Patronat medialny


 


Bokserskie środowisko nie szczędzi surowych opinii Jermellowi Charlo (35-2-1, 19 KO) po przegranej walce z Saulem Alvarezem (60-2-2, 39 KO). Amerykaninowi zarzuca się brak woli walki i pasywność w konfrontacji z "Canelo".

W gronie krytyków Charlo znalazł się m.in. Terence Crawford (40-0, 31 KO), z którym bardzo chętnie zmierzyłby się czempion WBA, WBC i IBF kategorii superpółśredniej w swoim kolejnym występie.

- Wypadłeś smutno. Nawet nie próbowałeś wygrać, próbowałeś tylko przetrwać. Wstydź się! Wykreślam Charlo ze swojej lity życzeń. Wyszedł i dał się zlać Canelo, jakby to był jego tatuś. Nie stawiał mu żadnego oporu - napisał na Twitterze lider rankingów P4P.

Add a comment

30 września na gali organizowanej w Londynie dojdzie do walki pomiędzy mistrzem świata IBF kategorii junior ciężkiej Jaiem Opetaią (22-0, 17 KO) i Jordanem Thompsonem (15-0, 12 KO). Dziś odbyła się ceremonia ważenia.

Add a comment

Saul Alvarez (59-2-2, 39 KO) jest niemal murowanym faworytem bokserskich ekspertów w zaplanowanej na sobotę walce o cztery pasy wagi superśredniej z Jermellem Charlo (35-1-1, 19 KO).

W sondzie przeprowadzonej przez magazyn The Ring część z 20 przepytanych fachowców zapowiada wyrównaną rywalizację, jednak tylko jeden z nich ostatecznie zdecydował się postawić na zwycięstwo Amerykanina. 

Triumf Alvareza, który jest także faworytem bukmacherów (średni kurs 1,3), zapowiadają m.in.: Tom Gray, Sergio Mora, Ray Mancini i Chris Algieri. 8 z 20 typujących przewiduje wygraną Meksykanina przed czasem.

Add a comment

30 września na gali organizowanej w Londynie dojdzie do walki pomiędzy mistrzem świata IBF wagi junior ciężkiej Jaiem Opetaią (22-0, 17 KO) i Jordanem Thompsonem (15-0, 12 KO). Wczoraj pięściarze spotkali się na konferencji prasowej.

Add a comment

Saul "Canelo" Alvarez  (59-2-2, 39 KO) i Jermell Charlo (35-1-1, 19 KO) przybyli uroczyście do Las Vegas na sobotnią walkę o cztery pasy wagi superśredniej.

Add a comment

Jak zdradził Dan Rafael, ekipy Jaia Opetai (22-0, 17 KO) i Mairisa Briedisa (28-2, 20 KO) poprosiły federację IBF o anulowanie zaplanowanego na 22 sierpnia przetargu na walkę o pas wagi junior ciężkiej.

Oznacza to najprawdopodobniej, że rozmowy na temat pojedynku są bliskie finalizacji i wkrótce powinien on zostać oficjalnie ogłoszony.

Briedis status obowiązkowego challengera zyskał po tym, jak ze starcia z Opetaią zrezygnowali najpierw Mateusz Masternak a potem Richard Riakporhe.

Add a comment

Briedis rzucił wyzwanie Canelo, Okolie wyśmiał Łotysza

Wygląda na to, że Mairis Briedis (28-2, 20 KO) podejmie rękawice rzuconą mu przed federację IBF i zdecyduje się na rewanżowy pojedynek z Jaiem Opetaią (22-0, 17 KO).

Na profilu promującej Łotysza grupy Wasserman Boxing ukazał się dziś plakat reklamujący starcie Briedis - Opetaia o pas IBF wagi junior ciężkiej, które wczoraj oficjalnie zarządziły władze International Boxing Federation.

Zgodnie z rozporządzeniem federacji obozy pięściarzy mają czas na negocjacje do 8 września. Jeśli nie zakończą się one owocnie, gospodarza mistrzowskiej potyczki wyłoni przetarg. Wcześniej z walki z Opetaią zrezygnowali Mateusz Masternak i Richard Riakporhe.

Add a comment

Mairis Briedis (28-2, 20 KO) został wyznaczony przez federację IBF do walki z Jaiem Opetaią (22-0, 17 KO) jako kolejny obowiązkowy challenger.

Obozy pięściarzy mają czas na negocjacje do 8 września. Jeśli nie zakończą się one owocnie, gospodarza mistrzowskiej potyczki wyłoni przetarg.

Opetaia miał już okazję boksować w Briedisem, wygrywając na punkty w lipcu ubiegłego roku. Łotysz jest trzecim pretendentem proponowanym Opetai w ciągu ostatnich kilku miesięcy przez IBF. Wcześniej z tej roli rezygnowali Mateusz Masternak i Richard Riakporhe.

Add a comment

Terence Crawford (40-0, 31 KO). który w minioną sobotę w świetnym stylu rozprawił się z Errolem Spencem Jr, zostając bezdyskusyjnym mistrzem świata wagi półśredniej, nie ma wątpliwości, że należy do grona najlepszych pięściarzy wszech czasów.

Amerykanin jest pewien, że byłby równym rywalem nawet dla wielkiego Floyda Mayweathera Jr. Crawford zapytany w podcaście Hot97, czy pokonały Mayweathera, odparł: - Tak jak powtarzam od lat, jeśli postawiłbyś mnie w ringu z tymi wszystkim wspaniałymi zawodnikami z mojej kategorii wagowej, z przeszłości, przyszłości czy obecnymi, to dałbym sobie radę ze wszystkimi!

Zgodnie z kontraktem na walkę ze Spencem Crawford zobowiązany jest do pojedynku rewanżowego, który jednak jeśli się odbędzie, to raczej już w limicie wagi superpółedniej.

Add a comment