Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


W pojedynku wieczoru gali Tymex Boxing Night 20 w Dzierżoniowie Jelena Janicijević pokonała po kontrowersyjnym werdykcie punktowym Aleksandrę Sidorenko, zdobywając wakujące mistrzostwo Europy wagi lekkiej.

W walce o międzynarodowe mistrzostwo Polski dywizji superlekkiej Damian Wrzesiński zastopował po ósmej rundzie (poddanie w narożniku) Michala Dufka. Michał Leśniak (kategoria półśrednia) znokautował w drugim starciu Wilbera Blanco. Michał Soczyński (kategoria junior ciężka) wypunktował na dystansie sześciu rund niepokonanego wcześniej Adama Kolarika.

Karol Łapawa zwyciężył po jednogłośnym werdykcie sędziowskim Richarda Waltera. Boksujący w wadze ciężkiej Kamil Mroczkowski wygrał jednogłośnie na punkty z Ramazi Gogichashvilim. W pojedynku w kategorii półciężkiej Bartłomiej Włodarczyk pokonał jednogłośnie na punkty debiutującego w profesjonalnym boksie zawodnika GROMDY Krzysztofa Rytę.

Więcej wywiadów z gali Tymex Boxing Night >>

Add a comment

Czytaj więcej...

Aleksandra "Sasha" Sidorenko (9-0, 1 KO) i Jelena Janicijević (3-1-1, 2 KO) zmieściły się w limicie kategorii lekkiej przed rewanżową walką o wakujący pas mistrzyni Europy. Pojedynek będzie główną atrakcją jutrzejszej gali Tymex Boxing Night w Dzierżoniowie.

W Dzierżoniowie zaboksują również m.in. Damian Wrzesiński, Michał Leśniak, Karol Łapawa oraz reprezentanci grupy Queensberry Poland Michał Soczyński i Kamil Mroczkowski. Ponadto w boksie profesjonalnym zadebiutuje zawodnik GROMDY Krzysztof "Żołnierz" Ryta, który zmierzy się z Bartłomiejem Włodarczykiem. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Add a comment

Zaplanowany na dzisiaj przetarg mający wyłonić organizatora walki o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej pomiędzy Oleksandrą Sidorenko (9-0, 1 KO) i Jeleną Janicijevic (4-1, 3 KO) został odwołany. Według informacji podanych na oficjalnej stronie Europejskiej Unii Boksu, pięściarka z Polski nie jest już pretendentką do pasa EBU.

34-latka ostatni raz boksowała w lipcu, wygrywając na punkty z Kariną Kopińską. Na razie nie wiadomo kiedy zawodniczka grupy Tymex Boxing Promotions wróci na ring.

W przeszłości Sidorenko posiadała już tytuł EBU w kategorii lekkiej, jednak zwakowała pas, robiąc sobie dwuletnią przerwę od boksu z powodów rodzinnych. W kwietniu mogła stanąć przed szansą na ponowne wywalczenie mistrzostwa Europy, jednak jej planowana walka z Natashą Jonas nie doszła ostatecznie do skutku.

Add a comment

12 października odbędzie się przetarg mający wyłonić organizatora walki o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej pomiędzy Oleksandrą Sidorenko (9-0, 1 KO) i Jeleną Janicijevic (4-1, 3 KO). Do tego czasu obozy pięściarek mają jeszcze czas na osiągnięcie porozumienia.

33-letnia Sidorenko w przeszłości posiadała już tytuł EBU w kategorii lekkiej, jednak zwakowała pas, robiąc sobie dwuletnią przerwę od boksu z powodów rodzinnych. W kwietniu mogła stanąć przed szansą na ponowne wywalczenie mistrzostwa Europy, jednak jej planowana walka z Natashą Jonas nie doszła do skutku.

35-letnia Janicijevic po raz ostatni boksowała w sierpniu na gali organizowanej w Niemczech. Pięściarka z Serbii wygrała wtedy jednogłośnie na punkty z Kariną Kopińską, która w przeszłości walczyła również z Sidorenko.

Add a comment

Jelena Janicijevic (3-1, 3 KO) została wyznaczona przez Europejską Unię Boksu do walki o wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej z Oleksandrą Sidorenko (9-0, 1 KO). Oficjalna strona EBU informuje, że trwają rozmowy w sprawie organizacji tego pojedynku.

33-letnia Sidorenko w przeszłości posiadała już tytuł EBU w kategorii lekkiej, jednak zwakowała pas, robiąc sobie dwuletnią przerwę od boksu z powodów rodzinnych. W kwietniu mogła stanąć przed szansą na ponowne wywalczenie mistrzostwa Europy, jednak jej planowana walka z Natashą Jonas nie doszła do skutku.

Brytyjka zrezygnowała z pojedynku na gali w Polsce i przyjęła ofertę skrzyżowania rękawic z mistrzynią świata WBC Terri Harper. 35-letnia Janicijevic po raz ostatni boksowała w czerwcu ubiegłego roku, a kolejny pojedynek stoczy 29 sierpnia w Niemczech.

Add a comment

Aleksandra Sidorenko (8-0-0) została została wyznaczona przez Europejską Unię Boksu do walki o tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Pas EBU w tej kategorii wagowej należy do Hiszpanki Miriam Gutierrez (13-0-0).

Sidorenko w przeszłości sięgnęła już po czempionat Starego Kontynentu, wygrywając w 2017 roku z Isabelle Pare. Później jednak zawodniczka Tymex Boxing Promotion w związku z ciążą rozstała się na jakiś czas ze sportem. Powróciła między liny w październiku, pokonując na gali w Łomiankach Argentynkę Mayrę Alejandrę Gomez.

Add a comment

Jutro na gali w Łomiankach na ring po dwuletniej przerwie, spowodowanej narodzinami dziecka, powróci Aleksandra Sidorenko (7-0, 1 KO). Rywalką byłej mistrzyni Europy wagi lekkiej będzie Argentynka Mayra Alejandra Gomez (18-9, 4 KO).

Add a comment

Oleksandra Sidorenko (7-0, 1 KO) wygrała jednogłośnie na punkty z Isabelle Pare (6-1, 1 KO) na gali w Łomiankach, zdobywając wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-91 oraz dwukrotnie 100-90 dla Polki. 

Podczas tej samej gali wygrał także Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO), który pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Tomasa Adamka (26-15-2, 9 KO). Boksujący w kategorii półciężkiej pięściarz z Częstochowy zakończył pojedynek mocnym ciosem z prawej ręki.

Pozostałe wyniki gali w Częstochowie:
Michał Leśniak (7-1, 2 KO) wygrał niejednogłosnie na punkty z Kamilem Młodzińskim (8-2-3, 5 KO). Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 77-75, 79-73, 76-76,
Michał Olaś (4-0, 3 KO) pokonał przez techniczny nokaut po czwartej rundzie Michała Bańbułę (12-28-4),
Paweł Rumiński (3-2, 3 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Grzegorza Sikorskiego (2-14, 2 KO).

Add a comment