Patronat medialny


 


Judy Waguthii (17-9-4, 5 KO) będzie rywalką byłej mistrzyni świata wagi super półśredniej Ewy Piątkowskiej (15-1, 4 KO) podczas zaplanowanej na 14 maja gali Polsat Boxing Night. Pojedynek zakontraktowano na sześć rund.

Pochodząca z Kenii Waguthii po raz ostatni boksowała w czerwcu 2019 roku. Rywalka Polki ma na koncie m.in. pas WBC Silver kategorii super lekkiej. Piątkowska ostatni pojedynek stoczył w grudniu.

Główną atrakcją majowej gali będzie walka Michała Cieślaka z Jurim Kaszinskim. Pojedynek ma mieć status eliminatora do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej.

Add a comment

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) poinformowała w mediach społecznościowych o finale zmagań sądowych z Ewą Brodnicką (19-1, 2 KO), którą oskarżyła o atak za kulisami gali "Adamek - Haumono" w Gdańsku.

"Sąd uprawomocnił wyrok przeciwko Brodnickiej. Nasz geniusz zbrodni usłyszał wyrok 4 miesięcy ograniczenia wolności. Oprócz tego musi mnie przeprosić na łamach portali bokserskich i wypłacić zadośćuczynienie. Sprawa dotyczy oczywiście zaatakowania mnie po gali boksu w Ergo Arenie. Pamiętajcie! Wypieranie się tego, że podeszło się do kogoś, uderzyło i uciekło w budynku naszpikowanym kamerami to NIE jest dobry pomysł. Jestem zadowolona z wyroku sądu, czekam na przeprosiny i przelew. A Ewie życzę owocnych prac społecznych." - napisała Piątkowska.

Add a comment

Była mistrzyni świata federacji WBC Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) poinformowała w mediach społecznościowych, że ostatecznie nie dojdzie do jej debiutu w MMA zaplanowanego na 13 lutego podczas gali organizowanej przez Marcina Najmana.

"Niestety na gali MMA-VIP wystąpię tylko w studiu. Na sparingu doznałam kontuzji, której nie wyleczę całkowicie w 3 tygodnie. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i do zobaczenia 13 lutego!" - napisała "Tygrysica".

Podczas lutowej imprezy, której główną atrakcją będzie starcie Marcina Najmana z "Taxi Złotówą", zaprezentują się m.in. Przemysław Opalach i Marcin Rekowski.

Add a comment

Ewa Piątkowska będzie walczyła z Różą Gumienną na gali Polsat Boxing Night. Była mistrzyni świata w boksie w przyszłym roku chce zadebiutować w MMA, jest w trakcie rozmów z Fame MMA. Nie wyklucza też walki na gołe pięści. Mało wrażeń? Ewa lubi broń i bierze udział w programie strzeleckim. – Zawsze chciałam mieć swoje pistolety – mówi w rozmowie z PoGongu.

Jak to się stało, że znalazłaś się w karcie walk gali Polsat Boxing Night?
Ewa Piątkowska: Faktycznie jest to nieoczywisty kierunek, bo przez ostatnie lata walczyłam w TVP. Miałam jeszcze dwie inne propozycje na ten rok, w tym ofertę pojedynku w MMA, ale wybrałam walkę z Różą Gumienną, bo to była najatrakcyjniejsza oferta.

To prawda, że miałaś ofertę z Fame MMA?
Tak, jestem w trakcie rozmów z tą federacją. Rozmawiamy o moim debiucie na początku przyszłego roku. Oczywiście nie będę walczyła z celebrytkami ani z dziewczynami, które nigdy nie miały do czynienia ze sportem. Federacja chce mnie zestawić z doświadczoną zawodniczką z jakiegoś innego sportu walki niż boks.

Wielu osobom Fame MMA kojarzy się z patologicznymi postaciami. Nie pasujesz mi do tego towarzystwa.
Moim zdaniem w Fame MMA wszystko idzie w dobrym kierunku. Jest tam dużo show i czasami widzimy poziom, który nie pasuje wielu osobom. Z drugiej strony trzeba przyznać, że na tle innych federacji MMA, czy w ogóle wszystkich sportów walki w Polsce, Fame MMA radzi sobie niesamowicie. Żadna polska federacja nie sprzedaje tyle PPV co Fame MMA. Dlatego uważam, że warto się z nimi związać.

Dostałaś oferty od innych polskich federacji MMA?
Rozmawiałam też z typowo sportowymi federacjami, ale oferta z Fame MMA jest najlepsza. Oprócz pieniędzy liczy się też oglądalność, a pod tym względem Fame MMA jest bezkonkurencyjny.

Nadal jesteś związana kontraktem z grupą KnockOut Promotions?
Cały czas mam ważny kontrakt i jak dostaję jakąś propozycję z zewnątrz, to ustalam z moim promotorem, czy warto ją przyjąć.

Pełna treść artykułu na Pogongu.pl >>

Add a comment

5 grudnia na gali Polsat Boxing Night na ring wróci była mistrzyni świata WBC wagi super półśredniej Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO). "Tygrysica" skrzyżuje rękawice z debiutującą w boksie zawodowym Różą Gumienną.

36-letnia Piątkowska stoczy w ten sposób drugą tegoroczną walkę. W czerwcu pięściarka z Warszawy wygrała po raz drugi w karierze z Kariną Kopińską. Gumienna do tej pory toczyła walki w MMA i kickboxingu.

Główną atrakcją tej gali będzie pojedynek Michała Cieślaka z Taylorem Mabiką. Kibice zobaczą także starcie Przemysława Runowskiego z Michałem Syrowatką.

Add a comment

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) potwierdziła, że wkrótce zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. "Tygrysica" zamierza jednak łączyć występy w klatce, z pojedynkami bokserskimi. 

- Regularność startów to podstawa. Jeśli będę toczyła walki w boksie, MMA i być może jeszcze trzeciej formule, bo jest taka szansa, to mój kalendarz będzie wyglądał zupełnie inaczej. Moja pierwsza zawodowa walka MMA zaplanowana jest na marzec - powiedziała 36-latka w rozmowie z TVP Sport.

- Kiedy tylko ogłosiłam, że walczę w marcu, to natychmiast zgłosiły się trzy bardzo dobre zawodniczki: Magdalena Loska, Róża Gumienna i Marta Wieliczek. Chętnie zmierzę się z każdą z nich - mówi Piątkowska.

Polka ma zamiar podążyć drogą m.in. Holly Holm i Amandy Serrano, które występują na galach różnych dyscyplin. Kolejny bokserski pojedynek "Tygrysica" może stoczyć w grudniu.

- Pojawiła się ciekawa oferta walki bokserskiej w grudniu. Jeszcze nie zostało to potwierdzone, ale jest to możliwe - podsumowuje 36-latka.

Add a comment

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, była mistrzyni świata federacji WBC Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO), zamierza spróbować swoich sił w MMA i zrezygnowała z występu 4 grudnia w Pałacu Konary.

Piątkowska była gościem ostatniej gali FAME MMA, jednak udziału popularnej "Tygrysicy" w imprezach federacji organizującej walki internetowych celebrytów nie ogłoszono.  Zawodniczka KnockOut Promotions pomagała natomiast w sparingach gwieździe FAME-u Marcie Linkiewicz.

W ostatnim czasie decyzję o rezygnacji z boksu na rzecz mieszanych sztuk walki podjął także Izuagbe Ugonoh, który ma już za sobą zwycięski debiut na gali KSW.

Add a comment

Marta Linkiewicz, internetowa celebrytka i zawodniczka federacji FAME MMA zdradziła, że w przygotowaniach do najbliższej się walki pomaga jej Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO).

- To prawda, Ewa jest moją sparingpartnerką, z czego bardzo się cieszę, bo Ewa jest mistrzynią świata w boksie i uważam, że wielu rzeczy może mnie nauczyć - stwerdziła "Linkimaster", która do klatki wyjdzie 5 września.

Warto przypomnieć, że wcześniej w kontekście sobotniej sie gali FAME MMA pojawiały się doniesienia o propozycji wspólnych treningów Popka z Mariuszem Wachem.

Ewa Piątkowska po raz ostatni boksowała w czerwcu, pokonując na punkty w Konarach Karinę Kopińską.

Add a comment

Jak poinformowała w mediach społecznościowych Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO), zapadł wyrok (póki co nieprawomocny - red.) w sprawie, jaką "Tygrysica" wytoczyła Ewie Brodnickiej (19-0, 2 KO) w 2017 roku, kiedy to po gali w Gdańsku aktualna mistrzyni WBO wagi super piórkowej miała rzekomo zatakować swoją byłą rywalkę pięściami. Treść komunikatu opublikowanego przez Piątkowską poniżej.

"Kilka dni temu zapadł wyrok w sprawie przeciwko Ewie Brodnickiej. Była oskarżona o to, że po gali bokserskiej w Ergo Arenie podeszła do mnie w towarzystwie ochrony, uderzyła mnie pięścią w twarz i uciekła. Sąd I instancji uznał Brodnicką za winną zarzucanego jej czynu. Zasądzona kara przed uprawomocnieniem wyroku obejmuje ograniczenie wolności, zamieszczenie przeprosin w mediach oraz wypłacenie zadośćuczynienia.

Po zdarzeniu, do którego doszło w 2017 roku, Brodnicka twierdziła w rozmowach z mediami, że taka sytuacja nie miała miejsca i wszystko sobie wymyśliłam. Nagrania monitoringu i relacje świadków nie pozostawiły jednak wątpliwości. Mam nadzieję, że wyrok skazujący spełni swoją funkcję społeczną. Bywa, że osoby lub instytucje odpowiedzialne za socjalizację nie sprawdzają się w swojej roli i to sąd musi wychowywać obywateli. Oby po tym doświadczeniu Ewa nie hańbiła już naszej pięknej dyscypliny takimi zachowaniami, które szkodzą całemu środowisku."

Add a comment