onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Amerykańscy dziennikarze ujawnili kulisy rozstania Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO) z trenerem Abelem Sanchezem. Amerykański szkoleniowiec nie ukrywa, że poszło o warunki finansowe współpracy.

Sanchez przygotowywał Gołowkina do wszystkich zawodowych występów od 2010 roku. Za swoją pracę zawsze inkasował 10% gaży pięściarza z Kazachstanu.

"GGG" niedawno podpisał warty 100 milionów dolarów kontrakt na 6 walk z telewizją DAZN. Do tej pory były mistrz świata wagi średniej nie zarobił za żadną walkę więcej niż 5 milionów dolarów. Teraz jego wypłaty będą co najmniej dwa razy większe.

Gołowkin zaproponował Sanchezowi 2% od każdej kolejnej gaży. Trener zgodził się na niższy udział procentowy, ale zażądał 4% od każdej wypłaty swojego zawodnika. "GGG" nie zgodził się na te warunki i teraz będzie szukał nowego trenera. Na ring Gołowkin wróci 8 czerwca.

Add a comment

Były mistrz świata wagi średniej Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO) poinformował, że zakończył współpracę z trenerem Abelem Sanchezem. Kazach przygotowywał się do swoich walk pod skrzydłami amerykańskiego szkoleniowca przez ostatnich 9 lat.

- Podjąłem bardzo ważną decyzję. Bazując na tym, co już zbudowałem, chcę się dalej rozwijać. Nie będę dłużej trenował z Abelem Sanchezem, to nie była łatwa decyzja. Sanchez jest świetnym i lojalnym trenerem - powiedział Gołowkin.

Zdaniem Sancheza, powodem rozstania z "GGG" są pieniądze. Kazach miał zaproponować swojemu trenerowi nowy, krzywdzący dla niego system rozliczeń.

- Wynagrodzenia, które zaproponował Gołowkin były dla mnie upokarzające, a to przecież ja doprowadziłem go do pozycji, w której podpisał kontrakt z DAZN na 6 walk za 100 milionów dolarów. Miałem zarabiać dużo mniej, niż wcześniej. Nie mogłem się na to zgodzić, ponieważ mam do siebie zbyt dużo szacunku - oświadczył Sanchez.

Gołowkin na ring wróci 8 czerwca podczas gali w Nowym Jorku. Kolejnym przeciwnikiem 37-latka będzie Steve Rolls (19-0, 10 KO).

Add a comment

8 czerwca dojdzie do walki byłego mistrza świata wagi średniej Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO) ze Stevem Rollsem (19-0, 10 KO). Pięściarze dziś spotkali się na konferencji prasowej.

Add a comment

Jest już pewne, że 8 czerwca dojdzie do walki byłego mistrza świata wagi średniej Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO) ze Stevem Rollsem (19-0, 10 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali w Nowym Jorku.

Walka odbędzie się w umownym limicie do 74,4 kg. Pięściarze spotkają się w poniedziałek na konferencji prasowej w Nowym Jorku, a dzień później będą promować swoje starcie w Los Angeles.

35-letni Rolls w ostatniej walce wygrał jednogłośnie na punkty z KeAndrae Leatherwoodem. Wcześniej wygrał także z Damianem Bonellim, byłym rywalem Macieja Sulęckiego.

Do walki z Gołowkinem przymierzani byli także m.in. Brandon Adams oraz Hassan N'Dam N'Jikam. Pierwszy wybrał ofertę skrzyżowania rękawic z Jermallem Charlo, zaś drugiemu nie odpowiadały warunki finansowe.

Add a comment

Steve Rolls (19-0, 10 KO) jest coraz bliżej walki z Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO). Do pojedynku tych pięściarzy może dojść 8 czerwca na gali organizowanej w Stanach Zjednoczonych.

Według informacji ujawnionych przez amerykańskiego dziennikarza Chrisa Mannixa, 35-letni Rolls zaakceptował warunki walki z Kazachem. Dla Kanadyjczyka, który ostatni raz boksował w grudniu, będzie to zdecydowanie największe wyzwanie w zawodowej karierze.

Propozycję walki z Gołowkinem otrzymał także Hassan N'Dam N'Jikam. Wcześniej do pojedynku z Kazachem przymierzany był również Kamil Szeremeta.

Gołowkin niedawno podpisał kontrakt z platformą DAZN. Czerwcowy występ będzie jego powrotem na ring po porażce z Saulem Alvarezem.

Add a comment

8 lub 14 czerwca na ring wróci były mistrz świata wagi średniej Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO). Początkowo występ Kazacha planowany był na 15 czerwca, jednak platforma DAZN chce uniknąć walki o widza z dwoma innymi bokserskimi wydarzeniami, które odbędą się tego dnia.

W Houston odbędzie się gala Premier Boxing Champions, gdzie Jermall Charlo zmierzy z Brandonem Adamsem, z kolei w Las Vegas na ring wróci Tyson Fury. Anglik skrzyżuje rękawice z Niemcem Tomem Schwarzem.

Gala z udziałem Gołowkina odbędzie się w Nowym Jorku lub San Antonio. Decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta, chociaż ta pierwsza lokalizacja, wydaje się bardziej prawdopodobna.

Wśród kandydatów do walki z "GGG" na faworyta wyrasta Hassan N'Dam N'Jikam (37-3, 21 KO). 35-letni pięściarz z Kamerunu po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając na punkty z Martinem Murrayem. Wcześniej N'Dam stoczył dwa pojedynki z Ryotą Muratą. Najpierw wygrał po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów, jednak w rewanżu przegrał przed czasem.

Add a comment

Jeszcze do niedawna jego nazwisko nie budziło większych emocji i było znane tylko pasjonatom krajowego boksu. Kamil Szeremeta (19-0, 4 KO) długo wydawał się pięściarzem do bólu poprawnym i przeciętnym. Dziś jest klasyfikowany w czołówkach rankingów wielkich federacji, a po sobotnim zwycięstwie w obronie tytułu mistrza Europy poważnie mówi się o nim w kontekście walki z samym z Giennadijem Gołowkinem (38-1-1, 32 KO).

- Jestem w stałym kontakcie z Tomem Loefflerem, promotorem Gołowkina. Z tego co wiem, to kontrakt z platformą DAZN był już podpisany dużo wcześniej, ale widocznie pewne rzeczy wymagały jeszcze doprecyzowania. Mamy dobre relacje i jeśli pojawi się zainteresowanie, to rozmowy powinny być łatwe. Ale na razie nie ma jeszcze żadnych konkretów - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Polaka, w rozmowie z Weszlo.com.

Nie jest jednak tak, że walka z Kazachem to jedyna opcja. Zainteresowany walką z Polakiem był podobno także Callum Smith (25-0, 18 KO), który po wygraniu pierwszej edycji turnieju World Boxing Super Series jest powszechnie uznawany za najlepszego pięściarza w wyższym limicie kategorii superśredniej (76,2 kg). Ten kierunek nie zyskał jednak aprobaty trenera Łapina, który wolałby widzieć swojego podopiecznego w starciach z zawodnikami o podobnych do siebie gabarytach.

Trzecią opcją jest kolejna obrona pasa mistrza Europy. Następny w kolejce do walki z Szeremetą jest Matteo Signani (27-5-3, 10 KO), który również nie jest rywalem z pierwszych stron gazet. Dobijający do czterdziestki Włoch jest prowadzony bardzo ostrożnie, ale wcale nie rwie się do walki o ten tytuł.

- Rozmawiałem we wtorek z promotorem Signaniego. ‘Już raz pobiliście mi Goddiego i wystarczy’ - powiedział i nie był entuzjastycznie nastawiony do kolejnej walki swojego zawodnika z Kamilem. Boks jest nieprzewidywalny - zwłaszcza w tych kategoriach wagowych, gdzie pojawiają się ogromne pieniądze. Trzeba być cały czas czujnym - dodaje Andrzej Wasilewski.

Pełna treść artykułu na Weszlo.com >> 

Add a comment

8 lub 15 czerwca podczas gali organizowanej na terenie Stanów Zjednoczonych kolejny zawodowy pojedynek stoczy były mistrz świata wagi średniej Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO). W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, podczas której oficjalnie potwierdzono podpisanie kontraktu przez Kazacha z platformą DAZN.

- W tym tygodniu usiądziemy z moim sztabem i wybierzemy najlepszego możliwego rywala. Przyszedłem do DAZN, ponieważ to nowe centrum światowego boksu. Tylko tutaj można toczyć duże walki, a tylko takich walk chcę - mówi Gołowkin.

- Kilku zawodników z czołówki ma już plany na czerwiec, ale na pewno żaden z kibiców nie będzie rozczarowany. Mamy kilka opcji, wybierzemy najlepszą - przekonuje "GGG".

Jednym z pięściarzy, których wymienia się w kontekście walki z pięściarzem z Kazachstanu jest Kamil Szeremeta. Polak ostatni raz boksował w sobotę, wygrywając na punkty z Francuzem Andrew Francillettem.

Dla Gołowkina czerwcowy występ będzie powrotem na ring po ubiegłorocznej porażce z rąk Saula Alvareza. W ostatnich latach występy byłego czempiona wagi średniej pokazywała w USA telewizja HBO.

Add a comment

Były mistrz świata wagi średniej Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO) podpisał kontrakt z platformą DAZN, która pokaże sześć kolejnych walk z udziałem Kazacha. Na ring 36-latek wróci w 8 lub 16 czerwca podczas gali organizowanej w USA.

Oficjalne potwierdzenie zawarcia porozumienia pomiędzy "GGG" i DAZN nastąpi w poniedziałek podczas konferencji prasowej. Za każdy występ w ramach nowego kontraktu, pięściarz zarobi ponad 10 milionów dolarów.

Gołowkin w ostatnich tygodniach otrzymał także oferty podpisania kontraktu od grup Top Rank oraz Premier Boxing Champions, jednak ostatecznie zdecydował się na współpracę z DAZN. Kazach będzie toczył dwie walki rocznie.

W ostatnim pojedynku Gołowkin przegrał na punkty z Saulem Alvarezem, doznając pierwszej porażki na zawodowych ringach. Niewykluczone, że jeszcze w tym toku dojdzie do kolejnej walki pomiędzy tymi pięściarzami.

Add a comment

W przyszłym tygodniu ma nastąpić oficjalne potwierdzenie podpisania kontraktu byłego mistrza świata wagi średniej Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO) z DAZN. Umowa ma wiązać Kazacha z amerykańską platformą streamingową na co najmniej trzy walki.

Na ring "GGG" ma wrócić na przełomie maja i czerwca. Szczegóły dotyczące tego występu także mają być potwierdzone w ciągu najbliższych dni.

Za pierwszą walkę dla DAZN Gołowkin ma zarobić 15 milinów dolarów. Jesienią ma dojść do trzeciego pojedynku Kazacha z Saulem Alvarezem. Za ten występ wypłata Gołowkina wyniesie już 30 milionów dolarów.

36-latek nie boksował od września ubiegłego roku. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że pięściarz rozważa zakończenie bokserskiej kariery, jednak te informacje zostały zdementowane.

Add a comment

Były mistrz świata wagi średniej Giennadij Gołowkin (38-1-1, 34 KO) wkrótce ma podpisać kontrakt z platformą streamingową DAZN, która będzie pokazywać jego najbliższe występy na terenie Stanów Zjednoczonych. Za pierwszy pojedynek Kazach ma zarobić 10 milionów dolarów.

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy "GGG" stoczy kolejną walkę. Pięściarz z Kazachstanu na ring ma wrócić wiosną, zaś jego kolejny pojedynek ma odbyć się we wrześniu. Wtedy ma dojść do trzeciej walki Gołowkina z Saulem Alvarezem.

Za trzecią konfrontację z "Canelo" były czempion ma zarobić aż 30 milionów dolarów. Niedawno Alvarez podpisał z DAZN wieloletni kontrakt. W ramach realizacji umowy na konto Meksykanina wpłynie blisko 400 mln dolarów.

Add a comment