Patronat medialny


 

Ukrainiec Vladyslav Gela (13-5, 8 KO) będzie przeciwnikiem Przemysława Runowskiego (20-2, 5 KO) na gali MB Promotions organizowanej 8 lipca we Wrocławiu.

W stolicy Dolnego Śląska kibice obejrzą też pojedynki Kamila Łaszczyka (30-0, 11 KO) z Martinem Parlagi (29-5-2, 15 KO) i Karola Weltera (13-1, 3 KO) z Kristapsem Bulmeistarsem (11-0, 5 KO). Zapowiedziano również walkę z udziałem Sebastiana Ślusarczyka (9-2, 6 KO). Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

29 kwietnia podczas gali organizowanej w Madrycie ma dojść do walki pomiędzy Przemysławem Runowskim (20-2, 5 KO) i byłym mistrzem Europy dwóch kategorii wagowych Kermanem Lejarragą (34-3, 26 KO).

Dla 30-letniego Hiszpana będzie to powrót po ubiegłorocznej porażce z Jamesem Metcalfem. Przed tym pojedynkiem Lejarraga zaliczył serię sześciu kolejnych zwycięstw.

Runowski w ostatnim zawodowym występie wygrał na punkty z Samuelem Vargasem. Walka odbyła się w marcu ubiegłego roku. Pojedynek Polaka z Hiszpanem odbędzie się w limicie wagi super półśredniej.

Add a comment

Na gali w Toronto Przemysław Runowski (20-2, 5 KO) zanotował cenne zwycięstwo, pokonując doświadczonego faworyta gospodarzy Samuela Vargasa (31-8-2, 14 KO).

Polak od pierwszego gongu boksował mądrze, dobrze kontrolując poczynania ofensywnie nastawionego Kolumbijczyka. W szóstej rundzie "Kosiarz" posłał Vargasa na deski lewym sierpowym. 

Mimo nokdaunu rywal nadal naciskał na Runowskiego, jednak polski pięściarz efektywnie pracował na nogach i kontrował z defensywy. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 97-92, 98-91, 98-91 na korzyść Runowskiego, który dzięki wygranej stał się posiadaczem pasa IBO International kategorii półśredniej. Samuel Vargas, który wcześniej przegrywał tylko z zawodnikami ze światowego topu, po ogłoszeniu werdyktu oświadczył, że kończy zawodową karierę.

Add a comment

30 stycznia na gali organizowanej w Toronto kolejny zawodowy pojedynek stoczy Przemysław Runowski (19-2, 5 KO), który zmierzy się z Samuelem Vargasem (31-7-2, 14 KO).

Polak wróci w ten sposób na ring po sierpniowej porażce z rąk Michaela McKinsona. Będzie to drugi kolejny pojedynek "Kosiarza" stoczony poza granicami Polski.

32-letni Vargas w dwóch ostatnich występach przegrywał przed czasem z Conorem Bennem oraz Vergilem Ortizem. Mieszkający w Kanadzie Kolumbijczyk w przeszłości posiadał pas NABA wagi półśredniej.

Add a comment

Przemysław Runowski (19-2, 5 KO) nie będzie dobrze wspominał Wielkiej Brytanii. Druga wyprawa na Wyspy zakończyła się dla pięściarza ze Słupska drugą porażką. 

"Kosiarz" podczas sobotniej gali grupy Matchroom Boxing w hrabstwie Essex uległ na punkty po jednostronnym pojedynku faworyzowanemu reprezentantowi gospodarzy Michaelowi McKinsonowi (21-0, 2 KO).

Brytyjczyk od pierwszego gongu łatwo punktował prawym prostym Polaka i dobrze wykorzystywał momenty, gdy ten próbował atakować. Runowski trzykrotnie po kontrach rywala chwiał się, jednak było to bardziej wynikiem niestabilnej pozycji niż siły McKinsona. Ostatecznie po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 99-91 99-91, 98-92 na korzyść Wyspiarza, który obronił tym samym pas WBO Global wagi półśredniej.

Add a comment

 

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) i Michael McKinson (20-0, 2 KO) zmieścili się w limicie wagi półśredniej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Fight Camp w Brentwood. Stawką pojedynku będzie należący do Brytyjczyka pas WBO Global.

Dla Polaka, który w ostatnim występie wygrał przed czasem z Michałem Syrowatką, będzie to pierwsza tegoroczna walka. 27-letni McKinson po raz ostatni boksował w marcu, wygrywając na punkty z Chrisem Kongo.

Główną atrakcją tej gali będzie pojedynek pomiędzy Joshuą Buatsim i Ricardsem Bolotniksem o pas WBA International wagi półciężkiej. Wydarzenie będzie można obejrzeć na platformie DAZN.

Add a comment

14 sierpnia na gali organizowanej przez Matchroom Boxing w Brentwood na ring wróci Przemysław Runowski (19-1, 5 KO). Przeciwnikiem Polaka będzie Michael McKinson (20-0, 2 KO).

Dla Runowskiego będzie to pierwszy tegoroczny występ. Polak miał boksować na majowej gali Polsat Boxing Night w Louisem Greenem, jednak pojedynek w ostatniej chwili został odwołany.

Główną atrakcją tej imprezy będzie walka o pas WBA Intercontinental wagi półciężkiej pomiędzy Joshuą Buatsim i Ricardsem Bolotniksem. Zwycięzca będzie blisko pojedynku o mistrzostwo świata World Boxing Association.

Add a comment

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) poinformował w mediach społecznościowych, że nie dojdzie do jego walki z Louisem Greenem (12-2, 7 KO). Pojedynek miał być jedną z głównych atrakcji piątkowej gali Polsat Boxing Night w Warszawie.

Runowski po raz ostatni boksował w grudniu, wygrywając z Michałem Syrowatką. Greene, który ma na koncie wygraną z Łukaszem Wierzbickim, ostatnią walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku.

Główną atrakcją piątkowej imprezy będzie pojedynek Michała Cieślaka z Jurim Kaszinskim. Zwycięzca będzie klasyfikowany na drugim miejscu rankingu IBF wagi junior ciężkiej.

Add a comment

 

Przemysław Runowski (19-1, 5 KO) wygrał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie z Michałem Syrowatką (22-5, 7 KO) na gali Polsat Boxing Night w Warszawie. Pojedynek zakończył się po serii mocnych ciosów "Kosiarza" z lewej ręki.

32-letni Syrowatka bardzo źle reagował na przyjmowane ciosy. Po każdym czystym trafieniu Runowskiego chwiał się na nogach i nie był w stanie unikać kolejnych ataków. W trzecim starciu blisko było zakończenia walki, ale Syrowatka pomimo dużych problemów z równowagą, ostatecznie przetrwał rundę.

Na początku czwartej odsłony Runowski przystąpił to następnego zdecydowanego ataku. 26-latek trafił kilka razy lewym sierpowym, Syrowatka nie potrafił bronić się przed akcjami rywala, a sędzia przerwał pojedynek, ratując pięściarza z Ełku przed ciężkim nokautem. Runowski odniósł jedno z cenniejszych zwycięstw na zawodowych ringach. Dla Syrowatki była to druga kolejna porażka.

Podczas tej samej gali na ring wróciła była mistrzyni świata wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (15-1, 4 KO), która wygrała niejednogłośnie na punkty z debiutującą Różą Gumienną (0-1, 0 KO). Po sześciu rundach dwóch sędziów wskazało na nieznaczną przewagę Piątkowskiej (58-56), zaś trzeci wypunktował remis (57-57).

 

Add a comment

5 grudnia na gali Polsat Boxing Night dojdzie do walki Przemysława Runowskiego (19-1, 4 K) z Michałem Syrowatką (22-4, 7 KO). Przymiarki do tego pojedynku trwały od dłuższego czasu.

Dla Runowskiego będzie to druga walka w tym roku. Swój ostatni pojedynek “Kosiarz” stoczył 17 lipca na gali Babilon Fight Night. Wówczas pokonał on jednogłośną decyzją sędziów debiutującego w zawodowym boksie mistrza FEN i Babilon MMA Daniela Rutkowskiego.

Z kolei Syrowatka swojego ostatniego występu nie może zaliczyć do udanych. 31 lipca na Babilon Fight Night pięściarz z Ełku niespodziewanie przegrał z Finem Oskarim Metzem. Główną atrakcją grudniowej gali będzie pojedynek Michała Cieślaka z Taylorem Mabiką.

Add a comment