onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Artur Szpilka (23-4 16 KO) dotrzymał słowa i zbił wagę do limitu kategorii junior ciężkiej. "Szpila" w mediach społecznościowych zaprezentował filmik, na którym na testowym ważeniu notuje 90,4 kg.

Były challenger WBC królewskiej dywizji, który w tym tygodniu - zgodnie z zaleceniami dietetyka Jacka Feldmana - redukował wagę z poziomu 98 kg, jutro zaliczy sparing z Kamilem Bodziochem, który ma dać odpowiedź na pytanie, jak zawodnik z Wieliczki będzie czuł się w kategorii cruiser.

Artur Szpilka decyzję o ponownym zejściu do wagi junior ciężkiej przed ostatnią walką z Fabio Tuiachem. Ostatni oficjalny pojedynek w kategorii do 91 kg stoczył w 2009 roku.

Add a comment

W sobotę Artur Szpilka (23-4, 16 KO) planuje stoczyć próbną walkę w kategorii junior ciężkiej. "Szpila", który przez ostatnie lata boksował w królewskiej dywizji, zaliczy sparing z Kamilem Bodziochem (5-0, 1 KO). Dzień wcześniej pięściarz z Wieliczki zostanie zważony jak przed prawdziwym pojedynkiem.

Szpilka kilka dni temu rozpoczął zrzucanie wagi z poziomu 98 kilogramów, który ma być dla niego poziomem wyjściowym na tydzień przed każdym występem.

Sobotni eksperyment będzie dla zawodnika KnockOut Promotions testem, czy założenia dotyczące wagi przyjęte po konsultacji z dietetykiem Jackiem Feldmanem sprawdzą się w praktyce.

Add a comment

Artur Szpilka (23-4, 16 KO) ma ciekawy plan na przetestowanie swojego organizmu przed powrotem do kategorii junior ciężkiej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z zawodnikiem KnockOut Promotions, w której także o niedawnej porażce Krzysztofa Zimnocha i ostatniej walce Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: szpilka zimnoch ringpolska.pl"

Artur Szpilka skomentował na Twitterze porażkę Krzysztofa Zimnocha (22-3-1, 15 KO), który na gali w Radomiu przegrał w drugiej rundzie z Krzysztofem Twardowskim (6-2, 4 KO).

"Szczerze jest mi przykro. Mam nadzieję, że się z tego podniesiesz. Pomimo naszych spraw, wie, jak to boli, tym bardziej o tych wszystkich perypetiach - napisał "Szpila", który sam ma na swoim koncie kilka bolesnych porażek przed czasem.

Add a comment

Bardzo dobrze idzie zbijanie wagi Arturowi Szpilce (23-4, 16 KO), który kilka tygodni temu postanowił wrócić do dywizji junior ciężkiej. "Szpila" o swoich sportowych planach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Myślę, że moja następna walka luty, marzec, już na pewno w kategorii CW. Ciężko zasuwam, trzymam michę i jest naprawdę dobrze." - napisał pięściarz KnockOut Promotions, publikując swoje kolejne zdjęcie z wyraźnie już zaznaczoną "kratką" na brzuchu.

Artur Szpilka decyzję o zejściu wagę niżej podjął jeszcze przed zwycięskim pojedynkiem z Fabio Tuiachem. Były challenger WBC podjął ostatnio współpracę z dietetykiem Jackiem Feldmanem. Rozpoczął też treningi siłowe pod okiem Cezarego Samełki.

Add a comment

Artur Szpilka (23-4, 16 KO) rozpoczął przygotowania do kolejnej walki, która być może rozegrana zostanie już w kategorii junior ciężkiej. Niedawno do sztabu treningowej "Szpili" dołączył Cezary Samełko, który zajmie się szeroko pojętym przygotowaniem fizycznym.

Add a comment

Decyzja Artura Szpilki (23-4, 16 KO) o powrocie do kategorii junior ciężkiej została zauważona przez zagraniczne media bokserskie. Pięściarz z Wieliczki tuż po wygranej w Sosnowcu nad Fabio Tuiachem odważnie zadeklarował, że szybko znajdzie się w czołówce rankingów dywizji cruiser i choć słowa "Szpili" traktować należałoby w tym wypadku z lekkim dystansem, faktem jest że wielu, w tym np. Phil Jay z World Boxing News widzi w 30-letni Polaku przyszłego challengera do mistrzowskich trofeów.

"To ciekawy dodatek do junior ciężkiej. On jest potencjalnym rywalem dla posiadaczy pasów." - napisał, informując o kroku "Szpili" Jay.

Artur Szpilka już w tej chwili złamał barierę 100 kilogramów i niewykluczone, że już kolejny pojedynek stoczy w nominalnym limicie wagi cruiser (90,7 kg), a nie - jak planował wcześniej - jeszcze w limicie umownym. Data powrotu na ring zawodnika KnockOut Promotions nie jest jeszcze znana.

Add a comment

Jednym z największych kibiców Artura Szpilki (23-4, 16 KO) jest bez wątpienia jego dziewczyna Kamila Wybrańczyk. Kamila nie ogranicza się jednak wyłącznie do oglądania "Szpili" w akcji, sama też próbuje swoich sił w sportach walki...

Add a comment