onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Artur Szpilka (23-4, 16 KO) ma ciekawy plan na przetestowanie swojego organizmu przed powrotem do kategorii junior ciężkiej. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z zawodnikiem KnockOut Promotions, w której także o niedawnej porażce Krzysztofa Zimnocha i ostatniej walce Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: szpilka zimnoch ringpolska.pl"

Artur Szpilka skomentował na Twitterze porażkę Krzysztofa Zimnocha (22-3-1, 15 KO), który na gali w Radomiu przegrał w drugiej rundzie z Krzysztofem Twardowskim (6-2, 4 KO).

"Szczerze jest mi przykro. Mam nadzieję, że się z tego podniesiesz. Pomimo naszych spraw, wie, jak to boli, tym bardziej o tych wszystkich perypetiach - napisał "Szpila", który sam ma na swoim koncie kilka bolesnych porażek przed czasem.

Add a comment

Bardzo dobrze idzie zbijanie wagi Arturowi Szpilce (23-4, 16 KO), który kilka tygodni temu postanowił wrócić do dywizji junior ciężkiej. "Szpila" o swoich sportowych planach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Myślę, że moja następna walka luty, marzec, już na pewno w kategorii CW. Ciężko zasuwam, trzymam michę i jest naprawdę dobrze." - napisał pięściarz KnockOut Promotions, publikując swoje kolejne zdjęcie z wyraźnie już zaznaczoną "kratką" na brzuchu.

Artur Szpilka decyzję o zejściu wagę niżej podjął jeszcze przed zwycięskim pojedynkiem z Fabio Tuiachem. Były challenger WBC podjął ostatnio współpracę z dietetykiem Jackiem Feldmanem. Rozpoczął też treningi siłowe pod okiem Cezarego Samełki.

Add a comment

Artur Szpilka (23-4, 16 KO) rozpoczął przygotowania do kolejnej walki, która być może rozegrana zostanie już w kategorii junior ciężkiej. Niedawno do sztabu treningowej "Szpili" dołączył Cezary Samełko, który zajmie się szeroko pojętym przygotowaniem fizycznym.

Add a comment

Decyzja Artura Szpilki (23-4, 16 KO) o powrocie do kategorii junior ciężkiej została zauważona przez zagraniczne media bokserskie. Pięściarz z Wieliczki tuż po wygranej w Sosnowcu nad Fabio Tuiachem odważnie zadeklarował, że szybko znajdzie się w czołówce rankingów dywizji cruiser i choć słowa "Szpili" traktować należałoby w tym wypadku z lekkim dystansem, faktem jest że wielu, w tym np. Phil Jay z World Boxing News widzi w 30-letni Polaku przyszłego challengera do mistrzowskich trofeów.

"To ciekawy dodatek do junior ciężkiej. On jest potencjalnym rywalem dla posiadaczy pasów." - napisał, informując o kroku "Szpili" Jay.

Artur Szpilka już w tej chwili złamał barierę 100 kilogramów i niewykluczone, że już kolejny pojedynek stoczy w nominalnym limicie wagi cruiser (90,7 kg), a nie - jak planował wcześniej - jeszcze w limicie umownym. Data powrotu na ring zawodnika KnockOut Promotions nie jest jeszcze znana.

Add a comment

Jednym z największych kibiców Artura Szpilki (23-4, 16 KO) jest bez wątpienia jego dziewczyna Kamila Wybrańczyk. Kamila nie ogranicza się jednak wyłącznie do oglądania "Szpili" w akcji, sama też próbuje swoich sił w sportach walki...

Add a comment

Podbój kategorii junior ciężkiej to nowy cel w karierze Artura Szpilki (23-4, 16 KO). Póki co "Szpila" walczy ze zbędnymi kilogramami i walkę tę wygrywa w świetnym stylu. Pięściarz KnockOut Promotions waży już poniżej 100 kg, czyli najmniej od 10 lat, i widać, że nowe wyzwanie dodaje mu mnóstwo pozytywnej energii.

Add a comment

 

Artur Szpilka, który po wygranej walce z Fabio Tuiachem ogłosił, że zmienia kategorię na junior ciężką, był gościem magazynu "Ring". Wśród tematów nie zabrakło ewentualnego starcia z Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem. – Gada głupoty, dlatego moja propozycja jest taka – wygrany bierze wszystko – powiedział "Szpila".

Po zwycięstwie w Sosnowcu Szpilka nie ukrywał, że chciałby wreszcie zmierzyć się z Włodarczykiem i wyjaśnić sobie pewne sprawy między linami. "Diablo" odpowiedział na te słowa w rozmowie z portalem interia.pl i ponownie zrobiło się gorąco między panami.

- Zagrzałem się i mówię to oficjalnie - jak jeszcze raz będzie wygadywać takie głupoty, to znowu się do niego przejadę i tym razem załatwię to po swojemu. Piep*** głupoty, a jak jest taki mądry, to proszę bardzo - niech wygrany bierze wszystko. Stawiam jednak, że jak to słyszy, to dostaje czkawki i rozwolnienia - powiedział Szpilka.

Były pretendent do tytułu mistrza świata w wadze ciężkiej nie ma jednak wątpliwości, że Włodarczyk tak naprawdę nie chce tej walki.

- To jest fajna rzecz do zrobienia, on o niej dużo gada, ale strach mu nie pozwoli podjąć tego wyzwania, wie ile będzie do stracenia i się przestraszy.

Pełna treść artykułu na TVP Sport >>

 

Add a comment