onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Aleksandra Sidorenko (8-0-0) została została wyznaczona przez Europejską Unię Boksu do walki o tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Pas EBU w tej kategorii wagowej należy do Hiszpanki Miriam Gutierrez (13-0-0).

Sidorenko w przeszłości sięgnęła już po czempionat Starego Kontynentu, wygrywając w 2017 roku z Isabelle Pare. Później jednak zawodniczka Tymex Boxing Promotion w związku z ciążą rozstała się na jakiś czas ze sportem. Powróciła między liny w październiku, pokonując na gali w Łomiankach Argentynkę Mayrę Alejandrę Gomez.

Add a comment

Jutro na gali w Łomiankach na ring po dwuletniej przerwie, spowodowanej narodzinami dziecka, powróci Aleksandra Sidorenko (7-0, 1 KO). Rywalką byłej mistrzyni Europy wagi lekkiej będzie Argentynka Mayra Alejandra Gomez (18-9, 4 KO).

Add a comment

Oleksandra Sidorenko (7-0, 1 KO) wygrała jednogłośnie na punkty z Isabelle Pare (6-1, 1 KO) na gali w Łomiankach, zdobywając wakujący tytuł mistrzyni Europy wagi lekkiej. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 100-91 oraz dwukrotnie 100-90 dla Polki. 

Podczas tej samej gali wygrał także Robert Parzęczewski (17-1, 10 KO), który pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Tomasa Adamka (26-15-2, 9 KO). Boksujący w kategorii półciężkiej pięściarz z Częstochowy zakończył pojedynek mocnym ciosem z prawej ręki.

Pozostałe wyniki gali w Częstochowie:
Michał Leśniak (7-1, 2 KO) wygrał niejednogłosnie na punkty z Kamilem Młodzińskim (8-2-3, 5 KO). Po ośmiu rundach sędziowie punktowali 77-75, 79-73, 76-76,
Michał Olaś (4-0, 3 KO) pokonał przez techniczny nokaut po czwartej rundzie Michała Bańbułę (12-28-4),
Paweł Rumiński (3-2, 3 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Grzegorza Sikorskiego (2-14, 2 KO).

Add a comment

Ukraińska pięściarka Aleksandra Sidorenko (6-0, 1 KO), która legitymuje się polskim obywatelstwem i walczy pod biało-czerwoną flagą, dzisiaj stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzyni Europy w boksie zawodowym. Popularna "Sasza" zmierzy się z Francuzką Isabelle Pare (6-0, 1 KO) w jednej z głównych walk gali Budweld Boxing Night w Łomiankach.

W sierpniu minęły trzy lata, od kiedy 30-letnia Sidorenko mieszka w Polsce. Owszem, akcent zdradza jej wschodnie pochodzenie, ale łatwości wypowiedzi w języku polski oraz zasobu słów mógłby jej pozazdrościć niejeden miejscowy.

- Wiadomo, chciałabym mówić jeszcze lepiej. Na przykład nie podoba mi się mój akcent, więc jest nad czym pracować. Jednak najważniejsze, że już umiem się dogadać, pisać oraz czytać - mówi pięściarka, na godziny przed walką, w rozmowie z Interią.

Zanim Sidorenko podjęła decyzję o przeprowadzce do Polski (do towarzyszących tej decyzji okolicznościom nie chce wracać), kilkakrotnie już gościła w naszym kraju. - Po raz pierwszy byłam tu na zgrupowaniu z kadrą Ukrainy w 2005 roku, dokładnie w mieście Grudziądz - wspomina.

Później dwukrotnie boksowała nad Wisłą na prestiżowym, międzynarodowym turnieju nieodżałowanego twórcy "polskiej szkoły boksu" Feliksa "Papy" Stamma. Szczególnie zapamiętała jubileuszową, 30. edycję zawodów, która odbyła się w 2013 roku. Powód jest zrozumiały: "Sasza" odniosła końcowe zwycięstwo. 

Pełna treść artykułu na Interia.pl >>

Add a comment

Oleksandra Sidorenko (6-0, 1 KO) i Isabelle Pare (6-0, 1 KO) zmieściły się w limicie wagi lekkiej podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Łomiankach. Polka wniosła na wagę 60,8 kg, zaś Francuzka 60,5 kg.

Stawką pojedynku będzie wakujący tytuł mistrzyni Europy. Pojedynek jest zakontraktowany na dziesięć rund. Transmisja w sobotę w Polsacie Sport od godz. 20.00.

Pozostałe wyniki ważenia:
Robert Parzęczewski (78,9 kg) - Tomas Adamek (79 kg)
Kamil Młodziński (64,9 kg) - Michał Leśniak (64,8 kg)
Michał Olaś (91,3 kg) - Michał Banbuła (92,2 kg)
Paweł Rumiński (72,8 kg) - Grzegorz Sikorski (71,4 kg)

Add a comment

30 września na gali organizowanej w Łomiankach dojdzie do walki o mistrzostwo Europy wagi lekkiej pomiędzy Saszą Sidorenko (6-0, 1 KO) i Isabelle Pare (6-0, 1 KO) - poinformował na Twitterze Mariusz Grabowski, promotor Ukrainki z polskim paszportem.

Pas EBU w limicie do 61 kilogramów wcześniej należał do Ewy Brodnickiej, która go zwakowała, przystępując do pojedynku o tymczasowy tytuł federacji WBO. Pierwszą polską pięściarką, która wywalczyła pas Europejskiej Unii Boksu była aktualna mistrzyni świata Ewa Piątkowska.

Sidorenko ostatni raz boksowała w maju, wygrywając przez techniczny nokaut z Mirjaną Vujic. Podczas wrześniowej gali swoją kolejną zawodową walkę stoczy także m.in. Robert Parzęczewski.

Add a comment

Jak dowiedziała się redakcja ringpolska.pl, Sasha Sidorenko (1-0, 0 KO) ostatecznie nie wystąpi na gali Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach. Ukrainka z polskim paszportem w gronie zawodowych pięściarek zadebiutowała w kwietniu, jednak nie wiadomo kiedy kolejny raz pojawi się w ringu.

Głównym wydareniem imprezy w Międzyzdrojach będzie pojedynek o tytuł międzynarodowego mistrza Polski wagi junior ciężiej pomiędzy Michałem Cieślakiem (8-0, 4 KO) i Finem Jarno Rosbergiem (18-1-1, 8 KO), byłym sparingpartnerem Władymira Kliczki.

Podczas nadmorskiej gali dojdzie również m.in. do ciekawie zapowiadającej się walki w kategorii śedniej pomiędzy Kamilem Szeremetą (10-0, 1 KO) i Niemcem mieszkającym na stałe na Wyspach Brytyjskich Arthurem Hermannem (15-1, 13 KO).

Bilety na galę w Międzyzdrojach w cenie od 50 zł dostępne są na ebilet.pl >>

Add a comment

- Uprawiałam kickboxing, w którym zostałam mistrzynią świata. Potem przerzuciłam się na boks, bo to w nim jest duża konkurencja i wysoki poziom. Jestem w stanie toczyć walki o pasy mistrzowskie największych federacji świata - mówi w rozmowie ze sport.tvn24.pl Oleksandra "Sasha" Sidorenko (1-0, 0 KO), która drugą tegoroczną walkę stoczy 22 sierpnia na gali w Międzyzdrojach, gdzie zmierzy się z Włoszką Gulią Grenci.

Jak swoim zdaniem prezentujesz się na tle innych polskich pięściarek?
Sasha Sidorenko: Uważam, że mam wszystko by być najlepszą zawodową pięściarką w Polsce.

A poza Polską? Co dalej?
Na początku chcę wygrać tę drugą walkę w Polsce, a po niej wystartuję na poziomie międzynarodowym.

Skąd pomysł na przeprowadzkę do Polski? Wiem, że twój mąż jest Polakiem.
I to jest pierwszy powód.

A drugi?
Kiedy pomieszkaliśmy na Ukrainie pojawiły się problemy w prowadzeniu tam biznesu i doszliśmy do wniosku, że łatwiej będzie to szło w Polsce.

Idzie chyba dobrze, bo masz już tu dwa kluby bokserskie - w Warszawie na Woli i w Łomiankach. Ile osób w sumie w nich trenuje?
Około stu.

A prowadzisz też grupy dziecięce?
Tak, na razie bardziej w Łomiankach, ale chcę też żeby tu na Woli trenowało więcej dzieciaków. Na razie jest okres wakacyjny, ale z początkiem września mam nadzieję, że zaczną przychodzić. Kadra trenerska pochodzi z Ukrainy. Wiesz, ukraiński boks jest bardzo mocny, dlatego ściągnęłam stamtąd najlepszych trenerów. Chcę wraz z nimi rozkręcić polski boks. U nas to jest jeden z najpopularniejszych sportów, tu też jest duże zainteresowanie, ale mniejsze.

Pełna rozmowa z Sashą Sidorenko na Tvn24.pl >>

Add a comment