onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

10 grudnia na gali organizowanej we Wrocławiu dojdzie do walki Łukasza Maćca (23-3-1, 5 KO) z Mykolą Vovkiem (12-1, 8 KO) - poinformował na Twitterze Tomasz Babiloński, jeden z organizatorów imprezy.

27-letni Maciec ostatni pojedynek stoczył w kwietniu, wygrywając z Jeremym Ramosem. Mieszkający na Śląsku Vovk w ubiegłym tygodniu niespodziewanie pokonał Krzysztofa Kopytka, odnosząc największy sukces na zawodowych ringach.

We Wrocławiu drugi tegoroczny start zaliczy także m.in. boksujący w kategorii super lekkiej Konrad Dąbrowski (8-1, 1 KO), jednak nazwisko jego rywala nie zostało jeszcze potwierdzone.

Boksujący w kategorii super półśredniej Łukasz Maciec (23-3-1, 5 KO) rozpoczął przygotowania do kolejnej walki i czeka na dokładny termin powrotu na ring. 27-latek, który ostatni raz boksował w kwietniu, bardzo chętnie skrzyżowałby rękawice z Patrykiem Szymańskim (17-0, 9 KO) lub jego niedawny rywalem Jose Antonio Villalobosem (9-2-2, 5 KO).

 Ostatni raz widzieliśmy cię w ringu w kwietniu, co się z tobą dzieje od tego czasu?
Łukasz Maciec: Po walce zrobiłem sobie odpoczynek, a teraz już zacząłem przygotowania do kolejnego występu i czekamy na konkrety.
 
Zobaczymy cię na ringu jeszcze w tym roku?
Mam nadzieję, że tak. Bardzo chętnie zaboksowałbym z Villalobosem, ostatnim rywalem Patryka Szymańskiego. Przyjechał do Polski, postawił się i stoczył widowiskową walkę z Patrykiem. Nasza walka na pewno nie byłaby nudna, a ja mógłbym się sprawdzić na tle tego samego rywala co Patryk i zobaczyć w którym miejscu obaj jesteśmy.
 
Chcesz w ten sposób skusić do walki Szymańskiego?
Jeśli wygrałbym z Villalobosem, to bardzo chętnie wyjdę do ringu z Patrykiem. Moglibyśmy sobie udowodnić, kto w naszej kategorii jest numerem jeden w Polsce.
 
Masz już chyba Szymańskiego na celowniku od dłuższego czasu.
To prawda, chciałbym takiej walki i nie ukrywam tego. Byłem na ostatniej gali Polsat Boxing Night i po walce podszedłem do Patryka i przypomniałem mu o tym. Wiadomość na pewno została dostarczona. Sportowo, to dla nas obu byłby wartościowy sprawdzian, a kibice też by się nie zawiedli. Żaden z nas nie unika walki.
 
Kiedy byłbyś gotowy na taki pojedynek?
Czekam tylko na datę, przyśpieszam z treningami, ustawiam sobie odpowiednią dietę, terminy i możemy boksować.
 
Przez ostatnie miesiące nie otrzymywałeś żadnych propozycji walk?
Jakiś czas temu przymierzaliśmy się do jednego pojedynku, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Żadnych konkretnych, atrakcyjnych propozycji nie było.

Łukasz Maciec (23-3-1, 5 KO) zdradził w rozmowie z ringpolska.pl, że chciałby walczyć ze zwycięzcą dzisiejszego pojedynku pomiędzy Patrykiem Szymańskim (15-0, 9 KO) i Wilkym Campfortem (21-2, 12 KO). 27-latek z Lublina nie widzi wyraźnego faworyta w konfrontacji Polaka z Amerykaninem.

- Z jednej strony kibicuję Patrykowi, ale tak naprawdę to będzie dla niego trudna walka. Myślę, że Patryk powinien sobie poradzić, choć będzie to dla niego trudny sprawdzian. Zobaczymy jak Campfort podejdzie do tego pojedynku - prognozuje Maciec, który ostatni raz boksował w kwietniu, wygrywając na punkty z Jermemym Ramosem.

- Bardzo chciałbym walki ze zwycięzcą tego pojedynku. Tak naprawdę myślę o walce z Szymańskim od dłuższego czasu, a jeśli wygra z Campfortem, to taki pojedynek będzie miał sportowy sens dla nas obu. Jesienią planowane są w Polsce duże gale i moim zdaniem kibice chętnie zobaczyliby takie zestawienie Aktualnie trenuje raz dziennie i czekam na jakieś wiadomości od promotorów - mówi zawodnik grupy Sferis KnockOut Promotions.

Walka Szymański - Campfort poprzedzi główne wydarzenie gali PBC organizowanej w Reading w stanie Pensylwania. Galę pokaże na żywo telewizja Fightklub.

Łukasz Maciec (23-3-1, 5 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Jeremy Ramosa (9-4, 4 KO) na gali PBC w Nowym Jorku. Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 77-74 i dwukrotnie 79-73 dla Polaka.

Maciec był lepszy od Amerykanina niemal w każdej rundzie, pokazując swoją szybkość i wszechstronność. Tym samym pięściarz z Lublina udanie wrócił na rind po ubiegłorocznej przegranej z Hugo Centeno Jr.

W sobotę na gali PBC w Nowym Jorku pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Łukasz Maciec (22-3-1, 5 KO), który zmierzy się z Jeremym Ramosem (9-3, 4 KO). Pięściarz z Lublina od kilku dni przebywa już w USA, gdzie szlifuje formę przed występem w hali Barclays Center.

Amerykanin Jeremy Ramos (9-3, 4 KO) będzie rywalem Łukasza Maćca (22-3-1, 5 KO) podczas sobotniej gali Premier Boxing Champions w Nowym Jorku. Pojedynek zakontraktowano na osiem rund.

- Wiem, że Maciec stoczył większość swoich walk w Polsce i jest zawodnikiem, który idzie do przodu. Zobaczymy co potrafi. Walka na takiej gali na pewno będzie czymś interesującym - stwierdził Ramos, który zawodowo boksuje od marca 2012 roku.

Pięściarz z USA ostatni raz boksował w styczniu, z kolei dla Macća będzie to pierwszy występ od wrześniowej porażki z Hugo Centeno. Podczas tej samej gali Krzysztof Głowacki będzie bronił tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej w pojedynku ze Stevem Cunninghamem.

16 kwietnia na gali w Nowym Jorku pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy Łukasz Maciec (22-3-1, 5 KO). Nazwisko rywala 26-letniego pięściarza grupy Paco Team Lublin i Sferis KnockOut Promotions nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

- Do tego terminu przygotowywałem się już od jakiegoś czasu. Teraz zostało to oficjalnie potwierdzone, więc bardzo się cieszę i trenuję jeszcze mocniej. Mam za sobą obóz w Zakopanem i pierwszy sparing - mówi Maciec, który ostatni raz boksował we wrześniu, przegrywając z Amerykaninem Hugo Centeno. Kwietniowy występ Maćca został zakontraktowany w limicie do 150 funtów.

- W końcu zaboksuję w swoim limicie. W pojedynku z Centeno nie boksowałem w swoim limicie, ale czułem, że mimo wszystko mogę go pokonać. Teraz jestem otwarty na każdego w mojej kategorii wagowej. W najbliższych tygodniach będę dzielił swoje przygotowania na Warszawę i Lublin, a do Stanów Zjednoczonych mamy wylecieć 8 kwietnia - tłumaczy Maciec.

Podczas tej samej gali do pierwszej obrony tytułu mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej przystąpi Krzysztof Głowacki, który skrzyżuje rękawice ze Stevem Cunninghamem.

Wiosną na ring ma powrócić były pretendent do tytułu mistrza Unii Europejskiej i międzynarodowy mistrz Polski wagi półśredniej Łukasz Maciec (22-3-1, 5 KO). 26-latek z Lublina ostatni raz boksował we wrześniu, przegrywając na gali organizowanej w USA z Hugo Centeno. Niewykluczone, że kolejny pojedynek Maciec także stoczy w Stanach Zjednoczonych.

26-letni Łukasz Maciec (22-3-1, 5 KO) rozpoczyna przygotowania do kolejnego zawodowego startu. Pięścarz z Lublina nie zna jeszcze dokładnej daty następnej walki, ale chętnie wróciłby do odwołanej walki z byłym mistrzem Europy Rafałem Jackiewiczem (47-14-2, 22 KO).

- Już prawie dwa lata minęły od momentu, kiedy miało dojść do naszego pojedynku. Rafał wtedy doznał kontuzji i wycofał się. Ja chętnie wrócę do tego pomysłu i mam nadzieję, że jemu starczy odwagi, żeby niedługo wyjść ze mną do ringu - mówi Maciec, który rozpoczął dzisiaj z grupą Sferis KnockOut Promotions obóz w Zakopanem.

- Czytałem, że Rafał obawia się, że jego rewanż z Michałem Syrowatką może nie dojść do skutku. Ze mną nie będzie miał takich obaw. Dodaktowo nie musiałby zrzucać tylu kilogramów, bo mi limit w takiej walce jest w zasadzie obojętny. Najniżej zejdę do 67 kg, a wszystko co wyżej po prostu akceptuję - przekonuje popularny "Gruby", który ostatni raz boksował we wrześniu ubiegłego roku, przegrywając na punkty z Hugo Centeno Jr.

- Wierzę, że to jest walka, która zainteresuje kibiców. Rafał już dawno twierdził, że chętnie wyjdzie ze mną do ringu, więc mam nadzieję, że nie rzuca słów na wiatr. Ja z przyjemnością rozwalę Jackiewicza w ringu - kończy Maciec.


Najnowsze komentarze