Patronat medialny


 


Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) poinformował w rozmowie z kanałem Infosport - Forbet, że wiosną ma stoczyć walkę pożegnalną podczas gali organizowanej w województwie śląskim. Wydarzenie ma zostać pokazane przez telewizję Polsat.

- Jest coś w planie, ale oczywiście prezes Solorz musi wszystko zatwierdzić. To będzie moje ostatnie wejście do ringu jako pięściarza - powiedział "Góral".

- To będzie gala w województwie śląskim. Nie będzie to walka z rywalem z czołowej dwudziestki, ale chcę pokazać, że w moim wieku potrafię się jeszcze bić. A po wszystkim wezmę mikrofon do ręki i podziękuję za wszystkie lata kibicom - dodał były czempion dwóch kategorii wagowych.

Jeszcze kilka miesięcy temu Adamek zapowiadał, że ma zamiar stoczyć trzy pojedynki pożegnalne. Ostatecznie plany uległy zmianie.

- To nie wszystko ode mnie zależy. Tak jak kiedyś powiedziałem, mam nadzieję, że jeszcze na pożegnanie wrócę. Mam nadzieję, że w tym roku, przed latem, taka walka będzie miała miejsce - podsumował Adamek.

Add a comment

Dariusz Michalczewski nie ma żadnych wątpliwości, że to on może pochwalić się największymi osiągnięciami spośród wszystkich polskich pięściarzy zawodowych.

- Ja byłem najlepszy, Tomek [Adamek] jest daleko za mną, nie ma do mnie podjazdu. Liczby mówią same za siebie. Wszyscy polscy mistrzowie świata razem wzięci mają pewnie maksymalnie połowę obron tytułu co ja. Trudno z tym dyskutować - stwierdził "Tygrys" w rozmowie z "Super Expressem".

Michalczewski jednocześnie z szacunkiem wypowiedział się o Andrzeju Gołocie: - Andrzej był naprawdę najbardziej popularny. Boksował w wadze ciężkiej, w Ameryce, sam wstawałem na jego walki, widziałem te wszystkie największe i najważniejsze pojedynki. To naprawdę było coś wielkiego.

Wspomniany przez Michalczewskiego Adamek latem zapowiadał, że we wrześniu powróci między liny, jednak według informacji ringpolska.pl kibice szybko powrotu "Górala" raczej się nie doczekają.

Cała rozmowa z Dariuszem Michalczewskim na stronie Super Expressu >>

Add a comment

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) potwierdził w magazynie "W Ringu" w Kanale Sportowym, że wróci na ring jesienią. "Góral" pojawi się na gali organizowanej w Polsce, która odbędzie się we wrześniu lub w październiku.

Będzie to pierwsza z trzech pożegnalnych walk byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych. Adamek kolejne pojedynki ma zamiar stoczyć wiosną oraz latem przyszłego roku. Były czempion wagi półciężkiej i junior ciężkiej nie wyklucza startów w kategorii bridger.

Jutro Adamek zakończy swój kilkudniowy pobyt w Polsce i wróci do Stanów Zjednoczonych. Pierwsza część przygotowań do jesiennej walki odbędzie się w USA, ale w sierpniu "Góral" przeniesie treningi nad Wisłę. W narożniku Polaka ponownie stanie Amerykanin Gus Curren.

Add a comment

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) potwierdził w rozmowie z ringpolska.pl, że jesienią wróci na ring pojedynkiem transmitowanym na antenie TVP Sport. Na jednej walce plany "Górala" się jednak nie kończą...

Add a comment

Tomasz Adamek podczas trwających w Kielcach Targów Boksu  (53-6, 31 KO) zdementował informacje o walce z Popkiem na gołe pięści i zdradził, że otrzymał ofertę powrotu na ring bokserski.

Add a comment

Adamek - Szpilka: Będzie wojna

Tomasz Adamek (53-6, 31 KO) w rozmowie z Martą J.Rawicz z "Super Expressu" wykluczył ewentualny rewanż z Arturem Szpilką (24-5, 16 KO) w formule MMA. Informacje o przymiarkach do takiego pojedynku pojawiły się swego czasu w polskich mediach.

- To plotka, pierwszy raz słyszę o tym od ciebie. Pytano mnie kiedyś, czy bym nie zawalczył w KSW, ale nie zgodziłem się. To jest zupełnie inny sport niż boks, trzeba by się nauczyć walki w parterze. Mam 45 lat, chcę stoczyć dwie czy trzy bokserskie walki pożegnalne i to na pewno nie z kimś z pierwszej dziesiątki, bo nie jest to mi do niczego potrzebne - stwierdził "Góral".

- Jako sportowiec jestem człowiekiem spełnionym, niczego mi do szczęścia nie brakuje. Niedługo polecę na Florydę na obóz treningowy, ale już teraz jestem w dobrej formie, bo by nie zwariować biegam codziennie po 10 km - dodał były czempion wag półciężkiej i junior ciężkiej. 

45-letni Tomasz Adamek po raz ostatni na zawodowym ringu wystąpił w 2018 roku, przegrywając przed czasem z Jarrellem Millerem. Artur Szpilka, który pokonał Adamka w pojedynku bokserskim w roku 2014, niedawno zadeklarował, że zamierza wyjść do klatki KSW. Rywalem "Szpili" ma być podobno Siergiej Radczenko.

Przeczytaj całą rozmowę z Tomaszem Adamkiem >>

Add a comment