Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

24 lutego w Białymstoku odbędzie się gala Knockout Boxing Night 33. Doskonale znany kibicom cykl pięściarskich wydarzeń organizowanych przez największą polską grupę promotorską wraca do stolicy Podlasia, gdzie swoje kolejne zawodowe walki stoczą m.in. dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (64-4-1, 44 KO), były mistrz Europy Kamil Szeremeta (25-2-1, 8 KO) i notowany w czołówce światowych rankingów wagi średniej Fiodor Czerkaszyn (22-1, 14 KO).

KUP BILETY NA GALĘ KBN 33 W BIAŁYMSTOKU >>

W walce wieczoru gali organizowanej w Operze i Filharmonii Podlaskiej pochodzący z Białegostoku Kamil Szeremeta skrzyżuje rękawice z Ekwadorczykiem Abelem Miną (17-3, 9 KO). Stawką tego pojedynku będzie tytuł międzynarodowego mistrza Polski kategorii super średniej.

Szeremeta, który w przeszłości boksował o mistrzostwo świata, stoczy swój trzeci profesjonalny pojedynek przed białostocką publicznością. Mina miał okazję boksować o pasy WBO Latino i WBA Inter-continental, a ostatnią zawodową walkę stoczył w maju.

Przeciwnikiem Czerkaszyna będzie były pretendent do tytułu młodzieżowego mistrza świata Jairo Delgado (11-2, 8 KO). 28-latek nie boksował od sierpnia, ale zachowuje wysokie miejsca w światowych rankingach wagi średniej. Czerkaszyn klasyfikowany jest w czołowych piętnastkach przed federacje IBF i WBO.

Delgado poza walką o młodzieżowy mistrzowski tytuł federacji WBC, ma na koncie również zdobyty tytuł zawodowego mistrza Kolumbii. 24-latek w ubiegłym roku był bardzo aktywny, tocząc aż 5 walk. Po raz ostatni boksował w październiku, wygrywając z doświadczonym Aristidesem Perezem.

Podczas gali KBN 33 na ring wróci również Krzysztof Włodarczyk, który przygotowuje się do finałowego akcentu swojej zawodowej kariery. "Diablo" stoczył 12 pojedynków o mistrzostwo świata, a ostatnie miesiące były dla niego bardzo aktywne. W ubiegłym roku Włodarczyk zapisał się w pamięci białostockich kibiców efektownym nokautem w walce z Sylverą Louisem i ponownie wystąpi przed podlaską widownią.

Przed białostockimi kibicami w ringu zaprezentują się także Rafał Wołczecki (10-0, 7 KO) i mieszkający w Polsce Kubańczyk Ihosvany Garcia (11-0, 8 KO). Bilety na galę Knockout Boxing Night 33 dostępne są w serwisie ebilet.pl. Transmisja z wydarzenia w TVP Sport. Sponsorem Głównym gali Knockout Boxing Night 33 jest ORLEN Paliwa.