Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

15 października na gali organizowanej w Jaworznie na ring wróci Michał Syrowatka (22-5, 7 KO), który zmierzy się z Piotrem Szmajdą (5-0, 3 KO). Dla Syrowatki będzie to pierwszy występ od ubiegłorocznej porażki z Przemysławem Runowskim.

W ubiegłym roku pięściarz z Ełku przegrał również z Finem Oskarim Metzem. 21-letni Szmajda po raz ostatni boksował w październiku. Podczas tej samej gali kolejny zawodowy pojedynek stoczy Jan Lodzik (5-0, 1 KO), który skrzyżuje rękawice z Patrikiem Balazem (4-0, 1 KO). Dla Lodzika będzie to drugi tegoroczny występ.

W walce wieczoru tej imprezy Łukasz Stanioch (6-0, 1 KO) stanie przed najtrudniejszym testem na zawodowych ringach. Przeciwnikiem Polaka będzie Kanadyjczyk Ryan Ford (17-6, 12 KO), który wróci na ring po półtorarocznej przerwie.

Add a comment

Jesienią Tomasz Babiloński chciał doprowadzić do ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy Michałem Syrowatką (22-4, 7 KO) i Przemysławem Runowskim (19-1, 4 KO). Wcześniej - podczas piątkowej gali studyjnej w Radomiu - Syrowatka miał jeszcze wygrać z Oskari Metzem (12-0, 4 KO). Ta sztuka pięściarzowi z Ełku jednak się nie udała...

Faworyzowany Polak pojedynek z niepokonanym Finem rozpoczął źle, już w pierwszej rundzie dając się kilka razy czysto trafić. Syrowatka, który między linami kompletnie nie przypominał samego siebie sprzed kilkudziesięciu miesięcy, nie potrafił znaleźć recepty na rywala także w kolejnych odsłonach. Metz doprowadzał do celu niemal każdy cios z prawej ręki, a zaskakująco wolny podopieczny Pawła Kłaka tylko momentami umiał nawiązać wyrównaną walkę.

Ostatecznie po ośmiu jednostronnych rundach zwycięzcą boju 80-72 ogłoszony został Oskari Metz. Na razie nie ma pewności, czy nieoczekiwana porażka Syrowatki zniweczyła plany doprowadzenia do konfrontacji ełczanina z Runowskim.

Wyniki pozostałych walk zawodowych gali w Radomiu: Jan Lodzik pokonał Markko Moisara 60-54, Łukasz Stanioch pokonał Michała 59-55, Dorota Norek pokonała Aleksandrę Jaworską 40-36.

Add a comment

Michał Syrowatka (22-3, 7 KO) i Oskari Metz (11-0, 4 KO) zmieścili się w zakontraktowanym limicie przed walką na jutrzejszej gali Babilon Fight Night: Live in Studio. Podczas dzisiejszego ważenia pięściarz z Ełku zanotował 66,7 kg, tyle samo co jego rywal z Finlandii.

Dla Syrowatki zwycięstwo w konfrontacji z Metzem będzie przepustką do świetnie zapowiadającego się starcia z Przemysławem Runowskim (19-1, 4 KO).

W innych pojedynkach piątkowej imprezy Jan Lodzik zmierzy się z Markko Moisarem, a Łukasz Stanioch zaboksuje z Michałem Rybą. W ringu w walkach amatorskich zaprezentują się też bracia Sulęccy - Paweł i Jakub. Transmisja telewizyjna od godz. 19.30 w Polsacie Sport Extra i od godz. 20.00 w Polsacie Sport.

Add a comment

W najbliższą sobotę na studyjnej gali Tomasza Babilońskiego Michał Syrowatka (22-3, 7 KO) zmierzy się z niepokonanym Finem Oskari Metzem (11-0, 4 KO). W przypadku zwycięstwa pięściarz z Ełku w kolejnym starcie stanie naprzeciw Przemysława Runowskiego (19-1, 4 KO).

- Walkę z Metzem traktuję bardzo poważnie, ale wciąż rozmawiamy o starciu z Przemysławem Runowskim. Ten pojedynek miał mieć miejsce już w lipcu, nie chciałem jednak tego starcia na siłę. To będzie topowa walka, więc wcześniej muszę stoczyć "łatwiejszy" pojedynek - stwierdził zawodnik Babilon Promotion w rozmowie z Polsatem Sport.

Michał Syrowatka po raz ostatni boksował w listopadzie, pokonując na punkty Atille Kabayasiego. Przemysław Runowski w swoim poprzednim występie pokonał zawodnika MMA Daniela Rutkowskiego.

Add a comment

- Potrzebowałem trenera, który wkłada serce w pracę z bokserem. I taką osobą okazał się Paweł Kłak. Z nim chcę odnosić kolejne sukcesy - mówi Michał Syrowatka (22-3, 7 KO), który z nowym szkoleniowcem wraca na ring 31 lipca na gali swego nowego promotora Tomasza Babilońskiego. Rywalem będzie niepokonany Fin Oskari Metz (11-0, 4 KO).

Wcześniej mówiło się o walce bokserskiej Michała Syrowatki z byłym Mistrzem Polski w zapasach, dziś świetnie radzącym sobie w MMA Danielem "Rutkiem" Rutkowskim. Ostatecznie z tym rywalem 17 lipca na innej gali Tomasza Babilońskiego (Babilon Fight Night: BOKS + MMA) zmierzy się w ringu Przemysław "Kosiarz" Runowski (18-1, 4 KO). - Jeśli w przyszłości pojawi się kolejna propozycja pojedynku z kimś z MMA, z pewnością ją rozważę. Kibice chcą dobrych walk, chcą widowisk, a takie potyczki to coś nowego. Inna sprawa, że obawiałbym się brudnego boksu, fauli itd. ze strony zawodników mieszanych sztuk walki. Tak jak żaden bokser nie wejdzie z nimi do klatki, bo nie ma szans w MMA, tak oni mają znikome możliwości pokonania profesjonalnych pięściarzy między linami, chociaż mogą pokazać się z bardzo dobrej strony – przyznaje pochodzący z Ełku Michał Syrowatka, były czempion organizacji WBA Continental w wadze super lekkiej.

Ostatniego dnia lipca na kolejnej gali studyjnej Babilon Fight Night Michał Syrowatka skrzyżuje rękawice z mającym 11 zawodowych zwycięstw Oskari Metzem. Dla Fina to będzie pierwsza wyjazdowa walka. - Widziałem jego 2-3 pojedynki i cóż mogę powiedzieć, nie jest to żaden wybitny bokser, ale potrafi ładnie technicznie boksować. Niczym nadzwyczajnym mnie jednak nie zaskoczył. Więc plan może być jeden - wyjść do ringu i wygrać po raz dwudziesty trzeci - zapowiada Michał Syrowatka, który tym występem rozpoczyna współpracę z grupą Tomasza Babilońskiego.

Były reprezentant i Mistrz Polski w boksie olimpijskim, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy, zaczynał karierę na galach tego promotora w Kopalni Soli w Wieliczce i podwarszawskiej Zielonce. To był 2012 rok. Dziś to lider polskiej kategorii super lekkiej, który ma wciąż ambicje na międzynarodowe sukcesy. Chce je odnosić z nowym trenerem - Pawłem Kłakiem, który zastąpił Andrzeja Liczika. - Od dawna znam trenera Pawła Kłaka, z którym współpracowałem już przy okazji treningów pod okiem Andrzeja Gmitruka. Potrzebowałem takiego szkoleniowca. Widzę, że Paweł Kłak wkłada serce w naszą pracę. Obaj bardzo chcemy, aby w moim dorobku pięściarskim pojawiły się kolejne ważne zwycięstwa. Szkoda, że tak późno nasze drogi się zeszły - przyznaje 32-letni Michał Syrowatka.

Bokser z Ełku dodaje również, że z zainteresowaniem obejrzy 17 lipca walki na gali Babilon Fight Night: BOKS + MMA - m.in. Przemysława Runowskiego z Danielem Rutkowskim i inne starcie boksera z rywalem z MMA, czyli Łukasza Staniocha z Adrianem „Aresem" Błeszyńskim. - Z pewnością Przemek przygotowany jest na nieczyste zagrywki. Z drugiej strony Daniel Rutkowski zdecydował się przyjąć wyzwanie pięściarskie, nie ze mną, lecz w wyższym limicie wagowym, więc może pokaże ciekawy boks? - kończy Syrowatka. Gala Babilon Fight Night: Live in Studio odbędzie się 31 lipca. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

Add a comment

Paweł Kłak został nowym trenerem Michała Syrowatki (22-3, 7 KO), który wróci na ring 31 lipca podczas gali grupy Babilon Promotion. W ostatnich latach Syrowatka trenował pod skrzydłami Andrzeja Liczika. Współpraca została zakończona pod koniec kwietnia. Kłak w przeszłości pełnił rolę szkoleniowca m.in. Macieja Sulęckiego i Dariusza Sęka.

32-latek z Ełku podczas lipcowej gali zmierzy się z debiutującym na bokserskim ringu Danielem Rutkowskim, który do tej pory występował w MMA. Pochodzący z Radomia Rutkowski w klatce stoczył 12 walk - zaliczył 10 zwycięstw i dwie porażki

To drugie zestawienie pięściarza i zawodnika MMA zaproponowane kibicom przez Tomasza Babilońskiego. Na jednej z lipcowych gal dojdzie również do walki Przemysława Runowskiego z Krzysztofem Gutkowskim. Z zawodnikiem mieszanych sztuk walki na ring ma wrócić również Robert Talarek.

Add a comment

31 lipca na gali Babilon Promotion kolejny zawodowy pojedynek stoczy Michał Syrowatka (22-3, 7 KO). 32-latek z Ełku zmierzy się z debiutującym na bokserskim ringu Danielem Rutkowskim, który do tej pory występował w MMA.

Pochodzący z Radomia Rutkowski w klatce stoczył 12 walk - zaliczył 10 zwycięstw i dwie porażki. Syrowatka ostatni raz boksował w listopadzie, a niedawno zakończył wieloletnią współpracę z trenerem Andrzejem Liczikiem.

To drugie zestawienie pięściarza i zawodnika MMA zaproponowane kibicom przez Tomasza Babilońskiego. Na jednej z lipcowych gal dojdzie również do walki Przemysława Runowskiego z Krzysztofem Gutkowskim. Z zawodnikiem mieszanych sztuk walki na ring ma wrócić również Robert Talarek.

Add a comment

Michał Syrowatka (22-3, 7 KO) rozstał się z trenerem Andrzejem Liczikiem. O poszukiwaniach nowego szkoleniowca pięściarz z Ełku poinformował w rozmowie z portalem Boxing.pl.

Jak tłumaczy Syrowatka, współpraca została zakończona przez Liczika. Trener nie chciał wybierać pomiędzy nim, a Przemysławem Runowskim, który także zaczął przychodzić do niego na zajęcia. Liczik wobec możliwej bezpośredniej walki pięściarzy miał poinformować, że nie zamierza do niej przygotowywać nikogo i skupi się na prowadzeniu Michała Cieślaka.

- Swoim lekceważącym i nieuzasadnionym zachowaniem, Andrzej pokazał, że nasza wieloletnia współpraca najwidoczniej nic dla niego nie znaczyła - powiedział Syrowatka.

32-latek na razie nie rozpoczął jeszcze przygotowań z nowym trenerem. Pięściarz grupy Babilon Promotion przekonuje, że w lipcu nie dojdzie do jego planowanej walki z Runowskim. Na ten pojedynek według Syrowatki trzeba będzie poczekać trochę dłużej.

Add a comment

W lipcu może odbyć się kolejna gala grupy Babilon Promotion. Jak informuje "Przegląd Sportowy", niewykluczone, że podczas tej imprezy dojdzie do walki Przemysława Runowskiego (18-1, 4 KO) z Michałem Syrowatką (22-3, 7 KO).

26-letni Runowski w grudniu wrócił na ring po pierwszej zawodowej porażce. W kwietniu ubiegłego roku zawodnik z Damnicy przegrał na punkty z Joshem Kellym.

Syrowatka po raz ostatni boksował w listopadzie, a w ubiegłym roku stoczył trzy walki. Według "Przeglądu Sportowego", podczas lipcowego wydarzenie w ringu pokażą się także m.in. Robert Talarek oraz Jan Lodzik.

Add a comment

Michał Syrowatka (22-3, 7 KO) podpisał kontrakt z grupą Babilon Promotion. O nowej umowie 31-letniego pięściarza z Ełku poinformował na Twitterze Tomasz Babiloński.

Boksujący w kategorii super lekkiej Syrowatka ostatnią walkę stoczył w listopadzie, wygrywając na punkty z Atillą Kayabasim. W ubiegłym roku podopieczny trenera Andrzeja Liczika stoczył trzy pojedynki, w tym przegraną walkę o tytuł mistrza Unii Europejskiej.

W ostatnich miesiącach Syrowatka boksował na galach organizowanych przez Dariusza Snarskiego. Wcześniej pięściarz związany był kontraktem z grupą KnockOut Promotions.

Add a comment