onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Szykujący się do walki z czempionem WBC wagi junior ciężkiej Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO) mistrz federacji WBO Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO) ostro pracuje nawet w urodziny. Na zdjęciu 31-letni od dziś Ukrainiec z polskim sparingpartnerem Mateuszem Masternakiem (40-4, 27 KO) i urodzinowym tortem.

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) zdradził na Twitterze, że miał szansę wystąpić na półfinałowej gali World Boxing Super Series organizowanej 27 stycznia w Rydze.

- Parę dni temu otrzymałem propozycję walki na półfinale turnieju z Maksimem Własowem. Wspólnie z Trenerem zdecydowaliśmy, że na tak dobrego rywala nie możemy ruszyć kompletnie nieprzygotowani. 2 tygodnie to nierealne. Ale chętnie spotkam się z nim na gali finałowej! - napisał "Master".

Własow, zaliczany do ścisłej czołówki kategorii junior ciężkiej, w minionym roku stoczył cztery zwycięskie pojedynki, wszystkie rozstrzygnął przed czasem. Sparujący aktualnie z Oleksandrem Usykiem Masternak po raz ostatni boksował w październiku, stopując Stivensa Bujaja.

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) podobno dobrze sobie radzi podczas sparingów z mistrzem WBO wagi junior ciężkiej Oleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO). Postawę Polaka chwali w swojej relacji dla Sky Sports z Ukrainy inny sparingpartner czempiona - niepokonany Isaac Chamberlain (9-0, 4 KO).

- [Oprócz Usyka] jest tu Mateusz Masternak, sparuję też z nim i z Dimitrijem Kudriaszowem. Są również Mikael Lawal i Chris Kongo, wszyscy razem rano trenujemy - opowiada Brytyjczyk.

- To fajna ekipa z daleka od świata, ale jest ciężko, uwierzcie mi, Masternak też jest mocny. Gdy on i Usyk sparują ze sobą, aż oczy bolą od patrzenia. Obaj to solidni, solidni zawodnicy - twierdzi Chamberlain, który 3 lutego skrzyżuje rękawice z Lawrencem Okolie (7-0, 6 KO).

Sparingi z Masternakiem i Chamberlainem są dla Usyka elementem przygotowań do zaplanowanego na 27 stycznia półfinałowego pojedynku w turnieju World Boxing Super Series, w którym zmierzy się z Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO).

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) rozpoczął nowy rok od sparingów z mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej Oleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO). Popularny "Master" twierdzi, że jest zadowolony z przebiegu treningowych potyczek ze znakomitym Ukraińcem.

"Czuję po sparingach, ze brakuje mi jedynie profesjonalnej ekipy i mocnego zaplecza, żebym się czuł zaopiekowany i bezpieczny. To daje komfort i pewność siebie, możliwość skupienia się wyłącznie na rozwoju i wygrywaniu." - napisał na Twitterze były mistrz Europy.

Sparingi z Masternakiem a także niepokonanym Brytyjczykiem Isaakiem Chamberlainem (9-0, 4 KO) są dla Usyka elementem przygotowań do zaplanowanego na 27 stycznia półfinałowego pojedynku w turnieju World Boxing Super Series, w którym skrzyżuje rękawice z Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO).

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) rozpoczął sparingi z mistrzem świata WBO wagi junior ciężkiej Oleksandrem Usykiem (13-0, 11 KO), który przygotowuje się do zaplanowanej na 27 stycznia walki z Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO). Pojedynek będzie półfinałem turnieju World Boxing Super Series. Poza "Masterem", Ukraińcowi w sparingach pomaga także m.in. Isaac Chamberlain (9-0, 4 KO).

Notowany w czołówce światowych rankingów wagi junior ciężkiej Mateusz Masternak (38-4, 26 KO) zdradził na Twitterze, że starał się o zakontraktowanie pojedynku na gali World Boxing Super Series organizowanej 27 stycznia w Rydze.

"Od kilku tygodni negocjowałem z WBSS walkę w Rydze, rywalem miał być Durodola. Niestety ostatecznie wybrano kogoś innego. Taka polityka. Ja naprawdę chciałem - święta i Sylwek na sali, miał być bój. Zatem 8-go jadę na spary z Saszą." - napisał popularny "Master".

"Sasza", o sparingach z którym wspomina Masternak, to mistrz świata federacji WBO w limicie 91 kg Oleksandr Usyk (13-0, 11 KO), który na gali w stolicy Łotwy spotka się z czempionem WBC Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO) w półfinale turnieju WBSS.

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) będzie jednym ze sparingpartnerów mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej Oleksandra Usyka (13-0, 11 KO) w trakcie przygotowań Ukraińca do pojedynku unifikacyjnego z czempionem WBC Mairisem Briedisem (23-0, 18 KO).

- Teraz już mogę powiedzieć. Nowy rok rozpocznę od sparingów z uważanym za najlepszego obecnie cruisra Usykiiem - napisał "Master" za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Walka Usyk - Briedis odbędzie się 27 stycznia w Rydze. Pojedynek będzie półfinałem turnieju World Boxing Super Series. W drugim półfinale Yunier Dorticos skrzyżuje rękawice z Muratem Gasijewem.

Maciej Kawulski, jeden z właścicielki federacji KSW, w programie "Klatka po klatce" zdradził, że w tym tygodniu mają rozpocząć się rozmowy największej polskiej organizacji MMA z byłym bokserskim mistrzem Europy Mateuszem Masternakiem (40-4, 27 KO).

- Scena MMA ma być miejscem, w którym będą się ze sobą konfrontowali przedstawiciele różnych dyscyplin. Jeśli pięściarze prezentujący taki sportowy poziom jak Mateusz Masternak będą chcieli spróbować swoich sił, to w KSW zawsze będzie dla nich miejsce - tłumaczy Kawulski.

- Jesteśmy w tym tygodniu umówieni na kawę. Będziemy rozmawiać o potencjalnych możliwościach jego startu na galach KSW i czy w ogóle przeniesie się na scenę MMA w tym momencie kariery ma dla niego sens - powiedział jeden z właścicieli KSW.

Niedawno chęć skrzyżowania rękawic z Masternakiem, ale na zasadach bokserskich wyraził Tomasz Narkun, jeden z posiadaczy pasów mistrzowskich KSW.

Pełna wersja materiały na Sportowefakty.wp.pl >>

Do wymiany zdań pomiędzy Mateuszem Masternakiem (38-4, 26 KO) i Tomaszem Narkunem doszło na Twitterze, po tym, jak "Master" w zdecydowany sposób zareagował na pomysł walki bokserskiej z mistrzem federacji KSW.

Narkun gotowość do skrzyżowania rękawic z byłym czempionem Europy wagi junior ciężkiej zadeklarował w rozmowie z portalem mmarcocks.pl, co pięściarz z Wrocławia skomentował wpisem: "Albo jest szaleńcem albo nie ma szacunku dla swojego zdrowia. Jeśli jednak bardzo się uprze, udzielę mu lekcji boksu."

"Mateuszu! Wszyscy my którzy wchodzimy do ringu/klatki jesteśmy trochę szaleńcami, a co do swojego zdrówka, to staram się o nie dbać. Z całym szacunkiem do ciebie i twoich umiejętności to myślę, że dałbym radę z tobą powalczyć..." - odpisał Masternakowi "Żyrafa", dodając: "A nawet jeśli miałbym z Tobą zawalczyć to dlatego, że jesteś świetnym sportowcem a nie dlatego że jesteś słaby, bo obijać ogórków nie mam ochoty..."

"Komplementy Cię nie uratują, ale dzięki, miło. Ile czasu potrzebujesz na przygotowania? Bo ja właściwie jestem już gotowy." - oświadczył w odpowiedzi "Master".

Mistrz federacji KSW w kategorii wagowej do 93 kg Tomasz Narkun zadeklarował w rozmowie z mmarocks.pl, że gotów byłby zmierzyć się w walce bokserskiej z Mateuszem Masternakiem (38-4, 26 KO) lub innym polskim pięściarzem zawodowym.

- Były już na ten temat prowadzone jakieś rozmowy. Dawajcie boksera, zobaczymy, na jakim poziomie jest polski boks! Dawaj Masterniak, robimy grubą walkę - powiedział "Żyrafa", przekręcając nazwisko byłego czempiona Europy dywizji junior ciężkiej. 

Zapytany o to, czy nie obawiałby się konfrontacji z bokserem, mając w pamięci niedawną porażkę Conora McGregora z Floydem Mayweatherem Jr Narkun odparł: - Gdybym przegrał z Masterniakiem, to nie byłby wstyd, albo z jakimś innym dobrym bokserem. Ja po prostu lubię wyzwania i jeśli będzie dobra oferta, mój przeciwnik będzie godny, to podejmę rękawice. Czy wygram czy przegram, to zweryfikuje ring.

- Albo Narkun jest szaleńcem albo nie szanuje swojego zdrowia, ale jeśli się uprze, to udzielę mu lekcji boksu - skomentował Masternak.

Co ciekawe, w ostatnim czasie sygnały w zupełnie innym kierunku wysyłał "Master", który stwierdził, że chętnie spróbowałby swoich sił w MMA na jednej z gal KSW. Szefowie Konfrontacji Sztuk Walki pozytywnie zareagowali na tę wiadomość i wyrazili gotowość do podjęcia rozmów.


Najnowsze komentarze