Patronat medialny


 

Jesienią Tomasz Babiloński chciał doprowadzić do ciekawie zapowiadającej się walki pomiędzy Michałem Syrowatką (22-4, 7 KO) i Przemysławem Runowskim (19-1, 4 KO). Wcześniej - podczas piątkowej gali studyjnej w Radomiu - Syrowatka miał jeszcze wygrać z Oskari Metzem (12-0, 4 KO). Ta sztuka pięściarzowi z Ełku jednak się nie udała...

Faworyzowany Polak pojedynek z niepokonanym Finem rozpoczął źle, już w pierwszej rundzie dając się kilka razy czysto trafić. Syrowatka, który między linami kompletnie nie przypominał samego siebie sprzed kilkudziesięciu miesięcy, nie potrafił znaleźć recepty na rywala także w kolejnych odsłonach. Metz doprowadzał do celu niemal każdy cios z prawej ręki, a zaskakująco wolny podopieczny Pawła Kłaka tylko momentami umiał nawiązać wyrównaną walkę.

Ostatecznie po ośmiu jednostronnych rundach zwycięzcą boju 80-72 ogłoszony został Oskari Metz. Na razie nie ma pewności, czy nieoczekiwana porażka Syrowatki zniweczyła plany doprowadzenia do konfrontacji ełczanina z Runowskim.

Wyniki pozostałych walk zawodowych gali w Radomiu: Jan Lodzik pokonał Markko Moisara 60-54, Łukasz Stanioch pokonał Michała 59-55, Dorota Norek pokonała Aleksandrę Jaworską 40-36.