Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

- W ogóle nie myślę o boksie, wprost przeciwnie, mam go w pewnym sensie dość - mówi Artur Szpilka, komentując swój zwycięski debiut w MMA. Niewykluczone jednak, że kolejnym rywalem "Szpili" na gali KSW będzie "niepokonany i bardzo znany" pięściarz...

Add a comment

Wasilewski: wolę Szpilkę z Najmanem niż z Pudzianowskim

Andrzej Wasilewski skomentował zwycięski debiut w KSW Artura Szpilki, który wczoraj w Toruniu pokonał przez poddanie w drugiej rundzie Siergieja Radczenkę.

- Nowa dla mnie sytuacja. Ale bardzo się cieszę że Artur Szpilka wygrał w dobrym stylu! - napisał na Twitterze szef grupy KnockOut Promotions, z którą "Szpila" związany był przez całą swoją pięściarską karierę. 

Artur Szpilka po raz ostatni zaboksował w maju ubiegłego roku, przegrywając przez nokaut z Łukaszem Różański w boju o pas WBC International kategorii bridger.

Add a comment

W pojedynku rozgrywanym na zasadach MMA na gali KSW w Toruniu Artur Szpilka pokonał swojego byłego rywala z ringu bokserskiego Siergieja Radczenkę

Większość walki toczyła się w parterze, gdzie blisko 10 kilo cięższy od przeciwnika "Szpila" dobrze wykorzystywał przewagę siły. W drugiej rundzie wyczerpany i poobijany Ukrainiec poddał się. Tym samym Szpilka od zwycięstwa rozpoczął swoją przygodę z KSW, gdzie podobno w niedalekiej przyszłości czeka go konfrontacja z Mariuszem Pudzianowskim.

Add a comment

Doświadczenia Rafała Jackiewicza z KSW były bardzo bolesne (dosłownie i w przenośni). Jak "Wojownik" widzi dzisiejsza walkę Szpilka - Radczenko na zasadach MMA i przyszłość "Szpili" w KSW?

Add a comment

Jutro na gali KSW w Toruniu dojdzie do rewanżowego pojedynku Artura Szpilki z Siergiejem Radczenką. Walka tym razem odbędzie się w formule MMA. Podczas dzisiejszego ważenia zawodników "Szpila" okazał się cięższy od rywala o blisko 10 kg, notując 105,0 kg. Ukrainiec wniósł na wagę 95,4 kg. 

Szpilka i Radczenko po raz pierwszy zmierzyli się (w walce bokserskiej) w 2020 roku. Pojedynek na punkty wygrał Polak, jednak decyzja sędziów była bardzo kontrowersyjna. 

Add a comment