onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Już niebawem Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) stanie do walki o tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej, krzyżując rękawice z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). - Najważniejsze jest dla mnie, by pas wrócił do Polski - mówi "Główka", który wczoraj zakończył letni obóz w zakopiańskim Nosalowym Dworze.

Add a comment

Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie swojej mistrzowskiej diety przed walką z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO). Pięściarze wkrótc stoczą pojedynek o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej.

Data walki Brytyjczyka z Polakiem nie została jeszcze oficjalnie potwierdzono. Wiosną planowano, że pojedynek odbędzie się w maju lub czerwcu, jednak epidemia koronawirusa sprawiła, że ten scenariusz okazał się niemożliwy do realizacji.

Okolie jeszcze nie pozbył się prezentowanego na zdjęciu tytułu mistrza Europy. Przystępując do walki o mistrzostwo świata, będzie musiał jednak ten pas zwakować. Głowacki w ostatnich dniach przebywał na górskim obozie w ośrodku Nosalowy Dwór w Zakopanem. 

 

Add a comment

W piątek w Zakopanem odbędzie się konferencja prasowa zawodników grupy KnockOut Promotions połączona ze spotkaniem z kibicami. 

Wszyscy, którzy przybędą o godz. 10.00 do foey Gerlach zakopiańskiego hotelu Nosalowy Dwór, będą mogli porozmawiać z podopiecznymi Fiodora Łapina, zrobić sobie zdjęcie i otrzymać pamiątkowe karty z autografami. 

Piątkowy event to tradycyjne uwieńczenie obozu letniego Nosalowy Dwór Knockout Summer Camp. W wydarzeniu udział wezmą między innymi pretendenci do mistrzowskich pasów Krzysztof Głowacki i Kamil Szeremeta oraz Marek Matyja, który 25 lipca w Augustowie stoczy rewanżowy bój z Pawłem Stępniem.

Uwaga: Jeśli macie pytania, które chcielibyście zadać uczestnikom konferencji w Zakopanem, przesyłajcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!

Add a comment

Federacja WBO opracowała swój protokół postępowania przy organizacji gal bokserskich, uwzględniający zachowanie środków bezpieczeństwa minimalizujących ryzyko zarażenia koronawirusem.

Tym samym World Boxing Organization jest gotowa wznowić po wielotygodniowej przerwie sankcjonowanie pojedynków mistrzowskich, gdy tylko zostaną one zakontraktowane. 

Na "zielone światło" od WBO czekał między innymi Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który w tym roku ma zaboksować o wakujący pas WBO kategorii junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem (14-0, 11 KO).

Add a comment

Wczoraj Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) dopytywał na Instaramie, co na jego temat mówi w polskich wywiadach Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO). Dziś "Główka" przesłał swojemu rywalowi w walce  pas WBO wagi junior ciężkiej bezpośredni komunikat, opowiadając przy okazji o swoich przygotowaniach do pojedynku, planowanego podobno wstępnie na sierpień.

Add a comment

Prawdopodobnie w sierpniu dojdzie do walki o wakujący pas WBO wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO i Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO). Obdarzony fenomenalnymi warunkami fizycznymi (210 cm rozpiętości ramion, 196 cm wzrostu) Brytyjczyk do starcia z "Główką" mocno szykuje się już od kilku tygodni.

Add a comment

Władze federacji WBO poinformowały, że przygotowują nowe protokoły bezpieczeństwa, które pozwolą na przywrócenie organizacji walk mistrzowskich. World Boxing Organization jest także jedyną bokserską federacją, która na czas pandemii koronawirusa postanowiła nie aktualizować swoich rankingów.

Odmrożenie działań WBO to dobra wiadomość dla Krzysztofa Głowackiego, który wkrótce stoczy walkę o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej z Lawrencem Okoliem. Jeszcze niedawno planowano, że pojedynek odbędzie się w maju lub czerwcu na jednej z gali w Wielkiej Brytanii.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłoby dojść do walki Polaka z Brytyjczykiem. Pojedynek ma odbyć się na jednej z gal organizowanych przez Eddiego Hearna, który jest promotorem Okoliego i prowadzi od miesięcy rozmowy w tej sprawie z promującą Głowackiego grupą KnockOut Promotions.

Jeśli do tego starcia dojdzie na Wyspach Brytyjskich, niemal na pewno wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii cały czas jest trudna i organizacja imprez masowych w tym roku jest wątpliwa.

Add a comment