onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Łukasz Janik rozpoczyna przy współpracy z MOSiR w podwarszawskich Ząbkach projekt, w ramach którego prowadził będzie darmowe treningi boksu dla dzieci z ostatnich klas szkół podstawowych. Były pretendent do pasa WBC wagi junior ciężkiej w rozmowie z ringpolska.pl opowiedział o swojej inicjatywie. Odpowiedział także na pytania o ewentualną walkę pożegnalną i możliwy pojedynek swoich dwóch dawnych partnerów z sali treningowej - Artura Szpilki i Krzysztofa Włodarczyka.

Add a comment

Były pretendent do mistrzowskich pasów WBC i IBO kategorii junior ciężkiej Łukasz Janik po zakończeniu bokserskiej kariery odnalazł się w roli trenera. "Lucky Look" aktualnie prowadzi zajęcia w podwarszawskich Ząbkach.

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z byłym pretendentem do pasów WBC i IBO wagi junior ciężkiej Łukaszem Jankiem. W rozmowie z ringpolska.pl "Lucky Look" opowiada między innymi o swojej karierze, pracy jako trener i walkach za pieniądze w niemieckich boksbudach.

Add a comment

Dużo dyskusji po sobotniej gali Polsat Boxing Night wywołały okoliczności, w jakich zakończyła się walka w wadze junior ciężkiej pomiędzy Adamem Balskim (10-0, 8 KO) i Łukaszem Janikiem (28-4, 15 KO). "Lucky Look", który przegrał pojedynek przez nokaut, skarżył się, że został trafiony poniżej pasa, a w swoim emocjonalnym wystąpieniu o mało nie zaprezentował kibicom w ERGO Arenie zdecydowanie więcej niż zapewne by sobie życzyli. 

- Patrzcie wszyscy, mam pożyczony suspensor i mam kut*** na wierzchu, kur**! - krzyczał doi mikrofonu rozgoryczony Janik, domagając się rewanżu. 

Zachowanie byłego kolegi z sali treningowej mocno zdziwiło Macieja Miszkinia, będącego aktualnie komentatorem Polsatu Sport. W poniedziałkowym "Puncherze" pięściarz z Sokółki wyraził swoją wątpliwość co do tego, czy Janik nadaje się jeszcze do boksu i skrytykował pomysł ewentualnego rewanżu z Balskim.

- Ja takiego rewanżu w ogóle bym nie chciał, niech Janik najpierw przejdzie jakieś testy, czy on jest zdolny do dalszego boksowania, bo jego zachowanie było mocno kontrowersyjne i niebezpieczny jest w swoim boksie i dla siebie i dla przeciwnika. Janik musi się najpierw uporać ze swoimi demonami, a potem wracać do boksu - ocenił Maciej Miszkiń.

Add a comment

Adam Balski (10-0, 8 KO) znokautował w czwartej rundzie Łukasza Janika (28-4, 15 KO) na gali Polsat Boxing Night w Gdańsku. Przed zakończeniem walki Janik dwukrotnie lądował na deskach.

Pierwsza runda była rozpoznawcza z obu stron. W drugiej Balski odważniej ruszył do przodu i kilka razy mocno trafił Janika. W trzecim starciu Janik po raz pierwszy wylądował na deskach po lewym sierpowym. Pięściarz z Jeleniej Góry nie dał się wyliczyć, ale do końca rundy walczył jedynie o przetrwanie.

Pojedynek zakończył się w czwartej odsłonie po ciosie Balskiego na tułów. Janik sygnalizował, że uderzenie wylądowało poniżej pasa, jednak sędzia Grzegorz Molenda uznał, że cios był prawidłowy i wyliczył byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej. Dla Balskiego była to trzecia tegoroczna wygrana, a Janik tym występem wrócił do sportu po dwuletniej przerwie.

Add a comment

- W ogóle się nie zastanawiałem nad przyjęciem tej walki - mówi portalowi Boxing.pl Łukasz Janik (28-3, 15 KO), który w sobotę na gali Polsat Boxing Night zmierzy się z Adamem Balskim (9-0, 7 KO). Dla byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej będzie to powrót na ring po dwuletniej przerwie.

- Jak tylko dostałem sms-a od Mateusza Borka, z propozycją walki, od razu oddzowniłem i spytałem o to, na jakich to ma się odbyć zasadach. Mi brakuje tej otoczki związanej z boksem. To jest piękny sport i sposób na życie - przekonuje pięściarz z Jeleniej Góry, który w ostatnim zawodowym pojedynku przegrał z Grigorijem Drozdem.

- Nie będę tutaj jednak przygotowany tak, jakbym mógł. Szkoda, że w kontrakcie nie ma zapisu o rewanżu, na wypadek jego zwycięstwa. Gdybym miał dwa miesiące przygotowań do tej walki, to nie dałbym mu szans. Fizycznie pewnie on będzie lepiej przygotowany, ale boksersko lepszy jestem ja - podsumowuje Janik.

Głównym wydarzeniem sobotniej gali będzie pojedynek byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Tomasza Adamka z Solomonem Haumono.

 

Add a comment

24 czerwca na gali Polsat Boxing Night w gdańskiej Ergo Arenie po dwuletniej przerwie na ring wróci były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Łukasz Janik (28-3, 15 KO). Rywalem 31-letniego pięściarza z Jeleniej Góry będzie Adam Balski (9-0, 7 KO). Zdaniem ex-czempiona WBO Krzysztofa Głowackiego pojedynek w jego kategorii wagowej może okazać się interesującym widowiskiem, o ile "Lucky Look" wyjdzie między liny w dobrej formie.

- Bardzo fajna walka, bardzo mi się podoba to zestawienie. Pytanie brzmi, co robił Łukasz Janik. Nie mam pojęcia, w jakiej jest formie, kiedy się dowiedział o tej walce, czy trenował czy nic nie robił. Ciężko mi coś powiedzieć, tym bardziej że on miał teraz operację kolana. Zobaczymy! - stwierdził "Główka", który także wystąpi na gali w Gdańsku. 

Głównym wydarzeniem gali w Gdańsku będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej Tomasza Adamka (50-5, 30 KO) z Solomonem Haumono (24-3-2, 21 KO).

Add a comment

Łukasz Janik (28-3, 15 KO) zawitał do Osady Śnieżka w Łomnicy na sparingi do Tomasza Adamka (50-5, 30 KO). Obaj pięściarze szykują się do występu na gali Polsat Boxing Night w Gdańsku 24 czerwca. Janik zmierzy się z Adamem Balskim (9-0, 7 KO), zaś Adamek za rywala miał będzie Solomona Haumono (24-3-2, 21 KO).

Add a comment

 

24 czerwca na gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie po dwuletniej przerwie na ring wróci były pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej Łukasz Janik (28-3, 15 KO). Rywalem 31-letniego pięściarza z Jeleniej Góry będzie Adam Balski (9-0, 7 KO).

- Pewnie promotorzy Balskiego myślą, że to będzie dla niego łatwa wygrana, ale popełnili błąd. Wrócę w stylu, który zwali z nóg wiele osób i wygram tę walkę - zapowiada "Lucky Look".

Janik po raz ostatni wlaczył w maju 2015 roku, przegrywając w pojedynku o pas mistrzowski WBC z Grigorijem Drozdem. Później jeleniogórzanin miał długą przerwę podczas, której miał trochę problemów zdrowotnych.

- Cztery miesiące temu przeszedłem operację kolana, ale od dwóch miesięcy jestem w treningu. Już od dawna myślałem o powrocie na ring, dlatego ta oferta przyszła w odpowiednim czasie - przekonuje Janik.

Głównym wydarzeniem gali w Gdańsku będzie pojedynek byłego mistrza świata wagi półciężkiej i junior ciężkiej Tomasza Adamka z Solomonem Haumono.

 

Add a comment

Jeden z prekursorów boksu zawodowego w Polsce, były pretendent do pasa WBO wagi lekkiej, Maciej Zegan, stanie prawdopodobnie w narożniku Łukasza Janika (28-3, 15 KO) w walce z Adamem Balskim (9-0, 7 KO) - poinformował Mateusz Borek. 

Starcie mającego na swoim koncie pojedynek o pas WBC kategorii junior ciężkiej Janika z niepokonanym Balskim będzie jedną z atrakcji gali Polsat Boxing Night zaplanowanej na 24 czerwca w Gdańsku. Janik, który po raz ostatni boksował dwa lata temu, w roli rywala Balskiego zastąpił zakontraktowanego wcześniej Vikapitę Meroro. 

Głównym wydarzeniem gdańskiej gali będzie konfrontacja w kategorii ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem (50-5, 30 KO) i  Salomonem Haumono (24-3-2, 21 KO).

Add a comment

Na pytanie, czy Łukasz Janik, który na PBN 7 walczyć będzie z Adamem Balskim w zastępstwie Vikapity Meroro dostarczy więcej emocji, odpowiedź poznamy 24 czerwca w gdańskiej ERGO ARENIE. Oczywiście nigdy nie dowiemy się jak wyglądałby pojedynek Balskiego z Namibijczykiem, więc nie ma sensu się nad tym zastanawiać, ale wygląda na to, że ta nieoczekiwana zmiana może wszystkim wyjść na dobre, a widowisko tylko na tym zyskać.

Życie czasami płata niespodzianki, i tak właśnie było w tym przypadku. Warto przypomnieć, że Meroro (28-6, 14 KO) miał być rywalem naszego ostatniego mistrza świata, Krzysztofa "Główki" Głowackiego na gali w Legionowie, a później przyjął propozycję Mateusza Borka, by walczyć z Adamem Balskim (8-0, 6 KO) na Polsat Boxing Night 7. Dziś już wiemy, że zamiast niego zobaczymy 32 letniego Łukasza Janika (28-3, 15 KO).

"Beast Master" z Windhoek ma bowiem poważne problemy rodzinne, o czym już informowano, zmarł mu ojciec (rak prostaty) i musi zostać w domu, w Afryce. Trochę szkoda, ale gdy okazało się, że może go zastąpić Janik, żal jest mniejszy, a po gali może się okazać, że lepiej nie mogło się zdarzyć. W Gdańsku przyjdzie mu sprawdzić umiejętności Adama Balskiego, który debiutuje na tak prestiżowej imprezie, jaką bez wątpienia jest Polsat Boxing Night. Pięściarz z Kalisza ma 26 lat, 188 cm wzrostu i nikogo się nie boi. Chciałby jak najszybciej mierzyć się z najlepszymi, ale jeszcze za wcześnie na takie wyzwania.

Balski ma niewątpliwy talent, sporo potrafi, więc ktoś tak doświadczony jak sześć lat starszy Łukasz Janik powinien być dla niego wymagającym rywalem. Zobaczymy tylko w jakiej wróci formie. Ostatnią walkę stoczył przecież 22 maja 2015 roku, z Grigorijem Drozdem w Moskwie. Wtedy zastąpił w ostatniej chwili Krzysztofa Włodarczyka, który nie przystąpił do rewanżu z Rosjaninem z powodu choroby. Janik miał bardzo mało czasu na przygotowania (niewiele ponad tydzień, jak dziś mówi), ale takich propozycji się nie odrzuca. Stawką był pas mistrza świata organizacji WBC należący do Drozda, i solidne honorarium, największe w karierze. W Moskwie Janik robił co mógł, ale jak to sam określa: zabrakło zdrowia. Przegrał w 9 rundzie.

Później miał różne pomysły na przyszłość, zarówno w ringu, jak i poza nim. Wyjechał do Irlandii, tam ponoć trenował, nagle zachorował i znalazł się w szpitalu. Opowiadał, że dwa tygodnie leżał w śpiączce. Po powrocie do Polski, w styczniu przeszedł operację kolana. Ma nowe, syntetyczne więzadło krzyżowe przednie i wiarę, że stać go jeszcze na wiele. Szybo wrócił do treningów, choć nie wbiega już na Śnieżkę, jak miał wcześniej w zwyczaju, gdy budował formę przed czekającym go pojedynkiem, bo lekarze zabraniają.

O tym, że zastąpi Vikapitę Meroro, zadecydowało zdarzenie losowe. Długo się nie zastanawiał, gdy Mateusz Borek zaproponował mu zastępstwo. - Trenuję dwa razy dziennie, a w najbliższy poniedziałek poinformuję, kto 24 czerwca stanie w moim narożniku. Występ na PBN 7 traktuję jako wielką szansę i zrobię wszystko, by ją należycie wykorzystać - powiedział mi w telefonicznej rozmowie.

Cały tekst Janusza Pindery na Polsatsport.pl >>

Add a comment