onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

RJJ Kostecki30 czerwca polskich kibiców czeka wielkie bokserskie święto. Legendarny mistrz świata czterech kategorii wagowych Roy Jones Jr (55-8, 40 KO) w łódzkiej Atlas Arenie zmierzy się z Dawidem Kosteckim (39-1, 25 KO). Wygrana będzie dla Polaka przepustką do sławy, wielkich pieniędzy i mistrzowskich tytułów. Amerykanin ma nadzieję, że pokonując "Cygana", doczeka się walki z jedynym aktualnie polskim mistrzem świata Krzysztofem "Diablo" Włodarczykiem.

- Jeśli wygram z Jonesem, to napiszą o tym wszystkie gazety. Czekałem na taką walkę całe życie. To moje marzenie, które się spełnia dzięki ciężkiej pracy - mówił Kostecki podczas warszawskiej konferencji prasowej, kiedy to pierwszy raz spojrzał słynnemu rywalowi w oczy. Jones to mój idol, na nim się wzorowałem i nadal go podziwiam. W ringu nie będzie jednak litości. Wygram i pokażę całemu światu co jestem warty.

- Kostecki dobrze mnie naśladuje, ale na 30 czerwca przygotuję kilka nowych sztuczek, których jeszcze nie widział - ripostował najbardziej utytułowany pięściarz jaki kiedykolwiek stoczy walkę na polskiej ziemi. Kostecki to bardzo dobry pięściarz, ale dam mu lekcję boksu. Potem zabiorę się za „Diablo” i zdobędę jedyny pas mistrzowski którego mi brakuje w kolekcji.

Reklamowany jako "Starcie Tytanów" pojedynek Jonesa z Kosteckim odbędzie się w umownym limicie wagowym do 84 kilogramów. Walka będzie transmitowana w Stanach Zjednoczonych oraz Polsce za pośrednictwem systemu Pay-Per-View. To dopiero drugie sportowe wydarzenie nad Wisłą relacjonowane w ten sposób.

Podczas łódzkiej gali kibice zobaczą także kolejny zawodowy pojedynek wschodzącej gwiazdy wagi ciężkiej Artura Szpilki (11-0, 9 KO). Żaden rywal pięściarza z Wieliczki jeszcze nie wytrzymał z nim w ringu dłużej niż cztery rundy. 30 czerwca "Szpila" będzie chciał udowodnić, że eksperci słusznie upatrują w nim kandydata na pierwszego polskiego mistrza świata wagi ciężkiej. W Atlas Arenie pokaże się także były mistrz Europy i aktualny czempion Unii Europejskiej kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz (40-10-1, 20 KO). "Wojownik" z Mińska Mazowieckiego skrzyżuje rękawice z doświadczonym Włochem Gianlucą Branco (45-3-1, 3 KO), który na zawodowych ringach przegrywał jedynie z najlepszymi na świecie. Impreza organizowana przez amerykańską stajnię Square Ring będzie jednym z największych wydarzeń w historii polskiego boksu zawodowego.

Bilety na galę w Łodzi dostępne będą w sprzedaży już dziś, na stronach eventim.pl i ebilet.pl !!!{jcomments on}