Patronat medialny


 


Jeżeli Dawid Kostecki (37-1, 24 KO) wygra w sobotę, ma duże szanse na awans w rankingu WBA na pierwsze miejsce w wadze półciężkiej. Stąd tylko krok do walki o mistrzowski pas. Musi jednak pokonać Byrona Mitchella (29-8-1, 22 KO) z USA.

Walka popularnego "Cygana" z Mitchellem będzie pojedynkiem wieczoru podczas sobotniej gali bokserskiej w hotelu Hilton w Warszawie.

 - Byron Mitchell to jedna z najbardziej znanych postaci amerykańskiego boksu zawodowego. Był wielokrotnym mistrzem świata w wadze średniej. W półciężkiej stoczył wiele walk z najlepszymi na świecie. Bardzo dobre nazwisko, wielkie doświadczenie i choć najlepsze dni ma już za sobą, to jest bardzo wymagającym rywalem - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Dawida Kosteckiego. Według niego Kostecki, jeżeli wygra z Amerykaninem, ma duże szanse na pierwsze miejsce w rankingu WBA. - I to byłby kolejny duży krok do walki o mistrzowski pas. Dawid jest w dużym gazie i powinien sobie poradzić - zakończył szef grupy 12round Knockout Promotions.