Patronat medialny


 


Zaplanowany na dzisiaj przetarg mający wyłonić organizatora walki o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej pomiędzy Oleksandrą Sidorenko (9-0, 1 KO) i Jeleną Janicijevic (4-1, 3 KO) został odwołany. Według informacji podanych na oficjalnej stronie Europejskiej Unii Boksu, pięściarka z Polski nie jest już pretendentką do pasa EBU.

34-latka ostatni raz boksowała w lipcu, wygrywając na punkty z Kariną Kopińską. Na razie nie wiadomo kiedy zawodniczka grupy Tymex Boxing Promotions wróci na ring.

W przeszłości Sidorenko posiadała już tytuł EBU w kategorii lekkiej, jednak zwakowała pas, robiąc sobie dwuletnią przerwę od boksu z powodów rodzinnych. W kwietniu mogła stanąć przed szansą na ponowne wywalczenie mistrzostwa Europy, jednak jej planowana walka z Natashą Jonas nie doszła ostatecznie do skutku.

Add a comment

12 października odbędzie się przetarg mający wyłonić organizatora walki o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej pomiędzy Oleksandrą Sidorenko (9-0, 1 KO) i Jeleną Janicijevic (4-1, 3 KO). Do tego czasu obozy pięściarek mają jeszcze czas na osiągnięcie porozumienia.

33-letnia Sidorenko w przeszłości posiadała już tytuł EBU w kategorii lekkiej, jednak zwakowała pas, robiąc sobie dwuletnią przerwę od boksu z powodów rodzinnych. W kwietniu mogła stanąć przed szansą na ponowne wywalczenie mistrzostwa Europy, jednak jej planowana walka z Natashą Jonas nie doszła do skutku.

35-letnia Janicijevic po raz ostatni boksowała w sierpniu na gali organizowanej w Niemczech. Pięściarka z Serbii wygrała wtedy jednogłośnie na punkty z Kariną Kopińską, która w przeszłości walczyła również z Sidorenko.

Add a comment

Jelena Janicijevic (3-1, 3 KO) została wyznaczona przez Europejską Unię Boksu do walki o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej z Oleksandrą Sidorenko (9-0, 1 KO). Oficjalna strona EBU informuje, że trwają rozmowy w sprawie organizacji tego pojedynku.

33-letnia Sidorenko w przeszłości posiadała już tytuł EBU w kategorii lekkiej, jednak zwakowała pas, robiąc sobie dwuletnią przerwę od boksu z powodów rodzinnych. W kwietniu mogła stanąć przed szansą na ponowne wywalczenie mistrzostwa Europy, jednak jej planowana walka z Natashą Jonas nie doszła do skutku.

Brytyjka zrezygnowała z pojedynku na gali w Polsce i przyjęła ofertę skrzyżowania rękawic z mistrzynią świata WBC Terri Harper. 35-letnia Janicijevic po raz ostatni boksowała w czerwcu ubiegłego roku, a kolejny pojedynek stoczy 29 sierpnia w Niemczech.

Add a comment

Aleksandra Sidorenko (8-0-0) została została wyznaczona przez Europejską Unię Boksu do walki o tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Pas EBU w tej kategorii wagowej należy do Hiszpanki Miriam Gutierrez (13-0-0).

Sidorenko w przeszłości sięgnęła już po czempionat Starego Kontynentu, wygrywając w 2017 roku z Isabelle Pare. Później jednak zawodniczka Tymex Boxing Promotion w związku z ciążą rozstała się na jakiś czas ze sportem. Powróciła między liny w październiku, pokonując na gali w Łomiankach Argentynkę Mayrę Alejandrę Gomez.

Add a comment

Jutro na gali w Łomiankach na ring po dwuletniej przerwie, spowodowanej narodzinami dziecka, powróci Aleksandra Sidorenko (7-0, 1 KO). Rywalką byłej mistrzyni Europy wagi lekkiej będzie Argentynka Mayra Alejandra Gomez (18-9, 4 KO).

Add a comment

Oleksandra Sidorenko (7-0, 1 KO) wygrała jednogłośnie na punkty z Isabelle Pare (6-1, 1 KO) na gali w Łomiankach, zdobywając wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-91 oraz dwukrotnie 100-90 dla Polki. 

Podczas tej samej gali wygrał także Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO), który pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Tomasa Adamka (26-15-2, 9 KO). Boksujący w kategorii półciężkiej pięściarz z Częstochowy zakończył pojedynek mocnym ciosem z prawej ręki.

Pozostałe wyniki gali w Częstochowie:
Michał Leśniak (7-1, 2 KO) wygrał niejednogłosnie na punkty z Kamilem Młodzińskim (8-2-3, 5 KO). Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 77-75, 79-73, 76-76,
Michał Olaś (4-0, 3 KO) pokonał przez techniczny nokaut po czwartej rundzie Michała Bańbułę (12-28-4),
Paweł Rumiński (3-2, 3 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Grzegorza Sikorskiego (2-14, 2 KO).

Add a comment

Ukraińska pięściarka Aleksandra Sidorenko (6-0, 1 KO), która legitymuje się polskim obywatelstwem i walczy pod biało-czerwoną flagą, dzisiaj stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzyni Europy w boksie zawodowym. Popularna "Sasza" zmierzy się z Francuzką Isabelle Pare (6-0, 1 KO) w jednej z głównych walk gali Budweld Boxing Night w Łomiankach.

W sierpniu minęły trzy lata, od kiedy 30-letnia Sidorenko mieszka w Polsce. Owszem, akcent zdradza jej wschodnie pochodzenie, ale łatwości wypowiedzi w języku polski oraz zasobu słów mógłby jej pozazdrościć niejeden miejscowy.

- Wiadomo, chciałabym mówić jeszcze lepiej. Na przykład nie podoba mi się mój akcent, więc jest nad czym pracować. Jednak najważniejsze, że już umiem się dogadać, pisać oraz czytać - mówi pięściarka, na godziny przed walką, w rozmowie z Interią.

Zanim Sidorenko podjęła decyzję o przeprowadzce do Polski (do towarzyszących tej decyzji okolicznościom nie chce wracać), kilkakrotnie już gościła w naszym kraju. - Po raz pierwszy byłam tu na zgrupowaniu z kadrą Ukrainy w 2005 roku, dokładnie w mieście Grudziądz - wspomina.

Później dwukrotnie boksowała nad Wisłą na prestiżowym, międzynarodowym turnieju nieodżałowanego twórcy "polskiej szkoły boksu" Feliksa "Papy" Stamma. Szczególnie zapamiętała jubileuszową, 30. edycję zawodów, która odbyła się w 2013 roku. Powód jest zrozumiały: "Sasza" odniosła końcowe zwycięstwo. 

Pełna treść artykułu na Interia.pl >>

Add a comment

Oleksandra Sidorenko (6-0, 1 KO) i Isabelle Pare (6-0, 1 KO) zmieściły się w limicie wagi lekkiej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Łomiankach. Polka wniosła na wagę 60,8 kg, zaś Francuzka 60,5 kg.

Stawką pojedynku będzie wakujący tytuł mistrzyni Europy. Pojedynek jest zakontraktowany na dziesięć rund. Transmisja w sobotę w Polsacie Sport od godz. 20.00.

Pozostałe wyniki ważenia:
Robert Parzęczewski (78,9 kg) - Tomas Adamek (79 kg)
Kamil Młodziński (64,9 kg) - Michał Leśniak (64,8 kg)
Michał Olaś (91,3 kg) - Michał Banbuła (92,2 kg)
Paweł Rumiński (72,8 kg) - Grzegorz Sikorski (71,4 kg)

Add a comment