Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Mistrz świata federacji IBF i czempion magazynu The Ring kategorii junior ciężkiej Mairis Briedis (27-1, 19 KO) rozważa przejście wagi ciężkiej. Zwycięzca turnieju WBSS zaznacza jednak, że nie interesują go pojedynki ze słabymi rywalami. 

- W niedalekiej przyszłości okaże się, czy zostaję w cruiser, by toczyć tu ciekawe walki czy pójdę do ciężkiej. By zdecydować się na ten krok, muszę być jednak pewien, że będę mógł boksować z najlepszymi - mówi Briedis. 

Mairis Briedis w przeszłości miał już okazję próbować się z oponentami ważącymi więcej niż 91 kg - w 2015 roku znokautował aktualnego "zwykłego" mistrza WBA Manuela Chara. Łotysz sparował też z braćmi Kliczko.

Add a comment

Mateusz Masternak (42-5, 28 KO) skomentował w mediach społecznościowych przebieg finałowego pojedynku turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym Mairis Briedis (27-1, 19 KO) pokonał na punkty Yuniela Dorticosa (24-2, 22 KO). "Master", który w ćwierćfinale zawodów został wyeliminowany po zaciętym boju przez Kubańczyka, nie był zachwycony postawą swojego byłego rywala. 

- Prestiż i status walki Briedisa z Dorticosem był bardzo wysoki, natomiast już poziom sportowy był bardzo słaby. Łotysz był w tym pojedynku minimalnie lepszy, natomiast Dorticos nie postawił zbyt wysoko poprzeczki - nie było lewej ręki, nie było żadnej agresji, niskie tempo i powolność - ocenił były mistrz Europy. - Nie wiem, na ile wpłynęło na niego zbijanie wagi czy też po prostu nie zdążył zaaklimatyzować się w Europie? Jedno jest pewne, to nie był ten Dorticos, z którym w ringu spotkałem się ja. W ringu ze mną był przede wszystkim agresywny, zadawał dużo serii, dużo pracował lewą ręką, często przyspieszał.

- Trzeba przyznać, że Briedis dobrze poruszał się na nogach, co utrudniało zadanie Dorticosowi. Dwa razy wstrząsnął Kubańczykiem - prawym podbródkiem i prawym, ale na dystansie 12-tu rund jest to bardzo niewiele. Walka, moim zdaniem, bardzo nudna, stojąca na niskim poziomie sportowym. Porównując ją z pojedynkiem finałowym poprzedniej serii, gdzie w ringu spotkali się Usyk z Gassijewem, to tam mogliśmy zobaczyć kunszt bokserski, tu tego zupełnie nie było. Miałem wrażenie, że każdy z nich cieszył się już tym, że doszedł do finału i na samą walkę zabrakło wigoru. Największym farciarzem jest tu zdecydowanie Briedis - ponieważ, według mnie, pierwszej walki z Gevorem nie wygrał, druga walka z Krzyśkiem i paskudny faul i niesłuszne jej zakończenie, trzecia ostatnia walka bez historii, a jest Mistrzem Świata i Zwycięzcą tak prestiżowego turnieju. Jednym słowem człowiek w czepku urodzony... choć być może, dyspozycja Briedisa była słabsza, bo nie jest już tym samym pięściarzem po walce z Usykiem. A może to Dorticos nie jest tym samym pięściarzem po walce ze mną - dodał Masternak, który kilkanaście dni temu zadeklarował, że chciałby skrzyżować rękawice z łotewskim czempionem.

Add a comment

Mairis Briedis (27-1, 19 KO) został zwycięzcą drugiej edycji turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, pokonując w finale na punkty Yuniela Dorticosa (24-2, 22 KO).

Walka mimo niejednogłośnego werdyktu była jednostronnym widowiskiem przebiegającym pod dyktando Łotysza, który szybko rozszyfrował schematycznie boksującego rywala, polującego przede wszystkim na mocne uderzenie z prawej ręki. 

Briedis w boju z Dorticosem walczył czysto, rzadko uciekał się do klinczów, bazował przede wszystkim na dużej wszechstronności i refleksie. Kubańczyk do ostatniego gongu starał się o nokaut, jednak był zbyt przewidywalny dla sprytnego rywala i walka zakończyła się po dwunastu rundach. 

Ostatecznie sędziowie punktowali 114-114 i dwa razy 117-111 dla Briedisa, który tym samym zdobył mistrzowskie pasy federacji IBF i magazynu The Ring oraz trofeum Muhammada Alego.

Add a comment

Leszek Jankowiak o Zimnochu i walce Adamek - Molina

Czołowy polski sędzia bokserski Leszek Jankowiak poprowadzi w ringu finałowy pojedynek turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym zmierzą się dziś w Monachium Mairis Briedis (26-1, 19 KO) i Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO).

Na punkty walkę oceniać będą: Niemiec Joerg Milke, Włoch Matteo Montella i Szwed Mikael Hook. Transmisja ze starcia Briedis - Dorticos od godz. 22.00 w TVP Sport, na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Add a comment

Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) i Mairis Briedis (26-1, 19 KO) zmieścili się w limicie kategorii junior ciężkiej przed sobotnim finałem turnieju WBSS na gali w Monachium. Kubańsko-łotewską konfrontację poprzedzi jutro starcie o pas IBF European wagi średniej z udziałem Robarta Talarka (24-13-3, 16 KO) i Denisa Radovana (13-0-1, 6 KO). Transmisja w TVP Sport, na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.  Poniżej wideo z całej ceremonii ważenia.

Add a comment

Na godz. 23.15 zaplanowano pierwszy gong sobotniego finału turnieju WBSS wagi junior ciężkiej, w którym zmierzą się Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) i Mairis Briedis (26-1, 19 KO). Transmisję z hitowego pojedynku przeprowadzi TVP Sport.

Stracie Dorticos - Briedis poprzedzi bój o pas IBF European kategorii średniej pomiędzy Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO) i Denisem Radovanem (13-0-1, 6 KO). Występ zawodnika Babilon Promotion pokazany zostanie jednak w TVP Sport z odtworzenia, bo czasowo pokrywał się będzie z galą w Częstochowie na której Robert Parzęczewski (25-1, 16 KO) rywalizował będzie z Sherzodem Khusanovem (21-1-1, 9 KO).

Całą finałową galę WBSS - w tym walkę Talarek - Radovan - oglądać będzie można na żywo na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Add a comment

Internetowa witryna magazynu "The Ring" opublikowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród dziennikarzy i ekspertów bokserskich dotyczącej prognozowanego wyniku turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym zmierzą się Mairis Briedis (26-1, 19 KO) i Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO). 

Zdecydowana większość uczestników sondy postawiła na wygraną Briedisa. Łotysza w roli zdobywcy trofeum Muhammada Alego widziało 14 ekspertów, zaś wiktorię Kubańczyka wytypowało 7.

Stawką konfrontacji Bridisa z Dorticosem będą mistrzowskie pasy "The Ring" i federacji IBF. Transmisja w sobotni wieczór w TVP Sport.

Add a comment

Yunierl Dorticos (24-1, 22 KO) przyleciał wczoraj z Miami do Monachium, gdzie w sobotę w finale turnieju WBSS wagi junior ciężkiej zmierzy się z Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO).

- Podróż przebiegła gładko, nie mogę się już doczekać sobotniego wieczoru! Mogę boksować w każdym miejscu na Ziemi, uwielbiam to! - oświadczył Kubańczyk po przybyciu do Niemiec.

- Jestem dumny, że mogę boksować o trofeum nazwane imieniem Muhammada Alego. Zdobędę je i zadedykuję to właśnie jemu. Chcę przejść do historii - dodał "Dr KO".

Stawką starcia Dorticosa z Briedisem będą mistrzowskie pasy magazynu The Ring i federacji IBF. Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa zaplanowany na 16 maja w Rydze finał turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) i Yuniela Dorticosa (24-1, 22 KO) został ostatecznie odwołany. 

Nowa data pojedynku, który pierwotnie odbyć miał się 21 marca, nie została jeszcze ogłoszona. "Naszym priorytetem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pięściarzy, kibiców, sędziów i całej ekipy zaangażowanej w projekt WBSS. Kolejne informacje podawana będą w miarę rozwoju sytuacji." - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Add a comment

Mimo trwającej pandemii koronawirusa organizatorzy finału turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) i Yuniela Dorticosa (24-1, 22 KO) nie zamierzają na razie odwoływać imprezy zaplanowanej na 16 maja w Rydze.

Jeden z promotorów World Boxing Supr Series Kalle Sauerland w rozmowie z ESPN oświadczył, że aktualnie sprawa wielkiego finału jest analizowana, a konkretnych komunikatów należy spodziewać się po świętach wielkanocnych. 

Według oficjalnych danych na zamieszkałej przez 2 miliony osób Łotwie do tej pory zarejestrowano 589 przypadków zarażenia wirusem Covid-19 (zmarły 3 osoby).

Add a comment