onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

 

 

 

Mariusz Wach (33-3, 17 KO) ostatecznie nie wystąpi dziś na Narodowej Gali Boksu - poinformowali oficjalnie organizatorzy imprezy.

"Walka Mariusza Wacha niestety wypada z karty walk. Problemy Erica Moliny z wpadką dopingową spowodowały zawieszenie go przez europejskie federacje bokserskie. Były opcje rezerwowe. Sam Mariusz chciał jednak albo Molinę albo wcale." - czytamy w komunikacie ND Promotions.

W obliczu absencji Wacha główną atrakcją dzisiejszej gali będzie starcie byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artura Szpilki (20-3, 15 KO) z Dominikiem Guinnem (35-11-1, 24 KO). Bezpośrednią transmisję z Narodowej Gali Boksu przeprowadzą TVP Sport i TVP1.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

- To nie jest dla mnie wygodna sytuacja, poczułem się trochę jakby był już po walce - powiedział Mariusz Wach, komentując informację o zawieszeniu dopingowym Erika Moliny. Do walki tych pięściarzy miało dojść podczas piątkowej Narodowej Gali Boksu, jednak najprawdopodobniej rywalem Polaka będzie inny zawodnik.

 

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

- Rozmowy cały czas trwają, może to być jeszcze Molina, a może być inny rywal. Rozmowy trwają - mówi Marcin Najman organizator Narodowej Gali Boksu, podczas której kolejną zawodową walkę stoczy Mariusz Wach. Pięściarz z Krakowa miał zaboksować na PGE Narodowym z Erikiem Moliną, jednak Amerykanina niespodziewanie zawieszono za wpadkę dopingową sprzed półtora roku. W ciągu kilku godzin nazwisko rywala Wacha ma zostać oficjalnie potwierdzone.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

Mariusz Wach (33-3, 17 KO) wydał na Twitterze oświadczenie w sprawie swojego pojedynku na Narodowej Gali Boksu, który stanął pod znakiem zapytania po tym, jak rywal Polaka Eric Molina (26-5, 19 KO) został zawieszony przed brytyjską agencję antydopingową.

"Otrzymałem wiele próśb, żeby wypowiedzieć się na temat walki z Moliną. Sam jestem zmieszany, bo z każdej strony dochodzą do mnie różne informacje, normalnie trenuje i czekam na walkę. Jutro wyruszam do Warszawy, do czasu konferencji będę wszystko wiedział." - napisał "Wiking".

Teoretycznie wciąż istnieje szansa, że do starcia Wacha z Moliną ostatecznie dojdzie. Amerykanin bilet lotniczy do Polski ma przebukowany na środę.

Eric Molina (26-5, 19 KO) jest rozwścieczony dzisiejszą informacją brytyjskiej komisji antydopingowej UKAD o dwuletniej dyskwalifikacji. Amerykanina, który w piątek w Warszawie miał zmierzyć się z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO), ukarano za wykrycie w 2016 roku w jego organizmie deksametazonu - substancji o działaniu przeciwzapalnym znajdującej się na liście specyfików zakazanych przez światową agencję WADA.

- Środek, który u mnie stwierdzono, znajdował się w zastrzykach z witaminą B-12 - tłumaczy "Drummer Boy". - To jest lek przeciwzapalny i wchodzi w skład zastrzyków z B-12. To jest śmieszne! A oni dali mi maksymalną karę! Inni za sterydy, przez które można zabić, dostają 3 do 6 miesięcy!

- Smutne jest to, że to brzmi tak, jakby kolejnego ciężkiego złapali na koksie. Ja nawet nie wiem, czy to zawieszenie dotyczy tylko Wielkiej Brytanii czy całego świata. Ja o tej sprawie wiedziałem od lutego-marca zeszłego roku Zapytali mnie o to, wyjaśniłem, minął potem cały rok. A teraz nagle mnie informują, że jestem zawieszony na dwa lata i zawieszenie jest od października 2017! - żali się Molina.

Pytany, czy ostatecznie dojdzie do jego walki z Mariuszem Wachem, Amerykanin odpowiada: - Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia! Jestem wkurzony tą całą sytuacją!

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

W organizmie Erica Moliny (26-5, 19 KO) po rozegranej w grudniu 2016 roku walce z mistrzem świata wagi ciężkiej Anthonym Joshuą wykryto znajdujący się na liście zakazany przez światową agencję antydopingową WADA środek o nazwie deksametazon - ujawniła brytyjska agencja UKAD.

W związku z wynikiem badania amerykański pięściarz został zawieszony przez UKAD na dwa lata - okres zawieszenia określono datami od 28 października 2017 do 27 października 2019.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie konsekwencje będzie miała opublikowana przez UKAD wiadomość dla zaplanowanej na 25 maja na PGE Narodowym walki Moliny z Mariuszem Wachem (33-3, 17 KO).

Już tylko tydzień pozostał go Narodowej Gali Boksu w Warszawie. W pojedynku wieczoru imprezy organizowanej na PGE Narodowym rękawice skrzyżuje dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Mariusz Wach (33-3, 17 KO) i Eric Molina (26-5, 19 KO).

Przed zaplanowanym na 25 maja wydarzeniem kibice i dziennikarze będą mieli okazję dwa razy obejrzeć wszystkich jego głównych bohaterów, w tym także Artura Szpilkę (20-3, 15 KO) i Izuagbe Ugonoha (17-1, 14 KO) oraz ich przeciwników.

W środę 23 maja o godz. 18.00 w Airport Hotel Okęcie odbędzie się trening otwarty. Dzień później uczestnicy piątkowej gali zostaną zważeni podczas oficjalnej ceremonii, którą poprowadzi legendarny Michael Buffer (miejsce i godzina zostaną podane już wkrótce).

W Polsce bezpośrednią transmisję z Narodowej Gali Boksu obejrzeć będzie można w TVP Sport i TVP 1. Poza granicami kraju transmisja dostępna będzie w systemie PPV na stronie narodowagalaboksu.pl.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

- To na pewno będzie świetny pojedynek - mówi Mariusz Wach o walce dwukrotnego mistrza świata wagi junior ciężkiej Krzysztofa Włodarczyka (54-4-1, 38 KO) z Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO). Do starcia pięściarzy dojdzie 2 czerwca na gali w Rzeszowie, która będzie częścią Kongresu Sportów Walki.

- Czy to jest walka o być albo nie być dla Diablo? Myślę, że tak. Obaj dysponują mocą w rękach, więc będą leciały iskry. To jest pewne - przekonuje były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.

Dla Włodarczyka będzie to drugi pojedynek od ubiegłorocznej porażki z Muratem Gasijewem w walce o pas mistrzowski IBF. Pojedynek był jednocześnie ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series.

- Widać w każdej walce Durodoli, że jest pięściarzem dynamicznym, który dysponuje nokautującym ciosem. Ten sam atut ma jednak Włodarczyk. On może przespać jedenaście rund, ale w dwunastej trafi tak, że Durodola pójdzie spać - mówi Wach.

Durodola w swojej karierze wygrywał m.in. z rosyjskim królem nokautu Dmitrijem Kudriaszowem. Ostatni pojedynek Nigeryjczyk toczył w lutym.

- Obaj mają dużo do stracenia, ale także bardzo dużo do zyskania. Wygrana pozwoli wygranemu ponownie myśleć o walkach o tytuły. Sam na pewno bardzo chętnie to zobaczę - podsumowuje pięściarz z Krakowa.

Podczas KnockOut Boxing Night w Rzeszowie kibice będą mogli zobaczyć w akcji także m.in. Pawła Stępnia, Fiodora Czerkaszyna, Przemysława Zyśka oraz pochodzącego ze stolicy Podkarpacia Łukasza Różańskiego. 

Bilety na Kongres Sportów Walki + KnockOut Boxing Night 2 >>

25 maja podczas Narodowej Gali Boksu w Warszawie w pojedynku byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Mariusz Wach (33-3, 17 KO) zmierzy się z Erikiem Moliną (26-5, 19 KO). Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z "Wikingiem", który, szykując się do zbliżającego się pojedynku, sparował z byłym królem wagi ciężkiej Tysonem Furym (25-0, 18 KO).

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Szpilki, Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >>

Już w najbliższy czwartek o godz. 14.00 w Pałacu Kultury w samym centrum Warszawy odbędzie się ostatnia konferencja prasowa przed Narodową Galą Boksu .

Event z udziałem głównych aktorów majowej gali, m.in. Mariusza Wacha (33-3, 17 KO), Artura Szpilki (20-3, 15 KO) i Izuagbe Ugonoga (19-1, 7 KO), odbędzie się w Sali Broniewskiego na 4. piętrze (wejście od ulicy Marszałkowskiej).

Gala organizowana przez Marcina Najmana a transmitowana przez Telewizję Publiczną odbędzie się 25 maja na PGE Narodowym.

Kup bilet na Narodową Galę Boksu, zobacz walki Ugonoha, Wacha, Piątkowskiej >> 

Najnowsze komentarze