Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

- Jestem przekonany, że doczekam się walki w najmocniejszych pięściarskich krajach Anglii lub Stanach Zjednoczonych. Grupa KnockOut Promotions jako jedyna w Polsce potrafi doprowadzić zawodników do dużych zagranicznych pojedynków - mówi Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO), który dołączył do teamu prowadzonego przez Andrzeja Wasilewskiego i Jacka Szelągowskiego.

W nowych barwach Kamil Gardzielik, brązowy medalista Igrzysk Sportów Walki 2010 i ćwierćfinalista Igrzysk Europejskich 2015, zadebiutuje 24 czerwca na gali KnockOut Boxing Night 22 w Kielcach. Spotka się z Hiszpanem Jose Manuelem Lopezem Clavero (16-17-1, 5 KO). - Nastąpiła bardzo ważna zmiana w mojej karierze sportowej. Obecność w KnockOut Promotions oznacza, że będę prowadzony do „czegoś”. Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Stałem się wolnym zawodnikiem, po tym kiedy okazało się, że grupa GIA rezygnuje z boksu zawodowego i nie zrealizuje naszej umowy. Po krótkiej rozmowie z panami Andrzejem Wasilewskim i Jackiem Szelągowskim wiedzieliśmy czego oczekujemy od siebie i jak ma wyglądać nasza współpraca - powiedział Kamil Gardzielik.

29-letni pięściarz pochodzący z powiatu tureckiego ma świetny rekord 14-0. - Najlepszą walkę stoczyłem w rodzinnych stronach, w Turku wygrałem wysoko na punkty z Joelem Julio. Uważam, że toczę pojedynki na fajnym poziomie sportowym i dobrze się je ogląda. Brakuje "kropki nad i", czyli wykończenia i nad tym pracujemy - powiedział Kamil Gardzielik.

Oceniając Hiszpana Lopeza Clavero i najbliższą przyszłość, dodał: - Walczył z niepokonanymi rywalami, więc nie są mu straszni bokserzy z zerem po stronie porażek. To doświadczony pięściarz, choć bez wielkich osiągnięć. Na pewno go nie zlekceważę, bo mam swoje cele i do nich dążę. Najważniejsze, że wraca do boksu, natychmiast po podpisaniu umowy. I jeśli zwyciężę w dobrym stylu to na jesieni czeka mnie ciekawa walka. Do tego tematu usiądziemy po gali w Kielcach.

Ale też Kamil Gardzielik mówił o swojej 6-letniej profesjonalnej karierze. - Zacząłem od występu na gali promotora Arkadiusza Wełny z Kalisza. Później byłem związany menedżersko z Tomkiem Turkowskim. Podpisałem kontrakt z grupą Fight Events. Toczyłem również walki na galach Włodzimierza Rzadkiewicza z Poznania. Następnie po jednej na galach Babilon Promotions oraz MB Promotions. Potem byłem w GIA Boxing Promotions. Moim trenerem na początku kariery zawodowej był trener Dariusz Kasprzak z Konina. Następnie współpracowałem z Andrzejem Liczikiem i Karolem Kosakiem od przygotowania fizycznego i tak jest do tej pory. Na sali pomaga również Jurek Baraniecki.

Rywalizujący w kategorii średniej trafił w KnockOut Promotions do bardzo dobrych pięściarzy tej wagi Macieja Sulęckiego, Kamila Szeremety, Fiodora Czerkaszyna i Rafała Wołczeckiego. - Z trzema pierwszymi mam po kilkadziesiąt cennych rund sparingowych. Wszyscy oni należą do światowej czołówki. Wiem, że i mnie stać na dobre zagraniczne walki. A czy w wadze średniej, czy niższej junior średniej, to się okaże. Dalej muszę ciężko zasuwać na treningach i walczyć o swoje - stwierdził Kamil Gardzielik. W głównej walce KnockOut Boxing Night 22 Michał Cieślak (21-2, 15 KO), dwukrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej (WBO i WBC), spotka się z Niemcem Enrico Koellingiem (28-4, 9 KO). W Kielcach wystąpi także między innymi Laura Grzyb (6-0, 3 KO), która zmierzy się z niepokonaną Kanadyjką Vallieres Bisson (5-0, 1 KO). Z kolei Piotr Łącz (3-0, 3 KO) zmierzy się z Francuzem Morganem Dessaux (6-10, 5 KO).

Add a comment

Boksujący w kategorii średniej Kamil Gardzielik (14-0, 3 KO) i występujący w wadze półciężkiej Jan Czerklewicz (7-1, 2 KO) zasilili szeregi grupy KnockOut Promotions. 

Pięściarze trenujący pod okiem Andrzeja Liczika wcześniej reprezentowali barwy stajni GIA Boxing Promotions, która kilkanaście dni temu zakończyła swoją działalność. Daty kolejnych walk Gardzielika i Czerklewicza nie zostały jeszcze ogłoszone. 

Add a comment

Dziś na gali Challenger's Boxing Night by GIA  w Nowym Sączu kolejny pojedynek stoczy Kamil Gardzielik (13-0, 3 KO). Rywalem podopiecznego Andrzeja Liczika będzie Nicolas Luque Palacios (12-8-1, 1 KO).

Add a comment

Nicolas Luque Palacios (12-8-1, 1 KO) będzie przeciwnikiem Kamila Gardzielika (13-0, 3 KO) podczas gali Challenger‘s Boxing Night by GIA 3, która odbędzie się 6 listopada w Nowym Sączu.

Dla 29-latka, który ostatnio miał okazję przebywać na sparingach na Wyspach Brytyjskich, będzie to trzeci tegoroczny występ. W ostatnim pojedynku Gardzielik wygrał na punkty z Joelem Julio.

W Nowym Sączu wystąpi także Łukasz Pławecki (3-0, 1 KO), który zmierzy się ze Słowakiem Radoslavem Estocinem (8-2, 3 KO). Głównym wydarzeniem imprezy będą pojedynek Krzysztofa Włodarczyka (59-4-1, 39 KO) z Argentyńczykiem Maximiliano Jorge Gomezem (29-5, 13 KO). Transmisja w TVP Sport.

Add a comment

W walce wieczoru sobotniej gali Challenger's Boxing Night by GIA Kamil Gardzielik (12-0, 3 KO) pewnie pokonał na punkty Tomasa Andresa Reynoso (13-7-1, 3 KO).

Podopieczny Andrzeja Liczika całkowicie zdominował rywala z Argentyny, wygrywając każdą z rund. Gardzielik często prezentował ciekawe rozwiązania techniczne i parę razy zamroczył Reynoso. 

Najbliżej rozstrzygnięcia pojedynku przed czasem pięściarz GIA był w szóstej rundzie, gdy czysto trafił mocnym ciosem na korpus, jednak - podobnie jak i przy kilku innych okazjach - Polakowi zabrakło nieco zdecydowania, by postawić "kropkę nad i". Ostatecznie po ośmiu odsłonach sędziowie punktowali zgodnie 80-72, 80-72, 80-72. 

Add a comment

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Kamilem Gardzielikiem (11-0, 3 KO), który dziś na gali Challenger's Boxing Night by GIA zmierzy się zTomasem Andresem Reynoso (13-6-1, 3 KO). Transmisja z imprezy w TVP Sport.

Add a comment

Już w sobotę odbędzie się pierwsza gala nowego cyklu Challenger's Boxing Night, organizowana przez Gia Boxing Promotions. Transmisja boksu na żywo w TVP Sport oraz online. W najważniejszym pojedynku wieczoru Kamil Gardzielik zmierzy się z Argentyńczykiem Tomasem Andresem Reynoso. 

W sobotę w warszawskim hotelu Hilton dojdzie do dziewięciu pojedynków zawodowców. W walce wieczoru zaprezentuje się niepokonany Kamil Gardzielik (11-0, 3 KO). W swoim ostatnim pojedynku Polak pokonał w grudniu podczas Knockout Boxing Night Extra wyraźnie na punkty Davida Bency'ego z Nikaragui. Teraz czeka go potyczka w wadze średniej z Tomasem Andresem Reynoso (13-6-1, 3 KO). Polak podczas piątkowej ceremonii ważenia okazał się cięższy od Argentyńczyka (72,4 - 71,7 kg).

Wcześniej walki z zagranicznymi pięściarzami stoczą Przemysław Zyśk (14-0, 4 KO) oraz Kamil Bednarek (6-0, 3 KO). Przeciwnikiem tego pierwszego będzie inny Argentyńczyk Jose Luis Castillo (9-4-1, 6 KO), a drugiego Włoch Giuliano Natalizi (5-1, 1 KO).

Gala Challenger's Boxing Night - szczegóły transmisji:
Kiedy: sobota 10 kwietnia, godz. 19:10
Gdzie: 19:00 tvpsport.pl, aplikacja mobilna, TVP HBB, 20:55 TVP Sport (powtórka pierwszych walk po zakończeniu gali)
Komentarz: Piotr Jagiełło, Grzegorz Proksa
Prowadząca studio: Sylwia Dekiert
Goście w studio: Maciej Miszkiń
Reporter: Maciej Barszczak

Add a comment

 

Kamil Gardzielik (11-0, 3 KO) i Tomas Andres Reynoso (13-6-1, 3 KO) stanęli naprzeciw siebie podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą Challenger's Boxing Night by GIA. Impreza odbędzie się w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie.

Dla obu pięściarzy będą to pierwsze tegoroczne występy. Transmisja w TVP Sport oraz Tvpsport.pl w sobotę od godz. 21.00.

Oficjalne wyniki ważenia:
Konrad Kaczmarkiewicz (76,7 kg) - Valentyn Zbrozhek (75,6 kg)
Paweł Żarnoch (66,4 kg) - Volodymyr Yeromenko (66,4 kg)
Aleksander Berezewski (66,3 kg) - Mykola Sereda (66,6 kg)
Bartłomiej Szczęsny (89,5 kg) - Ivan Lysytsia (90,4 kg)
Filip Pham Hong (63,7 kg) - Ondrej Schilder (63,3 kg)
Jan Czerklewicz (80,2 kg) - Bosko Misić (79,9 kg)
Kamil Bednarek (76,4 kg) - Giuliano Natalizi (76,5 kg)
Przemysław Zyśk (70,8 kg) - Jose Luis Castillo (67,7 kg)
Kamil Gardzielik (72,4 kg) - Tomas Andres Reynoso (71,7 kg)

Add a comment

10 kwietnia odbędzie się gala Challenger's Boxing Night by GIA. W pojedynku wieczoru imprezy transmitowanej przez TVP Sport Kamil Gardzielik (11-0, 3 KO) zmierzy się z Tomasem Reynoso (13-6-1, 3 KO).

Add a comment

10 kwietnia w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton odbędzie się gala Challenger's Boxing Night by GIA. W pojedynku wieczoru Kamil Gardzielik (11-0, 3 KO) zmierzy się z Tomasem Reynoso (13-6-1, 3 KO).  Challenger's Boxing Night to nowa seria imprez pięściarskich organizowanych przez grupę GIA Boxing Promotions, w kooperacji z KnockOut Promotions i TVP Sport. 

- Pomysł projektu Challengers powstał w zeszłym roku, gdy zastanawialiśmy się z Andrzejem Wasilewskim nad koncepcją, która byłaby alternatywą dla tego, co on robi - opowiada szef grupy GIA Mariusz Goetze. - Gale KnockOutu to pięściarze utytułowani albo zaawansowani w swojej karierze, a my postanowiliśmy stworzyć platformę dla ekspozycji młodych chłopaków. Mamy w grupie teraz zawodników 21-letnich, 23-latków. Jedynie Kamil Gardzielik jest starszy, ma 28 lat. Nasz projekt opiera się na zawodnikach młodych, którzy mają ambicję stać się "prospektami" - a czy im się uda, czas pokaże.

- Na galach Challengers występować będzie młodzież, a karty walk uzupełnią pięściarze bardziej doświadczeni, głównie grupy KnockOut Promotions, by w main evecnie lub co-main evencie mieć "większe" nazwiska. Plany mamy ambitne, bo celujemy w minimum cztery gale w 2021 roku - deklaruje Goetze, który 10 kwietnia liczy na udany występ lidera swojej stajni.

- Wierzę, że Kamil Gardzielik pokaże swój talent i potencjał. Pech chciał, że w ostatnich dwóch latach stoczył zaledwie dwie walki i przez to niestety mocno zardzewiał, stąd w grudniowym pojedynku w Łodzi nie mógł zaprezentować pełni swoich możliwości. Teraz mocno przepracował cztery miesiące pod okiem Andrzeja Liczika wspólnie z Arturem Szpilką i Michałem Cieślakiem i myślę, że ta praca przyniesie efekt - mówi szef GIA Boxing Promotions. 

Pełna karta walka gali Challenger's Boxing Night by GIA (transmisja w TVP Sport): Kamil Gardzielik (11-0, 3 KO) z Tomas Reynoso (13-6-1, 3 KO), Kamil Bednarek (6-0, 3 KO) - Giuliano Natalizi (5-1, 1 KO), Przemysław Zyśk (14-0, 4 KO) - Jose Luis Castillo (9-4-1, 6 KO), Jan Czerklewicz (5-1, 1 KO) - Bosko Misic (20-14, 16 KO), Barłomiej Szczęsny (2-0, 0 KO) - Iaan Lysytsia (6-18, 4 KO), Filip Phan Hong (2-0, 2 KO) - Ondrej Schilder (1-1, 1 KO), Paweł Żarnoch (1-0, 0 KO) - Wołodimir Yeromenko (1-0, 0 KO), Aleksander Bereżewski - Mykola Sereda (1-4, 0 KO), Konrad Kaczmarkiewicz (1-0, 1 KO) - TBA.

Add a comment