Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

 

W środę w Londynie odbędzie się druga konferencja prasowa promująca rewanżową walkę o trzy pasy kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO). Po raz pierwszy twarzą w twarz pięściarze spotkali się kilka dni temu w Arabii Saudyjskiej.

Drugi pojedynek Brytyjczyka z Ukraińcem odbędzie się 20 sierpnia w Dżeddzie. Eddie Hearn zapowiedział, że podczas środowego wydarzenia medialnego zdradzi pierwsze nazwiska, które poza walką wieczoru, pojawią się na sierpniowej karcie.

Według nieoficjalnych informacji, Saudyjczycy zapłacili aż 80 milionów dolarów za organizację pojedynku o mistrzowskie pasy federacji IBF, WBA i WBO. Pierwsza walka Joshua - Usyk odbyła się we wrześniu w Londynie.

Add a comment

Aż 80 milionów dolarów mieli, wg Daily Star, wyłożyć inwestorzy z Arabii Saudyjskiej na organizację walki o trzy pasy kategorii ciężkiej pomiędzy Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) i Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

Wielki rewanż odbędzie się 20 sierpnia w miejscowości Dżedda. Na mocy wcześniejszych ustaleń Usyk i Joshua mają za pojedynek otrzymać równe gaże. 

Zarówno ukraiński czempion jak i brytyjski challenger zameldowali się już w Dżeddzie. Dziś o godz. 16.00 odbyć ma się konferencja prasowa oficjalnie anonsująca sierpniowe starcie.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) jest podekscytowany oficjalnym ogłoszeniem rewanżowej walki o trzy pasy wagi ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (24-2, 22 KO), któremu uległ we wrześniu ubiegłego roku. Brytyjczyk liczy, że za drugim podejściem pokona Ukraińca, podobnie jak wcześniej pokonał w rewanżu Andy'ego Ruiza Jr.

- Teraz już ma datę i wszystko jest przygotowane, bym przeszedł do historii, zostając trzykrotnym mistrzem świata. Co za szansa! Szczęśliwy pięściarz to niebezpieczny pięściarz, a ja jestem szczęśliwy i zmotywowany jak nigdy wcześniej! - powiedział Joshua po anonsowaniu pojedynku. 

Joshua i Usyk skrzyżują rękawice 20 sierpnia na gali organizowanej w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej. W Polsce transmisję z imprezy przeprowadzi platforma DAZN.

Add a comment

Oficjalnie potwierdzono, że 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej dojdzie do rewanżowej walki Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali organizowanej w obiekcie Jeddah Superdome, na który będzie mogło wejść ok. 40 tysięcy kibiców.

Pierwsza walka Brytyjczyka z Ukraińcem odbyła się we wrześniu w Londnie. Usyk wygrał jednogłośnie na punkty i zdobył tytuły mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, które będą także stawką rewanżu.

Joshua do tego starcia przygotowuje się pod skrzydłami nowego trenera Roberta Garcii. Usyk nie zmienił składu swojego narożnika w porównaniu z pierwszą walką. Podczas tej samej gali kibice mają zobaczyć w akcji m.in. Lawrence'a Okolego, Calluma Smitha oraz Filipa Hrgovica, który zmierzy się w eliminatorze IBF wagi ciężkiej z Zhangiem Zhileiem. Wydarzenie będzie także początkiem współpracy Anthony'ego Joshuy z serwisem streamingowym DAZN.

Add a comment

Tyson Fury nie wróży Anthony'emu Joshui (24-2, 22 KO) sukcesu w rewanżowym boju z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO), zwłaszcza jeśli AJ spełni swoje zapowiedzi o frontalnym ataku od pierwszego gongu.

- Joshua to nie jest jakiś mały Meksykanin, który może bić się cios za cios przez 15 rund. Jeżeli od początku usiądzie na Usyku i spróbuje być agresywny, to po czterech rundach będzie wypompowany, w piątej i szóstej będzie się już słaniał, a w siódmej zostanie zastopowany - przekonuje "Król Cyganów", według którego nawet zmiana trenera niewiele pomoże jego rodakowi. 

- O ile nie ruszy swojego tyłka do Morecambe i nie pozwoli mi siebie potrenować, to ani Robert Garcia ani dziesięciu takich jak on nie dadzą mu wygranej z Usykiem - dodaje Tyson Fury.

Add a comment

Na kilka tygodni przed rewanżowym pojedynkiem z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) o trzy pasy wagi ciężkiej Anthony Joshua (24-2, 22 KO) w szczególny sposób związał swoją przyszłość z platformą streamingową DAZN.

AJ został udziałowcem, specjalnym doradcą i ambasadorem marki DAZN. Oczywiście na mocy umowy kolejne pojedynki z udziałem Joshuy będą transmitowane w Wielkiej Brytanii na DAZN (wcześniej były pokazywane były na Sky Sports). 

Add a comment

Kubrat Pulew widzi Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) jako zdecydowanego faworyta w rewanżowym pojedynku o trzy pasy wagi ciężkiej z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). 

Bułgar co prawda sam w mistrzowskim boju został przez Brytyjczyka zastopowany, jednak mimo wszystko niezbyt wysoko ocenia jego pięściarskie atuty. 

- Usyk go w rewanżu znokautuje, Joshua to nic specjalnego. Przegrałem z nim, ale nie byłem wtedy dobrze przygotowany. To był mój błąd, moja wina, ale tak właśnie było. Teraz jestem w dobrym zdrowi i czuję się mocny - powiedział IFL TV Pulew, który 9 lipca w Londynie zmierzy się z Dereckiem Chisroą.

Add a comment

Joshua - Usyk: sędziowie i polski akcent na gali

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) po blisko dekadzie, zakończył współpracę z brytyjską telewizją Sky Sports. Kolejne walki z udziałem 32-latka będą pokazywane na Wyspach Brytyjskich przez serwis streamingowy DAZN.

Sky Sports towarzyszyło dwukrotnemu mistrzowi świata wagi ciężkiej od początku jego zawodowej kariery. Pierwszym pojedynkiem w ramach współpracy z DAZN będzie rewanż z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

Do walki ma dojść 13 lub 20 sierpnia w hali Jeddah Super Dome w Arabii Saudyjskiej. Na Wyspach Brytyjskich wydarzenie będzie przez DAZN pokazywane w systemie Pay-Per-View.

Add a comment

Dereck Chisora (32-12, 2 KO) stanął w obronie Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO), który niedawno groził słownie studentom zarzucającym mu tchórzostwo i unikanie walki z Tysonem Furym. 

"Del Boy" w rozmowie z talkSPORT poproszony o komentarz do zachowania AJ-a odparł: - Ja byłbym jeszcze gorszy. Rozwaliłbym im całą chałupę, a potem ich jeszcze obrabował!

Dereck Chisora na ring powróci 9 lipca pojedynkiem z Kubratem Pulewem (29-2, 14 KO). Anthony'ego Joshuę w sierpniu czeka rewanż z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

Add a comment

Nowy trener Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) Robert Garcia mimo porażki swojego podopiecznego w pierwszej walce z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) przed planowanym na sierpień rewanżem jest dobrej myśli.

- On nienawidzi przegrywać. Ma mentalność wojownika. Teraz myśli tylko o tym, by wyjść do ringu i zrobić swoją robotę - zrobić rywalowi krzywdę, zdominować go, mocno go uszkodzić. I takiego właśnie nastawienia teraz potrzebujemy! - powiedział Garcia.

Przegrana z Usykiem była drugą w zawodowej karierze Joshuy. Za pierwszą, z Andym Ruizem Jr, Brytyjczyk udanie się swojemu pogromcy zrewanżował.

Add a comment

Jak podaje Daily Star, ostatecznie 20 sierpnia dojść do rewanżowej walki Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

Wcześniej drugi pojedynek pięściarzy planowany był na 23 lipca. Gospodarzem hitowego starcia o pasy WBA, WBO i IBF kategorii ciężkiej ma być hala Jeddah Super Dome.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) z zadowoleniem skomentował powiększenie swojego sztabu szkoleniowego o słynnego trenera Roberta Garcię, który trzy dni temu przyleciał do Wielkiej Brytanii, by pomóc AJ-owi przygotować się na rewanż z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

- Pięściarz szczęśliwy, to pięściarz groźny. Jestem w dobrym miejscu, Garcia jest tu ze mną. Tu nie chodzi o zmianę stylu boksowania, ale o jego doświadczenie, które będzie w przypadku tego obozu bezcenne - powiedział Wyspiarz w rozmowie z IFL TV.

Garcia będzie szykował Joshuę na Usyka wspólnie z Angelem Fernadnezem. Brytyjsko-ukraińska konfrontacja, której stawką będą pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, planowana jest na sierpień.

Add a comment

Robert Garcia jest już w Wielkiej Brytanii w obozie Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) . Ale czy to on będzie pierwszym trenerem AJ-a na rewanż z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO)? O tym w załączonym materiale wideo.

Add a comment

Nowy trener Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) Robert Garcia jest już w Wielkiej Brytanii. Wspólne zdjęcie ze słynnym szkoleniowcem opublikował na Instagramie brytyjski junior ciężki Richard Riakhpore.

Znany z zamiłowania do ofensywnego i mocnego stylu boksowania Garcia wkrótce rozpocząć ma zajęcia z Joshuą, którego latem (prawdopodobnie w sierpniu) czeka rewanż z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO).

Garcii prawdopodobnie asystować będzie także uwieczniony na fotografii z Riakhpore Angel Fernandez, którego kilka tygodni temu - jak się okazuje przedwcześnie - anonsowano jako następcę poprzedniego trenera AJ-a Roberta McCrackena. 

Add a comment

Joshua - Usyk: sędziowie i polski akcent na gali

Nawet na połowę sierpnia może - według informacji The Sun - zostać przesunięta, planowana wstępnie na 23 lipca, rewanżowa walka Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

Według angielskiego dziennika problemem, który blokuje ostateczne sygnowanie kontraktów na pojedynek, są kwestie praw telewizyjnych na Wielką Brytanię. Prawdopodobnie ostatecznie walkę na Wyspach pokaże ostatecznie Sky Sports, podczas gdy w pozostałych krajach relację przeprowadzi platforma streamingowa DAZN.

Gospodarzem wielkiego rewanżu - i jest to praktycznie przesądzone - będzie Arabia Saudyjska. Inwestorzy z tego kraju na organizację imprezy mieli podobno wyłożyć 120 milionów dolarów.

Add a comment

Eddie Hearn twierdzi, że ma wiele ciekawych pomysłów na wypełnienie karty walk letniej gali, na której dojdzie do rewanżowej potyczki o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) i Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

Wcześniej pojawiały się informacje, że podczas imprezy (planowanej na lipiec lub sierpień w Arabii Saudyjskiej) mógłby zaboksować Callum Smith (28-1, 20 KO). Wczoraj w rozmowie z IFL TV szef Matchroom Boxing wspomniał o dwóch kolejnych opcjach na galę Usyk - Joshua II.

Pierwszą z nich jest unifikacyjna walka z udziałem czempiona WBO kategorii junior ciężkiej Lawrence'a Okoliego (18-0, 14 KO). Drugą finałowy eliminator IBF dywizji ciężkiej Filip Hrgović (14-0, 12 KO) - Zhang Zhilei (24-0-1, 19 KO).

Add a comment

Ostatecznie 6 sierpnia może dojść do rewanżowej walki Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Wcześniej drugi pojedynek pięściarzy planowany był na 23 lipca, jednak jak poinformował Eddie Hearn, przedłuża się finalizacja umowy, co może wpłynąć na przesunięcie terminu wydarzenia.

Brytyjski promotor potwierdził, że walka odbędzie się w Arabii Saudyjskiej, gdzie doszło do rewanżu Joshuy z Andym Ruizem Jr. Pierwszy pojedynek Brytyjczyka z Ukraińcem odbył się we wrześniu na Tottenham Hotspurs Stadium w Londynie.

Stawką rewanżu będą należące do Usyka tytuły mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej. Joshua przystąpi do tego pojedynku z Amerykaninem Robertem Garcią w narożniku.

Add a comment

Robert Garcia przygotuje Anthonmy'ego Joshuę (24-2, 22 KO) do rewanżowego pojedynku z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) - podał na Twitterze, powołując się na anonimowe źródła, Mike Coppinger z ESPN.

AJ po porażce w pierwszej walce z Usykiem zdecydował się na rozstanie z trenerem Robertem McCrakenem. Początkowo Brytyjczyk informował, że jego nowym pierwszym szkoleniowcem będzie Angel Fernandez.

Do starcia Joshuy z Usykiem, którego stawką będą pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, dojść ma 23 lipca w Arabii Saudyjskiej. 

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) twierdzi, że do rewanżowego starcia z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) przygotowany będzie zupełnie wyjątkowo i wyjdzie między liny ze ściśle określoną strategią. 

- To będzie mój pierwszy raz w karierze, gdy będę pracował nad dokładnym planem walki - przekonuje AJ. - Do tej pory dużą część mojego sukcesu zawdzięczałem swoim surowym umiejętnościom, ale one tym razem nie wystarczyły.

- Teraz przepracuje na treningach plan walki i zobaczymy, jak to wyjdzie. Zamierzam powrócić do podstaw i znokautować tego gościa - zapowiada Byrtyjczyk. 

Do rewanżu Anthony'ego Joshuy z Oleksandrem Usykiem dojść ma 23 lipca, prawdopodobnie w jednym z państw Bliskiego Wschodu. Pierwszą walkę, której stawką były pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej, na punkty wygrał Ukrainiec.

Add a comment

Eddie Hearn poinformował, że w przyszłym tygodniu zostaną oficjalnie potwierdzone szczegóły rewanżowej walki Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Pojedynek ma odbyć się 23 lipca w jednym z krajów Bliskiego Wschodu.

- W tym tygodniu nie zdążymy, ale w przyszłym wszystko już będzie oficjalne. Jesteśmy bardzo blisko podpisania umowy na walkę z jednym z krajów Bliskiego Wschodu, nie mówię, że na 100% będzie to Arabia Saudyjska, ponieważ otrzymaliśmy wiele atrakcyjnych propozycji - powiedział brytyjski promotor.

- Obóz Usyka preferuje walkę właśnie w tym regionie. Oni chcą neutralnego gruntu, bardziej im to pasuje niż kolejna walka na Wyspach Brytyjskich. Mieliśmy także dobre oferty z USA. Pieniądze w Wielkiej Brytanii są zdecydowanie mniejsze - dodał Hearn.

Pierwsza konfrontacja tych zawodników miała miejsce we wrześniu w Londynie. Usyk pokonał na punkty Joshuę, odbierając mu tytuły mistrza świata WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej.

Add a comment

Anthony Joshua (24-2, 22 KO) zapowiada, że w rewanżowej walce z Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) kibice zobaczą jego zupełnie inną wersję niż w przegranym pojedynku z września ubiegłego roku.

- Wtedy miałem w głowie, że to potrwa dwanaście rund. Taki miałem plan, bo sądziłem, że mogę z nim rywalizować boksersko - przyznał AJ w rozmowie z The Sun. - Myślę, że wygrał dwie rundy więcej i tak został mistrzem. 

- Teraz cel jest taki, by wrócić do korzeni i pójść po nokaut! Zwykle gdy sparuję lub walczę, to widzę, jak moi rywale upadają na duchu. Patrzę im w oczy, obserwuję ich ciało i widzę, jak stopniowo gasną. Natomiast, gdy chcesz z przeciwnikiem boksować, to idea jest taka, by trafić i nie dać się trafić samemu, więc w pewnym sensie uciekasz od oponenta. To nie jest mój styl. Ja muszę być blisko rywala i wywierać na nim presję. I taki mam plan! - oświadczył Joshua.

Do rewanżu Joshuy z Usykiem dojść ma podobno 23 lipca w Arabii Saudyjskiej. Oficjalne ogłoszenie walki powinno nastąpić w ciągu kilku dni.

Add a comment

Joshua - Usyk: sędziowie i polski akcent na gali

Eddie Hearn potwierdził w rozmowie z talkSPORT, że rewanżowa walka Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO) jest już sprawą pewną i dojdzie do niej latem. 

W najbliższych dniach Heran ma się spotkać w Londynie z promotorami Usyka Aleksandrem Krasiukiem i Egisem Klimasem, którzy przylecą do stolicy Wielkiej Brytanii na pojedynek Tysona Fury'ego z Dillianem Whytem.

Oficjalne ogłoszenie starcia o pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej powinno nastąpić niedługo potem. Robocza data to 23 lipca, lokalizacja: prawdopodobnie Arabia Saudyjska, choć w grę wchodzą także inne oferty.

Add a comment

Joshua - Usyk: sędziowie i polski akcent na gali

Eddie Hearn w rozmowie z IFL TV zdradził, jak aktualnie wygląda kwestia rozmów na temat organizacji walki rewanżowej o trzy pasy wagi ciężkiej pomiędzy Oleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) i Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO). Ostatnio spekulowało się, że pojedynek może się odbyć 23 lipca w Arabii Saudyjskiej.

- Nie ma żadnych podpisanych kontraktów, 23 lipca faktycznie jest datą, którą bierzemy pod uwagę, ale mamy jeszcze wiele innych ofert niż Arabia Saudyjska - skomentował prasowe spekulacje promotor AJ-a.

- Oczywiście część pieniędzy z walki trafi do ekipy Usyka, więc oni biorą udział w tych rozmowach i też będą chcieli wybrać najbardziej lukratywną propozycję. Chcielibyśmy walki w Londynie, ale cieszymy się, że równocześnie są dużo większe pieniądze od innych lokalizacji. Podejmiemy kolektywną decyzję w ciągu najbliższych dwóch tygodni, gdy przejrzymy wszystkie propozycje kontraktów ze wszystkich miejsc - dodał Hearn.

Add a comment

Aleksander Krasiuk zdradził w rozmowie z telewizją Sky Sports, że w ciągu dwóch tygodni ma zostać ustalona data walki rewanżowej Oleksandra Usyka (19-0, 13 KO) z Anthonym Joshuą (24-2, 22 KO).

Pięściarz z Ukrainy przebywa w Czechach, gdzie będzie przygotowywał się do drugiego pojedynku z Brytyjczykiem. Walka o mistrzowskie pasy WBA, WBO i IBF wagi ciężkiej najprawdopodobniej odbędzie się 25 czerwca na jednym ze stadionów piłkarskich na Wyspach Brytyjskich.

Trwają rozmowy z potencjalnymi gospodarzami tego wydarzenia. Początkowo drugi pojedynek Usyka z Joshuą planowany był na marzec, jednak z uwagi na zmiany w sztabie szkoleniowym Brytyjczyka, termin walki został przesunięty.

Add a comment