onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 
Ponad 15 tysięcy biletów sprzedano już na Narodową Galę Boksu, która odbędzie się 25 maja w Warszawie - poinformował Marcin Najman, jeden z organizatorów imprezy na stadionie PGE Narodowym. 

Walką wieczoru podczas stołecznej gali będzie pojedynek dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej - Mariusza Wacha i Erika Moliny. W Warszawie dojdzie także do walk Artura Szpilki z Dominikiem Guinnem oraz Izuagbe Ugonoha z Fredem Kassim.

Na Narodowej Gali Boksu tytułu mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej będzie bronić także Ewa Piątkowska. Poza tym kibice zobaczą w akcji Rafała Jackiewicza i Roberta Talarka, który skrzyżuje rękawice z Norbertem Dąbrowskim.

Aktualnie rekord frekwencji na bokserskiej imprezie w Polsce należy do gali Kliczko - Adamek, którą w 2011 roku na stadionie we Wrocławiu obejrzały 42 tysiące widzów.

 Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

Jest już pewne, że Narodowa Gala Boksu zostanie na żywo pokazana na antenach Telewizji Polskiej. O transmisji z imprezy, która odbędzie się 25 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie TVP poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Głównym wydarzeniem gali w stolicy będzie walka Mariusza Wacha z Amerykaninem Erikiem Moliną, który dwa lata temu znokautował Tomasza Adamka. Wach przygotowując się do tego występu sparuje m.in. z byłym mistrzem świata wagi ciężkiej Tysonem Furym. 

Na Narodowym wystąpią także m.in. Artur Szpilka, który zmierzy się z Dominikiem Guinnem, Izuagbe Ugonoh, którego rywalem będzie Fred Kassi oraz mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska. Galę będzie można obejrzeć za darmo także w internecie na stronie Sport.tvp.pl oraz aplikacji mobilnej TVP Sport.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

25 maja na gali organizowanej na PGE Narodowym były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-3, 15 KO) zmierzy się z doświadczonym Amerykaninem Dominickiem Guinnem (35-11-1, 24 KO). "Szpila" rozpoczął już sparingi przed zbliżającej się powrotem na ring.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

25 maja na gali organizowanej na PGE Narodowym były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (20-3, 15 KO) zmierzy się z doświadczonym Amerykaninem Dominickiem Guinnem (35-11-1, 24 KO). Zdaniem współorganizatora majowej imprezy przeciwnik dla "Szpili" został dobrany właściwie.

- To jest nie tylko odpowiedni rywal, ale jak na powrót po dwóch porażkach, takich też mentalnie trudnych dla Artura chwilach to jest bardzo trudny test - przekonuje "El Testosteron". - Artur walczy z człowiekiem, który nigdy nie przegrał przed czasem, walczy z gościem, który kilka lat temu stoczył z Tomaszem Adamkiem bardzo wyrównany pojedynek.

- Artur musi w swojej głowie przerobić to, co się wydarzyło i wrócić na ten kierunek wznoszący. To wcale nie jest takie proste. To wcale nie jest łatwa przeszkoda na drodze Artura. On będzie musiał być absolutnie skupiony na celu, który chce osiągnąć. Jeśli ktoś spodziewa się spacerku ze strony Artura, to może być w błędzie - twierdzi Najman.

Cała wypowiedź Marcina Najmana na sportowefakty.wp.pl >>

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

Dominick Guinn (25-11-1, 24 KO) przygotowuje się w Stanach Zjednoczonych do walki z Arturem Szpilką (20-3, 15 KO). Zakontraktowany na dziesięć rund pojedynek odbędzie się 25 maja podczas Narodowej Gali Boksu.

Doświadczony Guinn, który nigdy w swojej karierze nie przegrał przed czasem, w czasie przygotowań do pojedynku z Polakiem sparuje m.in. z BJ Floresem, niedoszłym rywalem samego Szpilki oraz Krzysztofa Włodarczyka. Amerykanin rozpoczął niedawno sparingi przed występem w Polsce.

Popularny "Szpila" także ma za sobą pierwsze sesje sparingowe przed powrotem na ring. Na razie Szpilkę w sparingach mieli okazję sprawdzić m.in. Michał Cieślak oraz Sergiej Werwejko.

Podczas gali w Warszawie swoje zawodowe walki stoczą także m.in. Mariusz Wach, Izuagbe Ugonoh oraz Ewa Piątkowska.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

25 maja na PGE Narodowym Artur Szpilka (20-3, 15 KO) zmierzy się z Dominikiem Guinnem (35-11-1, 24 KO) . - W pewnym momencie wydawało się już, że kariera Artura wisi na włosku, trzeba teraz mądrze wrócić - komentuje wybór rywala w rozmowie z ringpolska.pl. promujący "Szpilę" Andrzej Wasilewski.

Artur powróci walką z Dominickiem Guinnem. Jak ocenia pan tego przeciwnika. Artur podobno celował wysoko mimo ostatnich porażek...
Andrzej Wasilewski: Wiemy wszyscy, jaki ambitny jest Artur - on chciałby boksować z każdym. W pewnym sensie to jest fantastyczne. To jest właśnie jego natura, taka porywcza, "na hurra", ale chyba żaden szanujący się promotor czy menadżer nie pozwoliłby mu teraz po tych jego ostatnich perypetiach na skok na głęboką wodę. Tylko idiota zgodziłby się na coś takiego.

Zanim oficjalnie ogłoszono Guinna padały w kontekście walki z Arturem także inne nazwiska...
Taką dostaliśmy ofertę dla dla Artura i ją zaakceptowaliśmy. Niektóre nazwiska, które krążyły w internecie, to była kompletna bzdura. Marcin Najman zadał mi pytania o wielu różnych pięściarzy, ale nie było specjalnego wyboru, jeśli chodzi o konkretne oferty. Tak to już jest na tym etapie budowania karty - są różne pomysły, propozycje, ale to nie jest tak, że była konkretna oferta walki np. z Heleniusem a my stanowczo powiedzieliśmy "nie".

Guinn może sprawić Szpilce jakieś problemy?
On na powrót dla Artura może być przyzwoitym rywalem. Z punktu widzenia promocyjnego pewnie lepiej by wyglądało, żeby ostatnio nie miał przerwy w karierze, ale trzeba sobie powiedzieć wprost, że to jest dla Artura walka powrotna. On przegrał ostatnio dwa pojedynki przed czasem. Dodatkowo miał bardzo poważną operację ręki - przecież w pewnym momencie wydawało się już, że kariera Artura wisi na włosku. Na szczęście ręka się zagoiła, jest dobrze i trzeba teraz mądrze wrócić. Myślę nawet, że Arturowi na odbudowanie będzie potrzebna nie tylko ta ale być może i następna walka. Ważne, że udało się wznowić treningi, jest chemia między nim a trenerem Andrzejem Gmitrukiem, który wydaje się, że odżył na nowo i stał się młodszy o 20 lat. Czekamy na efekty. Więcej na temat Artura będziemy wiedzieli po walce z Guinnem.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

25 maja walką z Dominikiem Guinnem (35-11-1, 24 KO) na PGE Narodowym na ring powróci Artur Szpilka (20-3, 15 KO). Pięściarz Sferis KnockOut Promotions do zbliżającego się pojedynku przygotowuje się pełen dobrej energii. - Dawno nie czułem takiej motywacji, takiej ekscytacji - mówi "Szpila".

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

25 maja na Narodowej Gali Boksu w Warszawie pojedynkiem z Dominikiem Guinnem (35-11-1, 24 KO) na ring powróci Artur Szpilka (20-3, 15 KO). Podczas dzisiejszej konferencji prasowej "Szpila" tryskał humorem, jednak przyznał, że po lipcowej porażce z Adamem Kownackim przeżywał naprawdę trudne chwile.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

Najnowsze komentarze