onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa zaplanowany na 16 maja w Rydze finał turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) i Yuniela Dorticosa (24-1, 22 KO) został ostatecznie odwołany. 

Nowa data pojedynku, który pierwotnie odbyć miał się 21 marca, nie została jeszcze ogłoszona. "Naszym priorytetem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa pięściarzy, kibiców, sędziów i całej ekipy zaangażowanej w projekt WBSS. Kolejne informacje podawana będą w miarę rozwoju sytuacji." - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Add a comment

Mimo trwającej pandemii koronawirusa organizatorzy finału turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) i Yuniela Dorticosa (24-1, 22 KO) nie zamierzają na razie odwoływać imprezy zaplanowanej na 16 maja w Rydze.

Jeden z promotorów World Boxing Supr Series Kalle Sauerland w rozmowie z ESPN oświadczył, że aktualnie sprawa wielkiego finału jest analizowana, a konkretnych komunikatów należy spodziewać się po świętach wielkanocnych. 

Według oficjalnych danych na zamieszkałej przez 2 miliony osób Łotwie do tej pory zarejestrowano 589 przypadków zarażenia wirusem Covid-19 (zmarły 3 osoby).

Add a comment

21 marca w Rydze w finałowej walce turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej Mairis Briedis (26-1, 19 KO) zmierzy się z Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO). Zdaniem Andrew Tabitiego, który prestiżowych zawodów został wyeliminowany w półfinale przez Dorticosa, zdecydowanym faworytem zbliżającej się konfrontacji będzie Łotysz. 

- Według mnie walka potrwa pełen dystans i wygra ją jednogłośnie Briedis. Dorticos może liczyć tylko na pojedynczy cios. Dorticos pewnie będzie chciał być agresywny, a Briedis musi się trzymać swojego planu. Ja obu życzę powodzenia - mówi Tabiti.

W Polsce bezpośrednią transmisję z finałowej gali World Boxing Super Series w Rydze przeprowadzi TVP Sport.

Add a comment

TVP Sport przeprowadzi bezpośrednią transmisję z zaplanowanego na 21 marca w Rydze turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej pomiędzy Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) i Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO).

Briedis do finału zawodów o puchar Muhammada Alego awansował, pokonując najpierw Noela Gevora, a potem Krzysztofa Głowackiego. Pierwsze zwycięstwo było mocno dyskusyjne, zaś okoliczności drugiego były na tyle kontrowersyjne, że federacja WBO nakazała Łotyszowi ponowną konfrontację z Polakiem (Briedis odmówił, przez co stracił mistrzowski pas). Dorticosowi drogę do marcowego boju otworzyły punktowa wygrana z Mateuszem Masternakiem i nokaut na Andrew Tabitim. 

Stawką pojedynku Briedis - Dorticos będą należący do Kubańczyka tytuł federacji IBF i wakujący pas magazynu "The Ring".

Add a comment

Mairis Briedis (26-1, 19 KO) i Yuniel Dorticos (24-1, 22 KO) wzięli dziś udział w konferencji prasowej przed finałem turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej. Pojedynek którego stawką będą oprócz trofeum Muhammada Alego pasy federacji IBF i magazynu The Ring, odbędzie się w Rydze 31 marca.

Add a comment

7 listopada na gali organizowanej w Tokio dojdzie do walki pomiędzy Naoyą Inoue (18-0, 16 KO) i Nonito Donairem (40-5, 26 KO). Pojedynek będzie finałem turnieju World Boxing Super Series w wadze koguciej. Dziś pięściarze spotkali się na finałowej konferencji prasowej.

Add a comment

W sobotę w Londynie dojdzie do walki finałowej turnieju World Boxing Super Series wagi super lekkiej pomiędzy Regisem Prograis (24-0, 20 KO) i Joshem Taylorem (15-0, 12 KO). Stawką pojedynku będą tytuły mistrza świata WBA, IBF, WBC Diamond oraz pas "The Ring". W półfinałach Prograis wygrał przed czasem z Kirylem Relikhem, zaś Taylor pokonał na punkty Iwana Baranczyka. Pięściarze pokazali się na otwartym treningu przed sobotnim wydarzeniem.

Add a comment

Marek Szkolnikowski nie krył swojego oburzenia rozstrzygnięciem półfinałowej walki turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej z udziałem Krzysztofa Głowackiego (33-2, 19 KO) i Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO). Dziś szef TVP Sport wrócił do sprawy na Twitterze.

"Kiedy składałem protest do WBSS w sprawie wałka w Rydze to dużo fachowców wyśmiewało TVP Sport, że nic nie znaczymy. Okazuje się jednak, że za ostatnie trzy gale organizatorzy zwrócą nam kasę! Na pewno nie pokażemy dwóch następnych gal, Dorticos-Briedis mnie kusi.." - napisał Szkolnikowski.

Kwestię ewidentnie skrzywdzonego w półfinale Głowackiego rozpatrują aktualnie władze federacji WBO. W wyniku stanowczego działania swojego promotora Andrzeja Wasilewskiego "Główka" prawdopodobnie wkrótce otrzyma kolejną mistrzowską szansę.

Add a comment

Prawdopodobnie 14 grudnia w Rydze odbędzie się walka finałowa turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej pomiędzy Mairisem Briedisem (26-1, 19 KO) i  Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO). Potężnie bijący Kubańczyk, jak się okazuje, jest nie tylko świetnym bokserem ale i znakomitym tancerzem...

Add a comment

Menadżer Mairisa Briedisa (26-1, 19 KO) Raimonds Zeps w rozmowie ze Sportacentrs.com oświadczył, że wbrew informacji podanej przez ESPN wcale nie jest jeszcze przesądzone, że finałowy pojedynek turnieju WBSS w wadze junior ciężkiej, w którym jego podopieczny zmierzy się z Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO), odbędzie się 14 grudnia w Rydze.

Wedlug wiedzy Zepsa organizatorzy World Boxing Super Series w kontekście finału biorą pod uwagę także inne lokalizacje, w tym Arabia Saudyjska, Las Vegas, Los Angeles i Moskwa, choć rzeczywiście, jeśli chodzi o Rygę, to dla tego miasta halę zarezerwowano wstępnie na 14 grudnia.

Jak podaje Sportacentrs.com, przed Briedisem i Dorticosem w ringu pokazać się może Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), ale póki co aktualnie pomiędzy ekipą polską i płatnikami z WBSS istnieją znaczne różnice w kwestii wysokości gaży.

Add a comment