onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Współpromotor linearnego mistrza świata wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (28-0-1, 20 KO) Bob Arum zadeklarował, że jego zawodnik mógłby już w kolejnej walce stanąć naprzeciw czempiona WBC Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO). 

Fury, który w minioną sobotę szybko zastopował notowanego na drugiej pozycji rankingu WBO Toma Schwarza, na ring powrócić ma w październiku starciem z nieznanym jeszcze rywalem, ale zdaniem Aruma "Król Cyganów" mógłby od razy wyjść do Wildera, o ile obóz Amerykanina byłby zainteresowany kooperacją. 

Tyson Fury i Deontay Wilder po raz pierwszy spotkali się w grudniu ubiegłego roku. Pełna dramaturgii walka zakończyła się remisem.

Add a comment

Udanie zadebiutował w minioną sobotę Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) na antenie ESPN, szybko nokautując Toma Schwarza. Linearny mistrz świata wagi ciężkiej jest przekonany, że zarówno on jak i czempion WBC Deontay Wilder (41-0-1, 40 KO) byliby faworytami w konfrontacji z posiadaczem pasów WBA, WBO i IBF Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO).

- Z całym szacunkiem dla Andy'ego, znakomicie zaboksował z Anthonym Joshuą, ale teraz jest zobowiązany do rewanżu, więc w ogóle nie biorę go pod uwagę w tym wyścigu dwóch koni. Myślę, że i ja i Wilder wygralibyśmy z Ruizem całkiem łatwo - powiedział Brytyjczyk na konferencji prasowej po walce ze Schwarzem.

Tyson Fury kolejny pojedynek stoczyć ma 5 października, być może w Nowym Jorku. Jako jeden z kandydatów do skrzyżowania rękawic z "Królem Cyganów" wymieniany jest Kubrat Pulew (27-1, 14 KO).

Add a comment

5 października kolejny pojedynek ma stoczyć ostatecznie były mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury (28-0-1, 20 KO). Wcześniej mówiło się, że Anglik wróci na ring pod koniec września.

Jednym z kandydatów do skrzyżowania rękawic z Anglikiem jest Kubrat Pulew (27-1, 14 KO). 38-letni Bułgar był obecny podczas sobotniej gali w Las Vegas, gdzie Fury wygrał przez techniczny nokaut z Niemcem Tomem Schwarzem.

Pulew oraz Fury współpracują od niedawna z grupą Top Rank. Bułgar, który cały czas jest oficjalnym pretendentem do pasa mistrzowskiego federacji IBF, ostatni raz boksował w marcu.

Dla Fury'ego, październikowy występ ma być ostatnim przed rewanżową walką z Deontayem Wilderem. Do drugiego starcia tych pięściarzy ma dojść w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Add a comment

Tyson Fury (28-0-1, 20 KO) pokonał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Toma Schwarza (24-1, 16 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Las Vegas. Były mistrz świata wagi ciężkiej zgodnie z oczekiwaniami, łatwo poradził sobie z Niemcem.

Brytyjczyk pierwszą rundę przeboksował spokojnie. Zadawał niewiele ciosów i oddawał inicjatywę przeciwnikowi, który próbował atakować, jednak nie potrafił przebić się przez obronę rywala.

W drugiej rundzie Fury odważniej ruszył do przodu i zaczął trafiać ciosami podbródkowymi. Po kilku czysto przyjętych uderzeniach, Schwarz wylądował na deskach z zakrwawionym nosem. Niemiec wstał, jednak kolejny atak Anglika i seria prawych sierpowych zmusiły sędziego ringowego do przerwania pojedynku.

Dla Fury'ego był to powrót na ring po ubiegłorocznym remisie z Deontayem Wilderem. Anglik boksował po raz pierwszy od podpisania kontraktu z grupą Top Rank i telewizją ESPN. 

Podczas tej samej gali udanie w wadze półciężkiej zadebiutował Jessie Hart. Amerykanin wygrał na punkty z Sullivanem Barrerą. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 96-93, 97-92 i 99-90.

Add a comment

Fiasko rozmów na temat planowanego na maj rewanżu Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO) i plany wejścia na rynek amerykański Anthony'ego Joshuy wyszły na dobre finansowo "Królowi Cyganów" i "Bronze Bomberowi". Dzięki nowym lukratywnym kontraktom, odpowiednio z ESPN i Showtime, ubiegłoroczni rywale mogą teraz inkasować potężne gaże za walki z mniej wymagającymi zawodnikami. 

Wilder za trwającą kilkadziesiąt sekund majową konfrontację z Dominikiem Breazealem zarobił około 10 milionów dolarów. Wypłata Fury'ego za bój niezbyt groźnym, przynajmniej teoretycznie, Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO) również będzie okazała. 

Co prawda według oficjalnych danych przekazanych stanowej komisji w Nevadzie Brytyjczyk wzbogaci się dzięki dzisiejszemu pojedynkowi "jedynie" o 1 milion dolarów, jednak kontrakt z ESPN gwarantuje mu aż 12,5 miliona. Gaża niepokonanego Niemca wyniesie nieco ponad 1 milion (oficjalnie 250 tysięcy) dolarów.

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) okazał się cięższy od Toma Schwarza (24-0, 16 KO) podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Las Vegas. Anglik wniósł na wagę 119,3 kg, zaś Niemiec 111,3 kg. Dla Niemca to najwyższy wynik w zawodowej karierze, z kolei Fury waży 3 kg więcej, niż przed grudniowym pojedynkiem z Deontyem Wilderem. Transmisja gali w Polsacie Sport.

Add a comment

Były mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) zdementował podane przez Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) informacje, że kontrakty na walkę rewanżową pięściarzy zostały już podpisane. Anglik twierdzi, że żadne dokumenty w tej sprawie nie zostały jeszcze parafowane.

- Niczego nie podpisywałem. Być może ktoś zrobił to w moim imieniu, ale to nielegalne - stwierdził Fury.

Jednocześnie Anglik nie zaprzecza, że chce przystąpić do drugiej walki z "Bronze Bomberem". Pięściarze po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w grudniu ubiegłego roku. Po dwunastu rundach sędziowie wypunktowali remis.

Wilder na ring wróci we wrześniu walką z Luisem Ortizem. Fury już w sobotę zmierzy się w Tomem Schwarzem, a do końca roku chce stoczyć jeszcze dwa pojedynki.

Add a comment

W sobotę na gali w Las Vegas pierwszy tegoroczny pojedynek stoczy były mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Rywalem Anglika będzie Niemiec Tom Schwarz (24-0, 16 KO). Transmisja w Polsacie Sport. Dla niepokonanego dwumetrowca z Manchesteru, uważanego przez wielu za linearnego czempiona globu, czerwcowy pojedynek będzie pierwszym po podpisaniu kontraktu z grupą Top Rank i telewizją ESPN. Fury w ostatnim zawodowym występie zremisował z Deontayem Wilderem.

 

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) jest przekonany, że jego sobotnia walka z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO) będzie eliminatorem do tytułu mistrza świata WBO wagi ciężkiej. Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali organizowanej w Las Vegas.

- Z tego co wiem, to może być nawet walka o tymczasowe mistrzostwo świata ponieważ pas WBO wagi ciężkiej dawno nie był broniony z oficjalnym pretendentem. Zobaczymy co się wydarzy, jest jeszcze trochę czasu - mówi Fury.

- Zwycięzca będzie według mojej wiedzy co najmniej oficjalnym pretendentem do pasa WBO. Cieszę się, ponieważ to oznacza, że wracam na moje miejsce. Zabiorę znowu wszystkie pasy i potwierdzę, że jestem królem wagi ciężkiej - przekonuje Anglik.

Mistrzem świata WBO wagi ciężkiej od niedawna jest Andy Ruiz Jr. Dla Fury'ego sobotni występ będzie pierwszym od ubiegłorocznego remisu z Deontayem Wilderem. Anglik zaboksuje także po raz pierwszy od czasu podpisania kontraktu z amerykańską grupą Top Rank oraz telewizją ESPN.

Add a comment

Były mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) wróci na ring w sobotę podczas gali organizowanej w Las Vegas. Anglik potwierdził, że zna już także datę kolejnego zawodowego występu.

Podczas sobotniej imprezy 30-latek skrzyżuje rękawice z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO). Jeśli Brytyjczyk poradzi sobie z niepokonanym Niemcem, to następny pojedynek stoczy 21 września na terenie Stanów Zjednoczonych.

Fury wyjawił przy okazji, że w tym roku ma zamiar stoczyć trzy walki. Jeśli wrześniowy występ także pójdzie po jego myśli, to kibice zobaczą Anglika w ringu także w grudniu.

Sobotnią walkę Fury'ego ze Schwarzem pokaże na żywo Polsat Sport. Dla Anglika będzie to powrót na ring po remisie z Deontayem Wilderem. 

 

Add a comment

Polsat Sport pokaże na żywo sobotnią galę w Las Vegas, której głównym wydarzeniem będzie pojedynek byłego króla wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Dla niepokonanego dwumetrowca z Manchesteru, uważanego przez wielu za linearnego czempiona globu, czerwcowy pojedynek będzie pierwszym po podpisaniu kontraktu z grupą Top Rank i telewizją ESPN. Fury w ostatnim zawodowym występie zremisował z Deontayem Wilderem.

Mierzący 197 cm 24-letni Schwarz sześć ostatnich pojedynków wygrał przed czasem (w tym jeden przez dyskwalifikację), jednak w jego rekordzie nie ma żadnych mocnych oponentów. Ostatni raz Niemiec boksował w marcu.

Fury w przypadku wygranej, na początku przyszłego roku ma przystąpić do rewanżowej walki z Wilderem. Podczas tej samej gali kibice zobaczą także m.in. ciekawie zapowiadający się pojedynek wagi półciężkiej pomiędzy Sullivanem Barrerą oraz Jessiem Hartem.

Add a comment

W przyszłą sobotę na gali w Las Vegas kolejną walkę stoczy były król wagi ciężkiej Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Rywalem Brytyjczyka będzie notowany na drugiej pozycji rankingu WBO niepokonany Tom Schwarz (24-0, 16 KO). 

- On jest głodny zwycięstwa, ambitny, jestem przekonany, że wyjdzie do ringu jak na wojnę. Na pewno nie wyjdzie tylko po wypłatę, bo dostaje szansę zostania linearnym mistrzem świata. To będzie epicka walka! - mówi Fury podekscytowany swoim debiutem w Las Vegas.

- Nigdy tu wcześniej nie byłem, a to tutaj rozgrywały się te wielkie walki. Pamiętam, jak wstawałem w nocy, by obejrzeć Hattona z Mayweatherem w MGM. Wiele legendarnych pojedynków miało tu miejsce, teraz sam tu zawalczę, to będzie spełnienie kolejnego marzenia - cieszy się "Król Cyganów", który w swoim ostatnim występie zremisował z czempionem WBC Deontayem Wilderem.

Add a comment

Kilka dni temu ogłoszono, że w pierwszym kwartale 2020 roku dojdzie do wyczekiwanego przez kibiców rewanżu czempiona WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO). Brytyjczyk, którego 15 czerwca czeka pojedynek z notowanym na drugiej pozycji rankingi WBO Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO), twierdzi, że póki co myślami o drugiej konfrontacji z "Bronze Bomberem" nie zaprząta sobie głowy.

- Wilder mówi, że możemy stoczyć walkę w 2020. Ja jeszcze nie stoczyłem tej najbliższej. Przecież mogę zostać w niej znokautowany. Nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu - mówi "Król Cyganów".

- On musi się jeszcze uporać z Luisem Ortizem, ja potem jeszcze zaboksuję we wrześniu lub październiku, nie wiem z kim. Nie mieszam się do tego za bardzo. Gdy mam walkę na horyzoncie, nie wybiegam myślami do przodu - tłumaczy Fury, dla którego bój ze Schwrzem będzie pierwszym po podpisaniu kontraktu z Top Rank i ESPN.

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) awansował na pierwsze miejsce w rankingu najlepszych pięściarzy świata wagi ciężkiej magazynu "The Ring". Anthony Joshua, który był dotychczasowym liderem zestawienia, spadł na czwarte miejsce po sobotniej porażce z Andym Ruizem.

Meksykanin znalazł się na trzeciej pozycji. Ruiza wyprzedza jeszcze Amerykanin Deontay Wilder, który jesienią po raz drugi zmierzy się z Kubańczykiem Luisem Ortizem.

W dalszym ciągu wakujący pozostaje pas mistrzowski "The Ring" w najcięższej kategorii wagowej. Ostatnim jego posiadaczem był Fury, jednak stracił tytuł z powodu zbyt długiej nieaktywności.

Ranking "The Ring" wagi ciężkiej: 1. Tyson Fury, 2. Deontay Wilder, 3. Andy Ruiz Jr, 4. Anthony Joshua, 5. Dillian Whyte, 6. Luis Ortiz, 7. Aleksander Powietkin, 8. Joseph Parker, 9. Adam Kownacki, 10. Kubrat Pulew.

Add a comment

O tym, że Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) w swoich opiniach jest bardziej zmienny niż najbardziej zmienna kobieta, wie chyba każdy kibic boksu. Gdyby jednak ktoś nie wiedział. to "Król Cyganów" regularnie o tej swojej właściwości przypomina. 

Jeszcze w niedzielę, tuż po porażce Anthony'ego Joshuy (22-1, 21 KO), Fury pocieszał swojego rodaka i dodawał mu otuchy przed powrotem na ring. Jednak już wczoraj olbrzym z Manchersteru w jednym z wywiadów nie zostawił na AJ-u "suchej nitki".

- Wyobrażacie sobie to? Ktoś jest zbudowany jak Adonis, wygląda jak rzeźba kamienna a leje go grubas, który pożarł wszystkie Snickersy w Kalifornii? Co za wstyd! Ja na jego miejscu już bym się nigdy nie pokazał publicznie! - oświadczył Fury, który 15 czerwca w Las Vegas zmierzy się z notowanym na drugiej pozycji rankingu WBO wagi ciężkiej Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO), który 15 czerwca w Las Vegas zaboksuje z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO), po raz kolejny zmienił zdanie w kwestii finałowego eliminatora WBC z Dillianem Whytem (25-1, 18 KO). Brytyjczyk teraz przekonuje, że walki z rodakiem nie potrzebuje, bo i bez niej dostanie rewanż z czempionem World Boxing Council Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO).

- Szczerze mówiąc, nie sądzę, by do tego doszło, ja z Whytem o obowiązkowego pretendenta? Nie jestem zainteresowany - stwierdził "Król Cyganów" w rozmowie z boxingscene.com. - Ja jestem linearnym mistrzem świata, a Whyte to kelner i znokautowałbym go, gdyby tego chciał, ale jest jak jest. Ja teraz muszę wygrać ze Schwarzem, a jeśli chodzi o nakazywanie mi, z kim mam walczyć, to średnio to raczej wychodzi.

- Ja chcę pozostać teraz aktywny. Chcę w tym roku trzech walki i tyle stoczę. Potem zobaczymy, jaka będzie sytuacja. Jeśli Wilder będzie miał ochotę, żeby znów mu skopać tyłek, to nie ma problemu! - dodał Fury.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania wilder fury ringpolska.pl

Nie trzeba wiele, by sprowokować Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) do barwnej wypowiedzi. Wczoraj udało się to reporterowi TMZ, który "Króla Cyganów" zapytał o ewentualny rewanż z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Brytyjczyk "stanął na wysokości zadania", fundując mediom kolejny nagłówek. 

- Wilder to tylko wielki menel, kelner, jak się ze mną spotka ponownie, to obiecuję,że ujrzy gwiazdy - powiedział olbrzym z Manchesteru.

Poproszony o specjalną wiadomość dla "Bronze Bombera" Fury odparł: - Deontay Wilder, ssij mi jaja! Jeśli chcesz dziw** coś z tym zrobić, to chodź i zmierz się ze mną! Mogę z tobą walczyć na gołe pięści za darmo na Time Square!

Deontay Wilder w sobotę zaliczył kolejną obronę pasa WBC wagi ciężkiej, nokautując w pierwszej rundzie Dominica Breazele'a. Tyson Fury na ring powróci 15 czerwca walką z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Add a comment

Promotor Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO) Frank Warren przekonuje, że już na początku przyszłego roku uda się doprowadzić do rewanżowego starcia "Króla Cyganów" z mistrzem WBC wagi ciężkiej Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Warren uważa, że fakt, iż Fury aktualnie związany jest z telewizją ESPN, a Wilder z konkurencyjną Showtime, nie powinien stanowić istotnej przeszkody. Podobnego zdania jest też sam olbrzym z Manchesteru.

- Podpisałem kontrakt z ESPN, by rewanż z Wilderem był jeszcze większy - mówi Fury. - Jeśli tylko Wilder będzie chciał drugiej walki, zrobimy ją. Nie przyszedłem do ESPN, żeby walczyć z kelnerami. 

- Na Showtime nasz pojedynek nie miał tak dużej oglądalności. To było tylko 325 tysięcy PPV. Walka o mistrzostwo wagi ciężkiej z udziałem dwóch najbardziej barwnych i charyzmatycznych czempionów ostatnich 50 lat powinna być większa! ESPN daje możliwość zrobienia z tego pojedynku o wymiarze globalnym! - twierdzi "Król Cyganów", który 15 czerwca zaboksuje z niepokonanym Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) przekonuje, że Tom Schwarz (24-0, 16 KO), z którym 15 czerwca zmierzy się na gali w Las Vegas, nie odbiega klasą od najbliższych rywali Anthony'ego Joshuy i Deontaya Wildera. 

- Jeśli chodzi o te trzy walki - Schwarza, Ruiza i Breazeale'a - to myślę, że oni wszyscy są bardzo do siebie podobni - ocenia olbrzym z Manchesteru.

- Tom jest w końcu niepokonany, Breazeale już raz został rozbity, a Ruiz ma na koncie tę kontrowersyjną porażkę z Josephem Parkerem. Schwarz jako zawodnik bez przegranej do ringu wyjdzie z największą determinacją z tej trójki - uważa Fury, dla którego czerwcowy występ będzie debiutem na antenie ESPN.

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) jest już znudzony atakami ze strony Eddiego Hearna. Olbrzym z Manchesteru 15 czerwca zmierzy się z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO), rywalem którego wybór promotor Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) wielokrotnie ostro krytykował. 

- Wiecie co, to jest zazdrość - stwierdził Fury w wywiadzie dla Behind The Gloves. - Schwarz uderzyłby Eddiego lewym prostym i Eddie byłby nieprzytomny przez tydzień!

- Gdy słyszę o takich ludziach jak Eddie Hearn, którzy wygadują różne rzeczy na mój temat, myślę sobie: Wiesz co, Eddie? Nigdy w życiu nie stoczyłeś żadnej walki. Jak możesz mnie obrażać i wygadywać te bzdury o mnie. Ty nie potrafisz walczyć, bo gdybyś potrafił, to ty byłbyś mistrzem a nie ja. Mam już dość tych pierdół. Eddie, jeszcze jedno słowo na mój temat i zęby ci powybijam! - zażartował sobie były król wagi ciężkiej.

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) zapewnił w rozmowie z Behind The Gloves, że choć ostatnio opublikował w sieci żartobliwy mem na temat Andy'ego Ruiza Jr (32-1, 21 KO), docenia bokserskie umiejętności czerwcowego rywala Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO).

- On naprawdę umie boksować, nie należy oceniać książki po okładce. Spójrzcie na mnie, też jestem tłusty i też umiem walczyć. To że ktoś jest gruby, nie oznacza, że nie potrafi boksować. Kownacki także umie boksować. Grubasy potrafią walczyć! - stwierdził dwumetrowiec z Manchesteru.

Ruiz z Joshua skrzyżuje rękawice 1 czerwca na gali DAZN w Nowym Jorku. Kalifornijczyk w roli oponenta AJ-a zastąpił złapanego na dopingu Jarrella Millera.

Add a comment

Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) "wyśmiał" rezolucję federacji WBC wyznaczającą jego i Dilliana Whyte'a (25-1, 18 KO) do walki eliminacyjnej o status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. Olbrzym z Manchesteru stanął przy okazji w obronie swojego rodaka, który jego zdaniem już dawno powinien zostać challengerem World Boxing Council.

- Ja nie potrzebuję żadnych eliminatorów. Ja już wcześniej walczyłem z Wilderem bez eliminatora - stwierdził Fury w rozmowie z Behind The Gloves. - Myślę, że WBC bardzo nieuczciwie traktuje Whyte'a. On już zaliczył kilka mocnych walk i wspiął się na szczyt drabiny rankingowej. Zaczynam wierzyć, że oni nie chcą, by on kiedykolwiek zaboksował o pas, bo nakazali mu pojedynek ze mną, a to dla niego gwarantowana porażka. 

Niepokonany Wyspiarz, dodał, że liczy, iż jeszcze w tym roku ponownie stanie w ringu z czempionem WBC Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO).

- Myślę, że w grudniu 2019 dojdzie do naszego rewanżu i znów zobaczycie, jak spuszczam mu lanie - oznajmił Fury, który póki co 15 czerwca zmierzy się z Tomem Schwarzem (24-0, 16 KO).

Add a comment