Patronat medialny


 


KosteckiDobrze znany polskim kibicom boksu Gruzin Sandro Siproszwili (25-11, 12 KO) będzie rywalem Dawida Kosteckiego (38-1, 25 KO) podczas gali "Wojak Boxing Night" 21 kwietnia w Zabrzu. Dla "Cygana" kwietniowy start będzie powrotem na ring po poważnej operacji barku.

29-letni Siproszwili w przeszłości dwukrotnie boksował w Polsce, mierząc się z Tomaszem Hutkowskim i Dariuszem Sękiem. W swojej karierze potykał się z takimi zawodnikami jak były mistrz świata wagi ciężkiej Herbie Hide, czy obecny czempion kategorii junior ciężkiej Ola Afolabi. Sparował także z Krzysztofem Włodarczykiem przed mistrzowską walką "Diablo" z Giacobbe Fragomenim.

- Siproszwili to twardy i nieustępliwy zawodnik, tylko raz w karierze, w 2006 roku przegrał przez nokaut. Powinien być dobrym i wymagającym sprawdzianem dla powracającego po kontuzji Dawida, który mierzy w mistrzostwo świata - mówi promotor polskiego pięściarza Andrzej Wasilewski.

Bilety na galę "Wojak Boxing Night", podczas której rozegranych zostanie aż dziesięć walk boksu zawodowego, w tym bój Damiana Jonaka (32-0-1, 21 KO) z Andersonem Claytonem (37-6, 32 KO) o pasy WBC Baltic i WBA International wagi junior średniej, dostępne są na eventim.pl >>