onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Menadżer Josepha Parkera (26-2, 20 KO) David Higgins jest zaniepokojony przymiarkami do walki pomiędzy Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO) i Oleksandrem Usykiem (17-0 13 KO). Opiekun Nowozelandczyka wolałby, aby "Del Boy" zmierzył się z jego zawodnikiem.

- Chisora nie powinien uciekać, gdy poczuje, że za inny pojedynek może dostać trochę więcej kasy - mówi Higgins w wywiadzie dla Sky Sports. - On pewnie przegrałby z Usykiem. Zarobiłby nieco więcej, ale ta walka zakończyłaby jego karierę. Gdy bierzesz walkę, będąc skazany na porażkę, to tak naprawdę mówisz: kończę!

- Moje przesłanie brzmi: jeśli Chisora i Haye wybiorą Usyka, to będzie to oznaczało wywieszenie białej flagi. Chisora powie: to mój koniec w boksie, chcę jeszcze tylko zarobić - dodaje menadżer Parkera, który z "Del Boyem" zmierzyć miał się w październiku, ale wycofał się z walki, tłumacząc się złym stanem zdrowia.

Add a comment

Eddie Hearn potwierdził, że Dillian Whyte (26-1, 18 KO) prawdopodobnie wróci na ring 7 grudnia podczas gali organizowanej w Arabii Saudyjskiej. Szef grupy Matchroom zdradził, że Brytyjczyk otrzymał listę potencjalnych rywali. Hearn zaznaczył, że nie ma niej pięściarzy ze ścisłej czołówki wagi ciężkiej.

Brytyjski promotor już wcześniej zapowiadał, że Whyte stoczy swój kolejny pojedynek pod koniec roku. Na pięściarzu cały czas ciążą niewyjaśnione zarzuty o stosowanie niedozwolonych środków dopingujących, ale brytyjska kontrola antydopingowa od lipca nie wypowiedziała się oficjalnie w tej sprawie.

Whyte w ostatnim zawodowym występie wygrał na punkty z Oscarem Rivasem. Brytyjczyk zdobył przy okazji tymczasowy pas mistrzowski WBC, jednak tytuł został zawieszony do czasu wyjaśnienia zarzutów dopingowych.

Główną atrakcją grudniowej gali będzie rewanż Anthony'ego Joshuy z Andym Ruizem. W Arabii Saudyjskiej kibice zobaczą także m.in. pojedynek Aleksandra Powietkina z Michaelem Hunterem.

Add a comment

7 grudnia na gali w Arabii Saudyjskiej dojdzie do świetnie zapowiadającego się pojedynku w kategorii ciężkiej pomiędzy Michaelem Hunterem (18-1, 12 KO) i Aleksandrem Powietkinem (35-2, 24 KO). Amerykanin, który jedynej zawodowej porażki doznał w starciu z Oleksandrem Usykiem, przed zbliżającą się konfrontacją jest bardzo pewny siebie.

- Powietkin na pewno zostanie znokautowany, w późniejszych rundach - przekonuje "Łowca Głów", będący nieznacznym faworytem bukmacherów. - Jestem teraz unikanym zawodnikiem, jestem postrachem, więc nie było tę walkę łatwo zakontraktować, ale udało się. To będzie świetny pojedynek!

Starcie Huntera z Powietkinem będzie usankcjonowane jako eliminator. W głównej walce grudniowej gali Anthony Joshua (22-1, 21 KO) zaboksuje z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO) o past WBA, WBO i IBF królewskiej dywizji.

Add a comment

W grudniu kolejny zawodowy pojedynek stoczy notowany coraz wyżej w rankingach wagi ciężkiej Tony Yoka (7-0, 6 KO). Ostatnim tegorocznym rywalem 27-letniego Francuza będzie Christian Hammer (24-6, 14 KO).

Początkowo planowano, że walka odbędzie się 7 grudnia w Paryżu, jednak ostateczny termin tej konfrontacji nie jest jeszcze znany. Yoka skrzyżuje rękawice z Hammerem 14 lub 21 grudnia na gali w Nantes.

Pięściarz z Francji w lipcu wrócił na ring po rocznym zawieszeniu za nieprzystąpienie do badań antydopingowych. W tym roku Yoka wygrywał przed czasem z Aleksandrem Dimitrenką i Michaelem Wallischem.

Add a comment

W sobotę na gali w Kalifornii kolejne zwycięstwo do swojego rekordu dopisał Kubrat Pulew (28-1, 14 KO), pokonując jednogłośnie na punkty Rydella Bookera. Dla 38-letniego Bułgara był to pierwszy występ od ponad siedmiu miesięcy i próba generalna przed walką o pas IBF wagi ciężkiej, do którego jest obowiązkowym pretendentem.

- Kontrolowałem cały pojedynek i byłem znacznie lepszy od mojego rywala. Udowodniłem, że reprezentuję światowy poziom. Teraz musi się ze mną spotkać zwycięzca walki Joshua - Ruiz! - powiedział po sobotniej wygranej Pulew.

O tym, czy faktycznie dojdzie do konfrontacji Kubrata Pulewa z lepszym z pary Joshua - Ruiz (walka 7 grudnia), przekonamy się niebawem, bo również ekipa obligatoryjnego challengera z ramienia federacji WBO Oleksandra Usyka zapowiada zabieganie o egzekucję praw pretendenckich i niewykluczone, że Joshua lub Ruiz będzie zmuszony do zwakowania jednego z trofeów mistrzowskich. Gdyby zwakowany został pas IBF, Pulew o tytuł mógłby zaboksować z kolejnym w rankingu Adamem Kownackim.

Add a comment

Magomedrasul Medżidow (1-0, 1 KO) stoczy swoją drugą zawodową walkę 7 grudnia na gali organizowanej w Arabii Saudyjskiej. 33-latek tym razem zmierzy się z Tomem Little (10-7, 3 KO), dla którego będzie to powrót na ring po rocznej przerwie.

Medżidow to brązowy medalista igrzysk olimpijskich oraz dwukrotny mistrz świata amatorów. Profesjonalny debiut pięściarz z Azerbejdżanu zaliczył we wrześniu, wygrywając przed czasem z Edem Fountainem.

Główną atrakcją grudniowej gali będzie rewanżowy pojedynek Anthony'ego Joshuy z Andym Ruizem. Podczas tej samej imprezy dojdzie także m.in. do walk Aleksandra Powietkina z Michaelem Hunterem oraz Filipa Hrgovica z Erikiem Moliną.

Add a comment

Ćwierć miliona dolarów zarobi Kubrat Pulew (27-1, 14 KO) za sobotni pojedynek z Rydellem Bookerem (26-2, 13 KO) na gali grupy Top Rank we Fresno. Wypłata Amerykanina wyniesie 30 tysięcy dolarów.

Pulew w przypadku wygranej najpóźniej w maju przyszłego roku zmierzy się ze zwycięzcą rewanżowej walki pomiędzy Anthonym Joshuą i Andym Ruizem Jr. Bułgar ostatni raz boksował w marcu, wygrywając z Bogdanem Dinu.

W walce wieczoru gali we Fresno, mistrz świata WBO wagi super piórkowej Jamell Herring zmierzy się z Lamontem Roachem. Herring zarobi za swój występ 300 tys. dolarów, zaś Roach 100 tys. dolarów.

Add a comment

Promotor Eddie Hearn potwierdził, że chciałby, aby 7 grudnia na gali Joshua - Ruiz II w Arabii Saudyjskiej na ring powrócił boksujący w kategorii ciężkiej Dillian Whyte (26-1, 18 KO).

Brytyjczyk w lipcu zdobył pas WBC Interim i status obowiązkowego pretendenta do pasa WBC, pokonując na punkty Oscara Rivasa. Później okazało się jednak, że jeden z testów antydopingowych "Body Snatchera" sprzed pojedynku miał wynik pozytywny i zawodnik z Londynu stracił (póki co czasowo) wszystko, co wywalczył w boju z Rivasem.

Przyszłość sportowa Whyte'a zależała będzie od wyniku śledztwa brytyjskiej agencji antydopingowej UKAD, które do czasu zakończenia jest utajnione. Hearn spodziewał się finalizacji dochodzenia w sierpniu, teraz mówi w tym kontekście o najbliższych tygodniach.

Add a comment

Po 112,6 kg wnieśli podczas oficjalnej ceremonii ważenia Kubrat Pulew (27-1, 14 KO) i Rydell Booker (26-2, 13 KO). Pięściarze skrzyżują rękawice podczas gali organizowanej we Fresno.

Wcześniej do walki z Bułgarem przymierzany był Mark de Mori. Kandydatura Australijczyka spotkała się z powszechną krytyką.

Pulew najpóźniej w maju przyszłego roku zmierzy się ze zwycięzcą rewanżowej walki pomiędzy Anthonym Joshuą i Andym Ruizem. Do drugiego pojedynku Amerykanina z Meksykaninem dojdzie 7 grudnia na gali w Arabii Saudyjskiej.

Główną atrakcją listopadowej gali będzie starcie Jamela Herringa (20-2, 10 KO) z Lamontem Roachem Jr (19-0-1, 7 KO). Pięściarze zaboksują o tytuł mistrza świata WBO wagi super piórkowej, a galę w USA pokaże telewizja ESPN.

Add a comment

Znalezione obrazy dla zapytania: usyk ringpolska.pl"

Egis Klimas, menadżer Oleksandra Usyka (17-0, 13 KO), potwierdził w rozmowie ze Sky Sports zainteresowanie pojedynkiem z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO). Ukrainiec co prawda jest obowiązkowym pretendentem do pasa WBO wagi ciężkiej, o który 7 grudnia zaboksują Anthony Joshua (22-1, 21 KO) i Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), jednak zwycięzca grudniowego pojedynku najpierw będzie musiał się wywiązać z obligatoryjnej obrony tytułu IBF z Kubratem Pulewem (27-1, 14 KO).

Klimas nie wyklucza, że Usyk w oczekiwaniu na swoją mistrzowską szansę wyjdzie jeszcze raz do ringu, być może właśnie z "Del Boyem".

- Nie wiemy, co wydarzy się 7 grudnia, ale jeśli będzie możliwość stoczenia jakiejś walki, by nie czekać kolejnych sześciu miesięcy, to Chisora byłby dobrym rywalem dla Usyka - oświadczył menadżer czempiona z Symferopola.

Add a comment

30 listopada na gali w Monako kolejny zawodowy pojedynek stoczy były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Hughie Fury (23-3, 13 KO). Rywalem 25-letniego Anglika będzie Pavel Sour (11-2, 6 KO).

Fury w sierpniu przegrał jednogłośnie na punkty z Aleksandrem Powietkinem. Kilka tygodni wcześniej Brytyjczyk podpisał kontrakt z grupą Matchroom. W tym roku Fury stoczył już trzy walki. 37-letni Sour w ostatnim występie przegrał na punkty z Jermainem Franklinem.

Główną atrakcją gali w Monako będzie walka o regularny pas mistrzowski WBA wagi półśredniej pomiędzy Aleksandrem Besputinem oraz Radzhabem Butajewem. Podczas tej samej imprezy na ring wróci także boksujący w wadze ciężkiej Sergiej Kuzmin, który skrzyżuje rękawice z Zhileiem Zhangiem.

W Monako walkę stoczy również niekwestionowana mistrzyni świata wagi półśredniej Cecilia Braekhus (35-0, 9 KO). Jej pierwszą przeciwniczką po blisko rocznej przerwie będzie Victoria Bustos (19-5, 0 KO).

Add a comment

21 grudnia na gali w Londynie kolejny pojedynek stoczy kreowany na przyszłego mistrza świata wagi ciężkiej Daniel Dubois (13-0, 12 KO). 22-latek zaboksuje o pas WBC Silver z Kyotarą Fujimoto (21-1, 13 KO).

Dla Brytyjczyka będzie to piąty tegoroczny występ. Ostatni raz Dubois boksował we wrześniu, wygrywając przez techniczny nokaut z Ebenezerem Tettehem.

33-letni Fujimoto w październiku wrócił na ring po rocznej przerwie. Japończyk stoczy pierwszy w swojej karierze pojedynek na terenie Europy.

Add a comment

Zaplanowana na 7 grudnia na gali w Arabii Saudyjskiej walka w kategorii ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (35-2, 24 KO) i Michaelem Hunterem (18-1, 12 KO) będzie miała status eliminatora WBA.

W aktualnym rankingu World Boxing Association Rosjanin zajmuje piąte miejsce, zaś Amerykanin jest szósty. Czempionem wszech wag WBA od czerwca jest Andy Ruiz Jr (33-1, 22 KO), który w pojedynku wieczoru imprezy w Arabii Saudyjskiej zmierzy się z Anthonym Joshuą (22-1 21 KO).

Zwycięzca grudniowego eliminatora szybko do walki mistrzowskiej raczej jednak nie stanie, bo Ruiza lub Joshuę zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami czekają najpierw obrony pasów IBF i WBO.

Add a comment

Eddie Hearn oznajmił w rozmowie z SecondsOut, że ekipa Oleksandra Usyka (17-0, 13 KO) jest zainteresowana pojedynkiem z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO).

Ukrainiec, który kilka tygodni przed swoim październikowym debiutem w kategorii ciężkiej, został oficjalnym pretendentem do pasa WBO, nie podjął jednak jeszcze decyzji, czy przed mistrzowską próbą będzie chciał stoczyć jakiś pojedynek.

Aktualnie pas World Boxing Organization królewskiej dywizji należy do Andy'ego Ruiza Jr (33-1, 22 KO), który 7 grudnia zmierzy się z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO).

Add a comment

Eddie Hearn jest zaskoczony decyzją federacji WBC o usankcjonowaniu lutowej walki Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO) jako obowiązkowej obrony tytułu. Stanowisko World Boxing Council przesuwa jednocześnie w czasie aż do lutego 2021 roku mistrzowską szansę dla kolejnego obowiązkowego challengera - o odzyskanie tego statusu stara się podejrzewany o doping Dillian Whyte (26-1, 18 KO).

- Nie wiem, jak można było mu tę pozycję odbierać - żali się promujący "The Body Snatchera" Hearn. - On nawet nie jest zawieszony przez żadną federację ani przede wszystkim przez żądną komisję antydopingową.

- Powtarzam, czekamy, by UKAD wydała oświadczenie w sprawie walki [z Rivasem], to już się staje nudne - dodaje szef grupy Matchroom Boxing.

Add a comment

W przyszłym tygodniu ogłoszona ma zostać data walki o wakujące mistrzostwo Europy kategorii ciężkiej pomiędzy Marco Huckiem (41-5-1, 28 KO) i Joe Joycem (10-0, 9 KO) - poinformował menadżer Brytyjczyka Sam Jones.

Przetarg na organizację pojedynku wygrała firma Hucka - Huck Service GmBH kwotą 480 tys. euro. Promujący Joyce'a Frank Warren zaoferował na gaże dla zawodników 350 tys.

Mający na swoim koncie mistrzostwo świata dywizji junior ciężkiej "Kapitan Hak" na przejście do królewskiej dywizji zdecydował się w zeszłym roku. Joyce to srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro, jednak ze względu na wiek - 34 lata - trudno zaliczać go do grona "prospektów".

Add a comment