onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Adam Kownacki i Kamil Szeremeta to dwaj najwyżej sklasyfikowani Polacy w nowych rankingach federacji IBF. Obaj plasują się w swoich kategoriach wagowych na czwartej pozycji - Kownacki w ciężkiej, a Szeremeta w średniej. 

Pozostali dwaj polscy pięściarze na rankingowych listach International Boxing Federation to Krzysztof Włodarczyk i Mateusz Masternak - odpowiednio miejsce czternaste i piętnaste w dywizji junior ciężkiej. Miejsce w czołowej piętnastce IBF uprawnia do walki o tytuł mistrzowski tej organizacji.

Polacy w rankingach IBF: waga ciężka - 4. Adam Kownacki; waga junior ciężka - 14. Krzysztof Włodarczyk, 15. Mateusz Masternak; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta.

Add a comment

Federacja IBF nakazała obozowi mistrza świata IBF wagi średniej Saulowi Alvarezowi (52-1-2, 35 KO) rozpoczęcie negocjacji z ekipą Siergieja Dieriewianczenki (13-1, 10 KO) na temat organizacji walki w obowiązkowej obronie tytułu. Strony dostały na rozmowy 30 dni.

Według amerykańskich mediów, w tym m.in. zawsze dobrze poinformowanego dziennikarza Mike'a Coppingera, Alvarez nie będzie zainteresowany walką z Ukraińcem. We wrześniu ma dojść do trzeciego pojedynku "Canelo" z Giennadijem Gołowkinem, który na ring wróci 8 czerwca.

Jeśli Kazach wygra i nie odniesie żadnych kontuzji, jesienią kibice mają doczekać się trylogii. W pierwszym pojedynku Alvareza z "GGG" padł remis, zaś w rewanżu Meksykanin wygrał jednogłośnie na punkty. Obaj pięściarze związani są kontraktem z platformą DAZN.

Taki scenariusz oznaczałby, że "Canelo" zostałby pozbawiony mistrzowskiego pasa federacji IBF. O wakujacy tytuł zaboksowałby Derewianczenko z kolejnym najwyżej klasyfikowanym pięściarzem z rankingu. Aktualnie tuż za plecami Ukraińca z klasyfikacji International Boxing Federation znajdują się Giennadij Gołowkin oraz Kamil Szeremeta. Jeśli Kazach przystąpiłby do trzeciej walki z Alvarezem, wówczas do pojedynku o pas wyznaczony zostanie Polak.

Taki scenariusz jest możliwy, a federacja IBF już niejednokrotnie udowodniła, że nie ma problemu z odbieraniem mistrzowskich pasów wielkim nazwiskom, jeśli te nie przystępują do obowiązkowych obron trofeum. W podobnych okolicznościach rok temu tytuł IBF stracił Giennadij Gołowkin.

Add a comment

Dziesięciu Polaków zostało sklasyfikowanych w najnowszych rankingach federacji WBC. Najwyżej sklasyfikowanym pięściarzem pozostaje mistrz Europy Kamil Szeremeta, który zaliczył minimalny spadek. Białostoczanin jest aktualnie trzeci w wadze średniej, a wyprzedzają go jedynie Giennadij Gołowkin i Daniel Jacobs.

Z list WBC ze względów proceduralnych został usunięty Maciej Sulęcki, który 29 czerwca zaboksuje o mistrzostwo świata organizacji WBO. W czołówkach swoich kategorii wagowych znalazły się także nazwiska Krzysztofa Włodarczyka oraz Adama Kownackiego.

Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 5. Adam Kownacki, 28. Artur Szpilka, 36. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 6. Krzysztof Włodarczyk, 12. Mateusz Masternak, 19. Michał Cieślak, 25. Adam Balski; waga półciężka - 34. Paweł Stępień; waga super średnia - 16. Robert Parzęczewski; waga średnia - 3. Kamil Szeremeta.

Add a comment

6 lipca podczas gali KnockOut Boxing Night #7 w Rzeszowie kolejne zawodowe walki stoczą mistrz Europy wagi średniej Kamil Szeremeta (19-0, 4 KO) oraz Fiodor Czerkaszyn (12-0, 8 KO) - poinformowano w magazynie "Ring" w TVP Sport. Nazwiska rywali obu pięściarzy nie zostali jeszcze oficjalnie potwierdzeni.

Przymierzany do pojedynków z największymi światowymi nazwiskami w swojej kategorii wagowej Szeremeta, ostatni raz boksował w marcu, wyrywając na punkty z Andrew Francillettem. Czerkaszyn w ostatnim występie wygrał przez techniczny nokaut z byłym mistrzem świata Kassimem Oumą.

Podczas gali Knockout Boxing Night w Rzeszowie ma także dojść do walki o tytuł mistrza Polski wagi półciężkiej pomiędzy Pawłem Stępniem (12-0, 11 KO) i Markiem Matyją (16-1-1, 7 KO).

Add a comment

Podobnie jak przed miesiącem, czterech polskich pięściarzy zostało sklasyfikowanych w opublikowanych 30 kwietnia rankingach najstarszej  organizacji bokserskiej - World Boxing Association.

Najwyżej z Polaków plasuje się mistrz Europy Kamil Szeremeta, który jest czwarty na liście pretendentów kategorii średniej. W tej samej wadze dziewiąty jest Maciej Sulęcki, który 28 czerwca zaboksuje o mistrzostwo świata federacji World Boxing Organization z Demetriusem Andarade. 

Pozostali dwaj Polacy w zestawieniu WBA to Adam Kownacki (trzynasty w dywizji ciężkiej) i Mateusz Masternak (dziesiąty w junior ciężkiej). W rankingu kategorii ciężkiej WBA zadebiutował Oleksandr Usyk, który od razu znalazł się na drugiej pozycji. Ukraińca wyprzedza jedynie tymczasowy czempion Trevor Bryan.

Add a comment

Kamil Szeremeta (19-0, 4 KO) potwierdził, że już za kilka miesięcy może stoczyć walkę z zawodnikiem ze ścisłej światowej czołówki wagi średniej. Taki scenariusz zasugerował w rozmowie z "Super Expressem" Andrzej Wasilewski, promotor pięściarza z Białegostoku.

- Rzeczywiście coś jest na rzeczy. Ale póki co skupiam się na treningach, a negocjacje zostawiam promotorowi - przekazał Szeremeta za pośrednictwem w mediach społecznościowych.

29-letni pięściarz grupy KnockOut Promotions jest od kilku miesięcy klasyfikowany na bardzo wysokich miejscach w rankingach najważniejszych bokserskich organizacji. Walką z Polakiem niedawno zainteresowani byli m.in. Giennadij Gołowkin i Jermall Charlo.

Szeremeta aktualnie dzierży tytuł mistrza Europy. Europejska Unia Boksu wyznaczyła do walki z nim Włocha Matteo Signaniego. Według oficjalnej strony internetowej EBU, do tego pojedynku może dojść w lipcu na terenie Polski. 

Add a comment

Andrzej Wasilewski, promotor Kamila Szeremety (19-0, 4 KO) zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że w drugiej połowie roku, aktualny mistrz Europy wagi średniej, może doczekać się wielkiej szansy na jednej z gali w Stanach Zjednoczonych. Białostoczanin niedawno otrzymał oferty skrzyżowania rękawic z Giennadijem Gołowkinem oraz Jermallem Charlo, jednak musiał je odrzucić z powodu konfliktu terminów.

-  Obie propozycje dotyczyły daty 15 czerwca. Od razu te oferty odrzuciliśmy, bo wiedzieliśmy, że Fiodor Łapin, który trenuje Szeremetę będzie w tym czasie w Rydze z Krzyśkiem Głowackim o czym wiedzieliśmy dużo wcześniej. Dalszych rozmów nie było, ale umówiliśmy się, że wrócimy do nich jesienią - powiedział szef grupy KnockOut Promotions.

- Wydaje się wysoce prawdopodobne, że Kamil jesienią dostanie kolejną ofertę. Kamil z resztą od razu chciał przyjmować ofertę walki w czerwcu. To my z trenerem Łapinem musieliśmy mu tłumaczyć, że trzeba będzie jeszcze poczekać. Pewnie optymalnie byłoby, gdyby Kamil wcześniej stoczył jeszcze jakieś walki, ale przyjęliśmy zasadę, że jeśli zawodnik nieprzypadkowo znajdzie się tak wysoko w rankingach, bo jest to zasługa jego ciężkiej pracy i naprawdę solidnych zwycięstw, to nie odmawiamy walk o mistrzostwo świata - stwierdził Wasilewski.

Szeremeta ostatni pojedynek stoczył w marcu, wygrywając na punkty z Francuzem Andrew Francillettem. Dokładnej daty kolejnego występy zawodnika z Białegostoku jeszcze oficjalnie nie potwierdzono.

Add a comment

W piątek podczas gali organizowanej we Florencji kolejne zwycięstwo do zawodowego bilansu dopisał Matteo Signani (28-5-3, 10 KO). 39-letni Włoch wygrał na punkty z Frane Radnicem (11-13, 10 KO).

Signani jest oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Europy wagi średniej. Pas EBU w limicie do 72,5 kg należy do Kamila Szeremety (19-0, 4 KO).

Na wtorek wyznaczona jest data przetargu, który ma wyłonić organizatora pojedynku pomiędzy Signanim i Szeremetą. Początkowo przetarg miał się odbyć na początku kwietnia.

Polak dzierży mistrzowski pas EBU od lutego ubiegłego roku. Do tej pory bronił go dwukrotnie, a ostatni raz boksował w marcu. Niedawno Szeremeta przymierzany był do walk z Giennadijem Gołowkinem i Jermallem Charlo.

Add a comment

Na 30 kwietnia przełożony został planowany wstępnie na dzisiaj przetarg, który ma wyłonić organizatora walki pomiędzy mistrzem Europy wagi średniej Kamilem Szeremetą (19-0, 4 KO) i Matteo Signanim (27-5-3, 10 KO), oficjalnym pretendentem do pasa Europejskiej Unii Boksu. 

Do tego czasu obozy pięściarzy mają czas na osiągnięcie porozumienia bez konkursu ofert. Dla Polaka byłaby to trzecia obrona zdobytego w ubiegłym roku tytułu EBU.

Pięściarz z Białegostoku w ostatnim czasie przymierzany był do walk z Giennadijem Gołowkinem oraz Jermallem Charlo, jednak żaden z tych pojedynków nie odbędzie się w najbliższym czasie.

Ostatni występ Szeremety miał miejsce w marcu. Zawodnik grupy KnockOut Promotions wygrał jednogłośnie na punkty z Andrew Francillettem. Signani przed ewentualną walką z Polakiem stoczy jeszcze jeden pojedynek - 26 kwietnia na gali we Florencji.

Add a comment

Na czwartek zaplanowany jest przetarg, który ma wyłonić organizatora walki pomiędzy mistrzem Europy wagi średniej Kamilem Szeremetą (19-0, 4 KO) i Matteo Signanim (27-5-3, 10 KO), oficjalnym pretendentem do pasa Europejskiej Unii Boksu.

Do tego czasu obozy pięściarzy mają czas na osiągnięcie porozumienia bez konkursu ofert. Dla Polaka byłaby to trzecia obrona zdobytego w ubiegłym roku tytułu EBU.

Pięściarz z Białegostoku w ostatnim czasie przymierzany był do walk z Giennadijem Gołowkinem oraz Jermallem Charlo, jednak żaden z tych pojedynków nie odbędzie się w najbliższym czasie.

Ostatni występ Szeremety miał miejsce w marcu. Zawodnik grupy KnockOut Promotions wygrał jednogłośnie na punkty z Andrew Francillettem. Signani przed ewentualną walką z Polakiem stoczy jeszcze jeden pojedynek - 26 kwietnia na gali we Florencji.

Add a comment