onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Ostatnio coraz częściej spekuluje się na temat walki Krzysztofa Włodarczyka (55-4-1, 38 KO) z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO). Co o tym starciu sądzi trener Fiodor Łapin, kto jego zdaniem byłby faworytem i jak czułby się, stojąc w narożniku naprzeciw swojego byłego podopiecznego? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze szkoleniowcem KnockOut Promotions.

Krzysztof Włodarczyk  (55-4-1, 38 KO) przyznał w rozmowie z "Super Expressem", że odniesione w dobrym stylu zwycięstwo nad Olanrewaju Durodolą podbudowało go psychicznie i zmotywowało do dalszej pracy. 

- Wygrana z Durodolą obudziła we mnie starego Włodarczyka, pokazała mi na co mnie stać. W poprzednich walkach myślami byłem gdzie indziej, liczyłem rundy ile zostało do końca walki. W tym pojedynku było inaczej, czułem ogromną radość z boksu. Wierzę, że mój promotor Andrzej Wasilewski, którego uważam za czarodzieja, wyczaruje mi jeszcze jedną walkę o pas. Jestem spokojny, że do tego dojdzie prędzej czy później - powiedział "Diablo".

Dwukrotny mistrz świata kategorii junior ciężkiej potwierdził też, że jego promotor namawiał go na starcie z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO).

- Naciskał, ale jestem niezłomny, bo teraz tego nie widzę. Nie pójdę na łeb, na szyję, by zarobić paręset tysięcy złotych. Mam z czego żyć, mogę zakończyć karierę nawet dziś i dam sobie radę - oznajmił Włodarczyk.

Cały wywiad z Krzysztofem Włodarczykiem na stronach "Super Expressu" >>

Krzysztof Włodarczykm(55-4-1, 38 KO) zadeklarował niedawno, że prędzej czy później zmierzy się z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO). "Diablo" zaznacza jednak, że do wyczekiwanego przez wielu kibiców pojedynku nie dojdzie raczej w najbliższej przyszłości.

- To ja byłem cztery lata mistrzem świata jednej z najważniejszych federacji WBC, otarłem się o mistrza świata IBF, więc z perspektywy młodszej osoby cierpliwość będzie dla niego dosyć istotną rzeczą. Ja dążę do boksowania o pas mistrza świata - stwierdził "Diablo" w rozmowie z Andrzejem Kostyrą z "Super Expressu". 

Krzysztof Włodarczyk po raz ostatni boksował 2 czerwca, pokonując Olanrewaju Durodolę. Artur Szpilka tydzień wcześniej wygrał z Dominikiem Guinnem.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu na punkty nad Olanrewaju Durodolą na gali w Rzeszowie Krzysztof Włodarczyk (55-4-1, 38 KO) awansował na dziewiątą pozycję rankingu wagi junior ciężkiej ESPN, wyprzedzając Marco Hucka.

Liderem listy największej stacji sportowej USA jest Oleksandr Usyk, na drugim miejscu plasuje się Murat Gasijewa, zaś na trzecim Krzysztof Głowacki. 

Ranking ESPN wagi junior ciężkiej: 1. Oleksandr Usyk, 2. Murat Gasijew, 3. Krzysztof Głowacki, 4. Mairis Briedis, 5. Denis Lebiediewm 6. Yunier Dorticos, 7. Firat Arslan, 8. Andrew Tabiti, 9. Krzysztof Włodarczyk, 10. Marco Huck.

W sobotę na gali w Rzeszowie Krzysztof Włodarczyk (55-4-1, 38 KO) pokonał na punkty z Olanrewaju Durodolę (27-6, 25 KO). Jak postawę swojego podopiecznego ocenia trener Fiodor Łapin? Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

Wczorajsza gala KnockOut Boxing Night w Rzeszowie była oglądana w 20 krajach świata dzięki bezpłatnej transmisji internetowej na stronie Sport.tvp.pl. Imprezy grupy KnockOut Promotions pokazywane przez Telewizję Polską pozbawione są geoblokady i można oglądać je w każdym kraju świata.

Głównym wydarzeniem wczorajszej imprezy była walka dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (55-4-1, 38 KO) z Olanrewaju Durodolą (27-6, 25 KO). Polak wygrał z Nigeryjczykiem jednogłośnie na punkty.

W Rzeszowie kolejne zawodowe zwycięstwa odnieśli m.in. Fiodor Czerkaszyn, Paweł Stępień, Przemysław Zyśk oraz boksujący w kategorii ciężkiej rzeszowianin Łukasz Różański.

 

Dzięki sobotniemu zwycięstwu na punkty na Olanrewahu Durodolą Krzysztof Włodarczyk (55-4-1, 38 KO) awansował na 17. pozycję w światowym rankingu wagi junior ciężkiej portalu Boxrec.

Inny czołowy polski "cruiser" Michał Cieślak (16-0, 10 KO) po wygranej z Siergiejem Radcznką na nowo pojawił się w zestawieniu 200-funtowców po krótkim pobycie na liście ciężkich. Niepokonanego radomianina algorytm komputerowy umieścił na 24. miejscu w świecie.

Liderem rankingu Boxrec jest Oleksandr Usyk, który wyprzedza Mairisa Briedisa i Murata Gasijewa. Czwartą pozycję zajmuje najlepszy z Polaków - Krzysztof Głowacki.

Ranking Boxrec wagi junior ciężkiej: 1. Oleksandr Usyk, 2. Mairis Briedis, 3. Murat Gasijew, 4. Krzysztof Głowacki, 5. Denis Lebiediew, 6. Maksim Własow, 7. Andrew Tabiti, 8. Marco Huck, 9. Kevin Larena, 10. Yunier Dorticos, 11. Mateusz Masternak, (...), 17. Krzysztof Włodarczyk, 24. Michał Cieślak, 37. Adam Balski, 104. Nikodem Jeżewski.

- To największa obecnie walka do zorganizowania w polskim boksie - mówił niedawno o potencjalnym starciu Krzysztofa Włodarczyka  (55-4-1, 38 KO) z Arturem Szpilką (21-3, 15 KO) promotor obu pięściarzy Andrzej Wasilewski. Wiele wskazuje na to, że tak właśnie jest, bo informacja o obietnicy pojedynku, jaką wczoraj "Diablo" złożył "Szpili", znalazła się nawet w tytule relacji magazynu "The Ring" z gali w Rzeszowie, na której dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej wypunktował Olanrewaju Durodolę.

- Nie wiem, czy to będzie za pół roku, za rok czy za półtora, ale zrobimy to, obiecuję ci to! Damy fajny boks! - powiedział Włodarczyk, który według "Biblii Boksu" spokojnie pokonał Durodolę dzięki wyraźnej przewadze w wyszkoleniu technicznym.

Krzysztof Włodarczyk i Artur Szpilka od dłuższego czasu pozostają w ostrym konflikcie osobistym i nie ma wątpliwości, że w końcu spotkają się w ringu. "Szpila" w ubiegły piątek wrócił na zwycięską ścieżkę, wygrywając na punkty z Dominikiem Guinnem.

Najnowsze komentarze