Patronat medialny


 

Mariusz Wach (36-9, 19 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Kevinem Lereną (28-1, 14 KO) na gali organizowanej w Kempton Park. Po dwunastu rundach sędziowie punktowali 118-110 oraz dwukrotnie 120-108.

Boksujący z odwrotnej pozycji Lerena starał się punktować szybkimi kombinacjami ciosów w półdystansie. Wach starał się utrzymywać pojedynek na środku ringu i trzymać rywala na dystans lewego prostego.

Wach miał swoje momenty, jednak niemal w każdej rundzie przez obronę Polaka przebijały się szybkie uderzenia pięściarza z RPA. Dla Polaka była to trzecia kolejna porażka. Dla Lereny było to drugie zwycięstwo po przejściu do wagi ciężkiej.

Add a comment

Już dziś na gali w Republice Południowej Afryki kolejną walkę stoczy Mariusz Wach (36-8, 19 KO). Rywalem byłego challengera do mistrzowskich tytułów kategorii ciężkiej będzie faworyt miejscowej publiczności Kevin Lerena (27-1, 14 KO).

-  Jestem w dobrej formie, nastawiony na zwycięstwo i mam nadzieję, że dzisiaj wszystko pójdzie po mojej myśli - napisał w mediach społecznościowych "Wiking" przez zbliżającym się pojedynkiem. 

W Polsce starcie Wacha z Lereną, którego stawką będzie pas IBO Inter-Continental, obejrzeć będzie można na żywo na stronie sport.tvp.pl - początek około godz. 21.30. Retransmisja w TVP Sport o godz. 23.00.

Add a comment

TVP Sport pokaże na żywo sobotnią galę w Johannesburgu podczas której dojdzie do walki Mariusza Wacha (36-8, 19 KO) z Kevinem Lereną (27-1, 14 KO). Wydarzenie odbędzie się w kompleksie Emperors Palace.

Początek transmisji zaplanowany jest na godz. 20.00. Galę skomentują Janusz Pindera i Piotr Jagiełło. Stawką walki Wach - Lerena będzie interkontynentalny pas federacji IBO.

Pięściarz z Republiki Południowej Afryki w przeszłości toczył walki w kategoriach junior ciężkiej i bridger. W ostatnim czasie Lerena postanowił skupić się na pojedynkach w wadze ciężkiej.

Dla Wacha będzie to drugi tegoroczny występ. W ostatnim pojedynku Polak przegrał przed czasem z Arslanbkiem Machmudowem. W telewizyjnej karcie walk znajdzie się także m.in. pojedynek wagi lekkiej pomiędzy Tshifhiwą Munyaim (35-6-1, 20 KO) i Lusandą Komanisim (26-6, 22 KO).

Add a comment

17 września na gali w Johannesburgu Mariusz Wach (36-8, 19 KO) zmierzy się z faworytem miejscowej publiczności Kevinem Lereną (27-1, 14 KO). W Polsce bezpośrednią transmisję z walki Mariusza Wacha z Kevinem Lereną obejrzeć będzie można na antenie TVP Sport.

Add a comment

17 września na gali w Johannesburgu Mariusz Wach (36-8, 19 KO) zmierzy się z faworytem miejscowej publiczności Kevinem Lereną (27-1, 14 KO). W Polsce bezpośrednią transmisję z walki Mariusza Wacha z Kevinem Lereną obejrzeć będzie można na antenie TVP Sport.

Add a comment

17 września na gali w Johannesburgu Mariusz Wach (36-8, 19 KO) zmierzy się z faworytem miejscowej publiczności Kevinem Lereną (27-1, 14 KO). Rywal Polaka zapowiada, że w swoim trzecim występie w kategorii ciężkiej pójdzie po nokaut.

- Wach to lepszy przeciwnik niż Bogdan Dinu i w przeszłości walczył z lepszymi zawodnikami, ale ja nie boję się żadnego z tych dużych gości! - przekonuje Południowoafrykańczyk w wywiadzie dla "The Ring". - Gabaryty to nie wszystko, sukces gwarantują umiejętności. Jestem podekscytowany tym pojedynkiem!

- Celem dla mnie nie jest tylko zwycięstwo nad Wachem. Wygrana przez nokaut zrobiłaby wrażenie i byłaby wiadomością dla ciężkich na całym świecie, że trzeba się ze mną liczyć i chcę dużych walk! Chcę znaleźć się w top-10 a potem zawalczyć o mistrzostwo świata! - dodaje Lerena. 

W Polsce bezpośrednią transmisję z walki Mariusza Wacha z Kevinem Lereną obejrzeć będzie można na antenie TVP Sport.

Add a comment

17 września na gali w Johannesburgu Mariusz Wach (36-8, 19 KO) zmierzy się z faworytem miejscowej publiczności Kevinem Lereną (27-1, 14 KO). Pojedynek pokaże w Polsce TVP Sport.

Add a comment

Mariusz Wach (36-8, 19 KO) od dwóch dni jest już w Johannesburgu, gdzie 17 września stanie do walki z Kevinem Lereną (27-1, 14 KO). 

Dla Wacha pojedynek w RPA będzie pierwszym występem od czasu lutowej porażki z Arslanbekiem Machmudowem. Lerena, który w przeszłości dzierżył pas IBO kategorii cruiser, w wadze ciężkiej zaboksuje po raz trzeci. W Polsce bezpośrednią transmisję z walki przeprowadzi TVP Sport.

Add a comment

Kevin Lerena (27-1, 14 KO) zapowiada, że nastawia się na wygraną przed czasem w walce z Mariuszem Wachem (36-8, 19 KO). Pojedynek będzie główną atrakcją gali organizowanej 17 września w Republice Południowej Afryki.

- Pod względem fizycznym to będzie największe wyzwanie w mojej karierze. Wach to prawdziwy gigant wagi ciężkiej, a dodatkowo boksował w wieloma dużymi nazwiskami. Ma doświadczenie i umiejętności, a moim zdaniem każda walka w wadze ciężkiej na tym poziomie to 50 na 50. Jeden cios może zmienić wszystko - mówi 30-latek.

- Będę chciał narzucić swój styl i zepchnąć Wacha do obrony. Wiem, że to będzie trudne, ale nastawiam się na wygraną przed czasem po emocjonującej walce. W wadze ciężkiej to moje pierwsze kroki, dlatego taki sprawdzian będzie bardzo wartościowy - dodaje Lerena.

Wach w lutym wrócił na ring po ponad rocznej przerwie. Pojedynek z Lereną będzie dla "Wikinga" trzecim kolejnym stoczonym poza granicami Polski.

Add a comment