Patronat medialny


 


Były mistrz świata wagi półciężkiej, Jean Pascal, odmówił wzięcia udziału w pojedynku z niepokonanym Ismailem Sillakhiem (17-0, 14 KO), który miał być ostatecznym eliminatorem do tytułu mistrza świata federacji WBC w dywizji do 175 funtów. Niewykluczone, iż w związku z rezygnacją Kanadyjczyka, szansę udziału w eliminatorze otrzyma jeden z polskich pięściarzy - Paweł Głażewski (17-0, 4 KO) bądź Dawid Kostecki (38-1, 25 KO).

- Jest coś w Sillakhu co sprawia, że inni boją się z nim walczyć. Wszyscy dostrzegają, że jest zbyt młody, zbyt szybki i zbyt niebezpieczny dla nich. Próbowaliśmy dziś porozumieć się z obozem Eduarda Gutknechta (WBC #4), ale jego opiekunowie wyraźnie dali nam do zrozumienia, że póki co są zainteresowani tylko organizowaniem kolejnych obron pasa EBU dla swojego podopiecznego. Obecnie jesteśmy we wstępnej fazie rozmów z Andrzejem Wasilewskim, reprezentującym notowanego na szóstym miejscu w rankingu WBC, Pawła Głażewskiego. Mam nadzieję, że ktoś w końcu zgodzi się zawalczyć z Ismailem - powiedział promotor Sillakha, John Wirt.

- Co do możliwej walki Kosteckiego z Sillakhiem, to wszystko zależy od daty takiego ewentualnego starcia. Dawid dochodzi do siebie po operacji kontuzjowanego barku i potrzebuje czasu by odpowiednio przygotować się do pojedynku o takiej randze - tłumaczy opiekujący się karierą "Cygana", Andrzej Wasilewski z grupy 12round Knockout Promotions.