onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Na gali w Nowym Orleanie w pojedynku o tymczasowy tytuł WBC wagi super lekkiej Regis Prograis (22-0, 19 KO) pokonał przez techniczny nokaut w ósmej rundzie Juana Jose Velasco (20-1, 12 KO).

Prograis dzięki zwycięstwu zagwarantował sobie udział w startującym we wrześniu turnieju World Boxing Super Series, w którym za rywali miał będzie:  Iwana Baranczyka (18-0, 11 KO), Kiryla Relikha (22-2, 19 KO), Josha Taylora (13-0, 11 KO), Eduarda Trojanowskiego (27-1, 24 KO), Anthony'ego Yigita (21-0-1, 7 KO), Ryana Martina (22-0, 12 KO) i Terry'ego Flanagana (33-1, 13 KO).

W pojedynku wieczoru gali w Offenburgu Rocky Fielding (27-1, 15 KO) znokautował w piątej rundzie faworyta gospodarzy Tyrona Zeuge (22-1-1, 12 KO), sięgając po tytuł mistrza świata WBA wagi super średniej.

Walka początkowa przebiegała pod dyktando faworyzowanego Niemca, jednak od trzeciego starcia kontrolę w ringu zaczął przejmować gość z Wielkiej Brytanii. W piątej odsłonie Fileding trafił zamroczonego rywala lewym podbródkowym, poprawił ciosem na korpus i posłał Zeuge na deski. Pojedynek został w tym momencie przerwany na prośbę narożnika niemieckiego pięściarza.

W limicie 168 funtów federacja WBA oprócz Fieldinga ma aktualnie jeszcze jednego mistrza - dzierżącego pas "super czempiona" George'a Grovesa.

Były król wagi ciężkiej Lennox Lewis zapowiedział na Twitterze, że przybędzie do Kijowa na zaplanowany na przełom września i października 56. kongres federacji WBC.

Kilka dni temu w ukraińskich mediach ukazała się informacja, że podczas kongresu dojdzie po pokazowego rewanżu pomiędzy Lewisem i jego następcą na mistrzowskim tronie World Boxing Council - będącym aktualnie merem Kijowa Witalijem Kliczką.

"Witalij, mam nadzieję zobaczyć cię na moim wieczorze "Undisputed" 6 września w Londynie. Jeśli cię nie będzie, to spotkamy się w Kijowie, przyjacielu." - napisał Lewis, zapraszając "Dr Żelazną Pięść" na swoją autorską imprezę.

Witalij Kliczko i Lennox Lewis między linami spotkali się czerwcu 2003 roku. Pojedynek przez techniczny nokaut zwyciężył Brytyjczyk, dla którego był to ostatni zawodowy występ. Kliczko przez lata nie mógł pogodzić się z porażką z Lewisem, twierdząc, że przegrał tylko ze względu na kontuzję łuku brwiowego.

Już w najbliższy poniedziałek w Nosalowy Dwór Resort & SPA rozpocznie się letni obóz największej polskiej grupy boksu zawodowego Knockout Promotions. W zgrupowaniu udział wezmą m.in. ostatni mistrz świata znad Wisły Krzysztof Głowacki, dwukrotny czempion globu Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, mistrz Europy Kamil Szeremeta oraz utalentowani Paweł Stępień i Fiodor Czerkaszyn.

Treningi w formie serii vlogów obejrzeć będzie można na kanale Youtube i oficjalnym profilu Facebook KnockOut Promotions. Premiera pierwszego odcinka przewidziana jest na 18 lipca.

KnockOut Promotions:   Youtube >>    Facebook >>   Twitter >>  

8 września na gali w Barclays Center na Brooklynie drugą walkę w obronie pasa WBC kategorii super średniej stoczy David Benavidez (20-0, 17 KO). Rywalem niepokonanego Amerykanina będzie Anthony Dirrell (32-1-1, 24 KO).

W pojedynku wieczoru wrześniowej imprezy Shawn Porter (28-2-1, 17 KO) zaboksuje z Dannym Garcią (34-1, 20 KO). W karcie walk znajdzie się także starcie Adama Kownackiego (17-0, 14 KO) z byłym czempionem wagi ciężkiej Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO).

Kilka dni temu ukraińskie media poinformowały, że podczas 56. Kongresu WBC zaplanowanego od 30 września do 5 października w Kijowie dojdzie do pokazowej walki rewanżowej pomiędzy Lennoxem Lewisem i Witalijem Kliczką. Jak się jednak okazuje, sprawa nie jest jeszcze przesądzona. 

Informację o pojedynku dwóch ex-czempionów potwierdziły we wtorek władze World Boxing Council, ale już w środę przedstawiciele federacji zakomunikowali, że z ekipą Lewisa w sprawie walki nikt się jeszcze nie kontaktował.

Witalij Kliczko i Lennox Lewis między linami spotkali się czerwcu 2003 roku. Pojedynek przez techniczny nokaut zwyciężył Brytyjczyk, dla którego był to ostatni zawodowy występ. Kliczko przez lata nie mógł pogodzić się z porażką z Lewisem, twierdząc, że przegrał tylko ze względu na kontuzję łuku brwiowego.

Obozy Daniela Jacobsa (34-2, 29 KO) i Siergieja Dieriewianczenki (12-0, 10 KO) osiągnęły ostateczne porozumienie w sprawie organizacji walki o wakujący pas IBF wagi średniej.

Pojedynek odbędzie się na przełomie października i listopada (prawdopodobnie 27 października) na gali w nowojorskiej hali Madison Square Garden. Imprezę pokaże w USA stacja HBO.

Tytuł czempiona International Boxing Federation w limicie 160 funtów należał wcześniej do Gienadija Gołowkina, który jednak czekając na rewanżowe starcie z Saulem Alvarezem nie wywiązał się z nakazanej przez federację obowiązkowej obrony i stracił mistrzowskie trofeum. 

4 sierpnia na gali HBO w Atlantic City mistrz świata WBO wagi półciężkiej Siergiej Kowaliow (32-2-1, 28 KO) zmierzy się z Eleiderem Alvarezem (23-0, 11 KO). Podczas tej samej imprezy czempion WBA w limicie 175 funtów Dimitrij Biwol (13-0, 11 KO) skrzyżuje rękawice z Isaakiem Chilembą (25-5-2, 10 KO). 

Gary O'Sullivan (28-2, 20 KO) wystąpi na gali organizowanej 15 września w Las Vegas, której główną atrakcją będzie rewanżowe starcie Saula Alvareza (49-1-2, 34 KO) z Gienadijem Gołowkinem (38-0-1, 34 KO).

Do walki z O'Sullivanem  przymierzany jest były mistrz świata kategorii średniej David Lemieux (39-4, 33 KO), który już rzucił Irlandczykowi wyzwanie na Twitterze.

"Dawaj Spike, chciałem przecież się ze mną zmierzyć. Czekam! Mam nadzieję, że nie stchórzysz. Dajmy kibicom tę walkę we wrześniu! - napisał Lemieux.

Abel Sanchez, trener Gienadija Gołowkina, ocenia, że Daniel Jacobs (34-2, 29 KO) zwycięsko wyjdzie z walki o odebrany "GGG" wakujący pas IBF wagi średniej z Siergiejem Dieriewanczenką (12-0, 10 KO).

- Sądzę, że Danny wygra. Jest większy i bardziej doświadczony. Wiem, że ostatnio nie zachwycał, ale może brakowało mu motywacji - mówi Sanchez o byłym rywalu swojego podopiecznego. - Czasem odpowiednia motywacja jest niezbędna. Przeciw Dieriewianczence czuł się będzie jak starszy brat. Myślę, że Danny go pokona. Według mnie wygrałby też z Charlo.

- Danny to kawał zawodnika, nie uciekał przed Gołowkinem, stanął i walczył. Dla mnie to naprawdę dobry pięściarz, tamci nie są na jego poziomie - twierdzi szkoleniowiec "Triple G".

Daniel Jacobs po raz ostatni boksował w kwietniu, pokonując po zaciętej walce na punkty Macieja Sulęckiego.

Prawdopodobnie 28 lipca na gali w Stanach Zjednoczonych szóstą zawodową walkę stoczy kolejny ciekawie zapowiadający się rosyjski zawodnik kategorii junior ciężkiej Aleksiej Jegorow (5-0, 4 KO). 

Mocno bijący 27-latek mający na swoim koncie m.in. mistrzostwo Rosji i mistrzostwo Europy, zmierzy się prawdopodobnie z byłym challengerem do pasów wagi junior ciężkiej i ciężkiej Lateefem Kayode (21-3, 16 KO).

Jegorow na profesjonalnym ringu zadebiutował w grudniu 2016 roku, rozbijając w niespełna dwie rundy Łukasza Rusiewicza. Później pokonywał także m.in. znanego polskim kibicom Aleksandra Kubicza i Andrieja Kniaziewa.

Najnowsze komentarze