onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Świerzbiński

W pojedynku kategorii średniej Robert Świerzbiński (5-0, 1 KO) pokonał jednogłośnie na punkty Ismaila Tebojewa (5-1-1, 3 KO). 

Obaj pięściarze podeszli do siebie z dużym respektem, co nie przełożyło się na bardzo rozpoznawcze pierwsze starcie. W drugim Tebojew ruszył do przodu i kilkukrotnie trafił Polaka ciosami sierpowymi bitymi głównie z prawej ręki. W trzeciej rundzie rozluźniać zaczął się także pięściarz z Białegostoku co zaowocowało kilkoma efektownymi kontrami, które wstrząsnęły Inguszem.

Czwarta runda także należała do Świerzbińskiego, który poszedł za ciosem i mocniej przycisnął przeżywającego kryzys Tebojewa. W kolejnym starciu odrodził się reprezentant Inguszetii wyprowadzając kilka precyzyjnie bitych serii na korpus. W końcówce rundy Polak trafił dwukrotnie mocnymi kontrami z prawej ręki. W trzech ostatnich rundach Tebojew pozostał aktywniejszy, ale  ciosy Świerzbińskiego były bardziej precyzyjne. Po ośmiu zaciętych rundach wszyscy sędziowie ostatecznie przyznali zwycięstwo pięściarzowi z Białegostoku. {jcomments on}