Patronat medialny


 


Jak podał łotewski portal sportacentrs.com, Mariusz Wach (36-7, 19 KO) jest jednym z kandydatów do walki z Mairisem Briedisem (27-1, 19 KO). 

Briedis, który we wrześniu wygrał turniej WBSS w kategorii junior ciężkiej, wobec braku ciekawych propozycji w limicie 91 kg rozważa przejście do królewskiej dywizji. 

Czempion z Łotwy w drodze po triumf w World Boxing Super Series pokonał w Rydze w kontrowersyjnych okolicznościach Krzysztofa Głowackiego. Wach po raz ostatni boksował w grudniu, przegrywając na punkty z Hughiem Fury.

Add a comment

Mariusz Wach (36-7, 19 KO) zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udał się do Poznania do Radosława Słodkiewicza, by pod okiem słynnego kulturysty popracować nad siłą. 

- Chcę poprawić trochę sylwetkę, troszkę poprawić siłę - mówił trzy tygodnie temu w wywiadzie dla ringpolska.pl były pretendent do mistrzowskich pasów kategorii ciężkiej. 

Mariusz Wach po raz ostatni boksował w grudniu, przegrywając na punkty z Hughiem Furym na gali Joshua - Pulew w Londynie.

Add a comment

Jerzy Mazur, menadżer Mariusza Wacha (36-7, 19 KO), jest zdania, że "Wiking" nie powinien już próbować sił z zawodnikami ścisłej czołówki kategorii ciężkiej. Wach, który dziś kończy 41 lat, w sobotę na gali w Londynie przegrał na punkty z Hughiem Fury.

Add a comment

Mariusz Wach (36-7, 19 KO) przegrał jednogłośnie na punkty z Hughiem Furym (25-3, 14 KO) w walce, która odbyła się na gali organizwanej w Wembley Arena w Londynie. Po dziesięciu rundach sędziowie punktowali 99-91 oraz dwukrotnie 100-90 dla Brytyjczyka.

Walka rozpoczęła się w dużo szybszym tempie niż przewidywano. Obaj pięściarze byli aktywni, zadawali sporo ciosów i próbowali narzucić swoje warunki. Pod koniec pierwszego starcia Polak trafił kilka razy mocnymi uderzeniami z prawej ręki. Fury na początku walki sporo pracował w półdystansie, starał się zepchnąć przeciwnika do obrony i boksował w nietypowy dla siebie sposób.

Taktyka Brytyjczyka okazała się skuteczna. Fury przepychał Wacha, zabierał mu miejsce do zadawania ciosów, a jego determinacji nie zmniejszyła nawet kontuzja lewego łuku brwiowego. Polak miał swoje momenty, w których mocniej trafiał, jednak jego aktywność była niewystarczająca.

Polak nie był zagrożony porażką przed czasem, jednak nie był w stanie poradzić sobie z niewygodnym stylem Anglika. Dla 26-letniego Fury'ego była to druga tegoroczna wygrana.

Add a comment