Patronat medialny


 


Zapraszamy na kolejną część wywiadu z Andrzejem Wasilewskim. Tym razem o galach mniej lub bardziej freakowych organizacji sportów walki i zasadach, na jakich te imprezy są organizowane. 

Add a comment

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) zdradził na Twitterze, że przejdzie operację nogi, której urazu nabawił się podczas majowego pojedynku z Łukaszem Różańskim. 

- Sport to zdrowie. Jutro niestety operacja. Po walce miałem naderwane więzadło i zerwaną łękotkę. Nie mogę normalnie chodzić. Jutro operacja, mam nadzieje ze to już ostatnia - napisał na Twitterze były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej. 

Choć Szpilka mimo porażki w starciu z Różańskim na brak ciekawych sportowych propozycji narzekać nie może (mógł między innymi walczyć z Alenem Babićem i sparować z Anthonym Joshuą), na razie nie chce podejmować decyzji o powrocie między liny. W ostatnich tygodniach poświęcił się głównie pracy trenerskiej.  - Nie ma sensu wracać, dopóki znów nie poczuję tego ognia - mówił niedawno o swoich planach pięściarz z Wieliczki.

Add a comment

Blisko 2 miliony widzów walki Artur Szpilka - Mariusz Wach

Alen Babić (9-0, 9 KO) zaraz po wczorajszej wygranej nad Erikiem Moliną zadeklarował, że w kolejnym występie chętnie zmierzyłby się z Davidem Allenem (19-5-2, 16 KO). Promotor Eddie Hearn ma jednak inny pomysł na dalszą karierę Chorwata, pomysł z polskimi akcentami.

- Chciałbym go zobaczyć z gościem, z którym właśnie boksował Rivas, z Rozickim. Widziałbym go mniejszymi rywalami, ale on chce Rivasa, który ma tytuł bridger. Dobra walka, ale dla mnie Babić wciąż jest nowicjuszem w porównaniu z Rivasem... Szpilka - takie nazwiska przychodzą mi do głowy, Mariusz Wach, twardy, 2 metry wzrostu - powiedział Hearn w rozmowie z kanałem Pro Boxing Fans. 

Życzenia Hearna dotyczące polskich pięściarzy póki co jednak raczej pozostaną niespełnione, bo Wach ma już zakontraktowany za Oceanem pojedynek z dużo mocniejszym przeciwnikiem niż Babić, zaś Szpilka na razie nie podjął decyzji o powrocie między liny i realizuje się jako początkujący trener boksu.

Add a comment

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) był jednym z pięściarzy, którzy w ostatnich tygodniach otrzymali zapytanie w sprawie stoczenia walki z Alenem Babicem (8-0, 8 KO), który wróci na ring 30 października na gali organizowanej w Londynie.

Początkowo Chorwat podczas tej imprezy miał skrzyżować rękawice z Lucasem Brownem. Ostatecznie przeciwnikiem 30-latka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Eric Molina.

Szpilka na razie nie podjął decyzji w sprawie sportowej przyszłości, więc zapytanie szybko zostało odrzucone. Pięściarz z Wieliczki wraca także do zdrowia po przebytym po ostatniej walce zabiegu.

Add a comment

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) póki co nie ma żadnych planów dotyczących powrotu na ring. "Szpila" odnalazł natomiast nową pasję związaną z boksem i próbuje swoich sił w roli trenera. Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej zajęcia prowadzi w warszawskim KSW Cross Fight Gym.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO), w której m.in. o ewentualnej konfrontacji z Krzysztofem Zimnochem, rewanżu z Łukaszem Różańskim i medialnych doniesieniach na temat walki w MMA z Tomaszem Adamkiem.

Add a comment

KSW planuje zorganizować pojedynek Artura Szpilki z Tomaszem Adamkiem w formule MMA. O planach takiej walki poinformował Martin Lewandowski w rozmowie ze sportowefakty.wp.pl.

- Na Szpilkę czekam już trzy lata i trochę mi to przypomina historię z Damianem Janikowskim. Jesteśmy już po słowie, po ustaleniach stawek finansowych, mamy też pomysły na konkretne zestawienia. Jednym z nich jest konfrontacja z Adamkiem - mówi Lewandowski.

Współwłaściciel Konfrontacji Sztuk Walki ma jednak świadomość, że "Góral" w najbliższych miesiącach zamierza stoczyć jeszcze dwie walki bokserskie. Pierwsza ma się odbyć jeszcze w tym roku, zaś druga w pierwszej połowie przyszłego.

- Musimy zatem połączyć plany obu zawodników i nasze, bo taka potencjalna walka zasługuje na status jednej z głównych walk wieczoru. Ale pamiętajmy, że Adamek wciąż jest typowym uderzaczem. Szpilka trochę się już bawi w trenowanie MMA. I dlatego zaraz zacznie się analizowanie, na co ktoś może sobie pozwolić. Doprowadzenie do takiej walki będzie długim procesem - dodaje Lewandowski.

Artur Szpilka w ostatnim zawodowym występie przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Łukaszem Różańskim. Od niedawna "Szpila" pracuje jako trener w KSW Cross Fight Gym, gdzie prowadzi grupowe zajęcia.

Powrót na ring Adamka zapowiadany jest do dłuższego czasu. Początkowo miał być to jedynie pożegnalny występ, ale "Góral" ostatecznie stoczy dwie walki. Szczegóły pojedynków z jego udziałem nie są jeszcze znane.

Add a comment

Artur Szpilka (24-5, 16 KO) w rozmowie z Mateuszem Kaniowskim stwierdził, że nie wyklucza w przyszłości występu na gali którejś z freakowych federacji MMA, choć zaznaczył, że chciałby aby jego rywalem był inny pięściarz. 

- Chciałbym zawalczyć z jakimś bokserem - czemu nie. Bokser z bokserem w MMA. Są konflikty w polskim boksie, które fajnie byłoby zobaczyć, ale w MMA. Jest parę walk, które mogłyby się ludziom spodobać. Na ten moment chcę wrócić, a gdzie i jak, zobaczymy - powiedział były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej. 

"Szpila" po raz ostatni boksował w maju, przegrywając przed czasem z Łukaszem Różańskim. Pojedynek zakończył wieloletnią współpracę zawodnika z Wieliczki z grupą KnockOut Promotions. 

Add a comment