Patronat medialny


 

Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) po niedawnym fiasku negocjacji na temat walki z Anthonym Joshuą (24-3, 22 KO) stanowczo wykluczył dalsze rozważanie AJ-a jako swojego potencjalnego rywala.

- Zero zainterenowania! To się nie wydarzy! Chcę prawdziwych wyzwań i walk z facetami, którzy chcą wyzwań. Usyk przyleciał [na walkę Fury - Chisora], by zasiąśc przy ringu, stanął ze mną twarzą w twarz, on chce tego pojedynku! - powiedział w niedzielę "Król Cyganów" zapytany, czy chce jeszcze pojedynku z Joshuą.

- Czy AJ przez te wszystkie lata - a mieszkamy w jednym kraju - zrobił kiedykolwiek coś takiego? Czy stanął ze mną twarzą w twarz i powiedział: lejmy się?! Nie! - dodał czempion WBC wagi ciężkiej. 

Tyson Fury między liny chciałby powrócić na przełomie lutego i marca w Arabii Saudyjskiej unifikacyjnym bojem o cztery pasy z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO).

Add a comment

Frank Warren pochwalił Derecka Chisorę (33-13, 23 KO) za dzielną postawę w przegranym sobotnim pojedynku o pas WBC kategorii ciężkiej z Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). "Del Boy" przez blisko dziesięć rund przyjmował mocne ciosy "Króla Cyganów" i ostatecznie został poddany przez sędziego ringowego. 

- Mimo że Tyson wygrał to zdecydowanie, to jestem przekonany, że Anthony Joshua, gdyby podjął wyzwanie, skończyłby podobnie - stwierdził promotor czempiona WBC wagi ciężkiej.

- Dereck wypadł lepiej niż Dillian Whyte w kwietniu i na pewno wytrzymał mocniejsze uderzenia od Deontaya Wildera - dodał Warren, który jako kolejnego rywala swojego podopiecznego widzi Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO).

Add a comment

Szef federacji WBC Mauricio Sulaiman w pełni wspiera pomysł organizacji w pierwszym kwartale przyszłego roku walki o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO).

- To jest idealny moment na unifikację - stwierdził w rozmowie ze Sky Sports Sulaiman, który wierzy, że konkurencyjna federacja IBF chwilowo odstąpi od swojej dyrektywy nakazującej Usykowi natychmiastową obronę tytułu z Filipem Hrgovicem. 

- Obowiązkowe obrony to skomplikowany proces, a każda organizacja ma swoje zasady, jednak waga tego pojedynku jest ponad regułami wszystkich federacji, dlatego my wspieramy tę walkę i zrobimy wszystko, co możliwe, by do niej doszło - dodał prezydent World Boxing Council.

Add a comment

Przed walką o bezdyskusyjne mistrzostwo świata wagi ciężkiej jedno jest pewne - Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) nie rozmontuje psychicznie Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO), jak zrobił to z wieloma wcześniejszymi rywalami.

Add a comment

Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) zaraz po wygranej z Dereckiem Chisorą zakomunikował, że przed ewentualną walką o bezdyskusyjne mistrzostwo świata kategorii ciężkiej z Oleksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) może poddać się operacji łokcia.

"Król Cyganów" ocenił, że na dojście do siebie po zabiegu potrzebował będzie 6-8 tygodni. Później na konferencji prasowej stwierdził jednak, że nie ma jeszcze pewności, czy operacja będzie konieczna i lutowy lub marcowy termin konfrontacji z Usykiem być może zostanie utrzymany. 

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) zapowiada nokaut w trylogii z Dereckiem Chisorą (33-12, 23 KO). Transmisja z gali w Londynie w Polsacie Sport od godz. 19.00. Walka wieczoru o godz. 22.00.

Add a comment

Dziś na stadionie Tottenhamu w Londynie po raz trzeci rękawice skrzyżują Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) i Dereka Chisora (33-11, 23 KO). Stawką pojedynku, który z bliska obejrzy rywal "Króla Cyganów" do miana najlepszego ciężkiego globu Oleksandr Usyk, będzie pas federacji WBC. 

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) okazał się cięższy od Dereka Chisory (33-11, 23 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Londynie. Fury wniósł na wagę 121,9 kg, zaś Chisora 118,3 kg. Pięściarze będą rywalizować o należący do Fury'ego tytuł mistrza świata WBC wagi ciężkiej. Transmisja w Polsacie Sport.

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) i Dereck Chisora (33-11, 23 KO) spotkali się wczoraj na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią walką o pas WBC kategorii ciężkiej. Pięściarze odpowiedzieli m.in. na pytania o charakter swojej znajomości i o to, jak zamierzają sobie poradzić się z grudniową pogodą w sobotni wieczór, gdy przyjdzie im walczyć na odkrytym stadionie.

Add a comment

Tysonowi Fury'emu (32-0-1, 23 KO) najwyraźniej nie spodobał się ostatni żart Oleksandra Usyka (20-0, 13 KO), który w jednym z wywiadów nazwał go "pijaczyną".

- Usyk może obciągać kut***! Jeśli przyjdzie na moją walkę, to obiecuję, że dostanie ode mnie z plaskacza! Powiedział, że jestem pijakiem, jestem ciekaw, co będzie miał na ten temat do powiedzenia - stwierdził czempion WBC wagi ciężkiej w wywiadzie dla IFL TV.

W sobotę Fury na stadionie Tottenhamu stoczy pojedynek w obronie tytułu WBC z Derekiem Chisrorą (33-12, 23 KO). Jeśli wygra, być może w pierwszym kwartale przyszłego roku zaboksuje z Usykiem. Teoretycznie stawką pojedynku mogłyby być cztery mistrzowskie pasy, jednak "Gypsy King" już teraz deklaruje, że w związku z konfliktem sprzed kilku lat nie zamierza uiszczać opłaty sankcyjnej za pas federacji IBF, który jest jednym z trofeów należących do Ukraińca.

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) twierdzi, że przed walką z Derekiem Chisorą (33-12, 23 KO) postanowił spróbować nowego podejścia do kierowania gospodarką hormonalną swojego organizmu.

- Wiecie, że kiedyś masturbowałem się siedem razy dziennie, by dodać sobie siły? Teraz żyję w celibacie, chcę czegoś spróbować. Wyjdę do ringu z naładowanym pistoletem - zapowiada "Król Cyganów".

Pojedynek Fury - Chisora, którego stawka będzie pas WBC kategorii ciężkiej, odbędzie się 3 grudnia na gali organizowanej na londyńskim stadionie Tottenhamu. Transmisja w Polsacie Sport.

Add a comment

Polsat Sport przeprowadzi bezpośrednią transmisję z sobotniej gali grupy Queensberry Promotions w Londynie, na której Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) bronił będzie pasa WBC wagi ciężkiej w starciu z Derekiem Chisorą (33-12, 23 KO). Informację jako pierwszy podał Rafał Mandes z Super Expressu.

W karcie walk londyńskiej imprezy znalazł się także pojedynek o "zwykły" tytuł WBA królewskiej dywizji pomiędzy Danielem Dubois (18-1, 17 KO) i Kevinem Lereną (28-1, 14 KO). 

Początek relacji przewidziano na godz. 19.00 czasu polskiego. Fury i Chisora między linami powinni pokazać się w okolicach godz. 22.00.

Add a comment

Tego nie było w planach ale Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) i Derek Chisorą (33-12, 23 KO) stanęli ze sobą oko w oko już podczas dzisiejszego treningu medialnego. Walka o pas WBC wagi ciężkiej w sobotę.

Add a comment

Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) jest zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki z Derekiem Chisorą (33-12, 23 KO), z którym w przeszłości już dwukrotnie wygrywał, jednak przekonuje, że nie zamierza lekceważyć swojego rodaka.

- Od czasu naszej ostatniej walki minęło dużo czasu i obaj zmieniliśmy się jako pięściarze - mówi "Król Cyganów". - Jeśli chodzi o Chisorę, to zawsze wiesz, czego się spodziewać - daje dobre walki, zawsze idzie do przodu. I ja też. Tu się może wydarzyć wszystko, to jest waga ciężka!

- Goście, którzy ostatnio walczyli z Chisorą - Parker, Usyk, Pulew - to są zawodnicy z top-10, nawet top-5 i żaden nie potrafił go znokautować, więc jeśli mi się uda, to będzie to mocny sygnał, że tak się to powinno robić! A Chisora na pewno wyląduje na deskach! - twierdzi czempion WBC wszech wag i dodaje: - Ja nigdy nie unikałem wyzwań, walczyłem z najmocniej bijącym bokserem w historii jego kraju, walczyłem z mistrzem Kliczką w Niemczech, jestem gotów na każdego, nigdzie się nie wybieram, dawać ich! 

Add a comment