onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Sobotnie zachowanie Artura Szpilki  (24-4, 16 KO), który na gali w Pionkach opluł właściciela twitterowego konta "Ajtuj Szminka" spotkało się z ostrą krytyką ze strony części kibiców. W środowisku sportowym pojawiają się jednak głosy wsparcia dla "Szpili".

Sądząc po wpisach w mediach społecznościowych, można wnioskować, że reakcję byłego challengera WBC za usprawiedliwioną uznali m.in. Andrzej Fonfara, Maciej Sulęki i Łukasz Jurkowski. Głos w sprawie zabrał także Marcin Gortat.

- Internetowego trolla spotkał najmniejszy wymiar kary! Artur Szpilka zachował zimną krew! Niech będzie przestroga, że na social mediach nie jest się anonimowym - napisał gwiazdor koszykarskiej ligi NBA na Instagramie.

Od piątku do feralnego zajścia zdążył się już kilka raz odnieść sam "Szminka", pisząc m.in.: "Ale ja się w ogóle temu nie dziwię i biorę na klatę, bo co mi zostało. Reakcji się nie dziwię w żadnym stopniu, ale wolałbym opier*** niż plucie w twarz."

Add a comment

Podczas piątkowej gali w Pionkach doszło do incydentu, który - sądząc po reakcjach w mediach społecznościowych - okazał się dla kibiców ciekawszy niż sportowe wydarzenia imprezy. Poza ringiem doszło do konfrontacji Artura Szpilki (24-4, 16 KO) z użytkownikiem Twittera o nicku Ajtuj Szminka. "Szpila" zajście skomentował w rozmowie z ringpolska.pl.

Add a comment

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) stoczy swoją kolejną zawodową walkę pod koniec roku na gali organizowanej w Polsce. Jeszcze niedawno wydawało się niemal pewne, że były pretendent do tytułu mistrz świata wagi ciężkiej jesienią po raz drugi skrzyżuje rękawice z Sergiejem Radczenko (7-6, 2 KO), jednak brane są pod uwagę także inne scenariusze.

Ukrainiec niedawno stoczył walkę pokazową z Mateuszem Masternakiem. Pojedynek zakończył się wysokim zwycięstwem punktowym Polaka, chociaż werdykt nie został wpisana do oficjalnych bilansów obu zawodników. 

 - Widać jak na dłoni, że Radczenko za wszelką cenę walczy o walkę ze Szpilką. Niech sobie gada i krzyczy co chce, ja już przestaję mieć ochotę na ten rewanż – powiedział "Super Expressowi" Andrzej Wasilewski.

- Ostatnio głównie przegrywa, a zachowuje się, jakby był wielkim mistrzem i próbuje dyktować warunki. Mam wrażenie, że za bardzo uwierzył w głosy kibiców w Internecie. Skoro tak bardzo chce walki ze Szpilką o poważniejsze pieniądze to po co brał pokazowy sparing z Masternakiem? - pyta szef Knockout Promotions.

Pełna treść artykułu w "Super Expressie" >>

 

Add a comment

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) poinformował dziś na Twitterze, że podczas wspólnego treningu z Janem Błachowiczem doznał kontuzji łokcia. Zapraszamy do wysłuchania krótkiej rozmowy ze "Szpilą", w której także o zbliżającym się podpisaniu umowy o zakończeniu współpracy z KnockOut Promotions.

Add a comment

Siergiej Radczenko (7-7, 2 KO) nie miał zbyt wiele do powiedzenia w piątkowej walce z Mateuszem Masternakiem. Ukrainiec chciałby jednak jeszcze powrócić nad Wisłę na rewanż z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO).

- Życzę Arturowi dużo zdrowia, niech wraca jak najszybciej i dajmy ponownie kibicom tak dużo emocji jak w Łomży. Wierzę, że tym razem wygram przed czasem i nie dam sędziom okazji do kolejnej pomyłki - stwierdził Radczenko w rozmowie z TVP Sport. 

Do rewanżowej potyczki Szpilki z Radczenką dojść może najszybciej pod koniec tego roku. "Szpila" w kwietniu przeszedł operację barku i aktualnie powraca do pełnej dyspozycji fizycznej.

Więcej na sport.tvp.pl >>

Add a comment

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) pogratulował za pośrednictwem Twittera Mateuszowi Masternakowi (41-5, 28 KO) zwycięskiej walki z Sergiejem Radczenko (7-6, 2 KO). "Master" wczoraj gładko pokonał na punkty Ukraińca, który w marcu sprawił "Szpili" mnóstwo problemów.

- Brawo Mateusz, pokazałeś jak to się powinno zrobić - napisał zawodnik z Wieliczki, powracający do zdrowia po przeprowadzonej w kwietniu operacji barku. 

Być może w najbliższych miesiącach dojdzie do rewanżowej potyczki Szpilki z Radczenką. Obaj pięściarze otwarcie deklarują chęć skrzyżowania rękawic po raz drugi.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Arturem Szpilką (24-4, 16 KO), który powrócił do treningów po operacji barku. "Szpila" pod koniec roku chciałby zmierzyć się w pojedynku rewanżowym z Siergiejem Radczenką (7-6, 2 KO). 

Add a comment

Artur Szpilka (24-4, 16 KO) zaliczył dziś pierwszy trening bokserski z Andrzejem Liczikiem po przerwie spowodowanej operacją barku. Wkrótce na ringpolska.pl materiały wideo z dzisiejszego treningu i wywiad ze "Szpilą".

Add a comment