onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Dwaj czołowi polscy junior ciężcy Mateusz Masternak (36-4, 26 KO) i Michał Cieślak (11-0, 7 KO) będą gośćmi dzisiejszego wydania magazyny sportów walki "Puncher". Emisja w Polsacie Sport News o godz. 20.00.

Masternak i Cieślak to uczestnicy zaplanowanej na 2 kwietnia w Krakowie piątej edycji gali Polsat Boxing Night - pierwszy zmierzy się z Erikiem Fieldsem (24-3, 16 KO), zaś drugiego czeka konfrontacja z Francisco Palaciosem (23-3, 14 KO). Obaj pięściarze w trakcie przygotowań do zbliżającego się występu mieli okazję sparować ze sobą a także z głównym bohaterem krakowskiej imprezy - Tomaszem Adamkiem (50-4, 30 KO).

Były młodzieżowy mistrz świata wagi super piórkowej Krzysztof Cieślak (22-6, 7 KO) rozpoczyna swoją trenerską przygodę. 30-letni "Skorpion" będzie w najbliższym czasie prowadził zajęcia w klubie "Pięściarz" przy ulicy Kondratowicza 25 w Warszawie.

- Zapraszam wszystkich na zajęcia, podczas których będę starał się przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Zapraszam na zajęcia grupowe, jak i treningi indywidualne. Szczegółów należy dowiadywać się z klubie Pięściarz - mówi Cieślak, który jesienią ma zamiar stoczyć pożegnalną walkę bokserską.

- Mój ostatni występ pokazał, że nie mam już zdrowia do tego sportu. Czas poszukać nowej drogi. Chcę pozostać przy boksie, dlatego będę teraz pracował jako trener - zapowiada występujący na zawodowych ringach od 2007 roku Cieślak.

- Doradziłem Krzysztofowi "Skorpionowi" Cieślakowi definitywne zakończenie sportowej kariery - mówi organizator sobotniej gali Tymex Boxing Promotion Mariusz Grabowski, na której ten pięściarz przegrał na punkty z Rumunem Oszkarem Fiko.

- Abstrahując od werdyktu, czy był sprawiedliwy czy też nie, Krzysztof Cieślak powinien zakończyć karierę. Jak na boksera nie jest starym zawodnikiem, ma 30 lat, ale widać, że dawne wypadki drogowe zrobiły swoje. Szkoda jego zdrowia i lepiej aby pożegnał się z pięściarstwem. Rewanż z Fiko? Ale w jakim celu i co miałby nim udowodnić - powiedział Mariusz Grabowski, który dla odmiany zamierza kontynuować współpracę z Damianem Jonakiem.

W głównej walce w Inowrocławiu Damian Jonak wypunktował po 10 rundach Tunezyjczyka Ayouba Nefziego i odniósł już 39 zwycięstwo na zawodowych ringach. - Podczas sobotniej na gali z mojej grupy Tymex najlepiej zaprezentowali się Michał Żeromiński i Ewa Brodnicka. Michał był dobrze przygotowany, a nie przetrenowany jak to się zdarzało. Jego występ wyglądał bardzo obiecujący w perspektywie kolejnych pojedynków. Z kolei Ewa miała najtrudniejszą rywalkę w karierze, bardzo agresywną Włoszkę Gentili. W rankingu boxrec wyprzedziła już Ewę Piątkowską - mówił promotor.

Bardzo możliwe, że do wyczekiwanej walki Ewy Brodnickiej z Ewą Piątkowską dojdzie we wrześniu na Polsat Boxing Night w Łodzi. - My już się zgodziliśmy, czekamy na ruch z drugiej strony. Ale być może usłyszymy, że Ewa Piątkowka ma inne plany - dodał Mariusz Grabowski.

Zadowolony był z debiutu Marcina Siwego oraz drugiego zwycięstwa Michała Leśniaka, znacznie niżej ocenił kolejny występ Nikodema Jeżewskiego. - Waga ciężka wzbudza zainteresowanie, a Marcin Siwy wciąż nie pokazał polskim kibicom na co go stać. Michał Leśniak zdemolował swego przeciwnika, co z jednej strony cieszy, a z drugiej chciałbym zobaczyć go na pełnym dystansie 4, a potem więcej rund. Słabo wypadł Nikodem Jeżewski i musimy znaleźć tego przyczyny - podsumował szef Tymexu.

Za miesiąc - 19 czerwca kolejna gala w Ostrowcu Św. Wydarzeniem będzie kolejna walka wracającego na szczyt w kategorii ciężkiej Mariusza Wacha. Kto będzie jego rywalem? Odpowiedź poznamy podczas czwartkowej konferencji prasowej, o g. 14:30 w hali MOSiR w Ostrowcu.

16 maja walką z Oskarem Fiko (11-11, 9 KO) na gali w Inowrocławiu na ring po ponad rocznej przerwie powróci Krzysztof Cieślak (22-5, 7 KO). "Skorpion" do zbliżającego się pojedynku szykuje się w Warszawie pod okiem trenera Jarosława Soroko.

- Tak naprawdę nie jest to ani powrót, ani pożegnanie - mówi Krzysztof Cieślak (22-5, 7 KO), który 16 maja na gali w Inowrocławiu stoczy pierwszą po ponad rocznej przerwie walkę, krzyżując rękawice z Oskarem Fiko (11-11, 9 KO). Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie będzie to ostatni ringowy występ 29-letniego "Skorpiona".

- Zrobiłem sobie badania, wszystko wyszło dobrze. Trochę odpocząłem i czuję się lepiej niż kilka miesięcy temu. Mam zamiar stoczyć jeszcze dwie lub trzy walki. Decyzję będę podejmował z walki na walkę, ponieważ sam muszę zobaczyć jak mój organizm będzie zachowywał się w ringu. W trakcie przygotowań jest nieźle, ale zobaczymy co pokaże sam pojedynek - przekonuje Cieślak, który ostatni raz boksował w marcu ubiegłego roku.

- Przeciwnik nie jest najmocniejszy, ale po takiej przerwie jest to zrozumiałe. Mam też ustalone z Dariuszem Snarskim, że zaboksuję we wrześniu na organizowanej przez niego gali w Białymstoku. Tam rywal powinien być już trochę poważniejszy. Aktualnie trenuję z Jarosławem Soroko, który będzie stał w moim narożniku podczas walki, wcześniej przygotowywałem się też w klubie Pięściarz na Bródnie - mówi były młodzieżowy mistrz świata wagi super piórkowej.

Szykujący się do występu na gali w Inowrocławiu 16 maja Krzysztof Cieślak (22-5, 7 KO) sparował dziś w warszawskim KnockOut Gymie z przygotowującym się do Mistrzostw Polski Seniorów Markiem Pietruczukiem. Rywalem Cieślaka będzie Rumun Oszkar Fiko (11-11, 9 KO). Mistrzostwa Polski startują za tydzień.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed galą w Inowrocławiu, Mariusz Grabowski ogłosił kartę walk zaplanowanej na 16 maja imprezy.

Przeciwnikiem żegnającego się z zawodowymi ringami Krzysztofa Cieślaka (22-5, 7 KO) będzie Rumun Oszkar Fiko (11-11, 9 KO). W Inowrocławiu kolejny pojedynek stoczy również Ewa Brodnicka (7-0, 2 KO), która skrzyżuje rękawice z Włoszką Monicą Gentili (4-2, 1 KO).

Najważniejsze walki wieczoru poprzedzą m.in. pojedynki Nikodema Jeżewskiego (9-0-1, 5 KO) z Tomislavem Rudanem (3-3-1, 0 KO), Michała Żeromińskiego (7-2, 1 KO) z Ivo Gogosevicem (10-9-1, 5 KO) oraz Marcina Siwego (10-0, 4 KO) z Vjekoslavem Bajicem (9-10, 3 KO).


Najnowsze komentarze