Patronat medialny


 

Paweł Stępień (18-1-1, 12 KO) kontynuuje sparingi z mistrzem świata WBC, IBF i WBO wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem (19-0, 19 KO).

- Dzięki takim sparingom rozwijam się, nabieram pewności siebie i zdobywam cenne doświadczenie - komentuje polski pięściarz, który na obozie zunifikowanego czempiona gości już trzeci raz.

Artur Beterbijew szykuje się obecnie do styczniowej walki z Callumem Smithem (29-1, 21 KO). Paweł Stępień między liny powróci na początku przyszłego roku.

Add a comment

Paweł Stępień (18-1-1, 12 KO) zdobywa cenne doświadczenie ringowe, sparując z mistrzem świata WBC, IBF i WBO wagi półciężkiej Arturem Beterbijewem (19-0, 19 KO). 

To już kolejny raz, gdy Polak otrzymał zaproszenie na sparingi od zunifikowanego czempiona. Stępień, który ostatnio boksował w maju, przegrywając na punkty z Joshuą Buatsim, pomaga Rosjaninowi w przygotowaniach do walki z Callumem Smithem (29-1, 21 KO) zaplanowanej na 13 stycznia.

Add a comment

Dziś dwie bardzo ciekawe walki dla polskich kibiców boksu - najpierw na gali w Birmingham Paweł Stępień (18-0-1, 12 KO) zmierzy się z liderem rankingu challengerów wagi półciężkiej federacji WBA Joshuą Buatsim (16-0, 13 KO), później z swoim rodzinnym Meksyku bezdyskusyjny czempion kategorii superśredniej Saul Alvarez (58-2-2, 39 KO) stanie naprzeciw Johna Rydera (32-5, 18 KO).

Imprezę z Wielkiej Brytanii z udziałem Stępnia pokaże na żywo od godz. 20.05 TVP Sport (walka wieczoru ok 23.00 czasu polskiego). Galę z Meksyku oglądać będzie można od godz. 01.00 w DAZN (walka wieczoru ok, 05.00 czasu polskiego). 

ZOBACZ W DAZN WALKĘ CANELO - RYDER >>

Add a comment

Paweł Stępień (18-0-1, 12 KO) w wypowiedzi dla Sky Sports po dzisiejszej ceremonii ważenia zapewnił, że jutro w walce z faworyzowanym Joshuą Buatsim (16-0, 13 KO) da z siebie wszystko.

- Czuję się bardzo dobrze, jestem pewny siebie, jestem dobrze przygotowany, czekam z niecierpliwością i cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak dużej gali. Czekamy do jutra! - powiedział niepokonany szczecinianin. 

Polak zapytany, w jaki sposób chce pokonać Buatsiego, na punkty czy przez nokaut, odparł: - Nie ma to dla mnie żadnego znaczenia, chcę pokazać dobry boks i wygrać walkę, po to tu przyjechałem.

Buatsi zapowiedzi Stępnia skomentował krótko: - Mamy dwanaście rund, żeby to załatwić, więc do dzieła!

Add a comment

W sobotę w Birmingham Paweł Stępień (18-0-1, 12 KO) zmierzy się z liderem listy challengerów WBA wagi półciężkiej Joshuą Buatsim (16-0, 13 KO). Walkę na swoim nowym kanale Youtube przeanalizował Maciej Miszkiń.

Add a comment

Paweł Stępień (18-0-1, 12 KO) i Joshua Buatsi (16-0, 13 KO) spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą w Birmingham. Obaj pięściarze z szacunkiem wyrażali się o swoim rywalu podczas spotkania z mediami.

- Czuję się dobrze. Dziękuję, że mogę walczyć na tak dużej gali, jest to dla mnie wielkie wyróżnienie. Czekam na sobotnią noc - zadeklarował pięściarz ze Szczecina.

- Oglądałem wiele walk Joshuy Buatsiego, to bardzo dobry pięściarz. Nie chcę mówić o jego atutach czy słabych stronach, wszystko okaże się w sobotę. Cieszę sie, że będę mógł z nim rywalizować w walce wieczoru - dodał zawodnik grupy KnockOut Promotions, dla którego będzie to pierwszy zawodowy występ poza Polską.

Buatsi niedawno zakończył współpracę z Matchroom Boxing i związał się z umową z grupą Boxxer. Brytyjczyk ostatni raz boksował w maju ubiegłego roku.

- Cieszę się, że mogę wrócić na ring. Myślę tylko o zwycięstwie, to jedyny język jakim teraz mówię. Stępień to dobry pięściarz, który dumnie reprezentuje swój kraj, ale to ja zwyciężę w sobotę - powiedział Anglik.

Walka Stępień - Buatsi została zakontraktowana na dwanaście rund. Wydarzenie pokaże na żywo TVP Sport.

Add a comment

6 maja na gali w Birmingham dojdzie do walki lidera rankingu WBA wagi półciężkiej Joshuy Buatsiego (16-0, 13 KO) z niepokonanym Pawłem Stępniem (18-0-1, 12 KO). Dziś pięściarze po raz pierwszy stanęli oko w oko.

Add a comment

6 maja na gali w Birmingham dojdzie do walki lidera rankingu WBA wagi półciężkiej Joshuy Buatsiego (16-0, 13 KO) z Pawłem Stępniem (18-0-1, 12 KO). Brytyjczyk o przeciwniku z Polski wypowiada się z szacunkiem.

- Wiem, że on jeszcze nigdy nie przegrał. Ma rekord 18-0-1 z dobrym procentem nokautów, będzie głodny zwycięstwa, będzie się twardo bił - mówi brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro. 

- Stępień wie, że jeśli mnie pokona, awansuje na szczyty rankingów. To sprawia, że będzie niebezpiecznym rywalem - ocenia Buatsi.

Add a comment

6 maja na gali w Birmingham dojdzie do walki lidera rankingu WBA wagi półciężkiej Joshuy Buatsiego (16-0, 13 KO) z Pawłem Stępniem (18-0-1, 12 KO). Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z polskim pięściarzem.

Add a comment

Paweł Stępień (18-0-1, 12 KO) zalicza w Hiszpanii kolejne cenne rundy sparingowe, szykując się do walki z Joshuą Buatsim (16-0, 13 KO).

- Aktualnie jestem w Alicante i sparuję z Constantinem Nanga i Richardem Bolotniksem, który zawalczy z Gwozdykiem na gali Canelo - Ryder.  W przyszłym tygodniu będę sparował z Shakanem Pittersem, byłym rywalem Craiga Richardsa, który zaboksuje na tej samej gali co ja  - relacjonuje najwyżej notowany polski półciężki.

Pojedynek Pawła Stępnia z liderującym rankingowi WBA Joshuą Buatsim będzie główną atrakcją imprezy grupy BOXXER w Brimingham zaplanowanej na 6 maja.

Add a comment