Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) potwierdził w magazynie "W Ringu" w Kanale Sportowym, że wróci na ring jesienią. "Góral" pojawi się na gali organizowanej w Polsce, która odbędzie się we wrześniu lub w październiku.

Będzie to pierwsza z trzech pożegnalnych walk byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych. Adamek kolejne pojedynki ma zamiar stoczyć wiosną oraz latem przyszłego roku. Były czempion wagi półciężkiej i junior ciężkiej nie wyklucza startów w kategorii bridger.

Jutro Adamek zakończy swój kilkudniowy pobyt w Polsce i wróci do Stanów Zjednoczonych. Pierwsza część przygotowań do jesiennej walki odbędzie się w USA, ale w sierpniu "Góral" przeniesie treningi nad Wisłę. W narożniku Polaka ponownie stanie Amerykanin Gus Curren.

Add a comment

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) potwierdził w rozmowie z ringpolska.pl, że jesienią wróci na ring pojedynkiem transmitowanym na antenie TVP Sport. Na jednej walce plany "Górala" się jednak nie kończą...

Add a comment

Tomasz Adamek podczas trwających w Kielcach Targów Boksu  (53-6, 31 KO) zdementował informacje o walce z Popkiem na gołe pięści i zdradził, że otrzymał ofertę powrotu na ring bokserski.

Add a comment

Adamek - Szpilka: Będzie wojna

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) w rozmowie z Martą J.Rawicz z "Super Expressu" wykluczył ewentualny rewanż z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO) w formule MMA. Informacje o przymiarkach do takiego pojedynku pojawiły się swego czasu w polskich mediach.

- To plotka, pierwszy raz słyszę o tym od ciebie. Pytano mnie kiedyś, czy bym nie zawalczył w KSW, ale nie zgodziłem się. To jest zupełnie inny sport niż boks, trzeba by się nauczyć walki w parterze. Mam 45 lat, chcę stoczyć dwie czy trzy bokserskie walki pożegnalne i to na pewno nie z kimś z pierwszej dziesiątki, bo nie jest to mi do niczego potrzebne - stwierdził "Góral".

- Jako sportowiec jestem człowiekiem spełnionym, niczego mi do szczęścia nie brakuje. Niedługo polecę na Florydę na obóz treningowy, ale już teraz jestem w dobrej formie, bo by nie zwariować biegam codziennie po 10 km - dodał były czempion wag półciężkiej i junior ciężkiej. 

45-letni Tomasz Adamek po raz ostatni na zawodowym ringu wystąpił w 2018 roku, przegrywając przed czasem z Jarrellem Millerem. Artur Szpilka, który pokonał Adamka w pojedynku bokserskim w roku 2014, niedawno zadeklarował, że zamierza wyjść do klatki KSW. Rywalem "Szpili" ma być podobno Siergiej Radczenko.

Przeczytaj całą rozmowę z Tomaszem Adamkiem >>

Add a comment

Wasilewski: będę trzymał kciuki za Adamka

Tomasz Adamek potwierdził w rozmowie z Martą Rawicz z "Super Expressu", że wiosną powróci między liny. Wcześniej w tym kontekście padły już data i lokalizacja - 24 kwietnia, Radom. 

- Na wiosnę stoczę pierwszą walkę, a później pożegnalną. Nie wiem jeszcze w jakim mieście, to się ciągle zmienia. Jestem już umówiony z jednym z polskich promotorów, a galę zorganizuje telewizja Polsat. Walczę, bo po pierwsze się nudzę, a po drugie trening i sport to przecież samo zdrowie - powiedział "Góral". 

Adamek skomentował też słowa Andrzeja Wasilewskiego, który w wywiadzie udzielonym Rafałowi Mandesowi stwierdził, że jego powrót "to wstyd".

- Tak, mówili mi, że udzielił jakiegoś wywiadu na mój temat. Ja uważam, że on zazdrości, że nie zawalczę na jego gali. Zapewniam go jednak, że jeszcze dwa razy zobaczy mnie w ringu - zadeklarował były czempion wag półciężkiej i junior ciężkiej.

Cała rozmowa z Tomaszem Adamkiem >>

Add a comment

Dwa dni temu Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że na ring powróci 24 kwietnia na gali organizowanej w Radomiu. Deklarację "Górala" skomentował w mediach społecznościowych radomski MOSiR, oświadczając, że póki co żadna z miejscowych hal nie została zarezerwowana. 

- Spółka MOSiR w Radomiu dementuje informacje podane przez Pana Tomasza Adamka w wywiadzie udzielonym portalowi polsatsport.pl, w którym stwierdził, że Jego powrót na zawodowy ring ma się odbyć podczas gali bokserskiej w Radomiu, zorganizowanej 24 kwietnia 2022 roku. Informujemy, że do tej pory nikt z otoczenia Pana Tomasza Adamka nie kontaktował się z władzami spółki MOSiR w sprawie organizacji gali bokserskiej w kwietniu przyszłego roku czy to w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9 czy też w nowej hali RCS przy ul. Struga 63 - czytamy w komunikacie.

Tomasz Adamek, który niedawno obchodził 45. urodziny,  po raz ostatni boksował październiku 2018 roku, przegrywając przez nokaut w drugiej rundzie z Jarrellem Millerem. W niedzielnym wywiadzie były mistrz świata wag półciężkiej i junior ciężkiej wyznał. że po pojedynku kwietniowym chciałby stoczyć jeszcze jedną walkę, którą pożegnałby się z kibicami na dobre.

Add a comment

Mateusz Borek skomentował na Twitterze informacje o powrocie na ring Tomasza Adamka (53-6, 31 KO), który między linami pojawić ma się 24 kwietnia podczas gali organizowanej przez telewizję Polsat w Radomiu.

- Nie pytajcie mnie o powrót Tomka Adamka. Ja nie mam z tym nic wspólnego. Zrobiliśmy w latach 2017-18 cztery walki. Miał najlepsze przygotowania w życiu. Umówiliśmy się, ze kończymy razem. Po walce z Millerem powiedział mi; Mati, koniec. On nie trenuje normalnie od ponad 3 lat - napisał Borek.

- Teraz widocznie zmienił zdanie. Namówili go na kolejny powrót. W kwietniu. W Radomiu. Gażę zapłaci telewizja. Ciężko będzie o dużą formę w tym wieku, przy takiej przerwie i trzech tygodniach na Florydzie. Rywal pewnie średni, dobrze dobrany i maksymalnie 8 rund. Pojadę kibicować - dodał szef MB Promotions.

Adamek w opublikowanej wczoraj rozmowie z Polską Agencją Prasową oświadczył, że po kwietniowym pojedynku stoczy być może później jeszcze jeden.

Add a comment

24 kwietnia na gali transmitowanej przez telewizję Polsat na ring powróci były mistrz świata wagi junior ciężkiej i półciężkiej Tomasz Adamek (53-6, 31 KO).

- Przeciwnik jeszcze nie jest zakontraktowany, ale to będzie ktoś z wyższej półki z Ameryki. W moim narożniku znów stanie Gus Curren i jeżeli będę się dobrze spisywał na wiosnę, to chciałbym jeszcze stoczyć jedną walkę pod koniec lata lub jesienią. I to już będzie definitywny koniec mojej kariery zawodniczej - zdradził  w rozmowie z PAP "Góral".

Tomasz Adamek, który niedawno obchodził 45. urodziny,  po raz ostatni boksował październiku 2018 roku, przegrywając przez nokaut w drugiej rundzie z Jarrellem Millerem. 

Add a comment