bo ludzie, którzy są, dostają swoją szansę w odpowiednim czasie - powiedział Joshua.

- Mógłbym jeszcze raz zgodzić się na walkę z nim, ale czy to warte mojego czasu? To jest pytanie! - zaznaczył Joshua, który 7 grudnia postara się odzyskać w rewanżu z Ruizem utracone trzy miesiące temu pasy.

Jarrell Miller w wyniku wpadki dopingowej został zdyskwalifikowany na pół roku. Zawieszenie Amerykanina kończy się 22 września. Mówi się, że "Big Baby" po odzyskaniu licencji podpisze kontrakt promotorski z grupą Top Rank.

Add a comment

Tyson Fury jest zdania, że utrata wagi przed pojedynkiem rewanżowym z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) nie jest najlepszym planem dla Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO). AJ podczas konferencji prasowych anonsujących grudniowe starcie wydawał się wyjątkowo szczupły. W opinii Ruiza Brytyjczyk planuje być wyraźnie lżejszy, a co za tym idzie ruchliwszy.

- Widzę, że Joshua zrzucił trochę kilogramów, chyba wziął do siebie uwagi, że ma za dużo mięśni - stwierdził Fury w rozmowie z BT Sport. - Ale nie da się zrobić z byka konia wyścigowego. To tak nie działa.

- Sądzę, że będą chcieli być lżejsi, by lepiej się poruszać w ringu, jednak tego nie można dokonać podczas jednego obozu, to trzeba ćwiczyć całe życie. Bellew chciał zrobić tak z Usykiem, skopiował mój styl, ale po ośmiu rundach wysiadły mu nogi. U mnie to się sprawdza, ale tego można nauczyć się w jeden dzień - powiedział "Król Cyganów", dodając: - Josua powinien pracować nad tym, w czym jest dobry. Uszczelnić obronę, pójść do przodu i go zmiażdżyć.

Add a comment

Po czerwcowej porażce Anthony'ego Joshuy (22-1 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) pod adresem Brytyjczyka pojawiły się zarzuty o brak serca do walki. Część kibiców AJ-a uznała, że Wyspiarz chciał, by sędzia ringowy przerwał pojedynek. Ruiz wydaje się - przynajmniej w części - podzielać tę opinię, choć wypowiada się w sposób dyplomatyczny.

- Czy Joshua poddał się w Nowym Jorku? Cóż, powiedzmy, że nie chciał już dalej walczyć - ocenia czempion WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. - Gdy teraz ponownie stanęliśmy twarzą w twarz, zauważyłem, że był bardziej skoncentrowany. Czy w jego głowie pojawiły się wątpliwości? Jeszcze tego nie wiem. Każdy z nas jakieś ma, ale ja nie boję się nikogo.

- Szanuję Anthony'ego jako pięściarza, jako człowieka, szanuję jego osiągnięcia. Problem jest jednak taki, że jego styl jest idealnie skrojony dla mnie. On nie potrafi ruszać się na tyle dobrze, by uciec od moich kombinacji - przekonuje Ruiz, który po raz drugi spotka się w ringu z Joshuą 7 grudnia.

Add a comment

Wszystkie środki pieniężne związane z organizacją walki rewanżowej Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO) z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) zostały już zdeponowane w banku na rachunku powierniczym - poinformował Eddie Hearn, organizator gali, która odbędzie się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Pięściarze zaboksują o należące do Meksykanina trzy tytuły mistrza świata wagi ciężkiej.

- Śmiać mi się chce, kiedy słyszę, że walka w Arabii Saudyjskiej może nie dojść do skutku. Wszystkie środki finansowe zostały już zabezpieczone w banku. Bez tego nawet nie ogłaszalibyśmy tej walki. Saudyjczycy chcą pokazać się światu. Oni chcą stać się jednym z ważnych globalnych ośrodków sportowych i nie zmarnują takiej okazji. Jestem przekonany, że organizacyjnie wszystko pójdzie świetnie - mówi Hearn.

- Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak poważnie Saudyjczycy podchodzą do tego. To dla nich coś więcej, niż organizacja gali. Na tym ma skorzystać cały ich kraj, więc odbiór tej walki jest dla nich bardzo ważny. Cała gala będzie wypełniona świetnymi pojedynkami - przekonuje szef grupy Matchroom.

Poza walką Joshua - Ruiz II, kibice mogą podczas grudniowej gali zobaczyć w akcji m.in. Aleksandra Powietkina oraz pojedynek Jessiego Vargasa z Liamem Smithem. Niewykluczone, że w Arabii Saudyjskiej zaboksuje także Kell Brook.

Add a comment