Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Druga walka Bednarka w ciągu miesiąca: jak nowonarodzony

Szukam nowych wyzwań i jeśli zdrowie pozwoli, chciałbym wkrótce zaryzykować i stoczyć walkę z mocnym rywalem. Być może jeszcze w tym roku rozpocznę występy w wadze średniej - mówi niepokonany pięściarz kategorii super średniej Kamil Bednarek (10-0, 6 KO), który w sobotę 30 kwietnia spotka się z Gruzinem Iago Kizirią (5-3, 3 KO) na gali Knockout Boxing Night 21 w Wałczu. Transmisja w TVP Sport i tvpsport.pl.

- Po 10 zwycięstwach z rzędu rozpoczynam - mam nadzieję - kolejny etap w zawodowej karierze. Przede wszystkim czas na coraz trudniejszych przeciwników, z dobrymi rekordami i znanymi nazwiskami, bo obijanie "kelnerów" nie interesuje mnie. Do tego ważnym impulsem będzie zmiana kategorii wagowej i zejście z 76,2 kg do 72,5 kg. Na dziś nie mam żadnych problemów z osiągnięciem wyższego limitu, a i z niższym nie będzie kłopotu. Na co dzień pilnuję wagi, jestem aktywny, stąd decyzja o spróbowaniu sił w średniej - powiedział Kamil Bednarek z KnckOut Promotions.

W sobotę podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego zmierzy się z Iago Kizirią. Gruzin w ostatnich miesiącach boksował z kilkoma dużo wyżej notowanymi rywalami. Pokonał niezwyciężonego wcześniej Stephana Fondjo oraz po bardzo wyrównanych walkach wyjazdowych przegrywał niejednogłośnie na punkty z Leonem Bunnem i Wanikiem Awdijanem. - Iago Kizira jest bokserskim turem. Widziałem jego walki, idzie do przodu, pcha się, ale z jednym celem - aby zwyciężyć, a nie tylko zarobić pieniądze. Uważam, że jest niebezpiecznym rywalem. Oczywiście technicznie „biję” go na głowę, powinienem go wypykać, jednak każdy wie co w boksie znaczy jedna bomba. Na pewno nie jest pięściarskim gamoniem. Trenuje też solidnie, widziałem w internecie jak kiedyś biegnąc ciągnął dwa samochody - przyznał Kamil Bednarek.

Sobotni pojedynek będzie jednym z jego ostatnich w kategorii super średniej. - Na razie nie analizuję swoich szans w kategorii średniej, nie patrzę także na nazwiska, po prostu muszę spróbować. Powinienem być większy gabarytowo od rywali, a nadal bardzo szybki, sprytny, zwinny i celny. Oby tylko ze zdrowiem było wszystko dobrze, a wtedy chętnie zaryzykuję i wyjdę do kogoś bardzo mocnego. Muszą i zagraniczni obserwatorzy dowiedzieć się, że jest taki kozak w Polsce, nazywa się Kamil Bednarek. Oczywiście nie jestem w gorącej wodzie kąpany i czekam na swoją szansę, ale kuszą mnie tzn. głębsze wody - ocenił.

W wadze średniej są już zawodnicy kierowanej przez Andrzeja Wasilewskiego i Jacka Szelągowskiego grupy KnockOut Promotions - m.in. Maciej Sulęcki, Fiodor Czerkaszyn i Kamil Szermeta. W ramach przygotowań Kamil Bednarek sparował z wieloma zawodnikami o różnych stylach. - Lubię walczyć i z bijokami jak Tomek Gromadzki, i bardziej technicznymi bokserami. Niedawno miałem na sparingu trzech charakternych chłopaków ze Szczecina, którzy stawili mi opór. Z jednym trzy rundy, z drugim też trzy rundy, a na koniec z następnym jeszcze dwie rundy. Łącznie osiem rund, po których czułem się bardzo dobrze, i sportowo, i kondycyjnie. A muszę przyznać, że kiedy zaczynałem sparingi do tej walki było bardzo słabo. Jestem głową rodziny, mam blisko rocznego syna Kubę, więc bardzo dużo trenuję, bo wiem po co, a nie w głowie mi imprezy - mówił pięściarz z Dzierżoniowa.

Głównym wydarzeniem gali w Wałczu będzie powrót na ring 2-krotnego Mistrza Świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO). Kibice zobaczą także w akcji m.in. Mateusza Tryca oraz debiutujących Tobiasza Zarzecznego i Kamila Urbańskiego. Współorganizatorem gali KBN 21 jest miasto Wałcz, a głównym partnerem - Eagle Laser.

Add a comment

Kamil Bednarek (10-0, 6 KO) zakończył sparingi przed pierwszym tegorocznym występem. W sobotę na gali Knockout Boxing Night 21 w Wałczu niepokonany pięściarz wagi super średniej zmierzy się z Gruzinem Iago Kizirią (5-3, 3 KO).

- Teraz tydzień na bokserskie "oczko", doszlifowanie formy i 30 kwietnia zaczynam następną dziesiątkę zwycięstw - zakomunikował w mediach społecznościowych pięściarz z Dzierżoniowa.

Rywal Bednarka w ostatnich miesiącach boksował z kilkoma dużo wyżej notowanymi rywalami. Pokonał niezwyciężonego wcześniej Stephana Fondjo oraz po bardzo wyrównanych walkach wyjazdowych przegrywał niejednogłośnie na punkty Leonem Bunnem i Wanikiem Awdijanem.

W ubiegłym roku podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego był bardzo aktywny. Niepokonany pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczył cztery walki, a po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając już w pierwszej rundzie z Urielem Gonzalezem.

Głównym wydarzeniem gali w Wałczu będzie powrót na ring dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO). Kibice zobaczą także w akcji m.in. Mateusza Tryca oraz debiutujących Tobiasza Zarzecznego i Kamila Urbańskiego. Współorganizatorem gali KBN 21 jest miasto Wałcz, a głównym partnerem - Eagle Laser.

KUP BILETY NA GALĘ KBN 21 W WAŁCZU >>

Add a comment

30 kwietnia na gali Knockout Boxing Night 21 w Wałczu pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Kamil Bednarek. Niepokonany zawodnik wagi super średniej zapowiada dobrą formę na kilka tygodni przed tym występem.

- Kilka miesięcy przerwy od ostatniej walki dlatego do ringu wyjdę głodny zwycięstwa - pisze w mediach społecznościowych pięściarz z Dzierżoniowa. 

W ubiegłym roku podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego był bardzo aktywny. Niepokonany pięściarz grupy KnockOut Promotions stoczył cztery walki, a po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając już w pierwszej rundzie z Urielem Gonzalezem.

- Waga już prawie zrobiona a jeszcze parę tygodni do walki, piękna sprawa. 30 kwietnia wchodzę pewnie po swoje - zapowiada Bednarek.

Głównym wydarzeniem gali w Wałczu będzie powrót na ring dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Głowackiego (31-3, 19 KO). Kibice zobaczą także w akcji m.in. Mateusza Tryca oraz debiutującego Tobiasza Zarzecznego. Współorganizatorem gali KBN 21 jest miasto Wałcz, a głównym partnerem - Eagle Laser.

KUP BILETY NA GALĘ KBN 21 W WAŁCZU >>

Add a comment

Kamil Bednarek (10-0, 6 KO) już w pierwszej rundzie znokautował Uriela Gonzaleza (18-9-1, 14 KO) w pojedynku rozegranym na gali Nosalowy Dwór Knockout Boxing Night 18 w Zakopanem.

Polak już po 30 sekundach pierwszy raz trafił na wątrobę pięściarza z Meksyku, co sprawiło, że Gonzalez z grymasem bólu wykonał kilka kroków do tyu. Po chwili Bendarek ulokował celne uderzenie na tułów po raz drugi, a Gonzalez tym razem padł na deski i został wyliczony do dziesięciu.

Dla pięściarza z Dzierżoniowa byłą to czwarta tegoroczna walka. Na ring Bednarek wróci prawdopodobnie w przyszłym roku, a w najbliższym czasie skupi się na wyleczeniu kontuzjowanej ręki.

 

Add a comment

Dziś wieczorem pojedynkiem na gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night w Zakopanem na ring powróci Kamil Bednarek (9-0, 5 KO). Rywalem niepokonanego podopiecznego Piotra Wilczewskiego będzie Maksykanin Uriel Gonzalez (18-8-1, 14 KO), który niedawno mierzył się z Mateuszem Trycem.  Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

Druga walka Bednarka w ciągu miesiąca: jak nowonarodzony

23 października pojedynkiem na gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night w Zakopanem na ring powróci Kamil Bednarek (9-0, 5 KO). Rywalem niepokonanego podopiecznego Piotra Wilczewskiego będzie Maksykanin Uriel Gonzalez (18-8-1, 14 KO).

Walka będzie miała dodatkowy "smaczek", bo Gonzalez w swoim poprzednim występie krzyżował rękawice z najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu Boxrec kategorii superśredniej Mateuszem Trycem (12-0, 7 KO). Wyszkowianin pięściarza z Meksyku zastopował w czterech rundach. 

Głównymi wydarzeniami zakopiańskiej gali będą pojedynki z udziałem Fiodora Czerkaszyna (18-0, 12 KO) i Mateusza Masternaka (45-5, 30 KO). Pierwszy zmierzy się z Gonzalo Corią (18-4, 7KO), drugi z Armendem Xhoxhajem (12-1, 7 KO). Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

Kamil Bednarek (9-0, 5 KO) poinformował, że już za 4 tygodnie stoczy kolejny zawodowy pojedynek. Dla boksującego w kategorii super średniej 25-latka z Dzierżoniowa będzie to czwarty tegoroczny występ.

- Jakoś tak wyszło że następna walka już za 4 tygodnie. Ciągle w treningu także pewnie idę po swoje - zakomunikował w mediach społecznościowych Bednarek.

- Chciałbym się pochwalić, że to będzie moje dziesiąte zawodowe zwycięstwo, także bardzo się cieszę. 10-0 nadchodzi, mam nadzieję i włożę w to dużo pracy, żeby to zero się utrzymało jak najdłużej - dodał podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego.

Bednarek po raz ostatni boksował w sierpniu. Niepokonany pięściarz grupy KnockOut Promotions wygrał jednogłośnie na punkty z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Francisco Macielem.

Add a comment

Javier Francisco Maciel (33-13, 23 KO) będzie przeciwnikiem Kamila Bednarka (8-0, 5 KO) na gali KnockOut Boxing Night w Mrągowie. Doświadczony Argentyńczyk niedawno gościł w Polsce, dając dziesięć dobrych rund Fiodorowi Czerkaszynowi. Jutro "La Bestia" przetestuje innego niepokonanego zawodnika KnockOut Promotions. Dziś pięściarze stanęli oko w oko na ważeniu.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Robertem Parzęczewskim (26-2, 16 KO), który szykuje się do powrotu na ring zaplanowanego na 24 września. "Mr KO" do zbliżającego się starcia szykuje się, sparując m.in. z Kamilem Bednarkiem (8-0, 5 KO), którego 28 sierpnia w Mrągowie czeka starcie z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata wagi średniej Javierem Francisco Macielem (33-13, 23 KO).

Add a comment