Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Jest szansa, że 21 września na organizowanej na stadionie Wembley gali z cyklu Riyadh Season dojdzie do rewanżu Fabio Wardleyem (17-0-1, 16 KO) i Frazerem Clarke (8-0-1, 6 KO) - zdradził w rozmowie z SecondsOut Ben Shalom.

Poprzedniej starcie pięściarzy, którego stawką był mistrza Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej wagi ciężkiej, zakończyło się remisem.

Główną atrakcją wrześniowej imprezy ma być występ Anthony'ego Joshuy (28-3, 25 KO), który prawdopodobnie skrzyżuje rękawice z Danielem Dubois (21-2, 20 KO).

Add a comment

Trener Tysona Fury'ego SugarHill Steward przygotuje Jareda Andersona (17-0, 15 KO) do walki z Martinem Bakole (20-1, 15 KO) - poinformował na Twitterze Turki Alalshikh.

Znakomicie zapowiadający się pojedynek w wadze ciężkiej będzie jedną z atrakcji gali organizowanej przez Riyadh Season 3 sierpnia w Los Angeles.

SugarHill Steward miał już okazję oglądać wcześniej Andersona na sali treningowej, gdy Amerykanin był sparingpartnerem Fury'ego. "Król Cyganów" po wspólnych sparingach ocenił, że "Big Baby" zostanie w przyszłości mistrzem świata.

Add a comment

1,5 miliona Pay-Per-View zostało sprzedanych na walkę pomiędzy Tysonem Furym (34-1-1, 24 KO) i Oleksandrem Usykiem (22-0, 14 KO) - poinformował Mike Coppinger, dziennikarz telewizji ESPN.

Transmisja była realizowana przez serwis streamingowy DAZN na całym świecie. Najwięcej PPV sprzedano w Wielkiej Brytanii. Przychód ze sprzedaży PPV wyniósł 50 milionów dolarów.

Według informacji przekazanych przez Coppingera, wydarzenie zanotowało także 40 mln dolarów wpływów sponsorskich oraz 3 mln wpływów z biletów. Łączny koszt organizacji walki wyniósł ok. 120 mln dolarów.

Pojedynek Fury - Usyk był główną atrakcją gali organizowanej 18 maja w Rijadzie. Ukrainiec wygrał na punkty i zunifikował cztery tytuły mistrza świata wagi ciężkiej.

Add a comment

3 sierpnia na gali w Los Angeles dojdzie do ciekawie zapowiadającej się walki w kategorii ciężkiej pomiędzy wysoko notowanym Martinem Bakole (20-1, 15 KO) i niepokonanym Jaredem Andersonem (17-0, 15 KO).

Głównym wydarzeniem imprezy będzie pojedynek o pasy WBA i WBO Interim wagi superpółśredniej z udziałem Terence'a Crawforda (40-0, 31 KO) i Israila Madrimowa (10-0-1, 7 KO).

Ponadto kibice obejrzą m.in. inne interesujące starcie w królewskiej dywizji, w którym rękawice skrzyżuję Andy Ruiz Jr (35-2, 22 KO) i Jarrell Miller (26-1-1, 22 KO).

Add a comment

Federacja IBF potwierdziła oficjalnie, że Daniel Dubois (21-2, 20 KO) po sobotniej wygranej z Filipem Hrgovicem został nowym obowiązkowym challengerem dla czempiona wagi ciężkiej Oleksandra Usyka (22-0, 14 KO).

Dubois ma 21 września zawalczyć na Wembley z Anthonym Joshuą (28-3, 25 KO), jednak na razie nie wiadomo czy o pas IBF Interim, którego jest posiadaczem, czy o "pełny" pas IBF (gdyby zabrano go wcześniej Uyskowi).

Bardziej prawdopodobny wydaje się pierwszy ze scenariuszy, bo ekipa Usyka kilka dni temu zwróciła się do International Boxing Federation o odroczenie obowiązkowej obrony, by tytuł IBF mógł znaleźć się w stawce grudniowego rewanżu Ukraińca z Tysonem Furym (34-1-1, 24 KO) i podobno władze IBF są przychylne takiemu rozwiązaniu.

Add a comment

Magazyn The Ring zaktualizował swój ranking wagi ciężkiej po sobotniej gali w Rijadzie, na której Zhang Zhilei pokonał Deontaya Wildera, a Daniel Dubois Filipa Hrgovica.

Czempionem "Biblii Boksu" jest Oleksandr Usyk, zaś trzech aktualnie najwyżej notowanych pretendentów to: Tyson Fury, Anthony Joshua i Joseph Parker. Wilder po drugiej porażce z rzędu wypadł z Top-10.

Ranking The Ring wagi ciężkiej: Mistrz - Oleksandr Usyk, 1. Tyson Fury, 2. Anthony Joshua, 3. Joseph Parker, 4. Zhang Zhilei, 5. Agit Kabayel, 6. Daniel Dubois, 7. Jared Anderson, 8. Joe Joyce, 9. Filip Hrgovic, 10. Efe Ajagba.

Add a comment

3 sierpnia na sponsorowanej przez Turkiego Alalshikha gali z Los Angeles Jared Anderson (17-0, 15 KO) miał zmierzyć cię z Deontayem Wilderem, jednak wobec porażki "Bronze Bombera" z Zhangiem Zhileiem (27-2-1, 22 KO), pojedynek stanął pod ogromnym znakiem zapytania.

"Big Baby" zadeklarował jednak na Instagramie, że chętnie skrzyżuje rękawice z sobotnim pogromcą Wildera. Anderson przy okazji odrzucił wyzwanie Jarrella Millera (26-1-1, 22 KO), przypominając, że ten przegrał swoją ostatnią walkę przez techniczny nokaut.

Miller tymczasem na sierpniowej gali w Kalifornii zmierzy się z Andym Ruizem Jr (35-2, 22 KO), powracającym na ring po dwuletniej przerwie.

Add a comment

Zhang Zhilei (27-2-1, 22 KO) znokautował wczoraj Deontaya Wildera i po efektownym zwycięstwie po raz kolejny rzucił wyzwanie Anthony'emu Joshui. Promotor "Big Banga" Frank Warren ma jednak inny pomysł na kolejny sportowy krok dla swojego zawodnika.

Szef grupy Queensberry Promotions chciałby, aby pojedynek z udziałem Zhanga był główną atrakcją gali organizowanej w Chinach, gdzie pogromca "Bronze Bombera" cieszy się ogromną popularnością.

Warto przypomnieć, że niedawno organizator walki Zhang - Wilder Turki Alalshikh zdradził, że rynek azjatycki może być kolejnym, na którym mógłby on zagościć ze swoimi evetnami.

Add a comment

Daniel Dubois awansował na piąte miejsce w rankingu wagi ciężkiej serwisu statystycznego Boxrec.com. W sobotę na gali w Rijadzie pięściarz z Wielkiej Brytanii wygrał z Chorwatem Filipem Hrgovicem.

Liderem zestawienia jest Oleksandr Usyk, który posiada cztery mistrzowskie pasy w "królewskiej" dywizji. Deontay Wilder po porażce z Zhileiem Zhangiem spadł w rankingu Boxrec.com na 36. pozycję.

Ranking wagi ciężkiej Boxrec.com: 1. Oleksandr Usyk, 2. Anthony Joshua, 3. Agit Kabayel, 4. Tyson Fury, 5. Daniel Dubois, 6. Joseph Parker, 7. Jared Anderson, 8. Zhilei Zhang, 9. Joe Joyce, 10. Martin Bakole.

Add a comment

21 września na gali organizowanej na stadionie Wembley w Londynie może dojść do walki pomiędzy Anthonym Joshuą (28-3, 25 KO) i tymczasowym msitrzem świata IBF wagi ciężkiej Danielem Dubois (21-2, 20 KO).

Joshua już kilka tygodni temu miał wyznaczoną datę powrotu na ring, zaś jego rywalem miał być zwycięzca sobotniej walki pomiędzy Dubois i Filipem Hrgovicem. Stawką pojedynku będzie prawdopodobnie pełnoprawny mistrzowski pas IBF wagi ciężkiej, który do tego czasu zostanie odebrany Oleksandrowi Usykowi.

Joshua po raz ostatni boksował w marcu, kiedy to znokautował w drugiej rundzie Francisa Ngannou. W ubiegłym roku Brytyjczyk stoczył trzy zwycięskie walki.

Add a comment

W związku z ostatnimi problemami zdrowotnymi Mike Tyson nie zawalczy 20 lipca z Jakem Paulem. Pojedynek odbędzie się w późniejszym terminie - nowa data ma zostać ogłoszona 7 czerwca.

Póki co lekarze zalecili 57-letniemu Tysonowi odpoczynek od ostrych treningów. "Żelazny" w minioną niedzielę miał na pokładzie samolotu "incydent medyczny" - podobno doświadczył nawrotu choroby wrzodowej, odczuwał silne bóle, zawroty głowy i mdłości. Były czempion wagi ciężkiej poprosił o natychmiastową pomoc lekarską, której mu udzielono.

Add a comment

Tytuł tymczasowego mistrza świata federacji IBF będzie ostatecznie stawką sobotniego pojedynku Filip Hrgovica (17-0, 14 KO) z Danielem Dubois (20-2, 19 KO).

Posiadaczem "pełnej" wersji tytułu International Boxing Federation w królewskiej dywizji jest aktualnie Oleksandr Usyk (22-0, 14 KO) czekający na grudniowy rewanż z Tysonem Furym (34-1-1, 24 KO).

Jeśli federacja IBF zdecyduje się odebrać w najbliższych miesiącach pas Usykowi za brak obowiązkowej obrony, to zwycięzca starcia Hrgovic - Dubois zostanie "podniesiony" z mistrza tymczasowego do pełnoprawnego.

Add a comment

Choć Filip Hrgovic (17-0, 14 KO) już od blisko dwóch lat jest obowiązkowym pretendentem do pasa IBF wagi ciężkiej, w najbliższym czasie nie będzie mu dane zaboksować o mistrzowskie trofeum.

Jeszcze niedawno wydawało się, że "El Animal" o trofeum International Boxing Federation zawalczy w sobotę z Danielem Dubois (20-2, 19 KO), o ile wcześniej zwakuje je Oleksandr Usyk (22-0, 14 KO), ale we wtorek w Rijadzie chorwacko-brytyjskie starcie zaanonsowano "tylko" jako finałowy eliminator IBF.

Jest bardzo możliwe, że zwycięzca pojedynku Hrgovic - Dubois o pas IBF zaboksuje we wrześniu z Anthonym Joshuą (28-3, 25 KO), jednak najpierw federacja będzie musiała odebrać tytuł Uyskowi, a ten ostatnio zwrócił się z prośbą, by odroczyć mu obowiązkową obronę do czasu rewanżu z Tysonem Furym (34-1-1, 24 KO), planowanego wstępnie na przełom 2024 i 2025 roku.

Add a comment