Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Floyd Mayweather Jr wraz z grupą inwestorów ma zamiar kupić jeden z klubów NBA i przenieść nabytą drużynę do Las Vegas. Amerykanin twierdzi, że rozmowy w tej sprawie toczą się już od dłuższego czasu.

- Prowadzę negocjacje z pewnymi osobami od sześciu miesięcy. Pracuję nad tym za kulisami, ale jeszcze nie opowiadałem o tym publicznie - mówi były czempion pięciu kategorii wagowych.

Podobne plany ma m.in. Lebron James, który jest jednym z najlepiej zarabiających sportowców w historii. Kilkukrotny mistrz NBA posiada już udziały w drużynie piłkarskiej Liverpool FC i klubie baseballowym Boston Red Sox.

Mayweather zakończył swoją zawodową karierę pięć lat temu, jednak regularnie toczy walki pokazowe. Ostatnia miała miejsce w maju, a kolejna odbędzie się we wrześniu.

Add a comment

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) we wrześniu stoczy walkę pokazową w Japonii. Rywalem Amerykanina będzie zawodnik MMA Mikuru Asakira, a pojedynek odbędzie się na gali organizowanej przez federację RIZIN.

Niedawno były mistrz świata pięciu kategorii wagowych boksował osiem rund z Donem Moorem (18-0-1, 12 KO) podczas bokserskiej imprezy w Abu Zabi. Walka była jednostronna i przebiegała pod dyktando Mayweathera, jednak pojedynek nie był oceniany na punkty i zakończył się bez oficjalnego rozstrzygnięcia.

W przeszłości 45-letni Mayweather wystąpił już w jednej walce pokazowej w Japonii. Amerykanin wygrał przed czasem z Tenshin Nasukawą. W tym roku były pięściarz ma jeszcze wejść do ringu co najmniej dwukrotnie.

Add a comment

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) poinformował, że jesienią stoczy kolejny pokazowy pojedynek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sobotę były mistrz świata pięciu kategorii wagowych boksował osiem rund z Donem Moorem (18-0-1, 12 KO) podczas bokserskiej imprezy w Abu Zabi.

Walka była jednostronna i przebiegała pod dyktando Mayweathera, jednak pojedynek nie był oceniany na punkty i zakończył się bez oficjalnego rozstrzygnięcia. Nie wiadomo ile dokładnie były pięściarz zainkasował za swój występ, jednak z jego deklaracji wynika, że było to kilka milionów dolarów.

Nazwisko kolejnego rywala Mayweathera jeszcze nie jest znane. Amerykanin utrzymuje, że to sekret, a kibice mają być mocno zaskoczeni. Jesienna walka także nie będzie oficjalnie punktowana.

Add a comment

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) poinformował na Instagramie, że jego planowana na 14 maja walka z Donem Moorem (18-0-1, 12 KO) została ostatecznie przełożona o tydzień i odbędzie się w najbliższą sobotę. Wydarzenie nie mogło się odbyć w pierwszym terminie z powodu śmierci prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pojedynek będzie głównym wydarzeniem imprezy organizowanej na szczycie wieżowca Burdż al-Arab w Dubaju. Wygląda na to, że wszystkie starcia, które miały się odbyć na ubiegłotygodniowej gali także znajdą się ponownie w karcie walk.

Podczas tej samej gali kolejne zawodowe walki mieli stoczyć także m.in. były mistrz UFC Anderson Silva oraz były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Badou Jack. Mayweather w tym roku w Dubaju ma wystąpić w kilku pokazowych pojedynkach.

Add a comment

Planowana na jutro gala w Dubaju, podczas której miało dojść do pojedynku pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) i Donem Moorem (18-0-1, 12 KO) została odwołana. Powodem jest śmierć prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która przez spowodowała 3 dni wstrzymania od wszelkich zawodowych aktywności na terenie kraju.

Walka prawdopodobnie zostanie przełożona na inny termin. W tym roku Mayweather ma stoczyć w Dubaju kilka pojedynków. Pojedynek miał być głównym wydarzeniem imprezy organizowanej na szczycie wieżowca Burdż al-Arab.

Podczas tej samej gali kolejne zawodowe walki mieli stoczyć także m.in. były mistrz UFC Anderson Silva oraz były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Badou Jack.

Add a comment

Floyd Mayweather odniósł się do krytycznych komentarzy pod swoim adresem po ogłoszeniu walki w Dubaju.  Były król rankingów P4P 14 maja zmierzy się z Donem Moorem (18-0-1, 12 KO).

- Oni się spinają, bo ja potrafię wyciągnąć z boksu kasę. Jestem sprytny - mówi "Money" Floyd. -  Zadbałem o siebie i poczyniłem mądre inwestycje.

- Ludzie jak Warren Buffet czy Bill Gates i inni zarabiają mając po 50, 60, a nawet 90 lat i to jest OK. A ja jestem dzieciakiem z getta... swoją pracą doszedłem na szczyt, odszedłem na swoich warunkach i nadal mogę zarabiać - dodaje 45-letni Amerykanin, który mimo wieku nadal na nagraniach publikowanych w sieci błyszczy techniką i szybkością.

Add a comment

Jest już pewne, że Floyd Mayweater Jr (50-0, 27 KO) stoczy kolejną bokserską walkę. 14 maja były mistrz świata pięciu kategorii wagowych zmierzy się z Donem Moorem (18-0-1, 12 KO).

Wydarzenie odbędzie się na na szczycie wieżowca Burdż al-Arab. Na razie nie ma informacji, czy będzie to pojedynek pokazowy oraz czy zostanie wyłoniony zwycięzca.

W ubiegłym roku Amerykanin zmierzył się z Loganem Paulem w pojedynku, który zakończył się nierozstrzygniętym wynikiem. Zwycięzcę mógł wyłonić jedynie nokaut, a walka odbyła się na pełnym dystansie.

Podczas tej samej gali swoje kolejne bokserskie walki stoczą m.in. były mistrz UFC Anderson Silva oraz były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Badou Jack.

Add a comment

Mieszkający w Dubaju Youtuber Rashed Belhasa, który znany jest z mediach społecznościowych jako Money Kicks, ma być rywalem Floyda Mayweathera Jr w walce pokazowej, która odbędzie się 20 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Belhasa przekazał, że rozmowy w sprawie tego pojedynku są bliskie finalizacji. Na razie nie wiadomo w jakiej kategorii wagowej oraz na jakim dystansie odbędzie się ten pojedynek. Mayweather w tym roku ma stoczyć co najmniej dwie pokazowe walki w Dubaju.

W ubiegłym roku były mistrz świata pięciu kategorii wagowych stoczył jedną walkę pokazową. Amerykanin zmierzył się z Loganem Paulem w pojedynku, który zakończył się nierozstrzygniętym wynikiem. Zwycięzcę mógł wyłonić jedynie nokaut, a walka odbyła się na pełnym dystansie.

Add a comment

Miesiąc po tym jak Floyd Mayweather Jr poinformował, że nie jest zainteresowany toczeniem kolejnych pokazowych pojedynków, Amerykanin opublikował w mediach społecznościowych wideo, na którym zapowiada, że wróci na ring 20 lutego na gali organizowanej w Dubaju. Nazwisko rywala byłego mistrza świata pięciu kategorii wagowych nie jest jeszcze znane.

Amerykanin przy okazji zasugerował, że podczas wydarzeń, które mają odbywać się z Zjednoczonych Emiratach Arabskich będzie można go oglądać częściej. Szczegóły przedsięwzięcia mają zostać ogłoszone niedługo.

W ubiegły, roku Amerykanin zmierzył się z Loganem Paulem w pojedynku, który zakończył się nierozstrzygniętym wynikiem. Zwycięzcę mógł wyłonić jedynie nokaut, a walka odbyła się na pełnym dystansie.

Add a comment

Trwają rozmowy w sprawie organizacji pokazowej walki pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) i Julio Cesarem Chavezem (107-6-2, 85 KO). Pojedynek ma odbyć się wiosną na terenie Stanów Zjednoczonych lub Meksyku.

Obaj emerytowani pięściarze potwierdzili, że wydarzenie jest prawdopodobne. Szczegóły walki nie są jeszcze znane. Pojedynek ma zostać zorganizowany na stadionie piłkarskim lub futbolowym.

Mayweather w czerwcu stoczył walkę pokazową z Loganem Paulem, w której zgodnie wcześniej przyjętymi zasadami, nie wyłoniono zwycięzcy. Amerykanin ostatni oficjalny pojedynek zaliczył ponad cztery lata temu.

Add a comment

Floyd Mayweather zajął szóste miejsce na liście najlepiej zarabiających sportowców w historii. Przychody Amerykanina w trakcie trwającej ponad dwie dekady kariery zostały wycenione na 1,2 miliarda dolarów.

Pięściarza na liście sporządzonej przez "Sportico" wyprzedzili Michael Jordan (2,62 mld dolarów), Tiger Wood (2,1 mld), Arnold Palmer (1,5 mld), Jack Nicklaus (1,38 mld) oraz Cristiano Ronaldo (1,38 mld).

W czołówce zestawienia znaleźli się także inni pięściarze, którzy w trakcie swojej przygody z ringiem zarabiali ogromne pieniądze - 16. miejsce zajął Mike Tyson (775 mln dolarów), 18. miejsce Manny Pacquiao (630 mln), a 23. miejsce Oscar De La Hoya (580 mln). Podane stawki skorygowane zostały o inflację i wartość dolara w adekwatnym okresie.

Add a comment