onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Cezary Samełko dołączył do teamu Artura Szpilki (22-4, 15 KO). Były zawodowy pięściarz, prowadzący aktualnie treningi personalne pod szyldem "Fizol Project", będzie pracował nad siłą i motoryką "Szpili".

Póki co Samełko dba jedynie o mobilność byłego challengera WBC wagi ciężkiej (ćwiczenia rozciągające po treningach), ale począwszy od kolejnego pojedynku zakres obowiązków ełczanina się rozszerzy.

Szpilka, który w swoim ostatnim występie przegrał przez nokaut z Dereckiem Chisorą powróci między liny 26 października walką z Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO) na gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>

Add a comment

 

- Początek przygotowań był trudny, ale teraz czuję się świetnie - mówi Artur Szpilka (22-4, 15 KO), który wróci na ring 26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu. "Szpila" w walce wieczoru tej imprezy zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachiem (29-6, 16 KO).

Pięściarz z Wieliczki stoczy pojedynek równo trzy miesiące po bolesnej porażce z Derekiem Chisorą. Szpilka sam przynaje, że przegrana z Anglikiem była dla niego trudnym przeżyciem, jednak szybki powrót na ring może okazać się w tej sytuacji najlepszą terapią. Przez ostatnich kilka tygodni pięściarz grupy KnockOut Promotions przygotowywał się do najbliższego występu w Hiszpanii.

- Początek obozu w Hiszpanii był ciężki. Czułem się naprawdę źle, nawet takie proste treningi były dla mnie ciężkie. Czułem, że ważę za dużo i mam otłuszczony organizm. Wtedy pojawiły się myśli, czy tak szybki powrót to dobry pomysł, ale wziąłem się za siebie i teraz moja sylwetka wygląda zupełnie inaczej - zdradza Szpilka.

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej poinformował, że ostatnie tygodnie mogą być dopiero początkiem jego transformacji. Szpilka zapowiada, że szczegóły w tej sprawie zdradzi po walce.

- Mam kilka przemyśleń i niespodzianek dla kibiców. Nie chcę jednak za dużo teraz mówić. Wszystkiego dowiecie się po walce. To będę nowy ja, ale oczywiście zawsze ten sam - przekonuje podopieczny trenera Romana Anuczina.

Szpilka nie ukrywa, że nie analizował zbyt wielu pojedynków z udziałem jego najbliższego przeciwnika. Polak przekonuje, że w pojedynku z Włochem, dla którego będzie to powrót na ring po blisko rocznej przerwie, nie to będzie najważniejsze.

- Widziałem jedną jego walkę, ale to był pojedynek sprzed ładnych kilku lat. Skupiam się przede wszystkim na sobie i swojej pracy. Jeśli ja dobrze wykonam swoje zadanie, to wszystko pójdzie po mojej myśli. Trzeba wytrzeć łzy i do roboty - podsumowuje Szpilka.

Podczas gali w Sosnowcu kibice zobaczą w akcji także m.in. Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z Argentyńczykiem Guido Nicolasem Pitto oraz debiutującym na zawodowych ringach Kamilem Bednarkiem. Galę pokażą na żywo TVP Sport oraz TVP 1.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

 

Add a comment

12 kilogramów schudł Artur Szpilka (22-4, 15 KO) podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii z Romanem Anuczinem. Były challenger WBC wagi ciężkiej wrócił dziś do Warszawy.

"Szpila" kolejną walkę stoczy 26 października na gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu. Rywalem Polaka będzie Włoch Fabio Tuiach (29-6, 16 KO). Dla zawodnika z Wieliczki będzie to pierwszy występ od czasu lipcowej porażki z Dereckiem Chisorą.

W Sosnowcu zaboksuje także utalentowany Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO), który za rywala za przeciwnika będzie miał Argentyńczyka Guido Nicholas Pitto (29-6-2, 8 KO).

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>

Add a comment

Artur Szpilka (22-4, 15 KO) kontynuuje hiszpański obóz przed walką z Fabio Tuiachiem (29-6, 16 KO), do której dojdzie 26 października na gali KnockOut Boxing Night w Sosnowcu.

"Szpila" w ramach przygotowań do zbliżającego się pojedynku miał okazję posparować ze słynnym Sergio Martinezem - byłym mistrzem świata kategorii super półśredniej i średniej.

Dla Artura Szpilki występ w Sosnowcu będzie powrotem na ring po lipcowej porażce z Dereckiem Chisorą. Podczas tej samej gali dojdzie do rewanżu Marka Matyi (16-1-2, 7 KO) i Pawła Stępnia (12-0-1, 11 KO), a niepokonany Fiodor Czerkaszyn (13-0, 8 KO) skrzyżuje rękawice z Guido Nicolasem Pitto (26-6-2, 8 KO).

Add a comment

Artur Szpilka (22-4, 15 KO)szybko wraca pod okiem Romana Anuczina do dobrej formy podczas obozu przygotowawczego w Hiszpanii.

"Szpila", który w swoim ostatnim występie przegrał przez nokaut  z Dereckiem Chisorą, zaboksuje 26 października w pojedynku wieczoru gali KnockOut Boxing Night 8 w Sosnowcu, mierząc się z Włochem Fabio Tuiachiem (29-6, 16 KO).

W Sosnowcu kibice zobaczą w akcji także utalentowanego 23-latka Fiodora Czerkaszyna, który zmierzy się z groźnym Nicolasem Pitto. Dojdzie ponadto do wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Pawłem Stępniem i Markiem Matyją.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >> 

Add a comment

Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (22-4, 15 KO) przygotowuje się w Hiszpanii do walki z Fabio Tuiachiem (29-6, 16 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją zaplanowanej na 26 października gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu.

30-letni "Szpila" w Hiszpanii przebywa już blisko dwa tygodnie i jest bardzo zadowolony z dotychczasowych przygotowań. Polak po raz drugi przygotowuje się do ringowego występu pod okiem trenera Romana Anuczina.

- Odciąłem się od wszystkiego i odizolowałem od złych myśli. Wyjazd do Hiszpanii na kilka tygodni to był strzał w dziesiątkę. Dalej nie jestem tak nakręcony na walkę jakbym chciał, ale jest coraz lepiej. Przyjeżdzając tutaj ważyłem 118 kg, teraz jest 110 kg, a na walce będzie jeszcze mniej - przekazał Szpilka w rozmowie z magazynem Ring TVP Sport.

- Dobrze wiem, że po mojej walce z Derekiem Chisorą, każdy mój rywal będzie chciał zrobić ze mną to samo, czyli pójść do przodu i postawić wszystko na jedną kartę. Nie każdy jednak bije tak mocno jak Derek. Dla Tuiacha to wielka szansa na wybicie się, a dla mnie to trochę walka o wszystko - deklaruje pięściarz grupy KnockOut Promotions.

Szpilka zaboksuje przed polską publicznością po raz pierwszy od ubiegłorocznej zwycięskiej walki z Mariuszem Wachem. Podczas gali w Sosnowcu na zawodowych ringach zadebiutuje także Kamil Bednarek.Kibice doczekają się także rewanżu na szczycie polskiej wagi półciężkiej pomiędzy Pawłem Stępniem i Markiem Matyją.

Kup bilety na galę Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu >>

Add a comment

26 października podczas gali Knockout Boxing Night 8 na ring wróci Artur Szpilka (22-4, 15 KO). Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachem (29-6, 16 KO). W opinii Fiodora Łapina - byłego trenera "Szpili", który 20 lipca w Londynie został znokautowany przez Derecka Chisorę - na powrót jest jeszcze za wcześnie, jednak z punktu widzenia formalnego - o czym mówi w wywiadzie dla TVP Sport prezes Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego Krzysztof Kraśnicki - żadnych przeciwwskazań nie ma.

- Brytyjska Komisja Bokserska po każdej gali zobligowana jest poinformować Europejską Unię Boksu Zawodowego, czy dany zawodnik po nokaucie musi pauzować, czy nie. Sprawdziłem właśnie aktualną listę i nie ma na niej nazwiska Szpilki wśród zawieszonych. To oznacza, że lekarz gali w Londynie po przeprowadzonych badaniach nie stwierdził żadnego zagrożenia dla jego zdrowia stwierdził Kraśnicki.

Szef PWBZ dodał, że polskie przepisy mówią o przymusowej trzymiesięcznej przerwie o boksowanie po porażce przez nokaut - według tych wytycznych Artur Szpilka mógłby zatem zaboksować już 20 października.

Add a comment