onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

20 stycznia w pojedynku wieczoru gali na Brooklynie Errolem Spencem Jr (22-0, 19 KO) bronił będzie pasa IBF wagi półśredniej, mierząc się z Lamontem Petersonem (35-3-1, 17 KO). Dziś bokserzy stanęli oko w oko na konferencji prasowej. Co ciekawe, na konferencji zabrakło Adama Kownackiego (16-0, 13 KO), który zaboksować ma w sobotę z Iago Kiladze (26-1, 18 KO).

Kilka tygodni później niż pierwotnie planowano odbędzie się walka o tytuł mistrza świata wagi super lekkiej federacji IBF pomiędzy Mikey Garcią (37-0, 30 KO) i Sergiejem Lipiniecem (13-0, 10 KO).

Pojedynek zakontraktowany był na 10 lutego, jednak Lipiniec, który po raz pierwszy bronił będzie trofeum International Boxing Federation, podczas treningu doznał kontuzji ręki. Dokładna data boju podana zostanie niebawem. Lokalizacja - San Antonio - prawdopodobnie pozostanie bez zmian.

21 kwietnia w Belfaście dojdzie do walki byłego mistrza świata dwóch kategorii wagowych Carla Framptona (24-1, 14 KO) z byłym czempionem pięciu kategorii wagowych Nonito Donairem (38-4, 24 KO). Dziś pięściarze stanęli twarzą w twarz na konferencji prasowej.

Były mistrz Unii Europejskiej wagi półciężkiej i uczestnik turnieju World Boxing Super Series Erik Skoglund (26-1, 12 KO) został wypisany do domu ze szpitala, do którego trafił w poważnym stanie z krwiakiem mózgu na początku grudnia po tym, jak źle poczuł się po treningu. 

26-letni Szwed, który początkowo przebywał dość długo w stanie śpiączki farmakologicznej, po przebytej operacji powraca aktualnie do pełni zdrowia i porusza się już samodzielnie z użyciem jednej kuli.

Erik Skoglund na zawodowych ringach boksował od maja 2010 roku. Był promowany przez grupę Sauerland Event, a ostatnią walkę stoczył we wrześniu, przegrywając na punkty w ćwierćfinale WBSS z Callumem Smithem.

Wasyl Łomaczenko (10-1, 8 KO) jest obecnie przez wielu uważany za najlepszego pięściarza globu bez podziału na kategorie wagowe. Nie wszyscy jedna wiedzą, że zanim genialny Ukrainiec sięgnął po dwa złote medale olimpijskie w boksie, dobrze radził sobie jako zawodnik judo, sambo i zapasów. Czy "Hi-Tech" po pożegnaniu się z zawodowymi ringami spróbuje swoich sił w oktagonie?

20 stycznia na gali na Brooklynie Errol Spence Jr (22-0, 19 KO) zmierzy się z Lamontem Petersonem  (35-3-1, 17 KO) w walce o pas IBF wagi półśredniej. Podczas tej samej imprezy Adam Kownacki (16-0, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Iago Kiladze (26-1, 18 KO).

Lamont Peterson  (35-3-1, 17 KO) mocno przygotowuje się do walki o pas IBF wagi półśredniej z Errolem Spencem Jr (22-0, 19 KO). Pojedynek odbędzie się 20 stycznia na Brooklynie. Podczas tej samej imprezy Adam Kownacki (16-0, 13 KO) skrzyżuje rękawice z Iago Kiladze (26-1, 18 KO).

Kilka miesięcy temu federacja WBC poinformowała, że zamierza rozważyć podzielenie obecnej wagi ciężkiej na dwie nowe kategorie - ciężką i super ciężką. Zmiany w założeniu pomysłodawców miałyby na celu zmniejszenie różnicy warunków fizycznych pomiędzy rywalami w pojedynkach rozgrywanych w królewskiej dywizji. 

Szef World Boxing Council przyznał jednak ostatecznie, że trudno jest jednoznacznie wskazać konkretną wartość różnicy wagi, po przekroczeniu której ryzyko uszczerbku na zdrowiu dla lżejszego z dwójki zawodników wzrastałoby w sposób istotny.

- Z punktu widzenia medycznego kwestia wagi jest bardzo skomplikowana. Mamy już dużo danych, będziemy je analizować, ale według mnie dodawanie teraz nowej kategorii byłoby trudne - stwierdził Sulaiman.

Telewizja Sky Sports zażądała od jedenego z kibiców, niejakiego Craiga Fostera, opłaty wysokości 85 tysięcy funtów (397 tys. zł) za nielegalne streamowanie w Internecie kwietniowej walki Anthony'ego Joshuy z Władimirem Kliczką. 

34-letni Foster zupełnie oficjalnie wykupił transmisję PPV z hitowego pojedynku, ale obraz z jego telewizora z przekazem z mistrzowskiego boju ukazał się później na Facebooku w formie transmisji wideo, która dotarła do 4250 osób. Namierzony nadawca streamu tłumaczył się, że to nie on sam a jeden z jego kolegów wykorzystał jego IPada do przeprowadzenia feralnej relacji. Odmówił jednak podania nazwiska "pirata".

Ostatecznie Foster i Sky Sports zawarli ugodę, na mocy której brytyjski kibic zobowiązał się do wpłacenia 5 tysięcy funtów na pokrycie kosztów sądowych.

Portal World Boxing News opublikował listę wszystkich aktualnym bokserskich mistrzów świata pięciu najważniejszych federacji (WBC, WBO, WBA, IBF, IBO).

Jak wynika z zestawienia, na początku 2018 roku mistrzowskie pasy w 17 kategoriach wagowych dzierży 70 pięściarzy. Najwięcej trofeów znajduje się w posiadaniu czempiona wagi średniej Gienadija Gołowkina (WBA, WBC, IBF, IBO). Drugim "najbardziej mistrzowskim" z mistrzów jest właściciel trzech pasów (WBA, IBF, IBO) królewskiej dywizji Anthony Joshua.

Do wzięcia pozostają nadal 23 z minimum 85 możliwych do zdobycia tytułów (federacja WBA przyznaje aż trzy rodzaje pasów). 

Pełna lista aktualnych mistrzów świata w boksie >>


Najnowsze komentarze